Minotaur

Nic Morris

Eddie Hamilton

Kostýmy:

Suzie Harman

Musím říct,že film se bájí moc nedrží. Objevují se tam určitě prvky, ale jen velice okrajově. Samotný Minotaur je tak trochu mimo mísu. Určitě to není napůl člověk napůl býk, ale spíš býk ve stádiu rozkladu s předkusem Vetřelce. Nicméně se podle mě podařilo tvůrcům natočit průměrné béčko. Byly tam hodně světlé chvilky, ale taky nudné a až přehnané chvíle. Výkony herců jsou celkem v mezích přijatelnosti. No a děj do sebe postupně zapadal, takže jsme vlastně začátek i konec pochopili celkem v pohodě.(7.7.2008)

Teenagerovská vyvražďovačka zasazená do starověku. Šlo jen o to, kdo zemře první a jakým způsobem. Celkem slušné digitální efekty, a trocha napětí, to vše ve filmu, který neurazí, ale který ani není natolik originální, aby mi zůstal v povědomí víc, jak dvě hodiny po shlédnutí. Navíc, nechápu jednu věc: Pokud vím, Minotaurus byl napůl člověk a napůl býk (viz lidská matka a zvířecí otec), přesněji lidské tělo s býčí hlavou. Ale to co se předvádí ve filmu nemá s člověkem společného vůbec nic. Stvůra spíš připomíná křížence býka s nějakou prehistorickou bestií.(22.7.2006)

• balba

Začátek filmu vypadal velice slibně , ale pak se to zvrhlo v něco nudného a trapného.Děsně mi tam vadila uřvaná ženská.(18.10.2006)

Náhodou, som spokojný, čakal som niečo oveľa horšie. Bájny grécky mýtus o Minotaurovi (mužovi-býkovi z labyrintu pod mestom, kde sú mu hádzané ľudské obete, aby ich žral a "bol pokojný") ma už nejaký piatok fascinuje. Preto ma mrzí, že okrem jedného televízneho celovečerného HERKULESA s Kevinom Sorbom som ho v žiadnom filme nevidel. Doteraz. A mohlo to dopadnúť slabšie. Dej je mierne povedané jednoduchý a atmosféra labyrintu nemusela byť až takáto monotónna (steny, zákruty, steny, zákruty). No stále slušný akčný horor, zasadený do originálnych/pôsobivých dávnych vekov. Rutger Hauer a Candyman Tony Todd sa len mihnú.(21.4.2007)

• Le_Chuck

Minotaur je TV produkcia a lacnosť z neho srší každým coulem. To by ani nevadilo, keby neabsentovala tvorčia schopnosť práce s napätím. Spoň trochu. Veď natočiť kvalitný hon v temnom klaustrofobickom prostredí s mínusom na účte nám predviedol Fincher už v 92-hom. Nečakal som teda žiadne terno, na blbé dialógy a plytký scénar som sa pripravil pixlou popcornu a mäkkym vankúšikom pod prdel. A šok nastal keď ukázali v celej svojej paráde onú beast. Mytologický poloboh transformovaný na vysušenú perastenú megakrysu s trojmetrovými rohami a patologickým predkusom. Uff! Akožto človek odchovaný trojkou Heroes of Might and Magic som tento lapsus už do konca filmu nerozdýchal. Až sa mi smiať chcelo...(16.6.2006)