Bosé nohy v parku

• USA Barefoot in the Park (více)

Střešní okno netěsní. Sousedi jsou trochu blázni. Samá komická setkání. První byt Paula a Corie má k dokonalosti daleko a jejich čerstvé manželství k ní také nemá zrovna nejlblíž! Jsou zamilovaní, ale každý je zcela jiný! Paul je upjatý, Corie impulzivní. Těšte se na jiskření, ke kterému dochází při střetu protikladů! Komedie Neila Simona v hlavních rolích s Jane Fondou, Robertem Redfordem a Mildred Natwickovou (nominace na nejlepší herečku ve vedlejší roli, 1967). Zjistíte, že není nic lepšího, než Bosé nohy v parku! (Magic Box)

Agatha

Zábavná komedie se sympatickými herci, trefnými hláškami a nevábným kamrlíkem v 6. patře. Ale zaručeně nejlepší na tomhle filmu je fantastická Mildred Natwick, co slovo to perla a ten její držkopád na schodech neměl chybu:-) Naprosto zasloužená nominace na Oscara. ()

Terva

Jane Fonda hraje novomanželku Corii Bratterovou v komedii o partnerství a životních postojích. Ocenění : Oscar 1967 - nominace : vedlejší herečka (M. Natwick). Kamera : Joseph LaShelle. Hudba : Neal Hefti. ()

pivo

Vynikajúca komédia, ktorá funguje aj dnes, po vyše 40-tich rokoch. Chcehtal som sa takmer vkuse, ale čo ma fakt rozsekalo, boli pasáže so schodami (výnimka z pravidla, že opakovaný vtip nie je vtipom) a potom druhý príchod elektrikára. Okrem toho, vynikajúci herci, medzi Refordom a Fondovou to fakt iskrí. Kiežby aj súčasné komédie boli takéto vtipné (tým netvrdím, že niektoré nie sú, len by ich mohlo byť viac). ()

EastWicka

Rozkošná, velmi svěží a k popukání vtipná konverzačka, na níž by se dnešní hollywoodští scénáristé mohli učit, jak mají vypadat poutavé dialogy. ()

Fabrinka

Od smiechu sa mi až tisli slzy do očí,Robert Redford dokázal zahrať aj v komédii, a Jane Fonda zahrala svoju ,pojašenú, postavu s prehľadom. Fantastický film,ktorý ma úplne dostal. ()

NinonL

Příjemná komedie o mladém páru, který uzavřel manželství. První byt se spoustou nedostatků, první hádky i usmiřování. A do toho svérazný soused a maminka se zapálenými lýtky. Docela vtipných 100 minut. ()

kareen

Výborná konverzační komedie podle hry Neila Simona o novomanželském páru, který krátce po líbánkách zjišťuje, že i když se mají velmi rádi, jejich povahy i zájmy jsou tak trochu odlišné...I přes skutečnost, že se celý film odehrává až na pár výjímek jen v jedné místnosti, tak jsem se díky vtipným hláškám a jiskřivým dialogům ani chvíli nenudila, naopak mi těch 104 minut uběhlo jako voda. Robert Redford a Jane Fondová hráli velmi dobře, ale ještě víc mě tentokrát pobavili Mildred Natwick jako Coriina matka Ethel a bezkonkurenční Charles Boyer v roli excentrického souseda Victora. A pokud bych chtěla někdy navštívit balkánskou restauraci, nesmím zapomenout polít pelmečky sklenkou uzu, aby mi nezhořkly. ()

aluna

Konverzačka jak má být, má totiž všechno, co má taková upovídaná komedie mít - švih, skvělý dialogy, inteligenci, vtip, absurdní situace a dva charismatický protiklady, který se přitahovaly. Jane Fonda je rozkošná a Bobik Redfordu snad nikdy nebyl roztomilejší (hlavně naboso... :-) ). Jasně z toho čišící teatrálnost mi nevadila tak, jako přes skvělou zábavu přecejen probleskávající hlušší momenty. Proto * dolů. Ale točit se takový romantický komedie dneska, tak chrochtám blahem. ()

Riddick77

Klasika, která střídá geniální momenty s hluchými místy (první polovina mnohem zábavnější než ta druhá). Energická Jane Fonda je místy vážně přes čáru, zatímco Redford opětovně dokonalý. "Nohy" jsou přirozeně poplatné době vzniku, leč i tenkrát vznikaly lepší konverzačky líznuté romancí. 6/10! ()

Pierre

Budování hnízdečka lásky je komplikované, slovní přestelky mezi hlavním duem geniální, salvy smíchu vyvolávající,   soused Victor trochu divný a konec poněkud kýčovitý. Paul byl geniální suchar a měl jím i zůstat. ()

Orlau32

Prima, oddechový film, tři hlavní hvězdy, nelze nic vytknout. Kdykoliv bych se na to znovu podívala. Dávám 5*. ()

blackrain

Jane Fondová vtrhla na naše obrazovky jako živelná pohroma. Byla tak živelná, že téměř smetla i svého manžela Roberta Redforda. Na své si přišlo i mužské publikum. Mildred Natwicková strčila s přehledem Fondovou a Redforda do kapsy. ()

slunicko2

Hezky napsané dialogy chvílemi jiskří, ale přesto jsem u obrazovky málem usnul. 1) Pokud zobrazený portrét novomanželky odpovídá běžné ženě (můj přítel říká, že takových ženských je spousta), pak jsem šťastný, že jsem homosexuál._____ 2) Corie mi hrozně pila krev. Za tuto postavu hvězdičku dolů._____ 3) Moje pocity vyjádřili komentátoři prezdivaka**, vitekpe***, Wiliem**. ()

Wiliem

Nic víc než jen tuctová komedie s lehce přihlouplým scénářem. K smíchu mi zrovna moc nebylo, možná že je to jedna z prvních komedii na téma manželské neshody, ale to nic nemění na tom že mi to chvílemi přišlo dost trapné a nudné. Hodně nadhodnocené. 45%. ()

FilmFan24

Výborná konverzační komedie, která ani po letech neztrácí svůj půvab především zásluhou hlavních protagonistů. ()