Návštěvníci 2: V chodbách času

• Česko Návštěvníci 2 (více)

V předvečer svatby Godefroye a krásné Frenegondy přeruší její otec přípravy strašnou zprávou. Někdo odcizil rodinné klenoty a posvátnou relikvii Svatého Rolanda, kterou rodina přísně střežila. Relikvie po celé generace zajišťovala v rodině plodnost žen. Kam se mohly cenné klenoty ztratit? Zůstaly u Jacquille a Ginette, avšak o pár století jinde. Brány času se tedy úplně nezavřely a navíc se do minulosti nevrátil se svým pánem sluha Jacquille, ale jeho potomek. Pro statečného Godefroye tak zůstává jediné řešení - aby se mohl oženit s krásnou Frenegondou a zajistit pokračování svého rodu, musí se vrátit do přítomnosti, najít klenoty a sluhu Jacquille. (Česká televize)

KafuR

Druhá návštěva chrabrých mužů ze středověku těží z úspěchu prvního dílu a nabízí jeho volné pokračování, bohužel už však v celkovém konceptu dost vykrádající zmíněnou jedničku. Dějové schéma je skoro stejné, přidalo se pár nových vtípků, které zůstaly v prvním dílu nevyužity a celá ta zábava se zakončila tradičně netradičním koncem, který čpí až závanem černého humoru. Kdo byl ale z jedničky unešený a má rád Rena a Claviera, tak mu jejich společné kratochvíle v chodbách času určitě pohodový večer nezkazí. ()

Ozzy2

Tak to se nepovedlo.A vidět trapáka Vašuta, který si jde do jakéhokoliv zahraničního filmu stoupnout do komparsu je opravdu k pláči.Ten vůl nemá vůbec žádný zábrany ()

Harry_

Tato nastavovaná kaše bohužel trpí neduhy řady druhých dílů: opakování vtipů, více ztřeštěnosti, řevu, grimas, ale žádný další originální nápad. Film táhnou hlavní dvě postavy a mně se líbil hlavně kontrast středověkého a soudobého jazyka, na čemž má jistě lví podíl dobrý překlad a dabing. Jinak jednou asi stačilo. ()

Kingjiri

Jak už to bývá, pokud druhej díl využívá stejnej námět, ale jenom vytváří trochu jiný komediální situace, má vždycky jednička jasnou výhodu v tom, že prostě byla se svym nápadem první. Tentokrát ani příliš neplatí rčení "more of the same", jelikož tý zábavy je přece jenom o něco míň než minule a víc bavit jsem se začal až v druhý polovině stopáže. Nemůžu si pomoct, ale opět by se dalo ze střetu středověkejch buranů s dnešní moderní dobou dostat poněkud víc, tři jistý hvězdy. ()

Odpadlik

Jednička se mi celkem líbila, ale tady jsem už to neustálé žvanění Ch.Claviera a buranství čišící z každé scény s ním už prostě nemohl zkousnout. Navíc příšerný dabing, Jean Reno mi v prvním díle jako větší tvrďák seděl mnohem víc, prostě mělo zůstat u jedničky. ()

fandalehy

Líbila se mi jednička a líbí se mi i dvojka. Já jsem se prostě po celou dobu téhle trhlé komedie bavil. A bavil jsem se i při druhé a třetí repríze...a tak to má být. Ch. Clavier zahrál tu dvojroli brilantně....:-) ()

Sosak

Přehnaně pošouklá a ztřeštěná komedie, přesně jak to mají Frantíci rádi a jak to já osobně nesnáším. Podle hodnocení očividně nejsem sám. A přitom jednička byla taková pecka! Bohužel zde se divák dobrých vtipů ani celkem originálního pojetí nedočká a nezachrání to ani Clavier, ani Reno. ()

Jonatána

Pobavilo mě to o něco míň než jednička, ošem pánové Clavier i Reno patří mezi mé oblíbence, tak proč ne. Jen mě mrzí, že trojka nepokračuje tam, kde s pánové ocitli nakonci dvojky. Myslím, že kotrmelce Godefroye a Jacquilla na návštěvě u Napoleona by byly o dost lepší. Místo trojky americký remake. Faktem ovšem je, že Godefroy (pardon, Thibault) tam má o dost hezčí prapraprapraprapravnučku :-) než byla ta francouzská. ()

RajAthen

Ano, jako snad u většiny francouzských pokračování, i zde se musíme připravit, že plyn šílenosti byl sešlápnut více než v prvním díle. Ovšem i první díl byl šílený, ale takovým okouzlujícím způsobem. Zde je kouzla méně, ale ústřední dvojka jej stále nepopiratelně má, takže peripetie s dějem člověk nechá být, protože Návštěvníci jsou předně "komedií situační", aneb co se nestihlo napoprvé, popř. to řádně zopakovat. Zkrátka váš televizor pozná středověk. ()

Henry Morgan

Typem humoru mi to 100% ně sedlo. Je to možná primitivní, hulvátský a kdo ví co ještě, ale celý to má šmrnc. Nápad prvního dílu rozveden často do absurdních rozměrů, avšak pekelně vtipné. ()

FireTight

O poznání slabší a daleko ztřeštěnější než o pět let starší první díl, přesto si však drží svoji úroveň a slušné tempo. Na druhou stranu ji podle mého lehce kazí až přílišný prostor pro Jacquillea, který mne začal všemi těmi svými skřeky a ksichty iritovat. Jasně, má tam pár svých dobrých míst, ovšem celkově... vadí. Rozhodně však asi na pár týdnů nezapomenu na scénu s Valérie Lemercier a "jejím" synem, z té jsem dostal neuvěřitelný záchvat smíchu! :D ()

Sykon

Spolu s jedničkou jsem tenhle film viděl už kdysi dávno jako mladší kluk, proto pro mě mají značnou nostalgickou hodnotu... Bohužel pro tuto nostalgickou hodnotu jsem nyní viděl druhý díl znovu, a v českém dabingu, který naneštěstí jen zvýrazňoval nedostatky dialogů a trapnost "fórků". Proti jedničce to bylo příliš trapné, herci přehrávající a zápletka nemotorně nastavovaná. Na jedničku v blízké době koukat znovu raději nehodlám a budu potají doufat, že alespoň ta si udrží tu originalitu, vtip a hereckou lehkost takovou, jakou si pamatuju. ()

Jaxx84

Dějové i logické nesmysly. Kopírování scén z "jedničky". Tohle je opravdový skokan roku, z pěti hvězd na jednu. Kvalita skončila v žumpě. Jediná opravdu vtipná scéna je vítání Godefroye s nastávajícím své pra pra vnučky. 2/10. ()