Jessemu už je sedmnáct a s indiánem Randolphem pracuje na malé výzkumné lodi Noah, s jejíž pomocí vědkyně Drew Halbertová zkoumá důvody klesajícího počtu velryb. Ve stejnou dobu se desetiletý Max Wesley poprvé vydává s otcem, rybářem Johnem, na lov velryb. Krvavá jatka se mu však nelíbí a při útoku zraněné kosatky Willyho spadne do moře. Kosatka mu neublíží a později se dokonce zdá, že se s ním pokouší komunikovat. Zatímco Jesse ošetří zranění, způsobené harpunou, zjistí Max, že otec zásobuje velrybím masem černý trh. A když ho velrybáři nutí po kosatce vystřelit, záměrně mine. Velrybáři ukryjí harpuny, když se objeví loď Noah s kapitánem Drakem a Jesse pochopí pravdu. Drake odmítne ohlásit podezřelou loď policii, protože nemá důkazy. Jesse malého Maxe zaveze do zátoky za kosatkami, vypráví mu o velrybách a nechá ho, aby si hrál s Willym. Situace se dramaticky vyhrotí, když si velrybáři pořídí hydrofon a chtějí k sobě kytovce přilákat během nočního lovu... (TV Nova)

Camp_nou

Jedna hvězdička jen na projev lítosti a obdivu trpělivosti té ubohé kosatky. Dyť to zvíře bylo to jediný na co se dalo dívat ! ()

Kajouska

Musím říci, že třetí díl se mi líbil! Rozhodně byl lepší než druhý a ve své podstatě byl i srovnatelný s prvním. Dávám lepší 3*. ()

Mausik

Tohle je naprostá filmová katastrofa 3 díl Willyho nikdy neměl spatřit svět nehorázně nudný a stále se opakující děj kolem kosatky. Před odpadem ho zachranila jen ta hezká kosatka. ()

CrashHP

Vôbec sa mi nechce veriť, že to má tak malé hodnotenie. Škoda toho, pretože podľa mňa to má na viac. Nie je to tak dobré ako prvé dva diely, no stále si to drží svoje čaro, krásne priateľstvo medzi kosatkou Willym a chlapcom Jessem. ()