blekekeke

Nechal jsem se unášet vyprávěním Bena, ještě unášivější bylo zastavení času, unášivá byla i hezká hudba, která příjemně film doprovází. Na konci jsem sice neuronil ani jednu slzu, což by se u takového konce nemělo stát, i tak přes tento handicap dávám 5* ()

Ruadek

Silné tři milému vztahovému filmu, který je romantický, bláznivý i cynický zároveň. Film patří do zajímavé nové vlny romantických filmů s prvkem nadpřirozena a sci-fi, kde se tyto tváře roubují jedna na druhou a vznikne vždy něco dost zajímavého. Naposledy například The Time Traveler´s Wife, který se mi líbil o fous více. Cashback překypuje nápady, přechody v záběrech a kamerové hrátky, je stylizovaný režisérskou vizí a jedinečnou formou. Obojí je jak plusem ( originalita ) , tak minusem ( forma přebíjí obsah a strhává na sebe přílišnou pozornost ) . Tvůrci byli každopádně odvážní ve výběru nahých scén, které jsou ale podány spíše uměleckou formou ( tak, jak by se na nahá těla díval kreslíř, takovým způsobem jsou podávaná ) . Samotný příběh je vcelku jednoduchý, nijak komplikovaný a sdělení jasné už od začátku. Přes všechnu svou jednoduchost se film zdá být složitějším, mnohdy zbytečně ujíždějícím na " cvaklém " humoru. Dílko je to svěží, umí mluvit k těm, co si něco prožili ( rozchody a pády ) a na přehnaně velké umění si myslím nehraje. Což je milým plusem a ohledně režiséra zajímavý tip, koho postupně sledovat dál. Myslím, že by to nemusel být marný talent jednoho kraťasu a zajímavého malého filmu. ten pán už dokázal, že má na víc. *** 17.3.2010 ()

djcremo

Čím ďalej tým viac zisťujem, že Angličania točia pomaly lepšie filmy ako Američania a tento sa rozhodne radí k tým lepším, hlavne čo sa týka obrazovej a vizuálnej stránky a ďalšie plus pre tento film je netradičné poňatie romantiky a humoru. ()

Sirmilano

Jak jsem tu již četl...nebyl jsem jediný koho k filmu přitáhl plakát...čemuž strašně moc děkuji...Nakonec ten plakát bylo "skoro" to poslední co mě na tom filmu pobavilo:o) Film plný jak komedie,romantiky,lidskosti,citů,pocitu,životních radostí,starostí,uskalí,smutku a nadšení...všeho se tu dočkate plných doušku,které vám jsou podávány s rozumem,rozmyslem,klidne a emotivně.Pro mě po dlouhé době zase pěti hvězdičkový snímek. ()

wray

4* je mozno trosku nadhodnotene (asi mi tam vadilo to ze to nebolo len citlive/drama/mysteriozne ale zakomponovali do toho aj komediu) ale stejne - Cashback je vyborny film. Pekne britsky (mam na to slabost ale ak je moznost - doporucujem pozerat v povodnom zneni), obycajny (teda ziadne super VIP postavy - bezni ludia ako my :), vizualne zaujimavy (proste - radost sa na to pozerat), zaujimavy (to ze ?ma? hlavny hrdina schopnost zastavit cas je mozno obycajne v scifi filme, ale neobycajne vo filme ako je tento - taky obycajny hlavny hrdina by tuto schopnosti urcite bud zneuzil,alebo vyuzil na zachranu sveta - tento hlavny hrdina si kresli...) prijemny soundtrack - ano, dobry oddychovy film, odlisujuci sa od mainstream. Vravim tie 4 * som mozno trosku prehnal ale - preco nie? Pacilo sa mi, odporucujem, snad sa bude pacit aj vam... ()

sweetRozarie

Průměrná romantická komedie s trochou sci-fi. Očekávala jsem od toho mnohem víc, ale i přesto jsem se občas dobře zasmála a rozhodně mě to nenudilo. ()

kikin01

Kdo někdy nechtěl zastavit čas.. Úplně jsem se v tomto filmu viděl a zapůsobil na mě opravdu hodně. Nádherné zpracování, které jsem dlouho neviděl. Úžasná story, která mě dnes v noci nenechá spát a také vím, že zítra v práci musím v první řadě zakrýt hodiny. Klavírní podkres mě skutečně srazil k zemi. Nedokážu popsat, jak moc mě tenhle film zasáhl, a nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem. ()

kolly13

Jsem nadšen, potěšen a pobaven! Obal je zavádějící, erotika zde je, ale s přesahem a krásná, a propo krátká scéna mladé matky hlavního protagonisty se stala pro mne nesmrtelnou a určitě ji časem ještě zhlédnu. Romantika zde není růžová a nasládlá, mysterióznost je přímočará, komedie je místy také, drama to není ani omylem. Ale víc takových snesitelných romancí, her lásky (přestože nijak objevných) a ukázky obyčejných životů nás obyčejných lidí. Ps: kdo z ostatních recenzentů přiznal, že ho navnadil obal, asi nedostal, co očekával, ale myslím, že nebyl zklamán. ()

Muf911

Tenhle film jsem si pustil původně proto, že jsem chtěl přijít na to, jak se dělají zastavené scény, při nichž se kamera a případně někteří z herců dál pohybují. To jsem tady sice nezjistil (myslím si, že šlo vždy buď o to, že herci zůstali nehybní nebo se použil zastavený snímek a zkombinoval se s pohyblivým filmem). Nicméně alespoň jsem se podíval na překvapivě příjemnou britskou komedii zkříženou s pohádkou a love story, která nikoho určitě neurazí. S nízkým rozpočtem, ale o to precizějším řemeslných zpracováním a výborným výběrem hudby. ()

macek166

Film rozdělený na dvě kvalitativně odlišné části... jedna bravurní, kvalitní reálné prostředí, plné zajímavých myšlenek a pocitů, občas krásná pohádka, druhá část si spíš dělá ze všeho srandu, klasicky anglické nadnesené scény a herecké výkony. Obě části jsou zábavné, ale ta druhá se k té první nehodí a dle mého kazí úchvatný dojem, který z filmu mohl divák mít po celou dobu. ()

kolodej1

výborný film. Především fakt dobrá komedie s podařenými figurkami a s dostatkem prostoru pro zasmání. Originální nápad se zastaveným časem, ale těch dobrých nápadů tu bylo víc, třeba partička z obchoďáku, to byla fakt povedená sestava. Dobrá práce s kamerou a i mužské oko si přišlo na své. Kromě humoru byla přítomna i sympatická dávka romantiky. Dobrou atmosféru filmu podtrhuje i citlivě vybraná muzika. Nenašel jsem na filmu nic, co bych považoval za mínus, byl jsem nadšen. Hlavním kladem snímku je ovšem skvělý humor ()

tomino28

Zajímavý počin ze soudku britské filmové scény, kterému ale k nadprůměrnému hodnocení přece jenom příliš často docházel dech. Ústřední motiv zastavování času je využívaný tak často a na tak dlouho, až to přestává bavit. Pro samotný snímek je to velká škoda, protože mu ubírá na jinak svižném tempu. I tak se ale nelze několikrát nezasmát u kousků, které partička kamarádů ze supermarketu vyvádí. ()

peregrino

"Kdysi jsem chtěl vědět, kde sídlí láska. Je tam, kde po ní lidé touží. Musíme se naučit ji vidět zahalenou a ukrytou mezi vteřinami života. Kdo se ani na chvilku nezastaví, může ji minout." Není potřeba dalších slov. :-) ()

zazka

Najradšej by som dala za 5 hviezd. Nádhera. Všetko je tak pekne spracované, ako keby ste videli kráčať uličkami supermarketu samého Štěpána Šafránka z "básnikov", do čoho by vám nádherne technicky nasvietili scénu a pustili príjemné kaviarenské songy. Ellis vytvára jedinečnú snovú atmosféru, ktorej máloktorý divák odolá... ()

jjjerry

Skvělá atmosféra. Ani chvilku jsem se nenudil a to ani při myšlenkách hlavního hrdiny doplněné krásnou vizualizací a skvěle podkreslené hudbou. Možná je to tím, že jsem se v tom filmu také našel. Komediální stránka filmu taky stojí za to. Skvělé překvapení, vychutnal jsem si i závěrečné titulky s hudbou Röyksopp :-) ()

veverysiak

Aj som sa zasmial, aj sa zapozeral, aj podriemal, bohužiaľ to neudržalo po dlhší čas úroveň ostrovných komédií, vôbec tomu nechýbal námet a rozvíjajúce myšlienky, ale na dlhodobejšie zážitky to nemalo dôraz, takže 40%. ()