uzzi

V okamžiku je krása i zkáza a o těch okamžicích je tento film. Nádherně slepuje děj krásnými a melancholickými obrázky a nechává diváka nahlédnout do jedné lidské povahy. V uzavřeném vesmíru a zamrzlém čase se procházíte spolu s hlavní postavou Benem a necháváte si vysvlékat krásné ženy a přemýšlíte o změně okamžiku o relativitě času o ... no o čem vlastně..? Film je to krásně natočený s dobře zvládnutou atmosférou. Něco tu chybí, nebo možná je tu něco navíc..? Každopádně se jedná o nevšední a velice povedený, i když trochu nedovařený zákusek. 75% ()

velkyvezir

Tak tento film mne fakt dostal. Prvních dvacet minut jsem si říkal, že jde o další z filmů o mladých, kteří řeší trampoty s láskou, ale postupně mne film vtahoval do děje víc a víc. Jde o další z britských filmů, které narozdíl od většiny amerických dokáže skloubit romantiku a vtip. V závěru sice je ve filmu konflikt mezi milenci vzniklý z typického nedorozumění, ale o to kreativnější je závěr filmu... ()

hudryhudry

Supermarket je pro mě velmi kontroverzním místem. Vzhledem k tomu, že jsem milovník jídla, tak je to pro mě svatyně plná dobrot, ovšem při nákupech většinou zažívám muka. Astronomicky rostoucí ceny potravin, protivné důchodkyně zápasící o nejlepší kousek masa, košíkové závody o nejvýhodnější místo v dlouhých frontách i protivné pokladní, to je pro mě supermarketová rutina. Sean Ellis nám vypráví příběh o jednom nespavci s uměleckými i trošku nadpřirozenými schopnostmi a hlavně o jeho práci v noční směně supermarketu, který v tuto hodinu navštěvuje jen málo z nás. Tatam jsou houfy lidí i protivní prodavači, naopak je zde parta poněkud bizardních, ale vtipných mladých lidí a trošku bláznivý ředitel. Snímek je sice trošku snový, ale vzhledem k zálibě mladého nespavce malovat ženská těle i jeho schopnosti zastavit čas si nejeden muž splní svůj sen (nahých žen je ve snímku jako v lecjakém xxx snímku :-)). Když se k tomu přidaly zajímavé partnerské pletky, vzpomínky na dětství a první zkušenosti s ženami či fotbalový zápas, vznikla velmi neobvyklá komedie, která si mě plně získala. řemeslně je film také zvládnut na jedničku, tak jen škoda některých možná trochu nevyzrálejších hereckých výkonů 4/5* ()

casioa....

Krásny film.. :) "Personally" by som ho zaradil k takým poeticky krásne nalinkovaný kúskom ako: Big fish, Love actually, Finding neverland, či Vratné lahve. Iste...má aj niečo navyše...veľa krásnych herečiek....a jedného schopného maliara----a ponuka veľmi krásnu myšlienku..takže....----quoting----nech sa páči .-)) "If you dont stop for minute, ...you might missing" .-) so...people....please....STOP .-) ()

Tjaden

Sci-fi dějová linka mi nepřišla nějak důležitá a je pravda, že občas se to kvůli ní hodně protahovalo. Určitě však měla ve filmu své místo. Cashback je jinak plný velmi vtipných situací a skvělých gagů. Vizuální stránka také na výbornou (vyzdvihl bych zastavené sněhové vločky v závěru). "Chtěla bys vidět můj pokoj ? Dáme si popcorn a sex...." "Ne." "V čem je problém ? Nejíš popcorn ?" :D ()

Lenarek

Žádný film jsem si nikdy neužila večer v posteli, jako tenhle. Usínala jsem s hlavou plnou úžasných nápadů, dialogů, humoru, hudby a hlavně atmosférou. Nenašla jsem nic, co by mi na filmu vadilo. Proto mu neváhám dát plný počet. Sean Ellis si s tím pěkně pohrál. Doufám, že i další filmy, které někdy natočí, budou stejně dobré. Cashback mi pomohl utéct z reálného světa do děje filmu. Přála bych si, aby nikdy neskončil. Už se těším, až se podívám znovu... A budu se dívat stále dokola... ()

joora1

Což o to film je originální a svým filosofickým nádechem, scénami nebo hudbou může připomínat lehce i Americkou krásu, ale přesto se nevyhnul hluchým místům, kterých mi tam přijde opravdu hodně.Některé komediální scény byly s příměsí parodie, a klišé o tom, jak hlavní hrdina líbá bývalou přítelkyni a ta současná to vidí už bylo nepočítaně.Někdy mi přišlo jako když film má 2 linie.Jednu kvalitní, s melancholickou náladou, kde kamera jde ruku v ruce s vizuální stránkou a která působí na city diváka a druhou čistě zábavnou, na níž není nic originálního, ale ani nic co by se vyloženě nepovedlo.Tyto linie jsou navzájem propleteny a z filmu to dělá zajímavý mix, který by ale mohl mít přeci jen větší kvalitu.Přesto, ať už z jakýchkoliv důvodů si film u mě získal sympatie, ne tak velké jako podobně laděný Garden State, ale i tak je to zajímavý počin.***1/2 ()

jondoe

cakal som trochu iny film ale sklamany som neni.prave naopak.dobre opisany smutok a zial nad stratou lasky a najdenim sameho seba.dokonale. ()

Pollock

Úvod je trochu rozpačitý.. ale má takovou jakoby zvláštní atmosféru... Scény, kdy nastoupí hlavní postava do supermarketu na noční směny, protože nemůže spát kvůli rozchodu z holkou vzdáleně připomínají Human Traffic či Trainspotting alá fotbalové utkání - ale opravdu jen vzdáleně (srandičky v marketu a poznávání týmu prodavačů) Ovšem dovolím si trochu nesouhlasit s přirovnáním s Americkou krásou. Jediné co tento vynikající počin může připomínat je hudba kde piano (či smyčce) hrají do obrazů kamery, která zabírá úžasné (velmi často zpomalené) kompozice a k tomu hlavní postava vypráví moudra o životě a lásce. Náboj, humor a energie a HLAVNĚ HERCI American Beauty vs. Cashbac ***** ku *** Dějově je ale příběh o ničem nebo spíše o něčem již stokrát omletém. Poslední třetina filmu je již v poměrně plytkém humoru točícím se kolem poznávání nové lásky a stupidních scén. – --příprava na večírek šéfa supermarketu před zrcadlem, striptérka apod. Co si zaslouží 90% je kamera a moderní barevná kompozice odkoukaná možná? z Kriminálky Miami, to ale na silný či provokativní snímek nestačí Dávám 3 a ½ místo 4 a to kvůli průhlednému nic neříkajícímu závěru. Docela jsem se byl natěšen. A obal dvd, sorry ale v závěru už to bylo skutečně o kozách(vlastně i v průběhu filmu) Ach jo… Pokud něco o poznávání a lásce tak skoukněte např. „P.S.Miluji Tě ()

Finskej

Decentní, a proto snesitelný a milý, film o lidských citech a zvláštním vnímání světa, jmenovitě ženské krásy. Dobře okořeněno decentním inteligentním humorem. Jeden z té menšiny "lidských filmů", které lze shlédnout bez obav z emoční sirupové cukrovky s růžovou polevou. (Jo a my, insomniaci, opravdu víme své.) ()

Benedygtus

Domrskanej dabing, zvlaste v pasazich, kde Ben je jako maly kluk, to je jedina vytka, ktera je opravdu v uvozovkach, protoze pokud to zhlednete v originale, je vse v poradku. Jinak to je absolutne bezchybny. Mozna se to nekomu bude zdat jako prasarna, ale ja to tak nevidim. Je to krasne, pozorovat vtip tohoto filmu, napad a hlavne to celkove provedeni, ktere je trochu blaznive, avsak opravdu pusobive. Hratky s casem film ozvlastnily a dodaly filmu urcity naboj, zvyraznily smer a pojeti tohoto snad jakoby abstraktniho filmu. ()

Zagros

Cashback je romantickou teenagerskou komedií, která se mi skvěle trefila do vkusu a do nálady. Především pro originální námět, sympaticky svérázné postavy, pěkné myšlenky, britský humor, fajn hudbu a vůbec pro celkovou atmosféru. Je až neuvěřitelné, jak velký rozdíl je v daném žánru rozdíl mezi americkou a britskou tvorbou. Jsem rád, že jsem nenarazil na téma maturitního večírku, povinného sexu po něm, přístupu jsem nejlepší (Američan) a všechno zvládnu, na výšce budeme tři tisíce kilometrů od sebe, ale vztah udržíme… apod. Zkrátka to bylo originální, vtipné, bavilo mě to celou dobu a na konci jsem měl fajn náladu. Klobouk dolů před Seanem Ellisem, kterému se to hned na poprvé z režisérské židle povedlo parádně. ()

Witta

Velice zajímavě natočený film, který mě dost bavil. Úžasné a originální jsou zejména některé přechody mezi scénami. ()

Lookass

Vizuálne progresívna, ale scenáristicky málo prínosná romantická komédia. Za obrazovú krásu sa dá veľmi ľahko skryť obsahová prázdnota. Cashback to robí s ľahkosťou hodnou génia. Súdiac podľa komentárov ostatných. Súhlasím, že to je miestami zábavné ako komédia. Ale tá romantická línia?Tá je klišeovitá a už som ju videl najmenej desať krát v iných filmoch spracovanú oveľa lepšie. Celé je to jednoduché, ale našťastie krásne vizuálne spracované a chytľavé. S príjemnými hercami. Zaujímavo použitou hudbou. A s originálnou réžiou. Fucking shit, ono si to naozaj pýta 4 hviezdy.. ()

kery-

V životě narazíte na filmy, které vás nějak poznamenají a vy se do nich dokonale vžijete..Tenhle film u mě patří mezi ně.. ()

kchaja

Oproti krátkometrážnímu snímku je tento celovečerní film velmi obyčejný. Přijde mi, že 84 minut navíc nepřineslo nic navíc - naopak původní námět udělalo nezajímavým a obyčejným. I rozkreslení postav se pustilo poněkud nudným směrem - čekal jsem něco mystičtějšího, originálního. A ona z toho vznikla romantická komedie s kopou předvídatelných charakterů a dějových schémat. A taky ta klasická hudba v pozadí se mi líbila daleko více. ()

showxman

Krása. Příjemná atmosféra, doladěna soundtrackem, který perfektně zapadá a dokresluje, tak celé dílko. A k tomu Jenkins a ti dva co dělali všechno jen ne svou práci. Místy k popukání. Taky Sean, který přeháněl se svýma historkama ohledně úspěchů u slečen. Pochopitelně nesmím opomenout skvělou práci s kamerou a celkový vizuální dojem. "Takže nechceš zajít do mé ložnice? Dáme si nějakej popcorn... sex... -Ne! Proč? Co se děje nemáš ráda popcorn?" Vřele doporučuji. ()

MareT.

Velice smutné, 80 procent ani náhodou. Možná s drogama v krvi bych to vnímal jinak, ale takhle ne. Nuda a nuda...sice po technické stránce velice profesionální, ale tu nudu to nezachrání... ()