Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

cross

Ani romantické a ani komedie. Rozchod neni filmem, který by dokázal zaujmout, o pobavení ani nemluvě... Jestli to měla být sonda do dramatických chvilek našich vztahů, pak nechápu radobyvtipné snažení tvůrců, jestli to měla být komedie, pak se někam ztratil vtip. Ruce pryč, vleklá nuda bez jakékoliv invence a jediné scény hodné zasmání či zapamatování... ()

Musak

Před shlédnutím sem měl trochu strach z pojmenování žánru - komedie, takže sem nakonec byl příjemně překvapen při zjištění, že to zas takova komedie nebyla. ()

Ichabod

V hádacích scénách film neskutečně dobře zrcadlí realitu. Gary je "neskutečně sobecký" a má typický pohled (- "Na co kua 12 citrónů?") chlapa, kterého zajímaji jen podstatné věci a zábava. Na druhou stranu, když maká celý den s lidmi, asi chce mít po příchodu domu trochu klid, já ho chápu. Brooke dělá v podstatě banální práci a lpí na vlastních citrónech, ze kterých udělá nakonec v podstatě hádku ohledně talířů a dalších "nesmyslů" vedoucích k rozchodu. Smutné je, že ani jeden neměl jasno v tom jestli chtějí dotáhnout rozchod do konce a namísto malého krůčku ke smíru vždycky vpálí druhému nějakou ránu, ačkoliv toho lituje. Proč si to sem tak shrnuju je jasná fascinace a nadšenost scénářem, protože je skvělý. A podle mne ikdyž je komedií jen z části tak rozesměje, třeba jak Gary hodnotí rodinu Brook, což je masakr a je tu i mnoho dalších super slovních přestřelek. Vaughn i Aniston jsou úžasní a chemie mezi nimi je srovnatelná třeba s Meg Ryan a Tomem Hanksem. ()

jujec

Ne, že by se na to nedalo dívat, ale přišlo mi, že je to tak nějak o ničem - dva se prostě chtějí rozejít, chvíli si dělají naschvály, chvíli se chovají slušně - ani jeden neví, co chce. Jediný světlý bod celého příběhu je minirole Justuna Longa, které se chopil úchvatně. A škoda, že jeho koncert byl jen jako alternativní konec filmu na DVD - kdyby to bylo součástí filmu, bylo by to velmi vtipné. ()

kklepkaa

Dost lidí to tu vychvaluje, já si nemůžu pomoct, ale moc komediální mi to nepřišlo a přiznám se - v půlce jsem to vypla, protože jsem chtěla komedii a tohle spíš moji náladu zhoršovalo. Ono to co si ti dva prováděli bylo přesně jako ze života a pro mě osobně to bylo spíš drama, které občas haprovalo svojí nelogičností. Třeba to jednou dokoukám :) ()

P1tr

Velice rozpolcený film, který jako by nevěděl co chce divákovi dát. Chemie mezi ústřední dvojicí nefunguje dostatečně, abyste litovali jejich odloučení a přáli jim obnovení vztahu. Pokusi o dojímavost se tak míjejí účinkem pro širokou část divácké obce. Vtipnou složku zajišťuje Vince Vaughn s Jonem Favreauem a naštěstí pro film i pro nás jim to jde docela obstojně. ()

jefff

Trošku netypická, ale i tak průměrná romantická komedie. Ústřední dvojice zaujme a nenudí. Na jedno zkouknutí to stojí:-) ()

tommmy89

Čo ja viem, filmová romanca na večer? Môže byť, ale určite to nezaraďujem medzi kategóriu filmov, ktoré by ma akosi inak oslovili a doniesli niečo nové, čo som pri telke nezažil. Naopak, čo ma dosť fascinovalo, bol príbeh dvoch manželov a ich vypäté situácie, ktoré zahrali perfektne, ba až bravúrne sa vžívali do role rozchádzajúcich sa manželov. Dá sa povedať, že som sa celkom bavil, nevidím vo filme akési väčšie chyby, ale raz mi to stačilo vidieť :) 3 z 5 ()

Smileface

Vpodstatě velmi stupidní konverzační komedie, která sice obsahuje pravdy o vztazích, ale pravdy natolik profláklé, že nikoho 18+ nepřekvapí. Budete se nudit nejen vy, ale i vaše přítelkyně. O to více je nepochopitelné jak tento film mohl v USA vydělat 118 milionů dolarů!!! Mám teorii - Jelikož vyšel v blockbusterové sezóně, asi na něj šli s ženami muži, aby oplatili X-Mena 3 z minulého týdne ;-) ()

ondrech

Nebýt těchto filmů, člověk by chodil do kina pouze proto, aby se pořád díval před sebe. Filmaři si totiž moc dobře uvědomují, že kino má druhý účel - využívání tmy v sále k různým hrátkám. Bohužel tento příběh není zamilovaný, protože se furt hádaj a hlavně - k sobě se nevrátí, to je jediné, co jsem na Rozchodu ocenil, že to aspon trochu vybočuje z řady. Tím autoři trochu zkazili tu prvotní myšlenku kinosálového muchlování, příště použijte něco více konvenčního a zamilovaného - bude to pitomější, ale zvýší se vám tržby. Pro co jiného byste to dělali, že? ()

ethos

Nie že by bol on nevinní, ale úplne maximálne neznášam, keď niekto povie iba náznak toho čo by od teba chcel a potom sa čuduje, že to nikto nepochopil a povie ti, že šak po tebe chceli niečo viac alebo niečo úplne iné. A preto si vyberám jeho stranu. ()

made1

Kdybych napsala, že přesně takový je život, lhala bych. Chlapi si vždycky nestojí na vedení a ženy nemyslí vždycky opačně, ale možná proto mě to pobavilo. Ve skutečnosti takoví jsme, i když si role mezi sebou čas od času proměníme, pravda je konstantní. Dávám čtyři, protože po dlouhé době opravdu vtipný film z americké produkce. Oba Vincentové opět pohromadě, paráda. ()

Lukoboss

Tak aby bylo jasno v těch filmových kategoriích nahoře: romantika je to jenom ze začátku (takových 5-10min), komedie občas taky (ale ne moc), no a pak už zbývá jenom to drama o rozchodu, boji a naschválech, které si mezi sebou hlavní protagonisté dělají. A když už to vypadá dobře, zase se to vrátí zpátky - teď záleží, jakej konec u takových filmů preferujete, protože buď to pro vás bude plus nebo mínus. Mám z toho rozporuplný pocity a taky jedno ponaučení: "Hlavně se tak nikdy nechovej!" ()

sedm.1

Ikdyž filmu Rozchod dávám průměrné hodnocení,mám k němu opravdu hodně výhrad.Ovšem tou největší je jeho neosobnost.Na to,jak jde totiž o závažný a dramatický úsek v partnerském životě,zůstal jsem emočně naprosto chladným a problémy ústředního páru mi tak byly jaksi dosti lhostejné a vůbec nic ve mě nevyvolávali,po celou dobu se autoři spíše jen tak pohupovali po vlnách hádek,rozbrojů a dilemat,ovšem po celou dobu nedokázali uhodit hřebíček na hlavičku,jít do toho po hlavě a dokázat ve mně vzbudit skutečný pocit toho nepříjemného a velmi těžkého životního kroku.Vlastně nedojde ani na nějakou delší předehru,divák je rovnou vhozen do mlínice nefungujícího vztahu a ikdyž si postupem času člověk dokáže k postavám najít cestu,už je bohužel stejně pozdě.Navíc všechny postavy jsou hodně šablonovité,snadno čitelné a až moc lajnovitě jednající.Tvůrci se pak ani po celou dobu nedokázali rozhodnout,jestli půjdou spíše dramatickou nebo oddychovější cestou,a tak nefunguje pořádně ani jedno.U tohoto typu filmu bych si též dokázal představit daleko větší tlačení na pilu,čímž by Rozchod určitě získal na důraznosti a žánrovosti.Co se týče obsazení,Vaughn i Aniston jsou velmi příjemní herci a když k tomu připojím skvělé vedlejší postavičky v podání úžasných Favreaua,Longa,Davis,tak v tomto směru Rozchod určitě získal.Já jsem zkrátka Rozchod skouknul bez sebemenších problému,své tempo a hladinu nenudící zábavy má,ale jako film,zabývající se těžkou životní volbou,rozchodem,prostě na mně nezapůsobil a nezafungoval. ()

herr_carter

Asi po 30 minutách jsem se rozhodl, že si u tohoto filmu vyperu, poklidím a budu po očku nakukovat. Jelikož to zcela stačilo, tak jsem si u toho ještě připravil večeři a zacvičil. Tudíž oceňuji dvěma hvězdami, ovšem zcela mizernými, jelikož se jedná o vyloženě nudnou záležitost plnou klišoidních a tupých dialogů a nepřekvapí tady vlastně vůbec nic - a co je nejhorší, já se ani nesmál, ani mě nic nedojalo...u filmu s přízviskem romantická komedie celkem blbý..................moje hodnocení = 3 z 10. ()

shebin

Film, kterej není extra vtipnej, extra napínavej, nicméně pro Vince Vaughna mám slabost :) jeho herecký um a grimasy se mi líbí vždycky. Film navíc obsahuje určité poselství pro obě pohlaví, jak se chovat ke svému protějšku dřív než je pozdě. On je reálnej chlap, ona reálná ženská, myslím že nebyl problém se do těch rolí vžít a dost lidí se určitě i poznalo.. ()