Brooke a Gary se do sebe zamilovali a koupili si byt, ve kterém chtěli žít šťastně až do smrti. Mohli by, kdyby se záhy nezačali nenávidět. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stala jedna z mnoha banálních partnerských hádek. Problémem je, že nádherný byt, který si pořídili, patří oběma a ani jeden se z něj nechce vystěhovat. Když jejich hádky dosáhnou vrcholu, přítel jim doporučí, aby byt prodali. Uplyne pár měsíců po rozchodu a oba se náhodou setkají na ulici. Vymění si pár zdvořilostních frází a opět se rozcházejí. Jejich pohledy se střetávají a lehké úsměvy v jejich tvářích hovoří za vše - vzájemná náklonnost ještě nevyprchala. (TV Nova)

adamix

Nečakane pôsobivé, decentne vtipné a v rámci možností majúce hlavu a pätu, čo sa na americké romantické komédie moc nevidí a plusom je aj to, že dokážete chápať obe strany hlavného rozpadajúceho sa páru. Mojím favoritom bol ale flegmatický Vince Vaughn a skrz svoje opodstatnené dôvody bola pre mňa Anistonka stále tá ,,bad bitch", ktorú by asi nikto nechcel mať za vlastnú ženu. Našlo sa aj zopár trápnych momentov (premotivovaná šéfka, naťahovaná večera s priblblou rodinou a otravným spievajúcim švagrom), ale dalo sa to obstáť, možno aj z dôvodu, že tu neboli nasilu pchané gagy každú scénu. Za mňa 65%. ()

bigbadboy

Nekonečná slovní smršť Vaughna mě dostávala až na kraj mých možností. Chvílema sem měl chuť se podřezat. Na druhou stranu až na falešný - vyměněný zadek Jennifer byl film vcelku originální. ()

ottik274

Něco mí v tom chybělo Zajímavé téma, ale ne tak zpracované, jak bych očekával. Vince a Jennifer sice odvedli svoji praci relativně dobře. Ale od Vince jsem čekal, že přinese více humoru a trochu to vylepší. Nestalo se. Hodně konverzace, málo zábavy ve 105-ti minutách. ()

j_vrba

The break-up je celkem slušná konverzačka o takovém normálním rozchodu dvou lidí. Ani jeden z páru nechce přiznat svojí vinu. Až se k tomu jeden z nich odhodlá, tak už je pozdě. Jennifer Aniston a Vince Vaughn vytvořili na plátně celkem slušný filmový pár. Dokázal bych si je představit i po spolu i v boudoucnu. ()

megajalec

Po tej spoločnej večeri na začiatku som mal sto chutí to vypnúť s blenom v ústach. Potom sa to začalo pomaly rozbiehat a celkom to ušlo. Za realičnosť zobrazenia vzťahu dvoch ľudí dávam jednu navyše, takto nejako vyzerá vzťah so všetkými hádkami. Pekne zobrazené, každý má svoju pravdu, svoj uhol pohľadu na vzťah, svoje priority. Záver bol trochu rozťahaný, ale záverečná scéna sa mi páčila, taká nekonvenčná, otvorená ()

lobo87

Každý by čakal od filmu s Jennifer a Vinceom komédiu, ale v tomto prípade zdanie klame. Aj keď sa tu nachádza pár vtipných momentov, hlavne zo strany dua Vaughn & Favreau, v podstate ide o drámu zaoberajúcu sa rozpadom jedného vzťahu. Na filme najviac kvitujem obsadenie, pretože v každej postave môžeme nájsť zaujímavú tvár. Odporúčam pozrieť všetkým párom, pretože i ja a moja partnerka sme chvíľami pokyvovali hlavami, pretože sme v niečom videli toho druhého. A to je na tomto filme najzaujímavejšie - v podstate to môže byť príbeh každého jedného z nás... 60% ()

SheldonShamy odpad!

Nebylo to ani romantické a už vůbec ne komediální. Hysterická ženská řve na svého přítele, který je neschopný udělat cokoli pro ni nebo pro společnou domácnost. 90% filmu jsou hádky, řev a nadávky. Ale nebuďte zklamaní, jako správný romantický film nakonec oba skončí sami... ()

Eywa11

Až tak dobre sa mi na to popravde nepozeralo. Asi preto, že je v tom kus reality a bohužiaľ docela dobre to zrkadlí dnešné porozchodové vzťahy. Bohužiaľ preto, že sa skutočne ukazuje, že pomyselná čiara medzi láskou a nenávisťou je naozaj veľmi tenká a ľudia sú schopní robiť si riadne naschvály ( chujoviny ako balenie druhých chlapov kvôli vyvolaniu žiarlivosti, nútenie priateľov, aby sa postavili na vašu stranu atď atď...) Priznám sa, že spočiatku som tým opovrhovala, ale keď sa nad tým zamyslím, každý taký pretlak emócií v hlave zvládame inak (preto netreba nikoho súdiť) a je pravda, že keď ste vo vzťahu dlhodobo nespokojný riadne vám začne šibať až stratíte samých seba. Ja som teda žiadne sviňáriny nerobila, ale tiež mi riadne prepínalo už poriadne dlho som to nebola ja..... preto je dobre sa niekedy obadať skôr ako nastane takáto fáza a radšej to ukončiť, lebo potom z vás ostane len citový neistý vecheť, sprotivíte sa sebe aj svojmu okoliu, svojho milovaného budete mať chuť zahlušiť za tie všetky sračky a poriadne dlho sa z toho budete spamätávať. ...takže BEWARE!!! ............Záver sa mi fakt páčil :) rozchod je vždy vina oboch či chceme, či nechceme ..... ale nakoniec nás to v živote posunie vždy o kúsok vpred :) ()

elpin

Hlavní představitel Gary je líný budižkničemu, který svou přítelkyni neustále zanedbává a dělá vše pro to, aby se spolu rozešli. Asi jsem ufon z Marsu, protože bych čekal že ho kopne do **** a zahodí telefonní číslo. Kupodivu se ale Brooke stále snaží o jeho přízeň i po tom, co si přítel doma udělá mejdan se striptérkou. Což o to, takové vztahy bohužel existují, ale tady se to prezentuje jako úplná normálka. Nevím kde nebo s kým žijou scénárista a režisér, ale asi mají doma šťastné manželky. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

LarryW

Film jsem viděl v kině a rozhodně jsem se nenudil, párkrát jsem se fakt zasmál. Žabomyší války vedené mezi oběma tvrdohlavci, kteří si začínají lést na nervy, mi připadaly jak vystřižené z mého života(: Komedie neměla určitě takový spád jako Válka Roseových, ale dala se sledovat po celou dobu s úsměvem na tváři. Ti dva nebyli žádní "magnáti", prožívali "všední dny" a já jejich "trucům" věřil, možná víc než kydyby po sobě házeli porcelánové sošky nebo si ničili luxusní auta (nic proti WOR, chraň B(: ). Film byl fakt pohodovej a myslím že si zaslouží lepší hodnocení na CSFD. Pořád jsem plně do ženského vidění světa nepronikl a i po shlédnutí filmu mi hlavou vrtá spousta zdánlivě malicherných otázek... Proč bych ku příkladu nemohl mít ponožky položeny na zemi vedle postele, když jdu spát? Holky vysvětlete mi to, doma se mi racionálního vysvětlení nedostalo...(: PS:Mr and Mrs Smith taková srajda má 64%...ač jiný žánr - podobné téma...WOR to není ale opravdu 2 hvězdičky to je neobjektivní...tak jako 95% recenzentů; na CSFD... ()

Doctord

Já se fakt bavil ,neb není moc komiků jako je Vince Vaughn, který by s takovou bravůrou zahráli takovouto roli. Jenifer hraje standard, nikoho jiného k tomu nepotřebují. Opravdu jsem si u toho filmu odpočinul, zasmál a přitulil se ke své ženě. Nezapomínejte na to,že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, nebo je to naopak?!:-) ()

fujarik

Vcelku příjemná a hlavně pravdivá romantická komedie, která rozebírá vztah do každého detailu... Jediným mínusem filmu je otevřený konec - dopadne to trošku jinak, než by si divák přál... ()

EnneX

Tak tohle je velmi zajímavý snímek. První polovina je pro mě příšerná a vůbec celý ty konflikty a hrátky na styl Války Roseových mi opravdu hodně vadily ( třeba zpívání u večeře, asi bych se neudržel pokud by někdo tohle předváděl ), ale pak se najednou stane něco, kdy se to celý přesune úplně jinam. Od chvíle co si Brooke začne tahat nový známostí, aby Garyho naštvala a vzbudila v něm žárlivost, stejně jako výborný poker večírek to vše stojí za to vidět. Celý to nabírá na hloubce celého věčného problému mezi mužem a ženou. Za překvapivý závěr s výtečnou skladbou dávám hvězdičku navíc stejně jako za výborný pár Brooke a Garyho. 65% ()

Retimo

Naprostý souhlas s Kleopatrou....označení romantická komedie tady vůbec nemá co dělat.Je krásné dívat se s odstupem na něco,co jste si každý v obdobných situacích prožili a říkat si:"Bože proč se chovají jako idioti" a při tom sami vědět,že jste se chovali uplně stejně.Já se opravdu bavil od začátku do konce....po dlouhé době film,bez klasických kýčů a dopředu jasného konce. ()

mseet

To se povedlo. Nebyla to klasická romantická komedie a to bylo právě ku prospěchu věci. Film ze života. Spousta vtipných situací, zejména hádky jsou kořením filmu. Melancholičtější struna už zní trochu falešně, ale srdceryvných scén je naštěstí pomálu. 80% ()