Převtělení

Děsivý příběh o hotelu se strašnou minulostí. Zde se před 35 lety udál krvavý masakr. Filmový režisér se vrací ke scéně masové vraždy, aby přenesl děsivá zabití na filmové plátno. Začátek natáčení však ovlivní hrůzostrašné vize a noční můry členů štábu. Ten pravý osud si však musí každý prožít sám! (oficiální text distributora)

jirkis

Tak to se nepovedlo...Nudící a ještě ke všemu se není čeho bát, což by u horrorů nemělo nastat. Například Nenávist se Takashimu povedla, ale ty časy jsou už asi pryč. Škoda.... ()

MickeyStuma

Japonské horory jsou zajímavé hlavně v tom, že mají svůj osobitý styl, který evropan odkojený americkýma lekačkama prostě nechápe. Duchařské příběhy mají za cíl vybudovat děsivou až šokující temnou atmosféru, což se zde daří. Kdo očekává nějaký krvák, či již zmíněné lekačky, bude zklamán. Pomalé vyprávění příběhu má své opodstatnění. V tomto snímku se tentokrát nekonají žádné zjevení bílých duchů, a ani tu nijak nechybí. Scénář je propracovaný, herecké výkony uvěřitelné. Takaši Šimizu opět dokázal natočit kvalitní horor bez použití brutálních vražd a hektolitrů krve. Ano, jde to i bez toho a za takové snímky velký dík. ()

ecis

K tomuto filmu som sa dostal náhodou, ale povedal som si, prečo nie. Mám rád ázijské horory, pretože majú špecifickú atmosféru. Bohužiaľ tento film sklamam na plnej čiare. Bez inovácií a nápadov, bez napätia (jedina scéna, ktorá stoji za mienku je scéna s nákladiakom – avšak, nechápem, čo mala spoločné s „dejovou“ linkou filmu). Potom sa film uberá už len do klišé o duchoch, dieťaťu a bábke. Ak chcete niečo lepšie, tak siahnite po The Eye, Dark Water či Audition. ()

LucyD

Já jsem se nudila, ale popravdě to bylo celkem dobře vymyšlené, škoda, že to bylo trochu nepochopitelně nahrané. Bohužel, nebylo to vůbec strašidelné a zlekla jsem se asi jen jednou či dvakrát. ()

LilyDeLarge

Moc japonských hororů jsem neviděla, ale tenhle byl zaručeně nejstrašnější. Ne, nejděsivější. Ale strašlivě nudnej! Už v prvních deseti minutách jsem měla pocit, že ho ani nedokoukám. ()

Luki.V

Osobně Rinne stavím výš než JuOn nebo Ringu. Jsem velmi rád že se na DVD dostal i k nám a hlavně pod hlavičkou někoho jiného než Intersonicu :). ()

Cortesz

Jednu hvězdu dávám z milosti. Tohle mě prostě nebavilo ani trochu, v půlce filmu sem to vzdal a dělal jsem něco jiného a jen se m poslouchal a občas se podíval. Víc o tomhle psát nechci a chci už na to zapomenout ()

Pitryx

Ne že by to bylo špatné, ale trošku pomalé. Možná to mělo být více do splatteru. Tematicky to zde už bylo v několika obměnách a tato nepřinesla nic nového. Klidně se u toho dá chvílemi spát. No, ale pár okamžiků se povedlo. Závěr to nepokazil. 201401168839/9211 ()

Patches1984

Nakonec to nebylo tak zlý. Shimizu na nic nečeká a doslova od prvních minut zařazuje jednu lekačku za druhou a nezapomíná ani budovat atmosféru. Sice tím trochu trpí možnost zorientovat se v postavách, ději a vůbec v tom, co je co, a moc nepomáhá ani několik zdánlivě zcela oddělených vyprávěcích linií, ale postupně se všechno na konci pěkně spojí a zapadne do sebe ve vypjatém a nakonec i celkem překvapivém finále. Takový nářez jako Nenávist to sice není a film působí dojmem, že se na něm podepsal také nedostatečný rozpočet, ale na slušný průměr to stačí. 6/10 ()

Brano odpad!

Ďalší dementný ázijský horor na tému duchov. Dej je zbytočne zložitý a nezáživný. Od začiatku sa to uberalo strašne pomalým tempom, takže dopozerať to bez pretáčania bolo v mojom prípade nemožné. Namiesto strašidelného filmu som dostal zamotaný príbeh a kopu nudy, ale čo čakať od filmov tejto kultúry. Herci tiež príšerný. ()

cinema_cz

Nadpřirozené síly mrkají již v první scéně, přesto je atmosféra hotelu ve stylu Osvícení nepříjemně tísnivá a poslední sekvence dokáže zrychlit tep. 60 % (Ci 03/2008) ()

blahblah12

Bylo v tom něco z Nenávisti,Zmeškaného hovoru,Poslední premiéry,Panenky Chucky,ale i zombie.Ten konec se mi zdál už jako kravina, a proč nakonci jí to toho blázince dala tu pannu sem taky nepochopila.Asi jsou všechny japonské horory na jedno brdo.I herci nestáli za nic. ()

CorvusBlek odpad!

Souhlas s komentem níže, tak strašná otravná nuda by neobstála ani v průměrném obsazení šnečích závodů.Ale hlavně je film zřejmě vedlejším produktem něčeho co se našlo ve střihačském koši vedle popelnic s odpadem! ()

Víteček

Hm, rozhodně to nebylo špatné. Už jsem viděl mnohem horší horory a tenhle byl i celkem ucházejícně strašidelný. Japonských hororů jsem popravdě moc neviděl, takže nějaké vykrádání, kopírování, napodobování nebo odkazování na jiné filmy jsem nepostřehl. Začátek mi nepřišel nic moc, ale postupně se to celkem rozjelo. Slušných 60%. ()

kobras5

Dosti chaoticky pojatá duchařina bez jakéhokoliv kouzla, kterým by zapůsobila. Kladně hodnotím myšlenkové projevy hlavní postavy. Záporně hodnotím střih (větší chaos mi v tom už asi udělat nemohli). 20% (viděno v TV česky). ()

darebacek

Trochu pomalejší rozjezd, ale dost strašidelné podobné japonským klasikám, nenávisti, kruhu a oku. Skvělý konec, ale zas byl ten problém, že se mi ti asiati dost pletou 78 % ()