Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V politickém thrilleru Národní hymna řeší fiktivní předseda britské vlády Michael Callow obrovské dilema. Princezna Susannah, největší miláček z královské rodiny, byla unesena! Aby se mohla bezpečně vrátit domů, musí si to předseda vlády rozdat s prasetem před kamerou národní televizní stanice. Callow tento požadavek samozřejmě okamžitě odmítne a snaží se únosce chytit na vlastní pěst. Nakonec požádá, aby perverzní video nebylo zveřejněno, ovšem nakonec se vše dostane na YouTube a přesto, že bylo k dispozici pouhých devět minut, vidělo ho nepředstavitelné množství lidí. Britská média se rozhodnou, že příběh nebudou zveřejňovat, ovšem pikantní zpráva mezitím prosákne do zahraničí a zanedlouho o únosu a podivné formě výkupného ví celý svět... (HBO Europe)

(více)

Recenze (151)

fallanga 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dosti drsný příběh, který není pouze o terorismu, ale také o síle internetu, popularity a lidské stupidity. Každý terorista, který by unesl Britskou princeznu by nakonec skončil na Kanárech nebo Haiti, protože by mu Briti dali cokoliv a nikdo by proti tomu neřekl ani ň. Ale když má premiér opíchat prase, tak se najednou jedná o obrovský problém. Svět ovládaný médii v celé své síle. Největší sílu tohoto příběhu ovšem vidím v zakončení. Během únosu princezny se Británie prakticky zastavila jen aby sledovala vývin událostí a o rok později, na samotné výročí onoho dne, se nad tím nikdo ani nepozastavil, nikoho nezajímalo, že premiér měl sex s prasetem a zachránil tak princeznu. Celkem děsivé, hlavně když vezmu v potaz, že takhle skutečně funguje vztah politici-veřejnost. Ti mediálně zruční vítězí na plné čáře, a nezáleží na tom, jestli jsou to naprostí idioti nebo géniové. Jde jen a pouze o sympatie. ()

Luicy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velice bizarní námět prvního dílu, při kterém je divák po celou dobu sledování napjatý jak kšandy. The National Anthem opravdu bravůrným způsobem zobrazuje dnešní dobu, která je plná manipulace, pokrytectví, neklidu a lidí, kteří jsou otroky sociálních sítí a médií. Upřímně jsem čekala, že se celá situace nějak vyřeší a premiér nebude muset zacházet do tak ponižujících a nechutných extrémů, ale opak se stal pravdou - vcelku originální. Při jeho “romantické” chvilce s prasetem mi ho bylo sice líto, nicměně největší lítost jsem pociťovala až na konci, kdy se k němu jeho milovaná polovička po onom “hrdinském činu” otáčela zády. Ačkoliv to na první pohled vypadá růžově (hlavně tedy na veřejnosti), tento člověk nakonec vše ztratil. ()

Reklama

Novom 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už dlouho se mi nestalo, aby ve mně zanechal nějaký příběh takový hluboký vnitřní rozkol. Ačkoliv bylo téměř jisté, co se stane už cca od poloviny dílu, člověk tomu nechtěl stále věřit. Posledních několik minut se nedalo sledovat jinak, než téměř bez dechu. Filmařsky dokonale realisticky zpracované, ten nepříjemný pocit nechuti a zároveň zájmu byl reálný a skutečný. ()

MFloyd 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl jsem viděl celý až po dokončení 4. série. V podstatě téměř každý mi říkal, že ho mám přeskočit, protože je to nejslabší díl. Vlastně nejsou daleko od pravdy, hlavně to není úplně Black mirror, který každý už očekává – blízká budoucnost, nápaditá technologie a následné zneužití a potom i překvapivé rozuzlení. Tady spíše satyra na společnost, která ale celkem funguje a myslím, že už jsem viděl slabší díly. ()

hrumsrt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Absurdní vydírání.. Perfektní provedení, snad jako bych se díval na dvacátou epizodu seriálu o politicích. Celé to působí mimořádně strhující, ale jak tam vešel a viděli jsme toho vepříka, tak jsem se neudržel a dostal jsem záchvat smíchu! Však lidi chtějí vidět svoje národní tváře prcat chrochtáčka. Skvělý důraz na maličkosti! ()

Galerie (23)

Zajímavosti (12)

  • Táto epizóda sa stala predmetom diskusie, keď sa v septembri 2015 v neutorizovanej biografii Davida Camerona objavila informácia, že vtedajší britský predseda vlády údajne vložil svoj penis do tlamy mŕtveho prasaťa v rámci univerzitného iniciačného rituálu. (Arsenal83)
  • Charlie Brooker v rozhovore uviedol, že pri rozhodovaní, s akým zvieraťom Callow (Rory Kinnear) bude mať sex, bola celá škála možností, ktorá nakoniec neprešla. Najprv sa uvažovalo len o bloku syra. Do úvahy prichádzala aj kačica, kura (boli odmietnuté, pretože pre ich malú veľkosť by situácia bola príliš absurdná), kôň alebo somár (boli odmietnutí, pretože sa považovalo za ťažké s nimi natáčať). Nakoniec bolo vybrané prasa, pretože sa považovalo za niečo, čo je „na hranici medzi komickým a strašným“. (Arsenal83)

Reklama

Reklama