Architektka Mia se před světem s nasazením všech sil snaží ukrýt své ošklivé tajemství. Zástupkyně pojišťovny Shazia mezitím sbírá vzpomínky svědků na nedalekou nehodu. (Netflix)

castor

Pokračujeme v mírně futuristických příbězích, které překvapují jak stylem vyprávění, tak myšlenkou i pointou. Každý máme nějaké to tajemství. Někdo byl nevěrný, jiný vzal kolegovi stovku z peněženky. Úspěšná architektka Andrea Riseborough se snažila vytěsnit to své. Závažnější. Dlouhé roky se jí to dařilo, ovšem součást tehdejšího nešťastného konání začalo hlodat svědomí. A po letech tak naši hrdinku bývalý přítel navštíví. Jeden zločin se tak stane uvnitř hotelového pokoje, spíš nešťastná nehoda pak nadohled v ulici. Sběr vzpomínek svědků bude mít pro několik postav fatální důsledky. Celé je to zabalené do chladného severského noiru, zápletka je fajn, vyústění šokující, ale krapet nevěrohodné. Jak asi korunního svědka - morče (a kdo ví, zda nevidí jen třeba na metr) donutili, aby si vzpomnělo na danou pasáž? 70% ()

collector

Po prvých dvoch epizódach tejto série som takmer zabudol aký smutný a temný tento seriál dokáže byť. V prvej časti nešlo skutočne nikomu o život, v druhej si za svoj osud mohla postava sama pretože nedokázala dôverovať svojej vlastnej dcére ale tu umierajú nevinný ľudia ako na bežiacom páse. Pre mňa osobne dosť emotívna epizóda (hlavne v jej tretej tretine). tento raz bola pre mňa až trochu cez čiaru tá posledná smrť, no napriek pocitu zadosťučinenia sa po zhliadnutí tejto časti vôbec necítim dobre. ()

Endurion

Asi první vyloženě nedobrá epizoda Černého zrcadla. Jedna logická díra za druhou, půlku epizody sledujeme nějakou nudnou pojišťovačku a jenom čekáme, až se obě linky konečně setkají. Místo budování atmosféry se tu režie spoléhá na shock value násilí. K tomu všemu se Velká Británie nějak záhadně přestěhovala na Island a nikomu to nepřijde divné. A vlastně ani ta islandská krajina tu není pořádně podojená, abych mohl ocenit aspoň ji... tohle se prostě nepovedlo. ()

Trevor

Mladý pár Mia a Rob sa z párty sprevádzanej užívaním drog a pitím vracajú domov vo svojom aute, keď cestou Rob zrazí cyklistu, ktorý je na mieste mŕtvy. Dvojica sa rozhodne tela zbaviť. O 15 rokov neskôr Rob navštívi Miu a zverí sa jej, že potom ako skoncoval s alkoholom ho trápia výčitky svedomia za skutky spáchané v minulosti. Mia sa však svojej rodiny a kariéry vzdať rozhodne nechce...Aj keď podobný príbeh s využívaním spomienok ľudí tu už bol,tento je predsa len o niečo mrazivejší a rozhodne by zniesol kritéria celovečerného filmu. ()

Helmutek

Díl pro mě výjimečnej paradoxně tim, že má na poměry BM vlastně docela slabej nápad; náladou a námětem mi to připomínalo třeba 21 gramů, ve kterejch se ale obdobná tématika řešila mnohem komplexnějc, a který na mě taky dopadly mnohem silnějc. Největší slabinou Crocodilu totiž je, že (podobně jako předchozí díl) to dopadne přesně tak, jak muselo a kam to celou dobu směřovalo; bez toho, aniž by to přineslo nějakej novej nápad. Je sice celkem zajímavá ta myšlenka, že by si takhle někdo na počkání moh přehrávat myšlenky někoho jinýho, ale já nevim - pro mě to způlky hned ztrácí na efektu třeba v tom, že myšlenky fungujou jakkoliv jinak, jen ne jako film - a představa, že by si je někdo takhle jednoduše přehrával jako sprostý lineární video, a ještě na takový úrovni, kdy je z toho schopnej vyvozovat ňáký trestně právní závěry, ‎ta je prostě pro mě trestuhodně zjednodušená. Takže tomu, co bych jinde možná hodnotil na 4* (protože třeba herci byli skvělí a řemeslně se tomu moc vytknout nedá), tomu v rámci BM dám prostě jen 3 - ne proto, že by to bylo snadno porovnatelný s jinejma 3* filmama, ale proto, že v cyklu BM jsou jednoznačně zajímavější nápady, jsou zajímavějc rozvinutý nebo ‎zajímavějc zakončený. Hrozně se mi ale líbila hudba, která k tomu skvěle padla, a i celý to drsný severský prostředí s úžasnejma přírodně-industriálníma scenériema; skvělá taky byla ta hlavní herečka (i typově), a celkově ten díl měl skvělou atmosféru. A nakonec jen osobní povzdech - když už se s hlavní "hrdinkou" hodinu crcám po jejích životních peripetiích, rád bych to viděl celý - až do hořkýho konce, takže včetně toho jejího dopadení, případný obhajoby nebo trestu; to by MNĚ přišlo zajímavý.‎ WTF moments: To morče.. to morče..! Co to kurva bylo to s tim morčetem?! Ona celá ta scéna "Ha, je tady dítě, co s nim asi já, zlá pani, udělám!" je trochu přitažená za vlasy, ale že nám někdo začne vážně vyprávět, že morče se vlastně stalo korunním svědkem - to asi děkuju, nechci. ()

• Nákladné auto na pizzu v tejto epizóde bolo vidieť aj pri rozvoze pizze v epizóde USS Callister (2017). (Arsenal83)
  • Díl několikrát odkazuje na epizodu Patnáct milionů meritů (2011). Ústřední píseň „Anyone Who Knows What Love Is (Will Understand)“ od Irmy Thomas, zpívala i postava Abi (Jessica Brown Findlay) při účasti na talentové show. Mezi pornofilmy v hotelovém výběru je k vidění „Best of Wraith Babe“, porno, které je nabízeno obyvatelům antiutopie. (Saur.us)
  • Epizoda se natáčela na Islandu. (Milan25)