Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

Kaka

Plné klišé, předvídatelných scén a všech možný neduhů současné střední vlny mainstreamového Hollywoodu, přesto však pro Davise po pár letech vcelku solidní a koukatelná pecka, kterou kritici ani diváci nesejmou jako například Collateral Damage o několik let dříve. Nad Kutcherem se sice rozplývat blahem nebudeme, ale tvrdší role mu kupodivu sedne. Costner bez problémů a na všech klíčových postech ve výcvikové základně jsou přesně ti drsní hoši, kteří jsou obvykle do podobných rolí obsazováni, tudíž sázka na jistotu. Akční scény jsou dostatečně akční a scény výcviku zase dostatečně zajímavé a napínavé, aby udrželi divákovu pozornost. Konec je sice lehce křečovitý, ale to se přece dalo čekat. ()

Spiker01

Kevin Costner, ač údajně sám neplavajíc, učí Kačera jednu z nejtěžších prací na světě. Každý takovýhle obor si zaslouží vlastní film, který ovšem poběží mimo prime time na Nova Cinema. Přesně kvůli takovýmhle menším zapadlým kouskům ale občas televizní program sleduji. ()

Lavran

Neodsuzujme příliš zbrkle klišovitost, protože právě díky ní na nás tvůrci nemůžou vyrukovat například s tím, že by měl Costner utajované žábry a Kutcher byl jeho dávno ztracený syn, kterého vychovaly mořské panny na dně Laurentinského příkopu... ()

Falko

Mna tento film milo prekvapil, mozno nie je nicim objavny alebo vynimocny, ale Costner sa ukazal po dlhej dobe konecne v dobrom filme, co ma velmi potesilo a hlavne nenudil som sa ani pri tej dlzke filmu, aku mal. Ani neviem, preco ho distributori vyradili z kin. ()

castor

Schématický scénář povyšuje svým překvapivě jistým výkonem Andrew Davis. Ten pro mě svojí nevyrovnanou režijní filmografií spadá někam do „skupiny“ solidních hitmakerů jako jsou Joel Schumacher nebo Renny Harlin. Všichni do jednoho natočili (a je to už slušná řádka let) několik skvostných snímků (Uprchlík / Telefonní budka, 8 mm / Smrtonosná past II., Cliffhanger), stejně jako dokázali šlápnout trestuhodně vedle (Řetězová reakce, Protiúder / Česká spojka, Batman a Robin / Ostrov hrdlořezů, Formule!). Davisův nejnovější snímek je někde na půli cesty, i když obsahuje momenty, které ho tahají do nadprůměrných vod. Pomáhá mu k tomu nejen Costnerovo charisma, ale i poutavá kamera a hudba. Škoda závěrečného „gesta“, které jde se vztyčenou hlavou vstříc americkým divákům!! ()

Rex Mundi

Fajn, je to zaujímavé i dojímavé... ale tých klišé! Hlavným zámerom bolo asi nakrútiť film skladajúci poctu záchranárom, posilňujúci americký kult hrdinov a všetko ostatné sa zbúchalo podľa osvedčených, ale aj ošúchaných pravidiel Hollywoodu. Síce pekný film, no sledujúci presne danú a do bodky predvídateľnú líniu. ()

ripo

Morského zíchranára vymeňte za hociktoré "hrdinské, mužské" povolanie, pridajte zopár klišé, potom ešte klišé, a ešte ... k tomu lásku ženy, ktorá nemá pochopenie pre "hrdinskú" prácu atd atd .... a vyjde vám niečo podobné, akými boli "Záchranári" ... ()

Spooner

Costnera nemám moc rád a Kutchera přímo nesnáším, ale i přes to se mi tato pocta zachránářům hodně líbila. Akční scény jsou velmi dobře natočené stejně jako většina scén ve škole. Costner předvádí nejlepší výkon za několik let a Kutcher se prostě musí ignorovat, aby jste si nezkazili zážitek z filmu :-). Bavilo to mě to prostě celou dobu, i když to mohlo o hodně kratší. Na poctu záchranářům jsou 2 a půl hoďky opravdu moc. ()

Wacoslav1

Pohříchu poslední film Andrewa Davise je slušnou řemeslnou prací která dává zapomenout na jeho předchozí nepovedený filmy. Costner sympatický a úplný úvod a začátek výcviku je pecka. Škoda, že pak tempo trochu opadne a závěrečná akce mě úplně neuchvátila a konec po pravdě spíš trochu naštval. Nicméně v ranku podobných dobrodružných filmů koukatelná a vcelku i uvěřitelná záležitost. Tak jako tak aspoň tu režisér důstojně i když podle mě zbytečně brzo ukončil svou kariéru a toho si cením.60% ()

petero

Welcome back Andrew Davis. Po úbohom Collateral Damage sa kvalitami tento snímok blíži k jeho najslávnejšiemu filmu Utečenec. Síce nie je vôbec originálny, všetko to tu už bolo, no nechýba tomu napätie, kopa dobrých no nie opozeraných hercov, svižný scenár a réžia. Páčilo sa mi to viac ako Perfect Storm, ktorý svojím pojatím búrok na mory najviac pripomína. A je to doják, takže ak sa vám také filmy ľúbia tak toto je ono. ()

gogo76

Film si našiel mňa, nie ja jeho, ale nakoniec som bol rád, že som mu dal šancu. Costner už dlhšie neprežíva práve vrcholy slávy, ale tento film to čakanie na jeho veľký comeback aspoň čiastočne zmiernil. Ja mu ho z celého srdca prajem. Je dobré, že prevažná časť filmu sa venovala práve výcviku a vzťahom na škole pre záchranárov. Viac záchranárskych scén by už film skôr iba pokazilo, čo sa v záver čiastočne stalo. Zdal sa mi pridlhý a nadstavovaný, no Costnerov osud v závere mi sedel, hoc na začiatku filmu som takýto záver netušil. Počas filmu sa to už ale vytušiť dá rovnako ako to, že Kutcherovo zápästie dostane šancu predviesť sa. "Káčera" ako herca nemusím, ale toto je dokonalý príklad, keď rola niekomu sadne. 70%. ()

pepo

Fajn náborovka, ktorá stráca na údernosti kvôli premrštenej dĺžke a strašnému Kutcherovi. Našťastie to však hore ťahá Costner a kvalitné remeslo. Top Gun prípadne Backdraft sú iná liga, no za zhliadnutie to stojí. 7/10 ()

Xmilden

Kevin Costner na svých bedrech s přehledem utáhne tenhle sice poměrně dlouhý, nicméně stále zajímavý snímek od kdysi skvělého Andrew Davise. Ashton proti němu vypadá jako takové telátko, tady naštěstí dostal takovou roli, která pokazit snad ani nešla. Možná kdykoliv jindy bych tuhle nacionalistickou srágorku odpálil, ale zrovna mě tak nějak padla do noty. Širé moře já prostě můžu. 70% ()

Phobia

Tančí s vlky tentokrát nemá místo nohou ploutve a za ušima žábry, ale stejně je ve vodě jako doma. Ovšem hovno padá dolů a někoho je třeba alespoň symbolicky potrestat za tragédii při akci, proto zkušený záchranář skončí ve výcvikovém středisku, kde má z namachrovaných soplů vychovat odolné chlapy a obětavé supermany. Kevinovy výcvikové metody se nesetkávají s úplným pochopením a rozhodně jej nelze podezírat, že by toužil po početném fanklubu... Kdyby se film věnoval čistě tréninku a práci mořských záchranářů, potažmo jejich traumatům, mohla bych vážně přemýšlet o vyšším hodnocení. Bohužel nějaký romantikou nasáklý kokin usoudil, že bez techtlí-mechtlí se to natočit nedá. Proto se stopáž táhne jak tuberákův chrchel po stěně veřejného hajzlu: Costner prostě musí mít trable se starou, velkohubé ucho Kutcher se musí v pajzlu seznámit s vnadnou kráskou, musí se chlastat, šukat, hádat, rozcházet, scházet a nechybí ani obligátní klišé rvačka v baru za čest jednotky. Ubrat nějakých 40 minut zmíněných zbytečných, bambilionkrát ohraných canců, třeba bych čtvrtou hvězdici přicákla. Takhle je to slabý, růžově rozmělněný nadprůměr - řemeslně poctivý, dobře zahraný, leč zoufale předvídatelný a místy nezáživný. 60% ()

cheyene

Až na ten nevkusně americký konec parádní film. Je sice pravdou, že se to tu jen hemží samým klišé, avšak funguje to. Kevin Costner v roli zkušeného záchranáře a nyní přísného, ovšem stále seriózního instruktora, působí skvěle a potěšil mě i Ashton Kutcher. Podstatná část filmu se odehrává ve výcvikovém táboře a je to vskutku zajímavá a poutavá pasáž, jež je lepší a lepší s přibývajícími minutami. Závěr snímku pak patří skutečné akci, která je též zajímavá, avšak postupně se blíží k předvídatelnému konci, který je, jak jsem již v úvodu napsal, nevkusně americký. Přesto však dávám plný počet. ()

Fiftis

Okato vyplnená hollywoodska šablóna s dynamickou réžiou a charizmatickým Costnerom. Ashton Kutcher je až neskutočne mimo (tak nevhodne obsadená postava sa len tak nevidí). The Guardian je fajn nakrútený (Davis od utečenca nepodal tak sebaistý výkon), odsýpa a dobre využíva zvolené prostredie, ale to snaživé gesto na konci, o ktoré sa tvorcovia potkýnajú ako keby šli v korčuliach po dlažobných kockách, je tak hlúpe a strojené, že to film zhodí a bohužiaľ aj úplne eliminuje všetky možné emócie. Odseknúť to o desať minút a ísť svojou cestou, dal by som tomu viac. ()

Shakers

Tak Andrew Davis predsa len prekvapil po niektorých - nie dosť dobrých filmoch.Ťažko opísať tento film pretože tu nie je čo písať.Je to veľmi jednoduché ale perfektné zrežírované.Celý film stojí hlavne na skvelých hercoch - Kevin Costner, Ashton Kutcher.Zo začiatku to pôsobí tak príjemne dobrodružne a na konci je to už taká Akčná / Dobrodružná / Dráma.Koho vtiahne ten dej a ti herci tak má minimálne 2h dobrý deň a dobrý pocit :-) 85% - 4* ()