poster

Záchranáři

 • USA

  Guardian, The

 • Slovensko

  Záchranári

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2006, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Kevin Costner má při své poslední záchranné misi smůlu a zemře celá posádka jeho vrtulníku a on musí čekat na záchranu v ledových vodách oceánu. Když je zachráněn je převelen jako učitel do výcvikového střediska, kde naráží na obrovský talent hraný Ashtonem Kutcherem. Ze začátku je to spíš jako bitva mezi dvěma kohouty, ale postupem času k sobě oba najdou cestu hlavně přes minulost a důvody příchodu nováčka do výcvikového centra. Andrew Davis natočil Guardian (Zachránce?) velmi příjemně a hlavně scény zachraňování jsou velmi podobně Dokonalé bouři Wolfganga Petersona. Čekal jsem mnohem méně, ale byl jsem velmi mile překvapen. Trocha sentimentu, patosu a akce v přesně namíchaném koktejlu, který by mohl sednout hodně lidem. Kevin Costner stárne a naštěstí si to uvědomují i scénáristé a nepíšou mu na tělo role naprosto dokonalých a bezchybných mužů z oceli. Ashton Kutcher se zdárně snaží zbavit image "toho kluka od Demi Moore co občas zahraje v nějaký komedii..." a vybírá si filmy s čím dál větší opatrností. Guardian je jeho druhý nejlepší film, hned po Butterfly efektu.(18.2.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Ohraná výcviková písnička se zaseknutým refrénem a nekonečnou koncovkou, která je tím lepší, čím méně podobných snímků divák viděl.(4.8.2011)

 • Xmilden
  ****

  Kevin Costner na svých bedrech s přehledem utáhne tenhle sice poměrně dlouhý, nicméně stále zajímavý snímek od kdysi skvělého Andrew Davise. Ashton proti němu vypadá jako takové telátko, tady naštěstí dostal takovou roli, která pokazit snad ani nešla. Možná kdykoliv jindy bych tuhle nacionalistickou srágorku odpálil, ale zrovna mě tak nějak padla do noty. Širé moře já prostě můžu. 70%(24.2.2015)

 • choze
  **

  Klišé na klišé a těžce přepálená stopáž. Ne, díky. A to mám Kevina rád.(9.11.2007)

 • prome
  ****

  Prijemny film ale bohulez natoceny podle uz hodne okoukanych americkych schemat akorat enhle snimek byl aspon podporen dobrou kamerou a skvelymi herci. Film hodnotim 4 hvezdickami proto , ze se na nej dalo koukat a nerikal jsem si porad tohle tady uz bylo a mockrat sice par veci bych vypustil ale i tak se mi libil a nenudil jsem se u nej.(27.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace