Záchranáři

Guardian, The

Záchranári

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2006, 136 min

Několik fází filmu velmi zdařilých - ať už výcvik v bazénu, Costner mlátící mariňáky či záchraňování kajakářů. Hudba se mi taky líbila, jenže zbytek filmu průměrný, Kutcher pro mě není herec, ale co je snad vůbec nejhorší, tak to závěr filmu, který je tak strašně holywoodsky trapný, že to víc jak na 60% nevytáhnu.(28.7.2015)

Neodsuzujme příliš zbrkle klišovitost, protože právě díky ní na nás tvůrci nemůžou vyrukovat například s tím, že by měl Costner utajované žábry a Kutcher byl jeho dávno ztracený syn, kterého vychovaly mořské panny na dně Laurentinského příkopu...(3.2.2008)

Slušný dobrodružný film so staro vyzerajúcim i pôsobiacim Costnerom, ktorý snáď dokáže zahrať čokoľvek a Kutcherom, ktorého som vôbec nespoznal... Film je to vskutku dobrý, ale priznajme si, týchto výcvikových filmov je postačujúci počet a práve tento nič nové, až na náhľad do života pobrežnej hliadky, nepriniesol. To však nebráni môjmu vyššiemu hodnoteniu, lebo ja som si po všetkých Mariňákoch, Training Dayoch a tak podobne, predsa len práve toto dosť užil. Nuž, páni a dámy, jediné, čo by som vytkol, je malý počet nasadení a podľa môjho názoru priveľká dĺžka snímku. Takže 76%.(3.12.2012)

Absolutní vrchol klišé, který je tak neuvěřitelně doslovný až člověk nevěří, že by se mohl brát vážně. Ať je to jak chce, já ho vážně nebral a docela slušně mě to zabavilo.(5.6.2008)

Charizmatický mentor Costner, postačujúco prihrávajúci bažant Kutcher. 80% stopáže sa odohráva vo výcvikovom tábore, kde sa dočkáme iba rutinne servírovaného zbližovania mentora so žiakom, žiaka s čučoriedkou a nejakého toho kamarátskeho potľapkávania. A keď sa nakoniec hrdinovia konečne dostanú von, príde násilne našróbovaný záver, ktorý sa tomu všetkému snaží dodať hĺbku a zmysel. Škoda. Ale i tak ostáva The Guardian vďaka ústrednej hereckej dvojici sympatickou oddychovkou a podstatne menším prúserom, než boli potápačskí Men of Honor (De Niro / Gooding Jr.).(31.10.2008)

• - Postavu Marka Colbyho ztvárnil plavec Mark Gangloff, vítěz zlaté olympijské medaile z Athén 2004. (D3VIL)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ashton Kutcher i Kevin Costner jsou členy bratrství studentů práv Delta Chi. (D3VIL)