Seznamte se se Stuartem Shorterem. Má rád alkohol a heroin. Užívá si bolest. A je bezdomovec, zklamaný světem a posedlý noži. Ovšem jeho životní příběh je absolutně úžasný. HBO si vám dovoluje představit filmovou adaptaci stejnojmenné autobiografie.  Spisovatel Alexander Masters se ohlíží zpět na život svého kamaráda Stuarta, bezdomovce a alkoholika, který v dětství zažil traumatickou událost. Krátký život Stuarta Shortera byl jeden velký chaos - bezdomovec, který si hrál s noži, holdoval drogám a alkoholu a měl sklon k násilí. Když se však setkal s Alexem, nabral jeho život nový směr. Alex se rozhodl, že o Stuartovi napíše knihu a Stuart ho přesvědčil, že má příběh koncipovat pozpátku, aby byl více vzrušující. Stuart tedy vypráví příteli dobrodružství svého života, líčí příběhy současnosti a postupně se vrací do dětství. Jeho osobitý smysl pro humor dodává tragikomický nádech. Historky o přepadení pošty, pokusech o sebevraždu a střídání nejrůznějších institucí umožňují Alexovi nahlédnout do zcela odlišného světa. Náhle není tak těžké pochopit, jak se mohl Stuartův život vymknout kontrole. (oficiální text distributora)

TominoLa

Není to podbízívé jako třeba jiné dramata, ale tenhle pomalý příběh neskutečně táhne Tom Hardy. Ten kluk má prostě velký talent. Jeho Stuart si postupně získával mé sympatie a jak se tenhle příběh ke konci tak mi ukápla i slza. ()

kapsomut

Herecký koncert Toma H. a velice silnej závěr mě nutí k tomu dát tomuhle filmu 5*. Popravdě mě to nechytlo tak jak jsem čekal, ale ten konec to vykompenzoval. Určitě si to pustím znovu! 85% ()

dee-key

Na televizní produkci výjimečně povedené citlivé drama. Místy je to drsné, místy zábavné, jindy smutné ale pro fanoušky čelních protagonistů rozhodně povinnost, i když film stojí především na excelentním retardovi Hardym. Ben ho pak příjemně doplňuje. ()

KoRniky

Příběhy podle skutečné události na mě vždycky zapůsobí mnohem silněji, než jiné... Hardy mě s každým dalším filmem co s ním objevím přesvědčuje o tom, že je opravdu skvělý herec. Role podivínů a zvláštních existencí mu prostě sedí. Smutný příběh o tom, jak a proč se člověk může dostat až na dno. Bez titulků jsem se u toho celkem zapotila, Stuartova uhuhňaná angličtina musí dát zabrat i kdejakému studovanému filologovi, který nežil aspoň nějaký čas v Anglii. A když už jsme u toho, nemůžu se nepozastavit na komentářem uživatele Olík. Jistě, každý máme svůj nazor na herecké výkony, ale aby k tomuto výkonu ještě zmiňoval příšerný český dabing, no to ne prostě. Dabing nemá s filmem naprosto ale vůbec nic společné, jen mu ubližuje a dabing se má sakra zakázat!! Radši nebudu rozumět všemu, než abych měla dabingem domrvený zážitek z výborného filmu. _____ A dala jsem si tu práci a titulky udělala, tak je máte na titulkách com a doufám, že už se na to s dabingem nikdo nikdy nepodívá. ()

Scylla

K tomuhle malému filmu jsem se dostala úplně náhodou při procházení filmografií oblíbených herců (vážně tam hrají oba dva spolu?!) a jsou to právě takové nečekané nálezy, které člověka nejvíc potěší. Zobrazení nelítostného osudu sebe-destruktivního hlavního hrdiny neupadá do patosu (doufám, že nikdy nevznikne hollywoodský remake), nadlehčuje ho břitký humor a třešničkou na dortu jsou krátké animované vsuvky (mohlo jich být klidně víc). Televizní vizuál tomu sluší, tak nějak podtrhuje realitu, ve které se odehrává. Herecké výkony na jedničku (Hardy se s těžkou rolí popral skvěle, Cumberbatch nezůstává pozadu). Zábavné, mrazivé, dojemné a skvělé. Jdu si sehnat knihu. ()

BoredSeal

Rozpolcený film. Hardy hraje (dobře) pekelného bezdomovce, zatímco Cumberbatch hraje pracovníka v charitě, kterého Hardy zaujme a rozhodne se s ním kamarádit a psát o něm knihu. Na základě toho, co nám film prezentuje, je absolutně nepochopitelné, proč by Cumberbatchova postava měla roztát a nadchnout se Hardym, který v podstatě může kdykoliv explodovat a rozjet peklo, natož se na konci dojetím rozplakat. Místo toho bezelstně sleduje, jak dostává vši nebo bere Hardyho na návštěvu mezi své intelektuální přátele, kde se všichni empaticky usmívají, když se Hardy pokouší opakovaně zajet traktorovou sekačkou hostitelku. Jistě by se dařilo tohle všechno vysvětlit jednoduchou berličkou, že Cumberbatchova postava je zase gay (nějak to vždycky od jeho obsazení očekávám) a že má pro Hardyho romantickou slabost, to se však neděje a Cumberbatchův Masters musí být ten nejlidštější nejchápavější člověk na světě. Jinak je to typický příběh pro takový normální TV film s chvílemi lidské temnoty, kterou vám vystřídají veselé načrtnuté animované sekvence, snad abyste to nebrali příliš vážně. ()

M.i.k.e

o existenci Stuarta sem neměl ani ponětí dokud sem na něj čirou náhodou nenarazil na HBO a jakmile sem zjistil, že tady hraje dvojka Cumberbatch Hardy neváhal sem ani minutu. To co sem dostal byl pak slušně vyvážený mix dramatu a ne snad vyloženě komedie, ale rozhodně zábavných momentů. Hardy je jako napůl šílený a napůl okouzlující bezdomovec vyprávějící svůj příběh vynikající. Cumberbatch pak jako novinář na volné noze toho času vypomáhající v útulku pro bezdomovce mu zdatně sekunduje.Jejich víceméně náhodné přátelství, které je postupem času pevnější a pevnější a jejich diskuze jsou pak tahounem celého filmu.A pak že na streamech nic není.Kéž by se mi povedlo objevit víc podobně dobrých skoro zapomenutých kousků...70% ()

magnolia

jako režie a celkové vyznění bylo takové, mno, lehce rozpačité - teda až na pár vrcholně absurdních vtípků. na druhou stranu to, co předvedl tom hardy, bylo naprosto neskutečně a neuvěřitelně boží - žrala jsem mu každý pohyb. a i když tam cumberbatch (výjimečně) neměl moc co hrát, opět nezklamal. takže řekněme, že film nic moc (spíš teda nic) - ale ústřední dvojice vybroušeně skvostná ;o) ()

Pajky3

Cumberbatch a Hardy v jednom filmu. Když jsem zjistil, že tady hrají dva (pro mě dost možná nejzajímavější) britští herci, tak jsem to prostě musel vidět. Po shlédnutí divadelního Frankensteina s Cumberbatchem v hlavní roli jsem měl pocit, že zde opět bude hrát prim a Hardyho zastíní a zatlačí do pozadí, ale nemohl jsem se plést více. Bylo to přesně naopak, Hardy tady předvádí úžasný výkon a krade si film vysloveně pro sebe. Je tady pár věcí, který dojem z filmu trošku zkazí (jako dokonalé zuby bezdomovce/zavisláka a mě osobně moc neseděla ani "animace"), ale i přes to je to rozhodně zajímavý kousek, který by díky popularitě hlavních herců mělo vidět mnohem lidí. ()

necisty

Chápu, že gró filmu je to závěrečné odhalení, proč vlastně je jaký je, a že nejspíš jemu podobní si prošli stejným peklem. Já jen nemám rád takové témata. Když si přečtu, že je to v žánru komedie, tak mě vlastně celá visualizace a nakonec i ta hlavní pointa úplně zkazí náladu. Také si bohužel myslím, že není těžké natočit takový film (v měřítku ostatních) a vlastně hlavním tahounem jsou pouze ti dva a možná kvalitní předloha. ()

Juto

Výborný príbeh o ľuďoch, ktorých súčasná spoločnosť ignoruje. Tom Hardy, ktorý hral Stuarta, predviedol vynikajúci výkon. 7/10 ()

eisha3

Relativně zajímavé téma s dobrým námětem, avšak podané tak nějak hrozně nudně a neemotivně. Alexandrovi jsem celý film chtěla nafackovat za jeho výraz v ksichtě. Čtyři hvězdy jsou hodně, tři zase málo. ()

kinghome

Hardy je prostě pán herec, který zahraje snad úplně každou roli skvěle. Celý příběh byl úžasný a Stuartovi stavy byli vážně přesvědčivé a depresivní. Ale u filmu se i skvěle zasmějete a celé je to prostě úžasné. Bez Hardyho by to nebylo ono, ale takhle je to další úžasný film, kde jde vlastně jen o Stuarta. Benedict je strašně divnej a ze začátku mi vadil, ale po chvíli jsem si zvykl a prostě jsem se bavil filmem. Ten fakt, že to je podle skutečné události ještě vše zvýrazňuje. Konec je smutný, ale už od začátku jsem myslel, že to nějak takhle skončí. Smutný příběh o bezdomovcovi, který žil svůj život na plno. Byl problémový, ale v podání Hardyho byl strašně sympatický. Úžasný zážitek 90% ()

DaUr

Až do poslední dvacetiminutovky poměrně nezajímavý a zdlouhavý snímek, popisující osudy nijak vyjímečně zajímavé lidské trosky. Jak se však dál a dál poodkrývá její minulost a s ní spojené zážitky, které z Hardyho postavy onu trosku vytvořily, začíná velice dobře fungovat emoční rovina (která je, vzhledem lacinému vzezření filmu, velmi podstatná) a Stuart nás konečně začíná zajímat - konečně nám ho začíná být líto, což je podle všeho tak trochu hlavním cílem tvůrců. Nebýt však absolutně úžasného hereckého výkonu Toma Hardyho, asi by nám byl ukradený i na konci. Takhle ale nakonec převládá pozitivní dojem a jediné mínus lze najít právě v onom pomalém rozjezdu. ()

Bobik9

Pro mě teda silný undergorund. Příběh je to velmi silný a asi to není úplně pro každého. Velmi vtipnná záležitost je sledovat mladého Benedicta Cumberbatche, který se od toho dnešního liší jen dvěma vráskami na obličeji. Ovšem mnohem vtipnější záležitost je sledovat mladého Toma Hardyho. Co si budeme povídat, Hardyho čisté (nebo naopak hodně nečisté) herectví, je alfa-omega tohoto snímku. Netuším kolik drog v něm při natáčení kolovalo, ale doufám, že méně než ve Stuartovi. Nicméně, je to herecky výjimečný výkon. Né, že by Hardy cokoli někdy vypustil, ale přeci jen, tohle je na všechny ceny za hlavní roli, co existují. ()

noriaki

Jména Benedict Cumberbatch a Tom Hardy jsou samy o sobě zárukou kvality, takže otázka zněla, kdo z nich zahraje lépe. Tipoval jsem prvního jmenovaného, ale nakonec souboj vyzněl naprosto jasně ve prospěch mumlajícího bezdomovce. Jak mě hned ze začátku štval, tak si mě stejně rychle získal. Stuart je zkrátka sympaťák, i když se utápí ve vzteku, drogách, smradu a depresi. Příběh jeho života působí zpočátku odlehčeně, ale záhy atmosféra zhoustne. Konec už je poctivě mrazivý, zvlášť moment, kdy do sebe všechno zapadne. ()