Elvis (2022)

Kdyz jsme sli s manzelem asi pred mesicem na Mavericka do kina, sedely vedle nas v kino baru ctyri vysnorene minimalne 70ti lete damy, popijely kavu a hihnaly se, ze "Elizabeth uz na tom byla pry trikrat"... a ja si naivne myslela, ze mluvily o Top Gun... dnes je mi ovsem jasne, ze to byly Elvisovy holky. Jsem moc rada, ze jsem se prenesla pres me myslenky typu: "nejsem Elvisuv fanousek, tak proc bych na to chodila" a nakonec jsem do kina sla, prevazne z nudy. A hned bych sla znova, jelikoz behem 2.5 hodin se ze me fanousek Elvise stal, bylo to uzasne. Film prisel do kin presne pred 2 mesici, a vcera, v utery v 6 hodin vecer byl sal skoro plny. Plny lidi vsech vekovych kategorii, coz mi prislo krasne.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Ojoj, to jsem teda necekala. Po tom, jak jsem si uzila Thor: Ragnarok, jsem ocekavala neco jeste lepsiho, a nestalo se. Malo jsem se smala, hodne jsem kroutila hlavou a casto i vyvracela oci v sloup.

Bohemian Rhapsody (2018)

Povazuji se za velkeho fanouska Queen (dekuji mami) a bala jsem se na to zajit do kina, protoze bych to brala osobne, kdyby to pokazili. Kdyz ovsem Rami vyhral Oscara rekla jsem si, ze tomu tedy dam sanci a koupila si DVD. Poprve jsem ocenila, ze si pritel koupil zbytecne obri televizi na fotbal. Krasa a nadhera, I nejaka ta slzicka mi ukapla. #fuckinglegend

Avengers: Infinity War (2018)

Spatny film ja poznam tak, ze se v kine casto podivam na hodinky, abych vedela, kdy to konecne skonci. Vyborny film poznam podobne, ale na hodinky se divam s nadeji, ze mi jeste hodne casu zbyva, protoze nechci, aby to skoncilo!! Skvely filmovy zazitek, byla jsem napnuta jako struna, smala jsem se jako blazen a obcas byla i v mirnem soku. Thor a Thanos byly me oblibene postavy, a videt Petera Dinklage jako obriho trpaslika me pobavilo. Rozhodne film, ktery si budu poustet opakovane a mozna si na nej skocim jeste jednou do kina! Porad u me Winter Soldier stoji jako nejlepsi Marvelovsky film, a myslim, ze Infinity War zaradim hned tesne za nej!

Bright (2017)

Chvilemi mi to pripominalo muj nejoblibenejsi film na svete - Paty Element. Ale bohuzel jen chvilemi. Mozna tomu dam druhou sanci nekdy v budoucnu, ale nedokazala jsem se ani dodivat ani do konce.

C.B. Strike (2017) (seriál)

Miluji vsechny tri (prozatim) vydane knihy z teto detektivni serie, a BBC toto serialove zpracovani zvladla na jednicku!! Zatim jsem videla jen Cuckoo's Calling, ale jestli bude Silkworm a Career of Evil pokracovat ve stejne kvalite, mam se na co tesit!! Tom Burke je pro roli Strika jako stvoreny, a na Holliday Grainger jako Robin jsem si zvykla velice rychle. Chemie mezi obema hlavnimi herci funguje skvele. Serial zustal velmi verny knizni predloze, a tak to ma byt!

Wonder Woman (2017)

Vahala jsem mezi 4-5 hvezdami, ale nakonec tomu davam 5, protoze uz ted mam choutky na to jit podruhe, a urcite si na to najdu cas. Gal Gadot me nezklamala, je pro tuto roli perfektni ve vsech smerech, a Chris Pine s ni tvoril perfektni dvojku, byla to proste radost pohledet. Jedina vec, pres kterou jsem se nemohla prenest byla volba herce Arese. Pri jeho finalnim odhaleni jsem si nejdriv myslela, ze to je vtip a ze to musi byt nekdo jiny, ze by prece nevybrali starsiho anglickeho chlapika s knirkem, ktery je celosvetove znamy prevazne a jedine za svou dobrackou roli v Harry Potterovi. To mu nikdo neodpare, knir si neoholil, svaly pocitacove prisite k jeho telu mu nikdo neuveril, a pro me David Thewlis AKA Remus Lupin nikdy nemohl zahrat boha valky presvedcive, proste NE!! Takze posledni bojova scena me drasala nervy, jelikoz jsem nemohla uverit, ze toto je ten desivy Ares, a doufam, ze v dalsich dilech Wonder Woman trochu zapracuji na zaporakach, protoze Dr Poison a Ares stali za prd. To je pro me jedina “chyba” tohoto jinak prakticky dokonaleho filmu.

Lovci stínů: Nástroje smrti (2016) (seriál)

Pred par lety podivala na film jmenem Mortal Instruments: Mesto z kosti, a bylo to jako hodne spatny. Ono kdyz od prvni minuty nemuzete pochopit, proc ma hlavni herecka na cele dve housenky misto oboci, to vas rozhodi a na film se ani nemuzete soustredit. A celkove, herecke obsazeni Mesta z kosti bylo hodne spatny - a proto se serie nikam neposunula a nenatocil se (zatim) dalsi film. ALE, nekdo jiny se chopil prav na tento dost slusny pribeh a natocili serial. Prvni serii jsem shledla za vikend, a ackoliv jsem pri nekterych scenach kroutila hlavou a obracela oci v sloup jak trapne to nekdy bylo, chtela jsem videt vic a zjistit, kam pribeh pokracuje. Tak jsem trpelive cekala na druhou serii, az me to prestalo bavit a koupila jsem si vsechny knihy na Audible a za tyden jsem si cely pribeh poslechla a zjistila, ze Mortal Instruments jsou SKVELE knihy, ale filmove a serialove adaptace bohuzel nic moc. Druha serie Shadowhunters byla o moc lepsi nez prvni, hlavni predstavitelka Clary se konecne naucila trosku hrat, a celkove to bylo mnohem "snesitelnejsi". No a za 4 dny vychazi novy dil, a konecne se do pribehu dostavi jeho nejzajimavejsi character - Sebastian. Uz aby to bylo. Serial pro nactilete (a pro me) ktery ma sve mouchy, ale neni k zahozeni!

Witches of East End (2013) (seriál)

Ja jsem zaprely milovnik fantasy, tajemna, nadprirozenych schopnosti, takze kdyz jsem objevila cirou nahodou v Mexiku na Netflixu tento serial i rodine carodejek, mela jsem o zabavu pri opalovani postarano! Neni to zadne mistrovske dilo, ale je to velice zabavna oddychovka, krasni lide, celkem vtipne, boj dobra a zla, bladibla... ale hodne me mrzi, ze serial nebyl dostatecne uspesny, aby natocili treti serii, protoze konec druhe serie skoncil tak otevrene a ja proste chci vedet, co by bylo dal!! Rozhodne je to serial pro holky/slecny/divciny/zeny/females. Chlap se na to asi podiva jen proto, ze Freya a Ingrid, no nakonec i teta Wendy jsou naproste kocky.