Seznamte se se Stuartem Shorterem. Má rád alkohol a heroin. Užívá si bolest. A je bezdomovec, zklamaný světem a posedlý noži. Ovšem jeho životní příběh je absolutně úžasný. HBO si vám dovoluje představit filmovou adaptaci stejnojmenné autobiografie.  Spisovatel Alexander Masters se ohlíží zpět na život svého kamaráda Stuarta, bezdomovce a alkoholika, který v dětství zažil traumatickou událost. Krátký život Stuarta Shortera byl jeden velký chaos - bezdomovec, který si hrál s noži, holdoval drogám a alkoholu a měl sklon k násilí. Když se však setkal s Alexem, nabral jeho život nový směr. Alex se rozhodl, že o Stuartovi napíše knihu a Stuart ho přesvědčil, že má příběh koncipovat pozpátku, aby byl více vzrušující. Stuart tedy vypráví příteli dobrodružství svého života, líčí příběhy současnosti a postupně se vrací do dětství. Jeho osobitý smysl pro humor dodává tragikomický nádech. Historky o přepadení pošty, pokusech o sebevraždu a střídání nejrůznějších institucí umožňují Alexovi nahlédnout do zcela odlišného světa. Náhle není tak těžké pochopit, jak se mohl Stuartův život vymknout kontrole. (oficiální text distributora)

psychohippo

Věhlas obou herců, Toma Hardyho a Benedicta Cum..cosi (nikdy si to snad nezapamatuju) strmě roste. Tenhle TV film je skvělou možností podívat se na jejich hraní několik let zpět. Maličkosti tvoří velikost. Tenhle malý TV film s velkým příběhem dal prostor Hardymu pro expresivní vtělení se do kůže démony zmítaného šílence a Cumberbach ukázal svou schopnost být nenápadným přihrávačem a přesto být pilířem filmu. Forma filmu, spíš roztrhaná jak Stuartovy pohyby, naštěstí nedovoluje upadnout do patosu. Film se místy blíží až hranému dokumentu, chvílemi Dogma stylu, civilnost je narušovaná animacemi jak ze studentského filmu, epizody příběhu jsou rozházené jak věci ve Stuartově pokoji, mozaika zvolna zapadá, i když její kontury tušíme od začátku, ale zase tak jasně je vidět nikdo nechce. V závěru odkrytá syrová pravda naštěstí není zneužita pro omluvu, nepřichází katarze u lůžka umírajícího, šlus a je jen bezmoc. Prostě život. Rozhodně doporučuji! Skvělé věci: Angličtina Stuarta, kuchařské umění Stuarta, řidičské umění Stuarta, pohyby Stuarta, kalhoty Stuarta... ()

kubilov

Koho může zajímat psychopatický huhlající bezdomovec, který má rád jen alkohol, nože a herák? Jedním slovem - VYNIKAJÍCÍ - Tom Hardy v roli společenského vyvrhela Stuarta, jenž posloužil jako skvělý námět na televizní film od HBO a jistě i moc fajn knihu. ()

Cundroklepac

dávám plnej knedlík, takovej ten co se na něj díváš a po desítkách minut zjistíž že se Ti nechce odejít protože by si prošvihnul byť jediné slovo. Film o jednom fachmajstrovy co to měl celkem těžký ... a i to se zabít je těší než se zdá ()

Knightey

Tento film jsem musel videt kvuli Tom Hardymu a slusnemu hodnoceni zde na CSFD. Je videt, ze film je jiz starsiho data ale herecky vykon Toma je orpavdu uznasny. Normalne by mu clovek fakt tu roli uveril se vsim vsudy a tak to ma byt. ()

Dejf4

Naprosto výborný a bezchybný Hardy a dobrý Cumberbatch. Ale to je bohužel tak nějak vše. Film, který by měl stříkat emocemi, jen suše a bez jakékoliv šťávy utíká a nezanechá ve Vás tak nějak nic. Škoda nevyužité šance a herectví ústřední dvojice. 5/10 ()

boyjm

Zpočátku jsem měl problém udržet pozornost, nicméně jak se film posouval - získával si mne čím dále více a konec je opravdu silný. Fajn počin. ()

metztlimoon

Až taká komédia to zas nebola, aj keď to malo také odľahčené pasáže. A niekoľko naozaj pekných myšlienok. Súcit a depresia prichádzajú ruka v ruke... Herecký masterpiece Toma Hardyho. ()

kolodej1

hodně dobrý film o tom, co s člověkem může udělat těžké dětství, kdy to schytává ze všech stran. Buď se člověk zblázní nebo zatvrdí, každopádně ho to zásadně poznamená a i nasměruje ke dnu, kam by se patrně jinak nepropadl. Přesto má Stuart své kouzlo, jistě i díky hereckému představiteli, vůbec oba hlavní hrdinové zahráli své role výborně. I samotný příběh je velmi zajímavý a poutavý. Na to, že se jednalo o dost depresivní osud, nebyl příběh jen vážný, objevily se zde i vtipné, zábavné scény. Tento mix mi sedl a hodnotím na 80% ()

black8

Film, ktorý má svoje silné stránky – silný príbeh, ktorý môže zmeniť pohľad na bezdomovectvo ako také a skvelý herecký výkon Toma Hardyho alias Stuarta Shortera. Benedict Cumberbatch mi síce liezol so svojim emotívnym prejavom trochu na nervy, ale nemení to nič na fakte, že táto produkcia HBO sa opäť vydarila. ()

kissinka

Nevím, zda to bylo dvěma hlavními postavami, ale tento film mě chytil za srdce. Velmi emotivní, člověk se zasmál mnohokrát a někdy by i brečel. Zajímavé téma, nejsmutnější asi je, že je podle skutečného příběhu... ()

Fuksinka

Nebýt hlavnich protagonistů, film by asi zapadl. Ale Hardy je zde naprosto famozní a Cumberbatch ho zdatne doplňuje. Nemam rada filmy o feťácích, násilnících a kriminálnících. Nechapu, proč se na ty sráče koukat. Ale tady se ukáže, že se Stuartovýma životníma zážitkama by jen málokterý člověk dokázal být normální. Takže mě ho nakonec bylo dokonce líto. Film mohl mít víc vyhrocených scén a hlubší pohled na jejich přátelství. Ale na televizní tvorbu velice dobré. Kéž by něco takového někdy vytvořila ČT za vaše prachy. ()

pold

Svoje mouchy to má. Ale z jednoho důvodu jdu na plnou. Pokud skutečně toto reflektuje skutečný příběh (a podle zahraničních recenzí zúčastněných ano), je alespoň vidět, jak úzká hranice je mezi normálním pracujícím, průběžně pochlastávajícím "slušným občanem" s bytem a kreditkou, a mumlající imrvére ožralou troskou na heráku spící pod mostem. A jak "málo" stačí. A dal bych to jako povinnou četbu pro všechny ty "slušné čechy", co by všechny feťáky postříleli a bezdomovce vyvezli za město aby tu nesmrděli. P.S. scéna kdy ožralej "slušnej spisovatel" psychicky vydeptá "houmles" kámoše před svými známými, je masakr. ()

Kral.Prdlin

Podobný námět filmů nemám rád a jediný důvod, proč jsem si toto pustil byl Tom Hardy, ale musím říct, že mě to fakt dostalo. Hlavně konec. Film v žádném případě není komedie, pár vtipných a odlehčených scén zde najdete, ale jinak je to spíše životopisné dramatické až katastrofální drama, protože příběh Stuarta opravdu není něco, z čeho by se měla dělat p*del. Tom Hardy pro mě navždy bude nejlepší herec, který zahraje všechno a na tenhle film, hlavně díky němu dlouho nezapomenu. 8/10 ()

Kikina33

Doporučuji všem, je to moc povedený filmík se skvělou myšlenkou. A Tom Hardy, před ním smekám, úžasný výkon a dokazuje tu, že zvládá zahrát i něco jiného než nabušený magory, celou dobu jsem na to koukala s otevřenou pusou. ()

AlohaAnty

"Občas si myslím, že jsem ďáblovo dítě. Pustil jsem ďábla dovnitř. Teď ho nemůžu dostat ven. Snažil jsem se. Vypálit ho ven, vyřezat ho ven... Ani si nevšiml." Příběh o člověku, který se narodil jen aby trpěl. Ale alespon na krátkou chvilku byl trošku štastný, protože potkal Alexandra. Podle mě chtěl aby se svět dozvěděl co se mu stalo, a co byl. A pak už neměl proč dále být na světě a proto zemřel. Hardy zde dokázal, že dokáže zahrát víc než jen drsnáka. ()

terordemon

Predtým než sa z Toma Hardyho stal Bane a z Benedicta Cumberbatcha Sherlock zahrali si spolu v tomto filme. A vidieť týchto úžasných hercov hrať spolu je proste povinnosť. Oni sú schopný zahrať všetko a mňa ich herecké výkony stále neprestávajú udivovať. Príbeh je zaujímavý aj keď občas budete mať pocit že také niečo ste už videli a celá postava Benedicta Cumberbatcha mi príde vsunutá na silu a celá jej motivácia je rozporuplná. A nechápem načo tam boli tie zbytočné animované vsuvky len to rušilo dej. Ale je to vlastne jedno lebo toto je hlavne herecký koncert. 70% ()

Wolfvater

Líbilo, moc. Skládání střípků jedné rozbité lidské duše... Škoda, že mi tento film nějak v minulosti unikal a já ho viděl poprvé až nyní. Vůbec nevylučuji, že po příštím shlédnutí hodnocení zvednu, rozhodně však nepůjdu níže. ()

knoxwile100

Scénář na film je to dobrý, jen mi tam pár věcí nějak vadí. Herecky mě Benedict Cumberbatch moc nezaujal a také, a to především se nelíbí to "anglánské" zpracování. Po pár záběrech hned poznám, že to prostě točí angláni. Chybí tomu šmrnc, možná lepší kamera a technické zpracování. Hardy to zachraňuje jak může, ale nadprůměrné drama to není... ()