Landscape Dissolves

USA, 2012, 6 min

Režie:

Paul Clipson

JohnMiller

Hudba zložená pre túto krátkometrážnu snímku je geniálna, naturalistická atmosféra z nej srší ako život. Zábery na slnko, hladinu vody atď sú tiež fajn ale miestami mi skôr prekážali popri počúvaní. ()

pan Hnědý

Experimentální obrazová představivost přenesena na filmovou pásku, pod hlubinou a dotykem hypnózy. Až snově pronikavé přes obraz nabourává vědomí, odlesky slunce a moře prozářené přes performance hudby a obrazu. Hudební podklad je zde geniální, vtahující, meditativní. Další nevšední zážitek Paula Clipsona. ()

honajz2

Skvělé propojení obrazu s hudbou, jak to Clipson umí. Všechno tady funguje naprosto přesně jak má, ale u mě se prostě nedostavil ten efekt naprostého nadšení, jaký jsem měl u Made of Air, Total Fiction nebo dneska u Headache. Nevím proč, ale i tak to je na silné 4* ()

bratr.Milan

Vyvolalo to ve mně hluboko zasunuté dávno zapomenuté vzpomínky. U těchto experimentálních filmů velmi záleží, jestli souzní, nebo nesouzní z vaší duší, jestli už jste někdy viděli pohledy, které Clipson ukazuje. Pokud je posuzujete logickou stránkou mozku, nedávají moc smysl. Můžu si o nich myslet co chci. Prenatální hudba doprovázená vzpomínkami z dětství a dospívání, někde uprostřed civilizace. ()