Šinobi

• Japonsko 忍 SHINOBI (více)

Příběh filmu nás zavede do souboje dvou znepřátelených vesnic, kde obyvatelé oplývají super schopnosti. Po dlouhých bojích přijde doba míru, která je ovšem po určité době narušena příkazem Hatori Hanza, že 5 vybraných zástupců z každé vesnici se utká v boji o čest vesnice. Na pozadí těchto událostí se ještě odehrává milostný příběh dívky a muže ze znepřátelených vesnic. Příběh nabírá obrátky poté, co zástupci obou vesnic vkročí do lesa. Do paláce k císaři totiž může přijít jen jeden. (sheen)

Kwaichi

"Sme zbraň. Pokiaľ niekomu neslúžime, nemáme využitie. Bez nepriateľov nemôžeme žiť." To sú Shinobi. Síce odmalička vychovávaní ako nástroje, no beztak sú to len ľudia, ktorí chcú v podstate žiť svoje kľudné životy. Áno, väčšina z nich chcela súboj na život a na smrť, ale to len preto, lebo vedeli, že nastal koniec ich éry. "Bezcenná smrť pre zbytočnú vec." Taký osud ich zastihol. V podstate nemali na výber. Boli učení poslušnosti a rozkazy prišli z hora. Kostýmy, výprava a hudba boli na veľmi vysokej úrovni, mnohé aj vysokorozpočtové filmy z Hollywoodu môžu len závidieť. Príbeh mohol byť trochu viac prepracovaný do hĺbky, ale hlavnú funkciu splnil a objasnil nám, ako to vlastne so Shinobi bolo. ()

Morzael

Já to ještě nehodnotil? :-) No tak to musím napravit. Ano líbí se mi japonská tvorba a fantasy, takže by tento film mohla být trefa do černého... Převedení japonských historek o legendárních shinobi je skvělý nápad, přeci jen pro lidi ve své době museli být shinobi démoni různých schopností, kterým se normální člověk nemohl rovnat. A když to vemete doslova, je z toho zajímavý námět pro film... každopádně nevím co, ale něco mě na tom mrzí, a nesmrtelný námět Romeo a Julie to není, přeci jen mohlo to být lepší. Ale na skvělé 4* to dosahuje :-), protože lepší film o shinobi (resp. špatný a všemi známí výraz "o ninjích"), jsem asi neviděl. ()

Z0oMb3E

Liéétam v tom tiež, liéétam v tom rád...Poďme si teda zaletieť do Verony po námet ktorý nikdy nesklame. Prihoďme kus katán a nejakého samuraja a nindžu, nech to nieje také okaté. Pardon aby to vyzeralo echt šikmookato! Samozrejme kto sa nevyžíva v rinčaní mečov a vysokých kopoch, lietaní a hudíniovských bojových schopnostiach si film moc neužije. Však v ňom vlastne o nič iné nejde. Všetky tie romantické a dramatické odbočky absolútne nefungujú. No aj napriek tomu že celý film vypadá ako teambuildingová ekšn v lese dá sa na to pozerať. Niekto pri paleopaintballe dostane do nosa, medzi niektorými to zaiskrí a...GAME OVER. ()

molotov

Asi budu sám proti proudu, ale na mě film působil více po citové stránce než po té bojové. Příběh je sice jednoduchý, ale v jednoduchosti je síla a jádrem příběhu je láska dvou vůdců znepřátelených rodů, takže v podstatě variace na Romeo a Julie. Slzička sice neukápla, ale jen těsně:-) Jinak bojové scény jsou vynikající a každý souboj jsem si opravdu užíval. ()

cubajz

příběh Julie a Romea zasazený do prostředí dvou znepřátelených vesnic plných polodémonů! Na celém filmu je vidět dobře odvedená práce, dokonce ani ty místama trošku cheap triky mi nevadily, všecko to tak nějak zapadalo do pěkně uceleného něčeho - jsem spokojen! p.s. výborný byl souboj zamilovaného shinobiho proti asi dvaceti nindžům, ten jsem si opravdu vychutnal! ()