Welkeom tu Dongmakgol

• Jižní Korea 웰컴 투 동막골 (více)
všechny plakáty

Všude kolem zuří válka mezi Severní a Jižní Koreou, zapadlá horská vesnička Dongmakgol však zatím zůstává stranou všeho dění. Když pak ale na nedalekém poli havaruje americká stíhačka, z níž vesničané zachrání pilota, dívka Yeo-il přivede tři severokorejské vojáky, kteří jediní přežili z celé čety a navíc se do vesnice dostávají i dva vojáci z jihokorejské armády, stávají se vesničané svědky mnoha vypjatých, absurdních i roztomilých situací. Počáteční nepřátelství mezi vojáky brzy opadne a tito pak chtějí žít pospolu s vesničany a zapomenout na válku. Dozvídají se však, že vesnice má být vybombardována a rozhodnou se ji zachránit i za cenu svých životů. Korejský snímek, kde se střídají poetické scény jakoby namalované štětcem některého z východních mistrů, se scénami roztomile absurdními i s těmi, ve kterých projeví odvaha a ryzí přátelství bez ohledu na barvu uniformy. (s.Predseda)

Efreeti

Není to rozhodně žádný art-movie, ale je to krásný mainstreamový korejský film. Z 90-ti procent jemný a poetický snímek, zbývajících 10 procent je hodně smutných. Námět není příliš originální, zpracování rozhodně špičkové, nebál bych se tvrdit že nejlepší možné. Několikrát už sem zaslechl, že je to nejlepší korejský film roku 2005. Možná bych s tím úplně nesouhlasil, ale 5 * si rozhodně ZASLOUŽÍ! I přes délku 133minut jsem se nenudil ani na vteřinu. P.S.:Už si vážně začínám myslet, že Korea je filmařská velmoc. Špatný korejský film jsem za poslední dobu neviděl. ()

andranyk

Zaujímavý, možno trochu otrepaný príbeh, avšak obohatený o ducha východnej civilizácie. Niektoré scény sú vytvorené veľkolepo, ako by boli namaľované akvarelom. Jemná poetika nepoškvrnenej prírody je v ostrom kontraste s peklom ktoré sa nachádza mimo sveta dediny. Jedine co by som filmu vytkol je možno miestami prehnaná brutalita a hlavne scéna s diviakom , kde to vyzerá ako keby to bolo vystrihnuté zo Shaolin Soccer. Ale inak zážitok, vrelo odporúčam. ()

Insomniac

Krásny (poetický) film pri ktorom som sa výborne bavil. Aj keď režisér v určitých momentoch tlačí na city, vôbec mi to nevadilo. Plus dokonalý popcorn a diviak:) Super! Odporúčam buď v kine alebo aspoň HD. A povinnosť pre všetkých vojnychtivých idiotov! ()

Exanimus

Tak to byla nádhera.. Korejci dokázali tak úžasně zkombinovat Drama, komedii a válečný žánr, až z toho vznikla velkolepá podívaná. Dokonce úžasná kritika války. Roztomilá bláznivá dívka. Ale to přáteství.. Jak se dokázali spřátelit nepřátelé... Bože, vždyť oni se ze začátku tak nesnášeli a pak spolu bojovali za ochranu vesničanů..Nádherná ukázka toho co dokáže přátelství a láska! ()

spookee

Po dlouhé době 100% podívaná. Nezapomenutelný je popkorn a DOKONALÁ scéna s divočákem... Konec ve mě zanechal velký otazník, jak to vlastně mysleli s tou kytkou...? Oba jsme doma pochopili rozuzlení jinak, ale to nic neubírá na dokonalosti filmu. Klaním se hluboce! ()

muti

1950's somewhere in Korea. v krajine zuri nelutostna vojna, studena vojna nabera obratky. nie, tektokrat to nebude MASH, ale ak ste tipovali ten tak ste blizko :) v krajine existuje vsak jedno miesto v horach kde sa o vojne akosi nic nevie. ktoze nas korejcov napadol? azda japonci alebo cinania? ze korejci? to je zvlastna vojna... co su zbrane, kto su rukojemnici a preco to vsetko vlastne? v dedine kde nik nebojuje sa stretavaju skupinky oboch armad. no a vysvetlite im teraz o com je vojna a cela ta vrazdena neznasanlivost :) vitajte v Dongmakgol ()

Blazis34

Více než dvouhodinové dílo ukázalo mnoho tváří. Ať už krutost, strach, bolest, nevyzpytatelné situace či srandu nebo vznik a vývoj přátelství dvou nepřátel. Líbila se mi situace, kde stáli naproti sobě vojáci Jižní a Severvní Koree a ani jedna skupinka nevěděla, jak zareagovat. Nikdo z nich nechtěl nabídnout mír a přátelství tomu druhému. Nakonec se k tomu přidal ještě Američan a zápletka byla na světě. Nakonec ale všichni spolu dokázali utvořit tým a zachránit tak maličkou vesnici, která je spojila. Tento film je určitě velice pozoruhodný a nabízí spoustu zajímavých lidí různých povah. Musím pochválit režiséra, který dokázal všechny tyto postavy zakomponovat a sladit a utvořil tak úspěšný snímek, kterému dávám 85% - čtyři hvězdy. Vadili mi snad jen zřetelné počítačové efekty při nějakých akcích. ()

davistercz

Jednoduché,prosté a zábavné ve všech směrech. Abych řekl pravdu, válečné filmy s humorem moc nemusím, ale tady se mi to opravdu líbilo. I když tu bylo málo válečných scén, tak jsem si to užil. Vynikajicí nápad smíchat vojáky Lidové armády s Jižní armádou a společně se koukat, jak se vyvíjejí jejich vztahy. Prostě brilantně natočené.. moc jsem se bavil. Jedině bych mohl vytknout tu scénku s tím prasetem.. to bylo podle mě už přehnaně trapné. ()

Sticks

Ako to tí Kórejci robia? Skĺbiť pravú kórejskú drámu s vojenskou mašinériou a pridať také presné množstvo vtipu, aby to nenarušilo konzistenciu a zachovalo všetky parametre? Videl som raj, videl som očistec, videl som choré ústa kričať, hlúpych ľudí počúvať a detské ruky konať. 10/10 PS: Potom, čo dostala šatku, som mal v hlave úplne iný koniec, môžete si premyslieť aký. ()

darebacek

Trochu šílená válečná pohádka, jak se za války v Koreji v 50. letech spolu díky zaostalým vesničanům spřátelí jihokorejští, severokorejští a jeden americký voják a obětují se pro záchranu vesnice Dongmakgol, která je moderní civilizací úplně nepolíbená. Trochu mi na filmu vadilo, že mi osoby splývali a přesně jsem nevěděl, o kterou osobu se zrovna jedná, mně Ti šikmoocí přijdou stejní. 82 % ()

Charlinka

Výbornej film, inspirace Miyazakim byla znát. První polovinu filmu jsem se pomalu nepřestala smát, druhou polovinu jsem už tušila k čemu se směřuje a na konci i slza ukápla. ()

Doctord

Tak tohle jsem fakt nečekal. Musím přiznat,že jsem očekával válečný film se vším všudy , úvodní scéna mi pak dala i zapravdu,ale v to co se to "zvrtlo" se mi líbilo o mnoho více. A propos, takto nějak bych si představoval nebe:-) Škoda těch nedomyšleností. SBOHEm:( ()

E.T.Martin

Vizuálně místy zcela okouzlující, po příběhové stránce milé a příjemné, někdy s opravdu podařenými humornými situacemi, ale celkový dojem mi zkazila až křečovitá snaha o pozitivní vyznění snímku. ()

Ondrew

Krasny filmik, ktory si ma ziskal svojou neskutocne ojedinelou, nevtieravou a najma pokojnou atmosferou. Ked sa to tak vezme, samotny feeling sa slovami ani neda opisat, toto sa skratka vskutku musi vidiet na vlastne oci. Korejcania nam zase raz ukazali v plnej parade, ako sa tocia filmy, na ktore sa nezabuda. Dakujem! 90%. ()

Mickel

Kulmon: právě tohle byl film, který mne do toho fanklubu dostal. Nota bene objektivně musím říct, komu se tento film nelíbí, nemá srdce...... ()

Sidon

Příjemný film. Chvílemi tak trochu orientálně absurdní a asi proto mě nenadchl, asi proto jen tři hvězdičky, protože koukalo se na to hezky ale chybělo mi tam něco navíc. Na druhou stranu je tento film provoněný orientální poetikou, která dokáže vyzvednout krásu okamžiku, krásu všedních drobností a každodenního žití. Možná, po dalším shlédnutí, hvězdička přibude... ()

ariari

toto sa výborne podarilo. KOnečne únik od detinských scén, niekedy mám pri ázijských filmoch pocit, že pozerám zábery z blázinca.Ale tu rozpracovanie postáv a deja gradovalo prirodzeným spôsobom. Scéna s granátom do kukuričného skladu a pukancami by mala dostať oscara. ()

Desmi

Trpký a nudný humor mě tu skutečně neoslovil. Absurdita celého snímku je do nebe volající a opravdu nerozumím tomu, jak se u tohoto může někdo "velmi mile bavit". Dívka Yeo-il mi byla těžce nesympatická a dost možná mi pohled na tu její tupou tvářičku kazil zbytek filmu. Nejsem úplný fanoušek asijské tvorby, ačkoli jsem již pár opravdu dobrých děl viděl, a po tomhle snímku se jím určitě nestanu... ()

Kkahunaa

A) Absurdita? B) Je to schválně? Tyto dvě protikladné myšlenky diváka doprovází po celý film. Jestliže by převažovala možnost A), dal by se film téměř jen velebit. Při započítání možnosti B) je však vše jinak. Dodnes nevím, která je ta správná možnost. ()