Welkeom tu Dongmakgol

• Jižní Korea 웰컴 투 동막골 (více)
všechny plakáty

Všude kolem zuří válka mezi Severní a Jižní Koreou, zapadlá horská vesnička Dongmakgol však zatím zůstává stranou všeho dění. Když pak ale na nedalekém poli havaruje americká stíhačka, z níž vesničané zachrání pilota, dívka Yeo-il přivede tři severokorejské vojáky, kteří jediní přežili z celé čety a navíc se do vesnice dostávají i dva vojáci z jihokorejské armády, stávají se vesničané svědky mnoha vypjatých, absurdních i roztomilých situací. Počáteční nepřátelství mezi vojáky brzy opadne a tito pak chtějí žít pospolu s vesničany a zapomenout na válku. Dozvídají se však, že vesnice má být vybombardována a rozhodnou se ji zachránit i za cenu svých životů. Korejský snímek, kde se střídají poetické scény jakoby namalované štětcem některého z východních mistrů, se scénami roztomile absurdními i s těmi, ve kterých projeví odvaha a ryzí přátelství bez ohledu na barvu uniformy. (s.Predseda)

onevoice

Tento film ma chytil za srdce. Zamiloval som sa od prvej chvíľe. Niečo tak nádherné som už dlho nevidel. Dongmakgol je raj na zemi. Dedinka, kde nevedia čo je vojna, závisť a intrigy, kde ľudia žijú len z toho čo vypestujú. Väčšinu filmu som sa smial napr. pri ulovení diviaka /jedna z najkomickejších scén/, ale koniec ma takmer dojal k slzám. Vojaci to pochopili a..... ()

Deathprayer

Prekrásna ukážka Kórejských hôr, veľmi milý film s mne imponujúcou nádhernou Kang Hye-jeong, jej herecký výkon ma prekvapil a presvedčil o tom, že východná kinematografia predbieha ak už nepredbehla tú západnú. ()

Baerdeller

Extrémní mix, který mi tak trochu výsledkem připomíná dort pejska a kočičky. Samé dobrý věci, ale výsledek je takovej divnej. 3* ()

O.P.

Nedával jsem tomuto filnu velké naděje, ale výsledek mě velmi příjemně překvapil. U některých scén jsem se popadal za břicho a některé byly moc smutné obzvlášť scény na konci. Když skončil film měl jsem otevřenou hubu a to né jen náhodou. Zkrátka je to výborný film ze všech hledisek a žádnou výraznou chybu jsem v něm nenašel. DOPORUČUJI ()