Welkeom tu Dongmakgol

• Jižní Korea 웰컴 투 동막골 (více)
všechny plakáty

Všude kolem zuří válka mezi Severní a Jižní Koreou, zapadlá horská vesnička Dongmakgol však zatím zůstává stranou všeho dění. Když pak ale na nedalekém poli havaruje americká stíhačka, z níž vesničané zachrání pilota, dívka Yeo-il přivede tři severokorejské vojáky, kteří jediní přežili z celé čety a navíc se do vesnice dostávají i dva vojáci z jihokorejské armády, stávají se vesničané svědky mnoha vypjatých, absurdních i roztomilých situací. Počáteční nepřátelství mezi vojáky brzy opadne a tito pak chtějí žít pospolu s vesničany a zapomenout na válku. Dozvídají se však, že vesnice má být vybombardována a rozhodnou se ji zachránit i za cenu svých životů. Korejský snímek, kde se střídají poetické scény jakoby namalované štětcem některého z východních mistrů, se scénami roztomile absurdními i s těmi, ve kterých projeví odvaha a ryzí přátelství bez ohledu na barvu uniformy. (s.Predseda)

hiczech

Naprosty souhlas s komentarem od "May". A navic: nevzpominam si ze bych posledni leta videl prumerny korejsky film. Skvela a s lehkosti odvedena prace vsech zainteresovanych. ()

AdiegoA

Další z jihokorejských filmů, který má duši a neopakovatelným způsobem mě obohatil, dojmul, možná mě i něco naučil. Kontrast mezi jednotlivými skupinami byl znatelný a dobrosrdečná prostota vesničanů mě odzbrojila. Jen na ten emocionální výbuch na konci jsem nebyl tak úplně připravený. ()

PeterJon

Slabé herecké výkony, jediný zaujímavý podáva Jae-yeong Jeong. Je to poetické, no ale nedojalo ma to. Miestami je to skôr gýčové, hlúpučké a hudba je klišé. No myšlienka, že južania a komunisti prekonali nenávistné myšlienky a spojili sa, je krásna. Má to v sebe neuveriteľnú ľudskosť a ukazuje to nezmyselnosť vojny kde kvôli ideológii idú Kórejci proti Kórejcom, respektíve ľudia proti ľuďom. ()

Kalim

Příjemná záležitost to ano. Pro mě ale jen na jedno shlédnutí, příliš natahované, konec nepřekvapující. Každopádně řemeslně na hodně vysoké úrovni, pěkná kamera atd. Celek mě však tolik nezasáhl. Škoda - nápad moc pěkný. Asi jsem málo pozitivní... ()

Kleopatr

Tento film se mnou zamával, stejně tak zamával i s žebříčkem mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Něco tak krásnýho sem už dlouho neviděl. A opět jsem utvrzen v tom, že všechny války a boje jsou absolutně nesmyslné. Nezbývá mi než nadčeně tleskat. ()

boombang

Úžasný protiválečný snímek s prvky absurdní komedie. Všudypřítomní motýlci, kukuřice (i pražená), pohodoví vesničané, k tomu jeden namachrovaný divočák a navrch nejsympatičtější bláznivá holka, co jsem kdy viděl. A mezi nimi šestice chlapů, kteří by se za normálních okolností nikdy nepotkali.... ano, i takto se stávají z nepřátel přátelé. 85% - vadí mi jen určitá zdlouhavost filmu (např. obrazy z velitelství jsou tu zcela zbytečné). Ale i tak je to nezapomenutelné. ()

Dinsberg

Laskavé a zároveň drsné podání pravdy, že lidé se zpřátelí jen když mají společného nepřítele. Mě osobně to přišlo jako korejská verze Sedmi statečných, jenom jejich pohnutky jsou tu mnohem zřejmější. ()

B.Jay

Kouzelné zobrazení války. Že to nejde? Ale prosím vás...:). Mohl bych vytknout spoustu věcí od průhledného děje až po délku filmu, ale kouzlo, které z tohoto dílka vyřazuje vás prostě pohltí (pokud nejste nenapravitelným cynikem). I když film nekončí happy endem, po shlédnutí máte hřejivý pocit u srdce a úsměv na tváři. A o tom to je, ne ? :) ()

haffen

V ktorom vojnovom filme sa zasmejete a zároveň nadávate nad nezmyselnosťou vojny a žasnete čoho všetkého sú ľudia schopní? Film je skutočne vynikajúco spracovaný. Chválim kameru a strih, ktoré vďaka tomuto robia z filmu vojnový klenot. Aj keď by sa dalo namietať, že je to v štýle Hollywoodu, ale Kórejci to dokázali zabaliť do pekného obalu, že to nebilo do oči. Veľmi pekný film. P.S. Popcorn nemal chybu! :)) ()

monikka87

Jedným slovom bizarnosť. Tak láskavo natočená, ako to dokážu asi len u šikmookých. Ale nemôžem sa ubrániť dojmu, že je to tu trochu nadhodnotené. ()

Vanguard77

Hrozně se mi líbilo zpracování námětu, že ne všichni, co bojují na té "špatné" straně jsou špatní a Ti na straně "dobra" skutečně dobří. Korejskou produkci běžně nesleduji, ale Dongmakgol má svoje kouzlo. Kupodivu mi byl nejsympatičnější asi hlavní soudruh ze Severní Koreje, potom všichni ostatní asiati a Američan tady pro mě utřel. Touha zbavit se násilí a uprchnout do světa harmonie válkou nepoznamenaného našim hrdinům čiší z tváří a já jsem jim to celý film hrozně přál. Krásný filmový zážitek (eat that, Lost in Translation!). ()

Queendom

Asijská kinematografie je plná překvapení. Za scénu s vybuchlym granátem v chýši s jídlem a scénu s divokym prasetem bych směle nominovala tenhle film na Oscara na komedii roku. Film plnej paradoxů, na kterej se špatně zapomíná a zároveň uvidíte 100% naplnění kategorie "komediální drama". ()

eagles22

Po řemeslné stránce bych tento film hodnotil za ****, jenže on nese velice silnou myšlenku a již dlouho se mnou film takhle emočně nezacloumal. Proto dávám plný počet. ()

Hydr0gen

Film pro mě nefungoval ani na jedné úrovni tak jak měl. Na komedii málo vtipný, na lidské drama mi přišly postavy příliš schematické a budování přátelství mezi nimi moc vynucené a válečná linie byla byla pro mě úplně mimo (anonymní zmatení velitelé, kteří pořádně nevědí co chtějí a co dělají a dialogy mezi nimi šustěly papírem a divnou angličtinou až hanba). O osobně se podle mě hřejivá lidská komedie a brutální (proti)válečné drama prostě tlouklo až mi to bylo nepříjemné. Umím se představit, že to udělat jde, ale ne takhle suše. ()

RigorMortis

Vojna medzi severom a juhom a uprostred nej dedinka, ktorá si žije vlastným životom. Spojenie zdanlivo nespojiteľného, priateľstvá medzi "nepriateľmi" a scény od milo absurdných (pukancový dážď) cez slow-mo epické (knokaut diviaka) až po triumfálne finále. Keďže tu hovoríme o kórejskej produkcii, všetko zaobalené do skvelo vyvážených emócií s typickou stopážou. Je málo filmov, ktoré si naozaj zaslúžia 5*, tento je jeden z nich. Vojna je svinstvo. ()

weird

Nádherná korejská hořko-sladká komedie o sebeobětování se pro jednu zapomenutou vesnici, která si žije, nedotčena Korejskou válkou, svým vlastním životem. Potkáte se zde se včelařem, slabomyslnou holkou a spoustou bělásků. Film je k prasknutí napěchovaný humorem, nádhernými záběry, ale i emocemi a strastmi války. + Welcome to Dongmakgol vás naučí milovat popcorn! ()