Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Kosmik 1

Keanu Reeves a Sandra Bullock už ukázali dříve v Nebezpečné rychlosti, že jim to spolu na plátně klape. Nejinak je to i tady, ikdyž se jedná o úplně jiný filmový žánr. Docela pěkný romantický film doplněný trochou toho sci-fi, kdy jsou od sebe odděleni časem. Respektive on je z minulosti a ona z budoucnosti. Pro mě celkem zajímavé téma, ikdyž prý teda převzaté někde z Korei, což nemohu posoudit. Důležité je, že tahle verze se mi líbila. 75% ()

Dagoussek

Krásný zamilovaný pár Sandra Bullock a Keanu Reeves, moc jim to tady sluší a moc jsem jim přála, aby se jednou doopravdy setkali a byli spolu a vše co si krásně psali v dopisech se jen tak nevypařilo... ()

Pucimka

Bohužel jsem se nedokázala odprostit od toho, abych neustále hledala nějaké logické vysvětlení, jak to že si píší přes tu zatracenou schránku a další nesmyslné prvky, které nebudu vypisovat, neboť nechci spoilerovat. Nechápu to. Jako jediné vysvětlení se mi jeví to, že je to "jen" romantický film a tak se divák musí odpoutat od reality a nechat se unášet se na vlně citů. Ale i tak co je moc, je prostě moc. ()

jenik71

Nějak se mi nelíbil ani dům a ani film. Nezáživné a z větší části nudné. Jedna hvězdička Bullockové a druhá Reevesovi. Marně jsem hledal cokoliv, co by si zasloužilo alespoň tu třetí. ()

Arius

Cela logika filmu sa zakladala na poprieplietanej sieti v ktorej by i najmensia odchylka znamenala katastrofu. Agresti dokazal tymto vytvorom obrovsku odvahu,no nepresvedcil natolko aby ma film nejak extra ohuril. Romantika mi je proste velmi nesympaticka. ()

Rousse

Jihokorejský originál jsem neviděla, takže nemám s čím srovnávat - naštěstí pro tuhle verzi nejspíš:-) nečekala jsem od toho naprosto nic jiného, než americký romantický film - takže další výhoda pro tenhle snímek:-) No a díky tomu jsem byla místy i příjemně překvapena - není to nějaká ztřeštěná romantika s bláznivýma diblíkama, která by byla stavena na jejich trapasech apod. Příjemné hrátky s časem. Místy příjemná, místy až moc sladkobolná a táhnoucí se podívaná, kdy si člověk říká "Tak o čem těch zbývajících 45 min ještě bude". Konec nebyl sice nijak překvapivý, ale Keanovi jsem věřila první poslední (i ty slzy) a Sandře v podstatě taky, takže si myslím, že 3 hvězdy si Dům u jezera zaslouží. ()

Hortenzia

mohlo to byť aj za štyri hviezdičky,keby američania neboli presvedčení,že happyendy musia vyhrať aj nad logikou a zdravým rozumom...veľmi zaujímavý námet,ktorý nenudil (práve naopak,človek musí fakt úporne rozmýšľať nad všetkými tými časovými posunmi) ()

Forsberg11

Krásny, tichý film o dvoch ľuďoch, ktorí sú si tak blízki, ako sú si vzdialení. Keanu Reevesa aj Sandru celkom môžem takže aj casting sa mi pozdával. Niekedy som sa síce prichytil pri tom ako rozmýšľam, ako je možné, že pozerám takúto hovadinu, no je to celkom sympatická hovadina, ktorá vôbec neurazí, no ani nenadchne. V celku priemerný film s hlúpim koncom, krásnou atmosférou a príjemnými hereckými výkonmi, ktorý na pozretie môžem odporučiť. Pekne vám to spríjemní víkendové chladné poobedie a dovolí na chvíľu vypnúť. ()

rozbris

Hříčka s časem, ona v budoucnu on v minulosti a psát si nemohou přes dnešní zázračnou techniku, ale obyčejnou domovní schránku. Co ale osud nechtěl, sešli se....Dobré herecké obsazení, skvělé výkony, super námět - nemohu než 4*:-) ()

darwin

Mdlá romance o dvou povadajících lidech, kteří čekají na druhou šanci. Nápad s časovým rozdílem je originální, ale působí, že se divák často nemůže soustředit na děj, jelikož se snaží zorientovat, ve kterém čase se daná osoba právě nachází. ()

velkyvezir

Panejo, tak to je slaďáček, na který jsem se rád podíval. Nápad s tím rozdílem času byl zajímavý už jen tím, že zamezil jakýmkoliv schématům jiných slaďáků, kdy se ti dva pohádají, aby se v posledních pěti minutách udobřili. Tady k tomuto schématu bylo také nakročeno, ale ne zcela bylo realizováno. Ve filmu všechno do sebe zapadá až na úplný závěr, ve kterém by se správně měly Kate vymazat všechny myšlenky a vše, co se odehrálo mezi sezením na tom náměstí a návštěvou bratrova ateliéru. Ale líbilo se mi to. ()

NICOX

Musim se přiznat, že filmy zahravající si s časem jsou pro mě občas oříškem. Takže dneska sem si opravdu zavařila. Pustila sem si dva filmy: tento a Memento. Dům u jezera v pořadí jako druhý a možná i proto nebylo skutečně lehké se na něj soustředit celou dobu a dávat si dohromady ty dvě časové linie. Ale zmákla sem to. Film mě nijak zvlášť neoslnil, ale to sem ani nečekala, takže sem v rámci mezí spokojená. Slabší 3*. 60 % ()

Cracker

Dal by som plný počet keby som z toho nebol taký zmetený. Na to že to bol romantický film a na tie sa moc nepozerám, úplne mi vyrazil dych. Fandil som obom hlavným postavám aj keď Sandru Bullock vôbec nemusím. Nechýbalo mi tam ani napätie, naviac im spolu skvele ladilo. Týchto dvoch hercov by som spolu obsadzoval častejšie :) ()

Spike23

Pro zpestření romantiky filmu doporučuji vyhledat si na youtube ''family guy lake house'' a přiznejte se, koho to taky napadlo :-D ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?