Krysáci (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Česko, 2005, 26x7 min

Cyril Podolský

Zdeněk Krupa

Takto si žiť.. prečo nie? Aj medzi odpadom sa dajú nájsť podobné skvosty, aké nachádzajú hrdinovia tohto sympatického rozprávkového seriálu na štedro obsadenom smetisku. Nájdu si tam dokonca kamaráta... ...zo samotnej Prahy:)(18.11.2009)

Hlas Bolka je prostě vyjímečně úsměvný... :-)(16.11.2009)

O partičce bonvivánských krys jsem se doslechl, že jsou to postavy po čertech dobrého večerníčku. A skutečně má tento seriál něco do sebe, každopádně je plný bodrého moraváctví. Uvodní písnička je prostě kůl song.(21.11.2011)

"Daleko na Moravě, o něco dál od Brna a o něco blíž k Vizovicím, bylo jedno smetiště. Možná o něco menší než jiná smetiště, ale o co menší o to špinavější. V rohu toho smetiště stál rozbitý hydrant, co v něm bydleli dva krysáci Hodan a Hubert." Tak takto začíná večerníček, o dvouch valašských krysách, ke kterým se hned v prvním epizodě přidá Eda, světácký potkan z Práglu. Eda na smetiště přicestoval "nákladním autem plným pokladů" a hned jak vyleze z mikrovlnky se s Hodanem a Hubertem skamarádí. Začíná velké přátelství a dobrodružství. Co je na tomto večerníčku asi nejulítlejší (nemluvě o nápadu vytvořit seriál pro děti o smetišti a podkanech) je Bolek Polívka, který krysáky namluvil. Hlavně laboratorní potkan Eda je v jeho podání fakt dobrej zjev. Vpodstatě každá věta co mu vypadne z huby je perla. Důkazem, že tento večerníček není určen jen dětem, je trochu absurdní humor (příkladem budiž postavička trpaslíka Ludvíka) a roztomile škaredá loutková animace. Nepřekvapilo by mě kdyby se z tohoto večerníčku časem vyklubal kult. Zatím 4(12.1.2008)

Konečně něco výchovného pro mrňata .... nenásilným způsobem nastíňuje dobrou povahu nás Moraváků ;-) a tu druhou povahu některých Pražáků....tohle se fakt povedlo!(9.4.2008)