poster

Krysáci (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Česko, 2005, 26x7 min

Režie:

Cyril Podolský

Kamera:

Zdeněk Krupa
(další profese)
 • Radek99
  ****

  Nejinvenčnější večerníček poslední dekády. Hodně svojský a osobitý. S hudbou od Už jsme doma jakožto bonusem navíc...(14.11.2009)

 • gudaulin
  ****

  První díl jsem měl možnost vidět na Anifestu a udělal na mě velmi slušný dojem, pořádně mě navnadil. Celou sérii jsem pak v předpremiéře shlédl na festivalu Jičín - město pohádky. Ty čtyři hvězdičky jsou ještě z Třeboně, kde bych prvnímu dílu dal tak 80%. Po celé sérii jsem v nadšení trochu polevil. Z výtvarného hlediska je to slušný český standard, Krysáci nepostrádají švih a Bolek Polívka se do seriálu svým hlasem hodí, nicméně ze scénáristického hlediska je to spíš průměr, jednotlivé díly jsou příliš krátké, těm sedmi minutám moc nevěřím, hádal bych tak pět a půl, maximálně šest minut délky každého jednotlivého dílu - a na téhle ploše se obsáhlejší příběh rozvinout prostě nedá, zvlášť když se úvodní sekvence v každém díle opakuje. Tohle je vůbec nemoc většiny pohádkových večerníčkových seriálů z posledních let a dobře se dá dokumentovat na vývoji krtkových příběhů, kdy ty z 60. let byly patnáctiminutové, a jak běžel čas, zkracovaly se až na pět minut v poslední zatím dokončené sérii. Ze všech dílů je patrně nejlepší ten s vysavačem, kdy se úklid smetiště našim hrdinům poněkud vymkne z rukou. U české animované tvorby je dobré být vděčný za každý nový film, takže nechávám 70% celkového dojmu.(17.9.2007)

 • Marw
  ***

  Průměrný večerníček.(10.11.2009)

 • blackrain
  **

  To má být jako pohádka pro děti? Dvě hvězdičky za postavičky.(5.12.2008)

 • cross
  ****

  Parádní večerníček, který musí každému mrněti (i tomu přerostlejšímu:) z Moravy udělat véééélikou radost...a není to jen parádní animací a hlasovou účastí dua Peca-Bolek ale hlavně tím nefalšovaně osobitým vlastenectvím které ve výsledku musí pobavit i kdejakého cajzla;)(25.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace