Krysáci (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Česko, 2005, 26x7 min

Cyril Podolský

Zdeněk Krupa

"Daleko na Moravě, o něco dál od Brna a o něco blíž k Vizovicím, bylo jedno smetiště. Možná o něco menší než jiná smetiště, ale o co menší o to špinavější. V rohu toho smetiště stál rozbitý hydrant, co v něm bydleli dva krysáci Hodan a Hubert." Tak takto začíná večerníček, o dvouch valašských krysách, ke kterým se hned v prvním epizodě přidá Eda, světácký potkan z Práglu. Eda na smetiště přicestoval "nákladním autem plným pokladů" a hned jak vyleze z mikrovlnky se s Hodanem a Hubertem skamarádí. Začíná velké přátelství a dobrodružství. Co je na tomto večerníčku asi nejulítlejší (nemluvě o nápadu vytvořit seriál pro děti o smetišti a podkanech) je Bolek Polívka, který krysáky namluvil. Hlavně laboratorní potkan Eda je v jeho podání fakt dobrej zjev. Vpodstatě každá věta co mu vypadne z huby je perla. Důkazem, že tento večerníček není určen jen dětem, je trochu absurdní humor (příkladem budiž postavička trpaslíka Ludvíka) a roztomile škaredá loutková animace. Nepřekvapilo by mě kdyby se z tohoto večerníčku časem vyklubal kult. Zatím 4(12.1.2008)

• blackrain

To má být jako pohádka pro děti? Dvě hvězdičky za postavičky.(5.12.2008)

Nejinvenčnější večerníček poslední dekády. Hodně svojský a osobitý. S hudbou od Už jsme doma jakožto bonusem navíc...(14.11.2009)

• NinadeL

Scénář dle Cimrmana pravidelně naplnil mustr fáze očekávání a fáze zklamání... Vážení scénáristé, tudy ne!(2.12.2009)

Parádní večerníček, který musí každému mrněti (i tomu přerostlejšímu:) z Moravy udělat véééélikou radost...a není to jen parádní animací a hlasovou účastí dua Peca-Bolek ale hlavně tím nefalšovaně osobitým vlastenectvím které ve výsledku musí pobavit i kdejakého cajzla;)(25.11.2008)