Zóna smrti

• Hongkong Sha po lang (více)

Mafiánský boss Po (Sammo Hung) zabije detektivu Chanovi (Simon Yam) bratra. Ten brzy pochopí, že Po nikdy nebude za svůj zločin pykat a odejde do výslužby. Jeho nástupce Ma (Yen) je zásadový policajt zběhlý v bojových umění, který má však pověst násilníka. Znovu se ujímá případu a společně s bývalým detektivem Chanem se pustí do rozmetání Poova gangu. Dokáží ho dva policajti zatknout v jednom z nejkrvavějších soubojů všech dob? (Magic Box)

Puol

Pochmúrna policajná lahôdka s efektnými súbojmi. Hlavnou hviezdou je frajer Donnie Yen, ktorý dokazuje že mu to stále kope. Mne sa najviac páčil Sammo Hung v preňho netypickej zápornej úlohe. A nečekaný záver to všetko len neveselo podtrhuje. ()

strikeman

Bohužel zklamání jak po stránce příběhové, tak po choreografické. Za vidění stál jen souboj mezi Donniem Yenem a Jackiem Wuem (tohle mělo být finále) a nečekaná pionta... 50% ()

MickeyStuma

Sammo Hung v roli mafiánského bosse se nedá neporovnat se Stevenem Seagalem, který se na takovéto role vrhl také a je nanejvýš jasné, že s ohromnou jistotou Sammo vítězí. Skvěle napsaný příběh nevynechávající citové projevy, vynikající souboje, které jsou nasnímané tak, že je vidět všechno (u Stevena si o tom můžeme nechat jen zdát) a hlavně samotný Sammo, který i přes svůj věk a postavu (proto srovnání se Stevenem) je stále mrštný a má tedy co předvádět. Protože tu jde především o děj, nejedná se o akční hongkongský film klasického vyznění. Přesto si fanoušci bojových umění užijí své. Dramatické finále končící přeci jen krapet neobvykle snad překvapí, snad šokuje, ale to už je jen kouzlo silného příběhu. ()

Xatrix

Priznam se, ze zdarile akcni bojovky mam opravdu rad. Proto me az mrzi nastaly humbuk okolo Donnie Yena ci Tonyho Jaa. SPL se snazi tvarit jako propracovana akcnarna, problem je v tom, ze bojove sceny jsou tu 2 a dalsi dve jsou spis jen takove postouchavani. Tudiz nam tu zbyva mnoho prostoru pro mluveni a rozvyjeni pribehu. Tenhle koncept by mi nevadil, samotny zanr gangsterek mam rovnez v oblibe, ale takova klise, otresne dialogy a herecke vykony jsem uz dlouho nevidel. Ano davam nakonec SPL tri hvezdy, za jiz zminene akcni sceny a zajimavou kameru. Pokud ale uz nikdy neuslysim o SPL budu jen rad. 5/10 ()

Ronyk7

Konečně po hodně dlouhé době pořádná rubačka s Donniem Yenem. Není zde moc soubojů (4), ale ty stojí zato. Donnieho choreografie je skvělá, jako vždy když ji dělá sám pro sebe. Jen tak dále Donnie...... Komu se tento film nelibí, tak nechápu proč se na takový žánr vůbec dívá. Akorát kazí celkové hodnocení. Děte raději na Vratné lahve. 21.05.2007 ()

dakarin

Velice pomalý rozběh, zpočátku to vypadá na špatně okoukané americké filmy. Nevěrohodná slabost a bezmocnost státní moci a jejích služebníků ovšem pouze účelově připravuje scénu druhého dějství. Postupně opouštíme naivní kulisy a do popředí se dostávají jednotlivé naturálně kruté, ale precizně natočené scény.... film graduje závěrečným střetem, který ovšem výrazně vystupuje --- to je jasné top celého filmu (za to také 4 hvězdy). Na závěr vykresluje autor myšlenku propojených ztrát všech účastníků tohoto divokého tance ... tento pohled nechává jemně doznít. Jestli vidět - snad pouze pro zájemce o tento žánr - možná jen pro zpracování gradace série soubojů --- ale nevím s jistotou... ()

kuces

Donnie Yen je borec, ale tento film chtěl být tak moc něčim extra, že je z toho slátanina, jako blázen. ()

tranquill

"Povězte mi sám. Co je dobro a co je zlo?" Akční krimi v takovém westernovém stylu, avšak tvářící se moc vážně, s trochou nadsázky ala Tarantino, mohl být výsledek lepší...takhle spíš připomíná Přání smrti (Bronsona já rád!). Přes velká gesta a honosná slova jsem ale přidal čtvrtou hvězdu za paradoxní závěr, ten se opravdu povedl! ()

Tamten

Příběh o skupině policajtů, kteří honí zločineckého šéfa. Na první pohled zcela obyčejná zápletka. Ale když dodáme, že policajti zde nejsou žádný andělíčkové a jelikož se jim zloduch (působící často celkem sympaticky) nepodaří chytit standardní cestou, začnou používat nezákonné metody včetně vraždy, příběh najednou vypadá celkem zajímavě a rozhodně ne černobíle. K tomu přidejte souboje, kterých je sice pomálu, ale stojí za to. Tak kvalitní souboj noži hned tak jinde neuvidíte, nic ve stylu pomalý útok a chvilku pauza, aby si divák dobře prohlédl, co to dělám, se tady rozhodně nekoná. ()

M1911

Vynikající (nepřehnaná) akce, slušný příběh, silné emoce a překvapivý závěr = perfektní film. Zvlášť scéna v herně mě dostala do kolen. Jasných 5*. Skoro se nechce věřit že nemastný neslaný prequel (?) Flash Point má s tímto skvostem cokoliv společného. ()

neo93

Skvělý film hongkongské akční školy. Sice na první souboj si musíme počkat asi půl hodiny, ale poté bojové scény stojí opravdu za to. Na nich především stojí celý film. Jsou výborným způsobem nasnímaný, ještě lépe provedeny a neštítí se ani poněkud brutálnějších a krvavějších prvků. Nechybí hromadné ani jednotlivé bitky, zvláště pak souboj v závěru snímku mezi novým komisařem a Wong Poovým zabijákem, patří k tomu úplně nejlepšímu. Zde také jasně vidíme v uličce oddělené zlo a dobro, i když paradoxně v jiných barvách. (černá x bíla). Také i poslední bitka je pozoruhodná, ale samotný konec tohoto souboje, není úplně v pořádku. Též hudba je vynikající, zejména jedna vyzváněcí melodie hraje významnou roli. Výborný film, který sice má své mouchy, ale jsem rád, že jsem jej mohl zhlédnout na velkém plátně, jelikož pravě na něm, krásně vyniknou bojové scény. ()

john.h

Nečekal jsem nic. Možná trošku novodobý kung-fu film. Dostal jsem parádní porci zábavy. Lepší čtyři hvězdičky. Skoro sem chtěl dát i pět. ()

Jacques1

O příběh nejde, o herectví nejde-jediné o co běží jsou souboje a ty jsou taky to jediné co je vskutku pěkné.Zbytek je tak špatný, že dosahuje nesmírné zábavnosti, takže v momentech mezi akčními scénami se budete smát a bavit se nad neuvěřitelnou neschopností, herců, kameramanů, režiséra, scénáristy.... ()

pekas

Napodruhé zvyšuji ze 4 na 5 hvězd. Senzační atmosféra a akce. Sammo Hung obrovskej záporák. Co víc si přát? ()