Zóna smrti

Hong Kong / Čína / Macao, 2005, 97 min

Wilson Yip

Wah-Chuen Lam

Carl Chang

Trochu sklamanie, hlavne potom čo sa film prakticky vymlátil v trajleri, bolo toho bojovna menej než je zdrávo. Dobrá dark atmosféra, Samo pred ktorým pri jeho kilách a veku nad jeho mrštnosťou smekám pomyselný kalap, lesklá hruď metrosexuála a štandartný príbeh o pomste. Tu jednu hviezdičku si šetrím so zvedavosti na tu vystrihnutú scénku. Slušných 70% po zhliadnutí uncut zaokrúhľujem nahor.(25.12.2005)

Čínský policista odejde ze služby poté, co policie nemůže obvinit vraha jeho bratra, i když zná jeho identitu. Dá se na chlast, ale pak se objeví tajuplný mladík, který mu začne pomáhat. Z cizince se vyklube nový policejní šéf, který chce bývalého poldu zpět do služby, aby mohli zodpovědné mafiány potrestat, samozřejmě za užití asijských bojových technik.(16.3.2012)

Tak tohle bylo hodně výživné. Začalo to dravě a čekal jsem úplně jiný vývoj, než jsem nakonec dostal. Poslední půlhodinka je velice štýlová. První dojde na řadu Jacky Wu, který během filmu vykuchá celou jednotku a jenom jsem čekal, kdy se potká s Donniem! Konečná bytka se Sammoem na pódiu je perfektní, nechápu kde se v Sammovi při jeho postavě bere ta akce, ale umí a předvedl to i v Ip Manovi 2. Jediné co nemuselo být a přišlo mi zbytečné, je Donnieho pád z okna. Jinak super. Takovou melu na tělo (bez létání a podobných stupidností) jsem hodně dlouho, pokud nepočítám Ip Mana, neviděl.(6.6.2010)

Klasická hongkongská stylovka, kde hrdinní policisté kráčí do chřtánu jisté smrti. Nic co bych už neviděl, ale zvedám za drsné finále, které jde až na dřeň.(20.6.2016)

Velice povedená kombinace gangsterské kriminálky a akčního filmu se skvělými bojovými scénami, dobrými herci, zajímavou hudbou a překvapivým koncem.(19.5.2007)