Zóna smrti

Hong Kong / Čína / Macao, 2005, 97 min

Wilson Yip

Wah-Chuen Lam

Carl Chang

80% - Průměrný akčňák, který občas potěší dobrými scénami a párkrát zarazí dějovými přehmaty, se v závěrečných 20 minutách změní v naprosto brutální nářez. Za ten konec a supercharizmatického Donnieho Yena přidávám 20%...(7.2.2013)

Atmosféra mi hodně připomínala staré drsné francouzské kriminálky, avšak děj je mnohem více přímočařejší, dokonce jsem přesvědčen, že scénář byl napsán dost na rychlo nebo byl okopčen z jiných filmů. Je to jenom jedno klišé za druhým už stokrát viděným někde jinde. Ovšem akční scény jsou nabouchané na maximum a Donnie Yen, i když vypadá jako buzík, zvládl choreografii soubojů skvěle a divák se dočká opravdu vynikajících záběrů a vychytávek, kdy herci lítají vzduchem a dostávají dost do těla. A konečné nekompromisní zúčtování mezi gangstery a nepříliš čestnými policisty je velmi drsné a umělou krví a mrtvými se nešetří.(6.2.2006)

Skvelá záverečná polhodina s ongbakovsky tvrdým súbojom medzi Donniem a Sammom, dovtedy slušný, ale nie celkom uspokojujúci pokus o návrat k wooovským "buddy" kriminálkam (to "buddy" myslím v hongkongskom duchu, kde nejde o fóry a parťácku chémiu, ale o tragicky osudové spojenie dvoch mužov, ktorí navzdory všetkému spolu kráčajú v ústrety takmer istej prehre). Lepšie ako drôtom do oka, ale už sme videli onakvejšie HK masakre...(15.4.2007)

• Wacoslav1

Ne a ne a ještě jednou ne. Už na mě prostě tyto typy filmů nefungují. Kdysi jsem opravdu zbožňoval všechny ty HK rubačky z hloupými příběhy hloupým chováním postav a typicky nehumorným humorem co byli vyloženě postavený jenom na špičkových bitkách. Fakt když mi bylo 12 byl jsem nadšenej, ale dneska už mě to prostě neuspokojuje to co mi i v tom dětství přišlo stupidní mě dneska vyloženě sere a jenom skvělý souboje to nezachrání a to fakt miluju všechny ty starý klasiky typu Red force, Ultra force, Tiger cage nebo Iron angels, ale dneska už to prostě jaksi není ono no a pokud je Raid údajně vrcholem současných Azijských rubaček, tak pro mě je to jenom lepší průměr no a tohle je ještě slabší, takže to zákonitě musí být podprůměr. Bohužel ani těch fajtů si zase tolik moc neužijme Donnie a Sammo furt v dobrý formě, ale choreografie soubojů je dost průměrná a tuctová zkrátka nic moc. Nevím no zdejší nadšení nesdílím a do červený bych ten film fakt necpal.45%(9.6.2014)

Jeden z nejkrvavějších soubojů všech dob (viz. text distributora)? Bohužel ne, ale kupodivu to ani moc nevadí, protože silný příběh, temná atmosféra, parádní kamera, charizmatičtí herci a originální brutální konec se postarají, abyste se u tohohle drsného HK kriminálního dramatu o posedlosti a respektu nenudili. Z počátku jsem to sledoval s trochu smíšenými pocity, protože jsem čekal zmíněnou akční řežbu a akce je tu málo, byť na tradičně vysoké úrovni, ale v druhé půlce odehrávající se za jedné poslední služební noci, kdy se to krvavě rozsekne mezi fanatickým poldou a bezskrupulózním šéfem podsvětí, si mě film bezpečně získal. Určitou zkratkovitost děje (jak byl odhalen policista infiltrovaný do gangu?) rád odpustím.(13.4.2007)

• - Film neměl původně obsahovat tolik bojových scén, to se však změnilo, když byl do filmu obsazen Donnie Yen. Na jeho žádost byly tyto scénu do příběhu dodány. Jedná se hlavně o boj Donnie vs. Jacky Wu a závěrečný boj. (TomikZlesa)

• - Film měl původně blíže odhalovat vztah Jackyho Wu a Sammo Hung Kam - Bo, ale Wilson Yip neměl dostatečný rozpočet. (TomikZlesa)

• - Donnie Yen v roce 2005 vyhrál Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Epistemolog)