Zóna smrti

Hong Kong / Čína / Macao, 2005, 97 min

Wilson Yip

Wah-Chuen Lam

Carl Chang

Čínský policista odejde ze služby poté, co policie nemůže obvinit vraha jeho bratra, i když zná jeho identitu. Dá se na chlast, ale pak se objeví tajuplný mladík, který mu začne pomáhat. Z cizince se vyklube nový policejní šéf, který chce bývalého poldu zpět do služby, aby mohli zodpovědné mafiány potrestat, samozřejmě za užití asijských bojových technik.(16.3.2012)

"Trochu respektu. Jsem tvůj šéf." "Respekt mám k práci. Na tebe žádný nezbyl." Člověk čeká klasickou HK kung fu řežbu s jeho oblíbeným Yenem a Sammo Hungem a on je to takový doják. Rvačka v baru je naprosto super a ten její závěr, ten je šílený.(13.11.2015)

..tak som si overila, ze som videla HK verziu..nieze by to nejako ovplyvnilo moj nazor na donnieho v hodvabnej koseli.. .. .. kompaktna ponura atmosfera, elegantne drsnacke choreografie..prijemne mrazive kukanie..(27.8.2007)

Nemůžu říct, že by byla Zóna smrti špatným snímkem, to vůbec ne, avšak není to počin, jenž bych si v budoucnosti rád zopakoval, což evokuje dojem průměrnosti, jíž odpovídají 3*. Pochválit mohu atmosféru, choreografii soubojů a depresivní konec.(18.1.2016)

Obsahovo, množstvom akcie aj formálne iba priemerné, avšak ku koncu ma príbeh milo prekvapil nečakaným vývinom udalostí, ktorých dôsledkom bolo náhle zvýšenie emotívneho náboja. Skrátka ten koniec bol najlepší, cesta k nemu je ale pomerne šedivá a miestami aj nudná. 60/100(7.8.2016)