Zóna smrti

• Hongkong Sha po lang (více)

Mafiánský boss Po (Sammo Hung) zabije detektivu Chanovi (Simon Yam) bratra. Ten brzy pochopí, že Po nikdy nebude za svůj zločin pykat a odejde do výslužby. Jeho nástupce Ma (Yen) je zásadový policajt zběhlý v bojových umění, který má však pověst násilníka. Znovu se ujímá případu a společně s bývalým detektivem Chanem se pustí do rozmetání Poova gangu. Dokáží ho dva policajti zatknout v jednom z nejkrvavějších soubojů všech dob? (Magic Box)

Nettrass

Poučení: Nikdy nekonzumujte domnělé mrtvole její chlast, navíc v její přítomnosti. Nasere se, probere se, prohodí vás oknem a vy se letíte seznámit s manželkou ,,mrtvoly,, , čímž ze sebe i z ní uděláte mrtvolu taky. Konečně něco nápaditého. Proč by se taky mělo dopadat jen na prázdná auta, jak to dělají všichni ostatní, málo nápadití vzduchoplavci. ()

honajz

Čínský policista odejde ze služby poté, co policie nemůže obvinit vraha jeho bratra, i když zná jeho identitu. Dá se na chlast, ale pak se objeví tajuplný mladík, který mu začne pomáhat. Z cizince se vyklube nový policejní šéf, který chce bývalého poldu zpět do služby, aby mohli zodpovědné mafiány potrestat, samozřejmě za užití asijských bojových technik. ()

eraserhead666

"Trochu respektu. Jsem tvůj šéf." "Respekt mám k práci. Na tebe žádný nezbyl." Člověk čeká klasickou HK kung fu řežbu s jeho oblíbeným Yenem a Sammo Hungem a on je to takový doják. Rvačka v baru je naprosto super a ten její závěr, ten je šílený. ()

Othello

Uznávám, že akční scény jsou tady neskutečný, ale fakt totální jízda. Takovéhle hand-to-hand souboje jsem snad ještě neviděl, fakt paráda. Bohužel jich tu zase tak moc není. Všehovšudy dva větší a dva menší, nepletu-li se. Čim je naplněna zbývající stopáž? Totálně plnohodnotným výkladem slova klišé. Kdybych měl všechny vyjmenovávat, psal bych komentář do soboty (je čtvrtek). Od hamletovského začátku do hamletovského konce je divák drcen tisíckrát viděným sentimentem, dementními hereckými výkony a až směšnou motivací postav. Navíc nadhled je v tomhle filmu sprostý slovo. Škoda, protože ta akce vážně stojí za vidění. ()

matestlust

Moc mě zde potěšil Sammo Hung, i když zde má jen jednu bojovou scenu, tak se na svuj věk kroutí perfektně. Filmu bych dal za tři bez něj, s nim čtyři. Občasná hluchá a nudná místa to kazí, ale co se akce týče, nemám výhrad. ()

ScarPoul

Taký mix medzi ranným Johnom Woo a Johnnym To. Pritom ale postráda krásu a osobitosť obidvoch menovaných. Pritom Wilson Yip nie je žiadny fušer. Pomáha mu elita - Donnie Yen, Simon Yam a hlavne tučko Sammo Hung Kam-Bo, ale aj napriek niektorých parádnych scénam - naháňačka na streche, zabíjanie policistov, film vyšumí do prázdna. Príliš tlačí na sentimentálnu nôtu a také to pevné buddy puto je skôr naznačené než naozaj prežité. Finálny zvrat mi príde dokonca trochu smiešny. V zásade ma to nenudilo, ale pozrel som si to len preto lebo som chcel vidieť druhú časť a Tonyho Jaa. Tak som chcel byť v kontexte. Ďalšie potvrdenie toho že Hong Kong v noci vyráža dych. ()

Lacike

Niekolkomesacne repete osemdesiatkovych HK peciek som sa rozhodol zakoncit tymto filmom. Aj ked vznikol v roku 2005, tak stylom je to po vsetkych tych CGI srackach od druhej polovici 90tych rokov, navrat prave ku klasickym osemdesiatkam s poctivymi kaskaderskymi kuskami a dokonale prehladnymi bitkami s minimom strihov. Napriek paradnym bitkam (ktorych sa poriadne dockame az v zavere) je ale hlavnym kladom filmu dokonale funkcny pribeh a skvele charaktery. Pribeh je sice jednoduchy ale neskutocne strhujuci. Najviac sa mi paci, ze postavy su sice nacrtnute skratkovito, ale napriek tomu kazda jedna z nich funguje a jej osud ma zaujimal az do konca. Vdaka dokonalemu vyuzitiu scenaristickych skratiek mam pocit, ze aj napriek kratkej stopazi alebo tomu, ze sa hlavny pribeh sa odohra behom par hodin, mam pocit, ze som videl komplexny epos u ktoreho nepotrebujem absolutne nic pridat. Vadi mi snad len ta scena, ked viacerym postavam zacne zrazu zvonit mobil, aby si vybavili svoje sukromne veci. Z postav v centre stoji trio. Simon Yam ako policajt, ktory je zo zufalosti ochotny prekrocit zakon. Umierneny Donnie Yen, ktory je tu hlavne na bitky, ale aj po hereckej stranke podava jeden zo svojich lepsich vykonov. A hlavnym bonbonikom pre mna je navrat Samma Hunga do prvej jak hereckej tak bitkarskej ligy o co sa v tej dobe Jackie snazil uz len marne. Ako zaporak je Sammo neskutocne cool. Drsne pôsobiaca briadka, neskutocne stylovy fialovy oblek. Radost na neho pozerat. A po boku ma spickoveho zabijaka Wu Jinga u ktoreho sa cely film tesime ako si to rozda s Donniem. A cakanie stoji za to. Paradny duel s dykou a policajnym obuskom je fakt spickova. Drsna, kontaktna, bez zrychlovaciek alebo nejakych otravnych trikov. Zaroven je to duel plny emocii. Fakt tomu zmrdovi v bielom prajete smrt. A hned za tym je duel na ktory cakal roky nielen samotny Donnie ale kazdy fanusik HK peciek. Sammo vs Donnie. Velmi inteligetne prispôsobena choreografia Sammovej vahe vdaka comu pôsobi ako tank, ktory sa zo vsetkych sil snazi drobny Donnie znicit. Pomocne lana su vyuzite az na zaverecnu bodku tak decentne, ze ich vôbec nevnimam. Vdaka silnemu pribehu mi absolutne nevadi, ze je tu bitiek vlastne dost malo. A tie dve na konci ma vzdy dokonale uspokoja. Zmienku si zasluzi aj hudba, ktora dodava jednotlivym scena silne emocie a hlavne vizual. U mnohych zaberov som mal pocit jak keby som sledoval obraz, ktory som mal chut zastavit a vychutnavat si ho, co sa mi bezne nestava. Rovnako ma bavi farebne ladenie filmu. Rôzne pastelove farby. Proste nadhera po kazdej stranke a pre mna dokonaly film, ktoremu sa ziadne pseudopokracovanie ani zdaleka nevyrovna. Na DVD od Dragon Dynasty sa dockame aj kratuckej bonusovej bitky v ktorej sa predvedie Donnie a okrem rôznych zaujimavych rozhovorov hlavne perfektny rozbor ako sa natacali dva zaverecne duely. 10/10. ()

malylada

Solidní asijská gangsterka. Na Takešiho yakuza stories to ztrácí a postavy se tolik nedostanou pod kůži. Nicméně Donnie Yen opět nezklamal .....7/10 ()

Ouwen

Tak začnu u Donnieho Yena, protože je největší zážitek z celého filmu. Souboje jsou úžasný, hlavně konec je nabroušenej, jak má bejt. Jinak zbytek obsazení je sympatický, takže se fandit dá každé straně. Já fandil Yenemu, což je u mně samozřejmost, ale konec mně kupodivu nezklamal, spíš překvapil. Celkově se jedná o nadupanou kriminálku, ale stalo se, že jsem se ztratil, nebo se chvíli nudil. Ale prostě ten wrestling na konci je top! 70% ()

PauloZ

Tak tohle bylo hodně výživné. Začalo to dravě a čekal jsem úplně jiný vývoj, než jsem nakonec dostal. Poslední půlhodinka je velice štýlová. První dojde na řadu Jacky Wu, který během filmu vykuchá celou jednotku a jenom jsem čekal, kdy se potká s Donniem! Konečná bytka se Sammoem na pódiu je perfektní, nechápu kde se v Sammovi při jeho postavě bere ta akce, ale umí a předvedl to i v Ip Manovi 2. Jediné co nemuselo být a přišlo mi zbytečné, je Donnieho pád z okna. Jinak super. Takovou melu na tělo (bez létání a podobných stupidností) jsem hodně dlouho, pokud nepočítám Ip Mana, neviděl. ()

ConanVJ

Kill Zone je podle mě skvělý akční thriller, ve kterém se sešla spousta skvělých herců. Ze začátku je to pomalejší a i Donnie nemá moc prostor, ale zhruba poslední půlhodinka, je pastva pro oko nejednoho fandy bojových sportů. Sammo Hung, Donnie Yen i Jacky Wu předvádějí parádní kousky. Za mě 80% :) ()

kikuka

..tak som si overila, ze som videla HK verziu..nieze by to nejako ovplyvnilo moj nazor na donnieho v hodvabnej koseli.. .. .. kompaktna ponura atmosfera, elegantne drsnacke choreografie..prijemne mrazive kukanie.. ()

Tony.cs

Akce je dobrá. Kde nakročí Donnie tam to šlape. Ale scénář je slátanina všech slátanin. Film podráží kde se dá a ani dobře zvládnutá režie to nezachránila. A konec??? Pardón, jestli to mělo bejt překapivé tak ne, akorát to nasralo. ()

kaylin

Výborný akční film, který překvapivě nemá tolik akce, ale když už na nějakou tu akci dojde, tak to stojí za to. Především závěr je naprosto dechberoucí a moc ho ani nezkazí nějaký ten digitální trik, který je zde použitý. Ale opravdu jen ve scéně, kde to bylo skoro nutné. Dobré finále a hlavně naprosto skvělí Donnie Yen a Sammo Hun Kam-Bo. ()

italka63

Hoodně dobrý dojem z hongkongského akčňáku, zkorumpovaných i nezkorumpovaných policistů v přeplněných nočních ulicích, kde všemu vévodí mafián Po, perfektně střižený Sammo Hungem, jehož hbitost při jeho současné váze lze jen obdivovat. Jak já uvítala Donnieho Yenna a jeho bitky, to byly vážně skvosty. Nemohu opomenout ani mladého bijce v bílém ohozu, ten byl též parádní, až se tají dech, co lidská těla dokáží. Konec byl perfektní, dojem z filmu suprový, jen do té páté hvězdičky něco malinko chybělo a stále nemohu přijít na to, co vlastně. Život je pes a tenhle snímek za vidění určitě stojí. ()

YURAyura

Bezducha a "drsna" asijska mlaticka, kde je asi nejsympatictejsti hlavni zaporny hrdina, ktery i se svou vahou dokaze kun-fu stejne dobre /lip/ nez vetsina jeho protivniku. Myslenka je pohrbea pod nanos a klise, ktere to srazi temer az na odpadkove dno. ()

dee-key

Vždycky jsem chtěl vidět ten film, ve kterém se Yen s někým řeže a je to improvizované jen s minimem nacvičené choreografie. No a tohle je ten film. V žánru tenhle film není žádné extra veledílo. Nadnáší to ten hrozivý smutný konec. ()

ilemas

Nemohu tvrdit, že to je špatný film, ale být natočený lépe, ne jak televizní film, dal bych plný počet. Bojové scény dobré, hudba kupodivu na asijský film taky dobrá, příběh vynikající byť 100x viděný, vykradený, jen mě nesedl styl, jakým je film natočen. ()