Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

Alister

Po druhém shlédnutí musím konstatovat, že Probuzení je dokonalý, na scénáři převážně stojící film; velkolepé drama na malém prostoru a s velkým srdcem. Nicméně sem názoru, že v castingu se stala chyba, neboť některé postavy v režii jiných herců by jistě film pozvedli na absolutno. ()

judy

Nesnáším filmy, ve kterých je na začátku odhalen závěr a pak se příběh odvíjí v retrospektivě, proto jsem k Probuzení přistupovala s nedůvěrou. Ale nakonec nic není, jak se zdá - ani matka se svojí opičí láskou, ani milující přítelkyně, ani oddaný přítel-chirurg. Dostaly mě zejména dialogy operovaného hrdiny (H. Christensen-ne tak prkenný jako ve SW) s jeho matkou (skvělá Lena Olin) v "meziprostoru" mezi životem a smrtí a to, jak hrdina v duchu vstal z operačního stolu, aby vykřičel svoji hrůzu a nakonec s překvapením zjistil, kdo mu vlastně lže a usiluje o život. Skvělý film, ve kterém o překvapení není nouze. ()

chlievik

Spracovanie nebolo až tak úžasné, čiže kamera, obrazy, scenár, réžia, hudba, to všetko bolo také ...obyčajné, ale film stojí za pozretie si, dá sa povedať, že sa mi vcelku páčil. Odohráva sa "v" jednej scéne, vlastne v jednej nemocnici, je to nízkorozpočtový projekt, malá operačná sála, tipujem že ak by nebolo známych hercov na zaplatenie, náklady by sa vmestili do pol milióna dolárov, možno aj menej. Čo je na americkú produkciu netypické. Ďalej nesnaží sa preháňať efektami ani prostredím, je prirodzený. Jess Alba - prvý film od nej čo som videl :D alebo prvý kde som si uvedomil kto je Alba, asi som už starý, hoci ešte nemám ani 40, ale mladú generáciu hercov nijako nesledujem, pripadajú mi umelí, podobne aj Christensen, žiadna veľká kvalita..nič. Ale fil, je na zamyslenie, takých nápadov tu už bolo, ale presne toto ešte myslím nie, takže ak máte v nedeľu večer voľný program, a chcete si niečo pozrieť, môžete toto. ()

vabambule

Velmi zajímavý nápad a na film jsem se hodně těšila. Bohužel se téma potom změnilo, ne obohatilo jak jsem čekala, o zradu jeho nejbližších. Jakoby se na původní téma trpícího pacienta úplně zapomnělo a ani na konci filmu se k němu už příběh nevrátil. Konec bych čekala jiný a zahození tématu mě štve. 55% ()

Zofinka2

Dávám hodnocení 4, ale je to mezi 3 a 4 hvězdou. Jessica Alba hraje potvoru, která pro peníze udělá cokoliv - předstírá lásku a nechá zabít přítele. ()

luboss822

Nemám rád krátke filmy a nikdy by ma nenapadlo, že 80 minútový film môže byť tak super, hlavne ak vezmem do úvahy 30 minútový jednoduchý, ale zaujímavý začiatok filmu a zoznámenie sa z prostredím a postavami. Po tých úvodných minútach som si myslel, že už neostalo veľa času na nejaký poriadny zvrat a bude to len priamočiare finále. Svet div sa, ale toľko pekných dejových zvratov hlavne na takú dĺžku filmu som už naozaj dlho nevidel. Keby celý film nepôsobil až príliš jednoducho, nemal by som problém ísť aj do plného hodnotenia. ()

Xmarc

I když nejde zrovna o nějaký megapočin a stálo by za to trošku víc promyšleně námět využít, tak jsem viděl po delší době konečně zase něco zajímavějšího, originálnějšího. Třikrát hurá. ()

surprise

Kdybych si přečetl upoutávku nebo shlédl trailer, nikdy bych to nechtěl vidět, takhle jsem shlédl nejhnusnější a pro mě nejděsivější horor ever. Na druhou stranu jsem byl opravdu překvapen dramatickým zvratem a následným napětím jak vše dopadne. Po herecké a technické stránce vše klaplo jak má a tedy není co vytknout. ()

romannet

Po delsi dobe opravdu zajímavy film. Musim rict ze me zaujala jak zapletka tak i vykony hercu(no snad vsech krome Jessicy Alby).kazdopadne film ma par okamziku, ktere opravdu prekvapi a pokud mate naladu na psychologicky ladeny film tak urcite doporucuji ()

kuba.luk

ze začátku opravdu nuda, ale pak se to mírně rozjede a ke konci je to opravdu šokující odhalení.Docela mě to dostalo. ()

Aceboris

Zo zaciatku som vobec nevedel co mam cakat, no postupom casu sa to zacalo celkom pekne crtat.. Velmi dobre spracovany namet , musim uznat, ze nieco podobne som este nevidel. Samotna smrt je zahada sama o sebe a tu sa deje este nieco viac, clovek ktory sa poneviera sem a tam s myslienkov na nieco pekne, snazi sa zahnat bolest. Musim uznat originalitu, napaditost a celkovo spracovanie scen a hranie sa s myslou a samozrejme krasne zvraty, co som musim sa priznat vobec necakal.. ()

LůCZa

Zajímavý námět na scénář, který si však dovedu představit mnohem lépe zpracovaný. Hlavně pro mě jakožto členku něžnějšího pohlaví byly těžko stravitelné za 1) detailní a dlouhé záběry rozřezaného hrudníku a za 2) přesladké pohledy Jessicy Alby. Vždyť to ani nejde dohromady! ()

dINsA

Lidi, na čtyři hvězdičky to vážně nebylo ... ale ty tři a půl si zaslouží opravdu zajímavý námět a to, že konečně uvidíme HRÁT (ano, ty velká písmena tu nejsou omylem) Christensena a Albu ... mé dva nejméně oblíbené herce v Hollywodu ... a že jim to tady šlo ... ()