Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

Scar

Možno zaujímavý nápad, ale spackaný. Pôsobí to, ako by to natočili v jeden deň. Nevyčítam filmu nelogickosť, alebo rozprávkovosť. V momente, keď začal hrať na gitaru som pochopil, že je to len fantasy. Skôr mi vadili dialógy a celý scenár vôbec, herecké výkony (viem že by to vedeli zahrať aj lepšie) a réžia. Pár záberov a hra so svetlom v nich bolo fajn. Hru na nástroje som veril iba "otcovi" a hru na city som veril iba černochovi. ()

R´Hell

Tento film se mi vůbec nelíbil. Vlastně jsem ke konci tuto zvláštní adaptaci na Olivera Twista nemohla vystát. Ne, že bych neměla ráda pohádkové příběhy a osudové konce. První bonbon je vždycky dobrý, druhý taky, po pátém vzniká nepříjemná přeslazená chuť. Při Melodii mého srdce jsem se cítila jako kdybych těch bonbonů snědla dvacet. Dvě hvězdičky za mého oblíbeného Jonathana Meyerse a jeho písničky, jinak podle mě ničím nezajímavý film. ()

Elleannie

Páni.. Tohle mě opravdu chytlo za srdce. Krásné.. Tak upřímné a čisté.. Dokonalá hudba.. Každý detail promyšlený.. Nemohla jsem se dočkat konce, neustále mě lákalo podívat se dále, nějak to popohnat, byla jsem moc netrpělivá, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne, ale přitom jsem chtěla vidět každou sekundu.. Tohle se mi už dlouho nestalo. První momenty, kdy se Louis a Lyla spatřili a poprvé spolu mluvili, byly dokonalé.. Konec byl ještě krásnější.. ()

V.Silver

Vlastně ani nevím, co za film to byl. Velice se mi líbila práce s hudbou a zvukem vůbec, Freddie Highmore tentokrát až tak moc nezazářil, zato Robin Williams zahrál svou rozporuplnou postavu krásně rozporuplně :) Budu se muset asi podívat ještě jednou, abych mohl dát finální hodnocení, zatím dávám 75%. ()

Lukyn007

Příběh docela ujde. Ale na můj vkus je tam moc náhod. Každopádně musim pochválit kameru, ta se mi fakt líbila, těch krásných záběrů a hlavně detailů tam bylo hafo. Slabé čtyři hvězdy dávám jenom díky Marku Mancinovi. Byl to jeho koncert. 70% ()

Siri69

Chvílemi až pohádkový příběh, který chytne za srdce! S vynikajícím hudebním doprovodem v zádech... Slabším povahám možná ukápne i slzička. :-) 3,5* ()

Pedross800

"HUDBA JE VŠUDE KOLEM NÁS, STAČÍ JEN POSLOUCHAT..." Jako pocta zesnulému Robinu Williamsovi se to moc ČT nepovedlo, jeho role je zde dosti epizodní a obyčejná. Jako pocta hudbě je to však kouzelné a dechberoucí. Už dlouho mě tak nenadchla hudba ve filmu jako zde. Příběh a jeho kýčovité zpracování vůbec nehodnotím, to bych snad musel do mínusu. Ovšem ty písně a jejich texty to byla nádhera co chytla za srdíčko! ()

Ravi

Příběh o hudbě, která spojuje lidi i jejich osudy, namontovaný na jedno smutné "rodinné" puzzle. Originální způsob, jak z průměrného amerického rodinného dojemného námětu udělat nadprůměrné drama. Podle mého názoru sehrál nejdůležitější roli Williams, který svou postavu zvládl tak skvěle, že navzdory scénáři nebyla až tak záporná, ale spíše jen rozporuplná, nepochopená a tím přitažlivější, než kdyby byla pouze jednobarevná (víme jak). O hudební stránce filmu se netřeba rozepisovat, je přinejmenším originální. Přes očekávaný konec se filmu podařilo vyvolat emoce, což je veliké plus, i když šlo z hlediska amerických filmů o klasické klišé. Tohle klišé jsem si ale po delší době nechal s chutí líbit. 85% = 4/5 ()

jamalka

Jestli máte rádi pohádky, pak si tuhle rozhodně nenechte ujít! Jen se divím, že se o tomhle filmu tak málo mluví. Je to opravdu pěkná podíváná. ()

Lenulinka

Mimořádný zážitek. Freddie je naprosto úžasný, soundtrack fantastický a pohádkový příběh vás unese daleko za hranice reality... ()

FIBO

Z v podstatě jednoduchého námětu by člověk nevěřil, co dokáže filmové ztvárnění, když každý odvede bravurní práci. Původně jsem si říkal - motiv, který nemá šanci zaujmout (alespoň ne mě). Už první nebo druhá minuta filmu mě fascinovala natolik, že jsem sledoval dál. Hudba, kamera, výkon Freddieho Highmorea - nemůžu si pomoct, čumel jsem a nechápal :) Samozřejmě byly chvilky, kterejm se mi moc nechtělo věřit nebo sem tam náhody, ale vcelku - velmi působivý. Filmařsky i herecky na velmi vysoký úrovni. Jinak jak tu padlo, kdo miluje hudbu, nemůže nemilovat tenhle film :) Zajímavé komentáře: verbst, Molly ()

ZkuKol

Je to kýčovitá pohádka plná klišé s dickensovskou zápletkou i postavami a závěrem, jenž asi cukrovkáři neunesou:-) Jenže, tak nějak chytne v pravou chvíli za srdíčko. Hodně tomu pomáhá naivně nevinný ksichtík Freddieho, krásná maminka Keri, supersprávný tatík Jonathan a romantická hudba Marka Mancina. Tohle vše vás donutí odpustit všechno, co už jsme mnohokrát viděli, ale scény z kostela a "boží" projevy si mohli tvůrci nechat ujít, Robin taky nebyl zrovna ve formě a útěk před policií mohl být zvládnut inteligentněji. Máte chuť na něco sladkého a máte velkou chuť na něco sladkého, pak vám tento filmový dortík bude zajisté chutnat... 70% ()

Lencha

I když je tento film "jen" pohádka, tak se mi moc líbil. Hrozně jsem fandila malému Evanovi, aby našel mámu a tátu. A hrozně jsem se bála Wizarda (v podání Robina Williamse), že mu to hledání znepříjemní. Úplně mě ohromil výkon Freddieho Highmora. Tenhle kluk hraje tak přirozeně, že jsem mu vše uvěřila. Věřila jsem mu i ten mimořádný sluch a cit pro hudbu. A také se krásně směje. Ve filmu je také nádherná hudba. Dávám lepší čtyři hvězdy. ()

slovan1

Bez nějakého většího očekávání jsem se na Štědrý večer usadil ( spíše ulehnul) k tomuhle filmu. Docela velké překvapení. Za prvé v tom, že je to užasné a za druhé to, že nějaká naše televizní stanice dá na tento večer do svého progra takto úžasný film (po léta jsme se stále setkavali s novými radoby pohádkami nebo filmy omylanými do nekonečna...). Perfektně zahrané hlavně ze strany Freddieho Highmora, který působil neuvěřitelně přirozeně a roli si užíval. Hudba ve filmu je líbiva a celkově se na to dobře dívalo. Jasně, je to taková pohádka ale na vánoce mi to vyhovuje a nemůžu tomu co vyčítat. ()

Sdoom

Tady se nebudu rozpakovat dát jednou možná víc, než si film objektivně zaslouží. Ale takhle nadšený z hudby ve filmu jsem byl naposledy někdy před rokem, když jsem si pustil Ukradené Vánoce. Víc netřeba psát, to se totiž musí vidět...pardon, slyšet. ()

tempus

Zkuste si představit film, který režíruje F Renč [jen v případě, že se Vám líbila režie Rebel(ov)ů] s vyprávěním jako u neakčních minut u Utrženého ze řetězu + výběr vhodnosti skladeb (nevím jak mě to napadlo) a to navázaný na zjednodušený obsah Malého Prince, který hledá rodiče a máte slušnou představu o tomhle filmu. PS: ten Wiliams je pěkně nepříjemný (a slizký) a to (asi) dodává správné napětí. ()

Lenka_J

Nádhera! V dnešní době, kdy vzniká plno akčních filmů, hororů a podobných filmů je August Rush opravdovým pohlazením na duši. ()

Katy86

Nevím proč, ale v poslední době se mi zamlouvá každý nový film více, než ten předešlý. U tohoto nevím, zda mě nějaký dokáže ještě více oslnit... ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky