Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

jeje

Krásná pohádka s tím zvláštním kouzlem, co mají pohádky mít. Dělá to hudba či kouzlo Freddiho Higmora ()

Jincom

Přehrávaný, přeslazený filmový kýč plný naprostých nelogičností, kterému dávám tři hvězdičky jen kvůli výbornému soundracku. ()

Svadbos

Sladkastý príbeh o ceste siroty, aby zistila, kde a komu patrí. Príbeh sa odohráva väčšinou v New Yorku a je prešpikovaný hudbou rôznych žánrov, keďže chlapec je fenomenálny hudobník. ()

ta*jemna* odpad!

...je to takovej americkej film s dobrým koncem... jedna nelogická situace střídá druhou, ale...břečela jsem u toho jak malá želva, škoda, že to trochu nedotáhli do konce a nezbavili těch zjevných nesmyslů..Jako štědrovečerní pohádka dobrý! ()

juvelinokivi

Mám ráda pohádky...mám ráda filmy, ve kterých hraje důležitou roli hudba... mám ráda filmy o geniálních dětech... mám ráda romantické filmy... mám ráda filmy o "něčem" mezi nebem a zemí... takže pro mě "smrtící" koktejl... klidně si říkejte o kýči, co chcete... kdybych mohla, dám dvacet hvězd. ()

mentos.

Nevím, nevím. Popravdě jsem chtěl přidat ještě jednu hvězdu za ten závěr, ale nakonec nechávám jen dvě. Působilo to na mě zdlouhavě, nuceně a občas i nudně. Hudba pěkná, ale to je tak všechno. Škoda. ()

barunkah

Pěkný film na neděli s trošku přeslazeným příběhem podbarveným podařenou hudbou. Konec je takový otevřený, jak je to u takových filmů hezké:-) Film o pocitu samoty, o hledání a nalezení.. Prostě taková pěkná pohádka:-) ()

skok01

Jedná se o rodinný romanticky laděný film s prvky dramatu, který vyniká výborně zpracovanou hudbou. Film má výborný scénář, režii, představitele hlavní mužské role a samozřejmě hudbu. Film o lásce (dvou mladých lidí, o lásce k lidem, o lásce k neznámým rodičům i o lásce k hudbě) a hledání (rodičů, hledání a objevování hudby všech jejich škál a barev a jejího netradičního ztvárnění), ale také o mladistvé lehkovážnosti i o dospělé zodpovědnosti. ()

Isabelle

Jeden z mála filmů, který mě opravdu uchvátil a vůbec mi nevadí se na něj koukat neustále dokola! Celý film je vlastně o tom, jak Evan (Freddie Highmore), chlapec ze sirotčince, hledá díky hudbě své rodiče. Když se jeho matka dozví, že je naživu začne ho také hledat. Do toho všeho začne Evanovu matku (Lyly) hledat Louis, otec Evana o kterém neví. Během filmu se postavy několikrát objeví na stejném místě kde se míjejí, až jednou se Louis setká s Evanem a hrají společně na kytary, jenže ani jeden z nich neví, že spolu mají něco společného. Během celého filmu slyšíte nádherné skladby a pro milovníka hudby je tento film podle mě jak dělaný! Vážně krásná podívaná! ()

Bosvin

Pohadkovy pribeh, jasně, ale to jsme prece tusili uz z textu distributora. Presto me mile prekvapil vykon Freddieho a dostal me zpev Jonathana Rhys Meyerse - to jsem necekal, takze za poctive 4* - to, ze jsem se taky narodil 17. prosince v hodnoceni nijak nezohlednuji :) ()

Ruslan

Pohádka sladoučká jak cukrkandl , však z USA jsme na to zvyklí ne? Celej ten příběh je tak nepravděpodobnej až to bolí. Hodnotim to jako film , na který si to hraje a ne jako pohádku , která to ovšem byla. Opravdu jsem u toho nebrečel a filmy , které na emocích staví a vydírají je nemám rád. Nebudu jako ostatní a nenadhodnotím tento snímek. 40%. ()

Gyl

Zajímavý film. Na první zhlédnutí mi připadal neskutečně dobrý, ale když jsem ho viděl podruhé, říkal jsem si: "Bože, proč?" Zápletka snad nemohla být chatrnější, naivita scénáře větší, díry v logice výraznější. Hudba..no, když se učí hrát na kytaru, je to zajímavé a hezké. Hra na varhany už je ale hardcore. Napoprvé mi udělal hezký večer, napodruhé nudný večer. A potřetí? Never more. ()

BobinoZH

Ja viem, rozprávka, ale aká krásna... Vy, čo viete hrať na gitaru alebo iný hudobný nástroj, nežiarlite, je to len film, vaše ego s tým nemá nič spoločné. Zabudnite na dospelácke otázky začínajúce s ako alebo prečo. Len si to užite... ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky