Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

pavcas

Přes naprosto pitomej scénář, kde jedna nesmyslná pasáž stíhá druhou, přes naprosto nelogický kroky hlavních postav, přes neuvěřitelnost děje, mně tenhle snímek nakonec dohnal pomalu k slzám. Dvě hvězdičky za toho malýho kluka, kterej jedinej hrál tak, že jsem mu věřila, půl hvězdičky za Jonathana a jeho chvíle s kytarou a půl za hudbu celkem. ()

ranp

Ze začátku jsem měl pocit, že nevím, kam bych si měl tento film zařadit. Postupem času se z toho však vyklubal sympatický a laskavý snímek. Konec byl sice trošku "americký," ale to se dá skousnout. Čest památce Robina Williamse! ()

coscarelli

Neubijajuci rozpravkovo ladeny zdimac slz, nadherne natoceny a prestrihany a olepeny pozlatkom. Sikanzen tempo filmu dava do zabudnutia stopaz,a kto sa po dvadsiatichtroch minutach chyti,ten je nakoniec odmeneny a spokojny. Patraci po logike mozu radsej navstivit termalne kupele a dat sa zbublinkovat. Kebyze nekapne vo finisi slza,hviezda pada nadol. Takto si isto zasluzi vyhriate miesto v top 10. Poklona skladatelom a uz zacinam hudbu aj vidiet. ()

chmíří

Příjemná odychovka plná vesměs skvělou muzikou a příjemným hereckým obsazením. I když scénář sem tam ujede nikdy to není nic přehnaného a nepokazí to zážitek... Uvidíte jak se budete celý film tak trochu usmívat, je to nakažlivé... ()

rozbris

Hudba byla geniální, to se musí nechat, k tomu žádna výtka, pasovala do všechn situací (docela by mě i zajímalo kdo ji skládal, protože si zaslouží uznání a puket růži). Na druhou stranu ale děj byl klasicka pohádka o nalezení rozpadle rodiny. Kdybych měl hodnotit děj filmu - **, ale hudba je tak famózní že musím ****. ()

wikus

Film možno nemá hlbší význam, ale ten povrchový ho pre mna adekvátne kompenzuje. Je to svojím spôsobom rozprávka s príbehom, ktorý je možno neuveriteľný, ale komu to vadí?:). Pekní a dobrí herci na čele s fantastickým Freddiem, krásna hudba, rozprávková téma.Možno som mala na takýto film náladu, možno nie, ale v každom prípade sa mi to veeeľmi páčilo:). ()

Wally

Nádherná, hudby plná pohádka, která vás dojme a pokud ne, tak jste divný :-) Příběh trošku zidealizovaný a plný náhodných setkání a činů, ale komu by to vadilo? Největší předností tohoto filmu je hudba. Uměl bych si představit, že ve filmu nezazní ani slovo jen hudba a přitom bych rozuměl a víc nepotřeboval. Navíc herecký výkon hlavního hrdiny v podání F. Highmora je excelentní a skvěle mu sekundují jeho 'rodiče' K. Russell a J. Rhys Meyers. Prostě suma sumárum koukněte na to a nebudete litovat. ()

Michelle75

Jeden z těch filmů, z kterých mám nijaký pocit. V loni tohle dávali na Štědrý večer a já se snažila vydržet až do konce. Ale vánoční atmosféru to nijak nedoplnilo, spíše to na mě působilo nesmírně kýčovitě a zbytečně. Novodobé pohádky asi nebudou nic pro mě. ()

MilkyA odpad!

Neviem, ako sa na to má po správnosti nahliadať, ale pokiaľ ma pri pozeraní filmu napína, nemám čo riešiť....na takéto "sladké naivné krásne vznešené rozprávkové" veci som skutočne alergická...... ďalší dôvod prečo chodiť na dovolenky lietadlom a nie autobusmi... ()

Benedygtus

Pomalejsi rozjezd a predvidatelnost trochu srazi, jinak absolutne velkolepy zazitek. Muzika, ktera je filmem protkana je skvostna a opravdu jsem se nechaval unest jeji "genialitou", opravdu koresponduje s nazvem filmu. ()

TerezaVanCZ

Pohádka pro dospělé...vše je postaveno na hereckém výkonu Freddieho Highmora. Když se směje on, smějete se i vy, když hraje na kytaru podupáváte s ním do rytmu. Jenom role Robina Williamse se mi z duše protivila. ()

Lewisek

aaaaaaa :D Jojo, klasické americké pojetí krásného osudu :) Negativem tohohle filmu je to, že mu to vlastně nevěříte, je to až absurdní, jak se všechno krásně nahodile posouvá správným směrem. Ale budu upřímný, v noci jsem u toho vydržel a kamera, režije a hudba je naprosto skvostná. Na mě to udělalo ten správný dojem :) Po shlédnutí jsem měkkej a dávám plný počet :) Je to hrozně hezký :) ()

miksacka

Já jsem nevěděla, že Jonathan Rhys Meyers umí hrát na kytaru a ještě skvěle zpívat. :-) Píseň This Time si teď přehrávám pořád. Na film jsem nenarazila úplně náhodou. Upoutal mě právě Jonathan, který svým výkonem nikdy nezklame. ()

dopita

Nějak nevim co by to mohlo bejt za žánr. Asi drama, který končí dobře. Nebo jinak, jako drama se to tváří celej film, zatímco vše bezpečně spěje k šťastnýmu závěru. Naivního a převelice nepravděpodobnýho závěru. Nebo možná že to vlastně měla bejt pohádka. No, ale v tom případě divná. Nějak nechápu hodnocení na 80 procentech. Dle mého naivní a přeslazená limonáda, přitom zápletka o klukovi, kterej slyší hudbu doslova všude, je tak výživná... ()

cab

Po stretnuti dvou talentovanych muzikantu se narodi dite, ktere je umisteno do detskeho domova, ale melodie pochazejici zevnitr jeho srdce mu stale rika, ze si pro nej rodice prijdou. Kdyz se do jeho dvanacti let nic nedeje, jde svemu osudu vstric. Trosku tezkopadne znejici i vypadajici rodinny pribeh zachranuje cit a poselstvi o hudbe, ktera je vsude mezi nami a staci jen bedlive naslouchat a vnimat ji. Nadsazuji z osobnich sympatii a citeni pro hudebni nadsence na 70% ()

Simbet

Příběh chlapce, který hledá rodiče pomocí hudby, je tak trošku dojáček. Kupodivu se mi tento dojáček celkem líbil a byla jsem skoro ochotná, dát mu i čtyři hvězdičky, přestože proměna chlapce, který nikdy hudbu nestudoval, v hudebního génia Mozartova formátu, byla trošku přehnaná. Brala jsem to tak trochu jako pohádku, takže to nevadilo. Konec filmu byl už ale i na mě moc velký kýč. Takže srážím na tři. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky