Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

M_A_I_A_

K dotvoření rozněžněné atmosféry Štědrého večera dobré, hudba nádherná, jinak mě to ale prostě nějak nebavilo.. ()

Gezi94

Od začátku do konce jsem měla dojem, že jsem někde úplně jinde. V kouzelném světě hudby. Zamilovala jsem si okamžitě hlavního hrdinu, který mě dojímal snad vším. ()

Denila

Naprosto zaskočená, už je to hodně dávno co jsem slyšela něco tak dokonalého. Perfektní hudba, co oslovila srdce. ()

bono22vox

Tenhle film me svou melodii vzal opravdu za srdce, herecke vykony na 1 a skvely Robin Williams, ktery si vypujcil image od Bono Voxe jak sam v dokumentu prozradil... doporucuji :-) ()

Bublinka6

Ačkoliv patřím mezi jedince, kteří se u filmu rozbrečí pouze když si zkopnou malíček cestou pro popcorn, tak závěrečná scéna mě opravdu dojala. Úžasná hudba, krásně natočené detaily (například záběr na struny). Rozhodně bych vyzvedla výkon Freddieho Highmorea, ale jediné drobné mínus, kvůli kterému srážím hvězdu je neuvěřitelnost celého příběhu, která mi onen dojemný konec trochu kazila. ()

krizi

Nepamatuji se, že by mě nějaký film tak dostal, abych někomu fandil tak, jako jsem fandil téhle roztržené rodině... ()

Dalessia

Nielen filmový (a vôbec mi nevadil tak trochu rozprávkový príbeh), ale aj silný hudobný zážitok. Čo dodať, 100% :) ()

Shaleman

Popelka Nováčková si užije s nadaným kytaristou a zpěvákem Louisem, z čehož vzejde novodobý Mozart, který je však odtržen z lůna matčina, aby se nakonec ve svých deseti letech ocitl sám doma a ztracený v New Yorku hledat pomocí hudby své rodiče. Naneštěstí má za sebou proradného Bona Williamse, který ho nejprve učí, co znamená "HUDBA" a pak ho zneužívá jak může. A zatímco Popelka Nováčková hledá své ztracené dítě, životem zklamaný Louis hledá Popelku Nováčkovou, aby nakonec našel nejen cestu ke svému synovi, ale dokonce zpět ke své kytaře... Takové naivní pohádkové rozjímání, které drží na úrovni charismatický Meyers a hudba a strašně ničí CZ dabing a kulhající logika. ()

Khalia

Naprostá dechberoucí bomba, těžko uvěřit, že jsem o něčem tak skvostném slyšela až nedávno. Klaním se a tleskám, hudba Manciny nikdy nezklame, Freddieho Highmora prostě budu vždycky milovat. A Robina Williamse taktéž. :) Slzy tekly proudem. Božínku, jak ráda si to pustím znova! ()

haWranka

Co mě opravdu dostalo, to byla ta hudba. Celý ten rytmus i melodie mi způsobovaly husí kůži. Trochu mi překážel ten patos, ale dobrá, dobrá, je to romantika. Vůbec bych se nebránila mrknout se na tenhle filmík znovu, ale do těch čtyř mi přeci jen něco schází. ()

Kritik.

Zdanlivo (iba zdanlivo!) pekný filmík. Dobrý Robin Williams. Pár hlbších zimomriavkových scén. Ale to je všetko málo v porovnaní s mnohými tak ozrutnými chybami! Najviac do očí bijúce sú scény, kde ruka hudobníka stlačí klávesy na klavíri, a zaznie úplne iný akord. A to nemusím byť hudobník, aby mi z toho prišlo zle. Následne prsty stlačia NIŽŠIE klávesy a zaznejú VYŠŠIE tóny?! (Pre neznalcov - je to akoby ste na obrazovke videli rozbitie skla na drobné kúsky, ale zvuk počas tejto scény by znel ako pokrčenie plastovej fľaše alebo vrzgot dverí). Jednoducho humus! Neprijateľné! Napriek romantike, napriek rodinnému námetu, herecké výkony sú doslova hrozné (mimika, gestá, reč, jednoducho všetko) a nezachránia to ani napínavé prekvapenia (a la mladý Mozart pri organe) ()

Puerdraco

Presladené, často nelogické, slzy žmýkajúce, mimo realitu, rozprávkoidné a napriek tomu na pol oka pozerateľné, hlavne kvôli výbornej hudbe. Ako rodinný film na nedeľné dopoludnie to je OK. ()

E lan

Ano, je to hodně přitažená pohádka s hodně přitaženým koncem. Ale co naplat když herci ve svých rolích výborně sedí, hudební doprovod je skvělý a člověk celou dobu upřímně přeje všem aby se nakonec přeci jen sešli. Prostě pak ve vás zůstane dobrý pocit a to je příjemné a stojí za jednu extra hvězdičku. ()

Krysap

Strašně kýčovitý příběh, ze kterýho si ovšem vždycky můžu úplně vybrečet oči. Plus JRM v roli otce. Tenhle film je prostě moje srdcárna. ()

BaronX

Film se zajímavým a neokoukaným námětem, a ačkoliv jsou některé situace lehce přitažené za vlasy, v celku to funguje, hlavně díky dvoum hercům a to: Freddimu Higmore a Robinu Williamsi, který si padoucha dokonale užívá. Nepopíratelným motorem filmu je hudba, a to ne jen tak ledajaká, tak precizní, že Vám pocuchá vnitřnosti, a jen stěží budete tlačit slzy zpět. Film má tak pouze jednu, nicméně dost velkou, slabinu a tou je úplný závěr, prokoušete se dějem až k velkolepému finále a než to stačí vybouchnout … je konec. Das Ende, finito, šlus – tady se stala dost velká chyba, která filmu bezesporu bere jednu hvězdu, ale i tak jde o nadprůměrnou podívanou, kterých se nevidí příliš mnoho. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky