Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

xargos

Budiž, uznávám, že toto je přeslazená romantika. A musím přiznat, že Freddie Highmore pro mne začal existovat až tímto filmem a musím také říct, že mi ho přihrála náhoda. Tedy film i Freddieho. Romantikem jsem byl někdy v patnácti a ještě kousek dál jenom trošku. V těch letech jsem totiž hltal docela jiné příběhy (a nepřestal je hltat doteď), takže tu romantiku prostě doháním až v letech, kdy mám více než jeden šedivý vlas. Ale nebudu to s ní přehánět, červená knihovna nebyla a není má parketa. Ale hudba jednou z mých parket je a té je v tomto příběhu více než malé mnoství. Tak za tu hudbu a za Freddieho, který svůj part zahrál poctivě tak, že mu věřím každý úsměv i každou slzu. ()

inachisio

To bylo táááák sladký! Ale jinak též originální a celkově roztomilé. Myslím, že film se velice povedl - především myšlenkou (až na pár chyb ohledně not, které Evan zná jakmile se na ně podívá). Zvláštní pochvala patří Jamia Simone Nash, která byla prostě skvělá. ()

ElBadelin

Vzdycky kdyz sleduju film podobneho razeni, tak si preju aby se na konci objevil Ash s motorovou pilou misto ruky, vsechny zmasakroval a pronesl poradne cinickou poznamku. Bohuzel se tak jeste nikdy nestalo a tak ani ja temto pribehum nemuzu dat vic nez 3 hvezdy. ()

BathoryMan

Ešte teraz si utieram slzy z tváre!Najúžasnejší film posledných niekolkých mesiacov a možno aj rokov!Proste zážitok pre ludí ,ktorý ešte dokážu vnímat svet okolo seba!!! ()

merigieren

Za zmínku stojí jen dvě věci, fotka na střeše a brnkání na kytaru. Jinak je to tak extrémní pohádka, že je proti tomu Perníková chaloupka realistickým pohledem na dnešní venkov. Kdybych chtěl vyjmenovávat všechny nelogičnosti, nestihl bych autobus na který budu vstávat za 5h 30min. Hudbu lze poslouchat (kytara, varhany), jen ten zpěv k ní vůbec nepasuje, dle mé definice by se měly vzájemně doplňovat, tady sou prostě jen dvě zvukové stopy nějak napasované do sebe. Proč to děcko někdo neadoptoval jako batole ??? Jak se naučil noty když neměl ani návod ??? Neplatí se na Juliardu náhodou školné ? O zvucích města si myslím svoje, stačí že mi přehluší každé ráno na několika místech MP3. No nic, nezbývá mi než si zabrnkat na něčí nervy :-) ()

crha

Absolutně o ničem a jakmile jsem se zorientoval v ději, tak jsem hned věděl jak to asi dopadne. Jsem celkem cíťa a nemám problém si pobrečet, ale tady na mě ta citovydíračka vůbec nezabírala. Dvakrát jsem u toho usnul a musel si to pouštět znovu. A Robin Williams, který hrál pasáka dětí, byl stejně na 100% pedofil. Nechci drbat, protože zase tak špatný to nebylo, ale nudil jsem se a to pak je těžký. 50% ()

JohnSorrow

Předem musím říci, že ty čtyři hvězdičky jsou opravdu silné čtyři (spíše slabších pět). V tomto filmu nehrají hlavní roli herci ani příběh ne, hlavní úlohu zde má hudba a její chápání. Z mého pohledu se jedná o úžasný snímek, který se nesnaží poukázat na to, jak je možné ztratit rodiče a pak je, za ještě daleko neuvěřitelnější situace získat zpět, nýbrž využívá příběh jako nějakou kulisu, aby ukázal, že ne vše je tolika rozměrné, jako se zdá být . Od diváka je potřeba troška pochopení a schovívavosti, co se příběhu a náhod týče, aby si film užil naplno a troufám si tvrdit, že tak to i filmaři zamýšleli. Ke konci jsem se bál, že si neodpustí typicky sladký závěr, ale naštěstí si jej odpustili a film tak má krásné vyznění... ()

Mikyska

Úžasný film, který zahřeje. SPOILER: Jednu hvězdu dolů za ten konec, k něčemu se upínáte celý film a ono tam ani nebylo to mami, tati, aby se člověk pořádně vybečel! Jinak ten film nemá chybu! ()

Faila

Nepamatuju si, kdy jsem viděla Robina Williamse v jiné roli než jako hodného staříka, takže jsem trochu zírala, když začal "drsňačit" - ale v dobrém, je to prostě pašák. Mladý Highmore se mi zpočátku sice moc nepozdával, ale nakonec přece jen potvrdil (jak už naznačil v Karlíkovi), že v něm něco je. A k samotnému filmu - jak dokonale byla hudba vidět v Sólistovi, tak dokonale je tady cítit. Je neuvěřitelné, jak někdo dokáže určité pocity tak silně vyjádřit na filmovém plátně. A ta "omáčka" kolem byla taky moc milá. ()

GOREGASM

Příjemně koukatelné drama, kterému rádi odpustíte ultimátní happy end, protože si ho hlavní postavy zaslouží. Freddie Highmore je minimálně stejně nadaný jako jeho starší kolega Haley Joel Osment a jeho August Rush si vaše sympatie získá mrknutím oka. Kirsten Sheridan boduje především díky pohádkově odvyprávěnému příběhu a funkční gradaci, kterou jen umocňuje mistrovská hudební složka. Pro navození dobré nálady ideální volba. 75% ()

Brody01

Príbeh je síce dosť neskutočný- neuveriteľný, ale ak po niečom celý život túžime môžeme dosiahnuť všetko. Tento film sa mi veľmi páčil a určite patrí medzi moje obľúbené. Išiel som ho pozerať hlavne kvôli hercom, ktorý v ňom hrajú a tí vôbec nesklamali, Freddie Highmore je super. Veľmi sa mi páči, že hudba je prítomna počas celého filmu. K filmu mi ale chýba nejaký dojemnejší záver, zaujímalo by ma ako by to pokračovalo... Po tom čo som si tento film pozrel, začal som ľutovať, že som sa doteraz nenaučil hrať na žiaden hudobný nástroj :-) ()

BeranSon

Skutečně Melodie mého srdce. Celý film bych mohl shrnout jednou větou: ,,Film mě dojal, ale neuchvátil." A i po tom všem když chlapec který vyrůstá v sirotčinci, odejde do New Yorku, zjistí že má neobyčejný talent na hudbu, po tom co ho využije jakýsi lektor, a nakonec chlapec najde své rodiče musíme říci že trocha uchvácení je potřeba.- 7/10 - ()

brumbrum

Hned na uvod: mam rad romanticke filmy, vydrzim predvidatelne sceny a naozaj viem docenit pokus natocit hlbavy film. Ale takto nie, vazeni.. Ako definovat pojem "slabomyselny film"? - no az take tazke to nie je: August Rush! Poslednych 15 minut sa neda proste dopozerat, bezi to sice na notebooku asi meter odo mna, manzelka este vytrvalo pozera, ja uz ale pisem recenziu a liecim si kulturny sok. 114 minut cisteho utrpenia.. ja sice chapem, ze prazdne frazy v USA filmoch patria "k tomu", ale co je vela, to je moc. Najhorsi je asi ten kreten-tatko, "spevak" - zle hra, sklabi sa jak herak bez davky. Nechapali sme nikto, preco je furt nasraty a v depke, pokial teda opomeniem, ze ma velmi hnusny hlas a este aj vyzera nahovno. Jeho syn je proste daco ako mimozemstan: klepkanim dlanami po gitare na prvy pokus zahra vyborne solo, od srdca proste, z duse; alebo ked mu mala cernoska (za tuto davam filmu 1*, fakt mile decko!) ukaze noty, debilek do pol hodiny pise osminove noty jak Mozart a pomlcky sype v spravnej dlzke do taktov z rukava. Popise celu miestnost notami z odposluchu z ulice, zapisuje sum vetra a hod loptou.. WTF?!?! Kto robil aspon trocha s gitarou, bude srat pri tomto.. Po dalsej pol hodine vylezie na organ, zahra sonatu jak svina, blbo sa pri tom sklabi do plafonu a "nacuva" hudbe z vesmiru. Nestacilo to vsak, USA divaci potrebuju zjavne viac: takze na druhy den napise pre symfonicky orchester celovecerny program, od slacikov az po hoboj. Nestaci vsak ani to! Vezme palicky a diriguje ich.. ten orchester proste.. New Yourk zdobia plagaty, ludia cumia. Do toho drizdy o hlbke hudby, preludium na klaviri, velke city, pocity, slzy, ludia placu, kvety placu.. A ten humusny tatko zdepkovany ne-herec a ne-spevak, furt romanticky-nasrate naladeny.. Ja sa nedivim, ze ked Robie Williams hral v takychto srackach, si to hodil nakoniec. Ja nemam rad moc action filmy, ale normalne tu chyba este daky Segal alebo Schwarzenegger, jak tam skoci s granatom a vykompenzuje to. 1* davam za malu cernosku - a este za to, ze sa pokusili natocit pekny film; to sa ceni, ta snaha, aj ked je z toho rit-palova. Toho maleho trupika mohli aspon lepsie vybrat, nie takeho nepresvedciveho jogurta. Jezkovi zraky, ten zaver prave bezi, to sa neda proste.. Fuj. ()

charmin

Prijemnucky film bez nejakeho hlbsieho vyznamu, zato s peknymi hercami a peknou hudbou, celkom chytlavym pribehom, a celkovo pozitivnym dojmom. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky