Idylické městečko Rockwell Falls budí na první pohled dojem ráje na Zemi. Ale když federální vyšetřovatel Steve Kady (Jeremy Sisto - Skrýš) do města přijíždí, aby zjistil, proč se tu už sto let nemění počet obyvatel, brzy objevuje, co se pod dokonalým povrchem opravdu skrývá. Kady se zaplétá do zvrácené spleti náboženských vášní a puritánské tradice, ze které se dosud nikomu nepodařilo uniknout. A tak v tomhle strhujícím a napínavém thrilleru musí Kady buď najít cestu ven – nebo zemře. (oficiální text distributora)

Martin741

Populace 436 je len podpriemerny horor, ktory nehorazne nudi a reziser Maxwell McLaren vyzera, ze asi je reziserska lama. Bieda a nuda. 31 % ()

Jimmi

Cely film je stavany na pociet "nieco tu fakt nieje v poriadku,ale hlavny hrdina(uradik) to urcite rozluskne".Na to ze tam niesu ziadne vacsie krvave sceny a takmer cey film sa odohrava za jasneho denneho svetla ma tento filmik dost slucnu atmosferu a aj herci hraju nad moznosti kanadskeho becka.... Koniec sa sice dal cakat ale dobre ukoncil dej filmu.. Celkovo je to na 3 a pol..ale kedze vydarenych kanadskych b-ciek nieje nejako vela....tak sa priklonim k 4*. ()

cariada

Krásná psychárna bez krve. Tenhle typ filmů mám rád. Máme festival.....:) Spoiler přesto si nemůžu pomoct ,ale několik věcí mě tam nepasovalo. A to proč Steva nenapadlo se zeptat hned na záčátku na co mají šerifa a dva policisty ,když tvrdí že tam je zločinost nula. A další na konci mě neseděl ten počet obyvatel Stev a Amanda ujeli tak že jich bylo 434 do toho zastřelil policajta partáka ,tak že 433, narodí se dvojčata 435 a přijíždí Frank kamarád Steva tak 436 a oni mají slavnost? Ty počty mě tam prostě nesedí. ()

Jackxx

Dal bych asi hvězdičky 2, ale zachránil to konec. Každopádně radost mi udělal Fred Durst. Jelikož ho znám hlavně jako frontmana Limp Bizkit, tak tohle byla pro mě velká změna:) ()

wafc

Film s Fredem Durstem jsem, jakožto dlouholetý fanoušek Limp Bizkit, musel vidět. A překvapivě jsem nebyl zklamán. Fred se ukázal jako velmi dobrý herec. Ovšem nejen on... Film jako takový nenabízí nikterak originální téma, přece jen filmů založených na podobné bázi najdeme stovky. Tento ale vyniká. Jeremy Sisto zvládá svou roli naivního sčítače lidu bravurně a všichni ostatní ho zdatně doplňují. Až na značně frustrující konec filmu jsem poněkud překvapivě hltal každičkou vteřinku a tak dávám čtyři hvězdičky, i když je pravda, že jedna je za Freda. :)) ()

baruss

Musím povedať, že tento film ma veľmi milo prekvapil... Od kanadských thrillerov nemám nikdy veľké očakávania... čakal som niečo na štýl Pach Krve resp. Hory mají oči... Atmosféra veľmi slušná, zápletka taktiež. Jediné čo tomu filmu vyčítam je priehľadnosť. Vždy viete čo bude ďalej... (až na pár momentov). Cekovo spokojnosť. Doporučujem ()

haushinkaa

Takhle to má fungovat! Sice je téměř od začátku jasné, kam film směřuje, ale i přesto mě moc bavilo to sledovat. Krom toho, že Sisto byl naprosto super, hodně mile mě překvapil herecký výkon Freda Dursta. Zápletka byla úžasná, opravdu mě nadchla, stejně tak kouzelné městečko, z něhož malebnost jen čišela... Vesničané byli nádherně zfanatizovaní, škoda jen, že si nemůžu vzpomenout, kde přesně jsem ty šílené plesající lidi viděla. Všemi zmiňovaný koneec - dokonalý. Moc se mi to líbilo... Víc takových béček a víc Sista. ()

Beky

Dobrá atmosféra zachraňuje naprosto nikterak vybočující zpracování klasického tématu. Navíc mám rád horory z buranova s pořádně divnejma buranama!! Verdikt: Kdo to nemá tak jako já, ať si odečte 20%. P.S. Konec vás napadne nejmíň 20 minut před koncem, takže se snažte nemyslet!:) ()

Spock

Průměrný „horor“ se zajímavou zápletkou. Poklidné městečko Rockwell Falls je zdánlivě bez jakéhokoliv problému. Lidé jsou šťastní a spokojení, až na pár výjimek, ale ti jsou podle všech „nemocní“. Místní doktor je naštěstí dokáže „vyléčit“. Do městečka přijíždí nový člověk, federální vyšetřovatel Steve Kady, aby přepočítal místní obyvatelstvo a zjistil proč se jeho stav od konce devatenáctého století nezměnil. Postupně zjišťuje pravé poměry a stává se nakonec jejich obětí. Ze začátku jsem byl mile překvapen, postupně narůstaly otázky a nedostávalo se odpovědí. Vše korunovala „dobrovolná sebevražda“ ověšením na oslavě. Ve zbývající části filmu se však autorům nepodařilo udržet nastavenou laťku a s probíhajícím dějem klesala i kvalita snímku. Konec mi pak definitivně rozmetal dosavadní dojem. Pokud nemáte zrovna po ruce nic zajímavého, tak vás film určitě nezklame, ale nečekejte žádnou slávu, prostě jen další zástupce z dlouhé řady filmů, co neurazí. ()

klima777

Hnus. Vážně hnus. Mně ta závěrečná pointa nepřipadá vtipná ani v nejmenším, proto jen 1 *. V ostatních ohledech celkem slušné, leč nemohu jinak... (btw: Fred Durst je IMHO lepší herec než zpěvák a rapper). A taky se nemůžu dopočítat: Mrtvý policista, mrtvý Kady, mrtvá dívka, tj. 433; dvojčata a nově příchozí Frank, tj. 436. Proč tedy pořádat další slavnost? Uniká mi něco? ()

pfa

To malé městečko je až příliž dokonalé. Něco tady nehraje... Velmi pěkný tajemný horor. [8/1O] ()

jenik71

Docela zajímavý námět, bohužel ne zcela využitý a dotažený. To, že hlavní motiv nedává moc smysl, nemusí být v tomto případě nutně chyba. Obyvatelé městečka Rockwell Falls jsou rozhodně podivínská sebranka s vlastními zákony a pravidly. A proč je jejich počet po dlouhá desetiletí právě 436 ? Na to se podívejte sami. ()

jefff

Ale jo. Populace je příjemně staromilsky vyznívající mysteriózní horůrek, který sice neděsí a nestraší, ale dokáže napínat a překvapit. Ke všemu je zde docela a povedená hudba a ten devadesátkový feeling mi v tomto případě také sednul. Mě se film určitě líbil. ()

Smileface

Konec se podařilo prozradit už půl hodiny před koncem, jinak je populace 436 veskrze průměrný film, který láká svým námětem, ovšem rozhodně nepřekvapí obsahem. ()

sedm.1

Populace 436 je taková extraobyčejná jednohubka,která sice ve mně po celou dobu vyvolávala pocit televizní produkce s minimem ambicí,ale výsledek není zase až tak špatný.V první řadě musím pochválit poměrně originální námět,který je sice na jednu stranu hodně jednuduchoučký,ale tentokrát potvrzující,že v jednoduchosti je síla.Děj má pak docela spád,chvílemi se to sice zbytečně přibržďuje a jistě by se tu našlo i pár nadbytečných scén,ale vyložená nuda zde nenastane.Ke konci se vyskytlo i několik napínavých momentů a celý film byl prošpikován nevšední a zajímavou atmosférou.A úplný závěr se též vydařil,byl i docela překvapivý a netuctový.K dobru pak lze připočíst i sympatické obsazení,kdy se klaďákům dalo fandit a záporáci byl fakt zralí na krompáč do hlavy.Celý tento thriller je prostě slušnou a nenudící podívanou,která neohromí,ale ani neurazí. ()

darwin

Velmi příjemné kanadské překvapení. Obsah raději nečtěte, je to blbost, Kadyho povolání i jeho možnosti jak se rozhodnout jsou úplně jiné. Celé je to takový příjemný filmek. Žádný mega projekt za miliony dolarů s hvězdnou sestavou jako Shyamalanova Vesnice. Herci jsou u nás vesměs neznámí, až na Jeremyho Sista a Freda Dursta :). Příběh sice předvídatelný, no a co?! Dá se také pojmout jako ostrá kritika konservatismu jako takového, i když neamerický konec se spíš přiklání na stranu Boha. :) ()

piserius

Musím říct, že jsem čekal od tohoto filmu pěknou blbost, takže jsem byl docela příjemně překvapen, když tomu zas tak moc nebylo. Film to je docela slušný. Hodně se mi líbil ten samotný nápad, který v tomto filmu figuruje. To že je to nekrvavý film je také pravda, ale zase ta atmosféra, která se ke konci příjemně rozvíjí je také velice uspokojivá. Akorát ten konec je trochu víc očekávatelný, ale to nic nemění na kvalitách tohoto snímku... ()