Idylické městečko Rockwell Falls budí na první pohled dojem ráje na Zemi. Ale když federální vyšetřovatel Steve Kady (Jeremy Sisto - Skrýš) do města přijíždí, aby zjistil, proč se tu už sto let nemění počet obyvatel, brzy objevuje, co se pod dokonalým povrchem opravdu skrývá. Kady se zaplétá do zvrácené spleti náboženských vášní a puritánské tradice, ze které se dosud nikomu nepodařilo uniknout. A tak v tomhle strhujícím a napínavém thrilleru musí Kady buď najít cestu ven – nebo zemře. (oficiální text distributora)

zrx

Koukatelné, ale nuda, nuda, nuda... film neobsahuje nic překvapivého ani nijak napínavého. Zklamání. ()

Stejšn

No on to není úplně horor, spíš takový napínavější Vraždy v Midsomeru. Vidět se to dá, ale nic světoborného. Vypadá to dost televizně. ()

Brano

Originálny béčkový thriller. Myšlienka tohto filmu bola viac než zaujímavá, ale spracovanie bolo slabé. Viac než polovicu filmu sa tu prakticky nič nedeje. Až potom to začalo mať spád a celkom slušnú atmosféru. Takisto veľké mínus za scenár a výkon hlavného herca Jeremy Sistora, ktorému som neveril ani slovo. Vyzdvihnem akurát dobrú hudbu a vydarený záver bez klasického happy-endu. Tak na jedno pozretie to neurazí, ale po opätovnom pozretí sa už vytratí to napätie, keďže už budete vedieť o čo ide. ()

Yin

Zajímavý pohled do mentality amerického venkova ... Podvědomě tušený, přesto však dobře vypointovaný závěr přinutí diváka alespoň k zamyšlení. Zkrátka nic pro patricijské kinosály, dobrá zábava pro plebejská domácí kina :-) ()

axik

Co dělá Populaci 436 slabou? Vlastně všechno - téma tu již bylo (ať žije humbuk kolem Vesnice), herecké výkony na bodu mrazu, napětí u bodu mrazu. ()

CrazymanM

Ale jo,beru.Zajímavej námět,i když již ne zcela originální,přesto se na to dalo v pohodě dívat,to napětí tam bylo.Do takovýho městečka bych se nechtěl dostat.Jo,ten druhej konec se mi líbil víc,jsem asi sentimentální. ()

Wild

[55%] To je k zoufání. Člověk se konečně dostane k filmu s úžasným námětem, ale jako na potvoru se ho samozřejmě musel ujmout neschopný scénárista a nevýrazný režisér. Věřím, že kdyby se do Populace 436 nasypalo víc peněz a nejednalo se s ním jako s video filmem, mohl by být na ČSFD daleko za hranicí 80%... No jo... kdyby ()

djbarrel

Až do samotného závěru mě film spíš iritoval a nudil, no na konci konečně dostal nový náboj, co na tom, že to bylo 4 vteřiny před závěrečnými titulky. Film bez klasického happy-endu vždy potěší, nicméně celkově jsem se dost nudil a nebýt opravdu povedeného závěru, dal bych dvě hvězdy. 50 % ()

PamelaJJK

Tři a půl hvězdičky za film a půl hvězdičky za Freda Dursta v postavě strážce zákona, který je jinak zpěvákem nu-metalových Limp Bizkit. Film má hodně dusnou, tíživou atmosféru, která tomuto psychothrilleru hodně svědčí. A netradiční konec je takovou třešničkou na dortu. Sem tam padne i vtipná hláška. V celku povedený snímek. ()

MT_Y

Populace 436 : ! Možný spoiler! - - - > Film, který vlastně není úplně překvapením a to ani zápletkou ani závěrem, bohužel ani herecké obsazení nebylo nejvíc nejvěrohodněnší. Avšak, nemohu říct že by to byl zase nejhorší snímek. Bylo to příjemné pokoukaní. Jediné co mě doopravdy nejvíc zklamalo byl závěr filmu - Úmrtí a ještě spojené tedy opravdu z asi božskými silami či prokletím. Osobně si myslím že ten film si zasloužil lepší závěr. S přihlédnutím že sice to nebyl nejoriginálnější snímek ale byl příjemný 3 ⭐ a 66% 🤗 ()

sAreOn

Na TV film až nečekaně dobré. Sice to zpracování místy pokulhává a herecké výkony, no, co si budeme povídat, ovšem ta zápletka vás do toho děje prostě vtáhne. Ubíhá to rychle a svižně, když do toho připočtete zajímavý závěr... Hezký průměr. ()

huriccan

Po hlavní a radši nikde neodbočovat, aby si vás tam třeba nenechali.. Sice bez zvláštních nápadu, přesto pohodový film.. ()

Išak

Když jsem se díval na tenhle film připadalo mi, jako kdybych tenhle film odněkud znal, přestože jsem si byl stoprocentně jisty ze jsem to potěšeni, jestli se to tak dá nazvat, ještě nemel.A pak mi svitlo.Jako kdybych se díval na pokračovaní filmu Vesnice s trošku pozměněným námětem, ale v základních rysech stejným.V obou filmech takřka izolované vesnice od světa, v obou skupina lidi, která udržovala "pořádek" a starala se o ničím nerušený chod života a nakonec v obou případech pro neposlušné prostředek na jejich zastrašení, ať už se jedna o tzv. horečku, na kterou proste nezabírá pouhý acylpyrín, nebo vymyšlené strašáky z nedalekého tajemného lesa.Ne,ze by mě film vyloženě nebavil, ale musím se přiznat, že ani nějak nenadchl.Pro mě osobně jeden z těch o chloupek slušnějších průměru:takže jasné 3 ()

fikee

Dobře udělaný televizní mix náboženského thrilleru a hororu. Nic víc, nic míň. A je celkem příjemné jednou za čas shlédnout film, který se vás nesnaží ohromit a prostě jen pokorně převypraví jednoduchou, ale přiměřeně zábavnou historku. ()

Margay

Tak ten vykonstruovaný románek byl vážně trapný, jinak se mi to líbilo. Už z obsahu mi to připomnělo The vicher mana, slavnost a pár dalších věcí také, jinak příjemně strávený večer/brzké ráno :) ()

Drky

Krásné prostředí malého zapadlého Amerického městečka, z počátku velice příjemní a vřelí místní obyvatelé a jeden "vetřelec" v podobě sčítače obyvatelstva, který má zjistit proč, je populace této vísky stále na číslici 436. Ten však nedlouho po příjezdu zjišťuje, že se zde děje něco podivného, stále více se začínají projevovat fanatické rysy místních, kteří jej všude sledují a chovají se k němu jako k našinci. Postupem času pro něj začíná boj o to jak se z tohoto "pekla" dostat, má být totiž jednim z nich. Film, který nepostrádá napětí, má pro mě originální námět, příjemné herce, co mi na něm, ale vadí je jeho pesimistický a hloupý konec...naštěstí DVD obsahuje i konec alternativní, který má Happy end.:-) Hodnocení 3* a 65procent. ()

surface

Film není horrorem v pravém slova smyslu a až na oběšovací scénu neobsahuje množství násilí ani krve. Jeho síla zpočívá v pocitu, že se ocitnete v rukou velmi milých, ale zfanatizovaných lidí, kteří v tu svojí věc věří, ač je jakýmkoliv způsobem zvrácená a to se může přihodit nám všem. hodnocení 65% ()