Kdo je tady ředitel?

• Dánsko Direktøren for det hele (více)

Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu než najmout podřadného herce, který bude zaskakovat nejen při jednáních. (Febiofest)

davebono

Lars von Trier ... jako vždycky, tak trochu netradiční (tentokrát komedie), ale parádní film. To se prostě musí vidět a jen jednou zaručeně nestačí. ()

Essechiel

Bohužel a možná také bohudík jsem tuto komedii neznalá Trierova filmu nejprve viděla ve Švandově divadle, kde hlavní role brilantně ztvárnili Michal Dlouhý a Kamil Halbich (vřele doporučuji...minimálně kvůli srovnání). Divadlení verze komedie byla skvělá a mnoho jsme se u ní nasmáli chtěla jsem se tedy podívat i na filmovou verzi, která mě však svými spíše hereckými "nevýkony" a takřka nekomediálností zklamala. Proto bohudík, že jsem divadelní inscenaci viděla dříve. Tři hvězdičky dávám spíše jako dík za inspiraci, kterou film poskytl dramaturgovi a režisérovi Švandova divadla. ()

Jurcekk

To len preto, že je to von Trier nám to stojí za zmienku. Inak je to pošahaná hovadina. Som sa zasmial raz. V ten večer som to na chvíľu prepol na fotr je lotr a to sa nasmejete viac. ()

Johgas

Mně film nesednul. Zajímavá myšlenka - najmout si herce, aby předstíral, že vede firmu. A svěřit mu hodně nepříjemný úkol, jako že to zpunktoval on...Humor na mě byl moc křečovitý a násilný. Pokud měla být hlavní hláška ""Když říkají outsourcing, myslí offshoring", tak jsem ji nepochopila (mea culpa :-) ()

carnacv

Ono je te vlastně tak absurdní, nudné a o ničem, až je to celkem vtipné. Tenhle film je podle mě pravou ukázkou umění jako takového. Jo a nejlepší je tohle pustit lidem, kteří milují žánr komedie jako takový. To je pak sranda sledovat ty jejich nechápavé pohledy :). ()

RavenSpector

Nuže bláznivá komedie to není ani omylem. Je to jen jeden nelidsky dlouhý díl z ne zrovna vtipného a už vůbec ne satirického sitcomu. I když rádoby avantgarně natočené, přesto mě sledování týralo jak na duchu, tak na oku :) A kolikrát sem se zasmál? No přece ani jednou. Nebylo totiž čemu. Dva body jsem dal za odvahu s tímto paskvilem vyrukovat. ()

Ywec

Že mi sedí černý britský humor jsem věděl, ale že dánský? Hlavní hrdina se octne v takové situaci, že se prostě nevyhne na žádném kroku nějakému trapasu. Konec filmu, maximálně přitažený za vlasy, je parádní třešničkou na dortu. Z kina jsem odcházel nadšen. Ale přiznávám, že to bylo také dáno výrazným překonáním původní nedůvěřivosti a skvěle vysmátou atmosférou menšího biografu. ()

oh_my_god

Jednim slovem: originalni. Po skonceni filmu jsem moc nevedela, jak se k tomu stavet, protoze jsem nikdy nic podobneho nevidela, ale potom jsem dosla k zaveru, ze se mi to vlastne libilo :) Opravdu zajimave. ()

doginko odpad!

Tak toto som nedokázal ani dopozerať...debilný jazyk,ešte debilnejší humor...no vďaka to je veľa aj na mňa. ()

lumi1

Na to že je to komédia sa mi to veľmi smiešne nezdalo ale aj tak dávam 3 hviezdičky, no čo už dalo sa to kuknúť ()

Montmorency

Lars opět nezklamal a nabídl (ostatně jako vždy) naprostou originalitu. Vtípků, které otřesou bránicí je sice poskromnu, ale když už se objeví, tak stojí za to (třeba islandský investor je prostě boží:-))...Bohužel mi to přišlo trochu dlouhé a občas nezáživné, komedie má mít spád, což jsem trochu postrádala, ale jinak každopádně zajímavé absurdistické dílko:-) ()

Luciene

Výborný námět, skvělý jako film a ještě lepší jako divadelní hra. Bavila jsem se skvěle, super casting a z herečky Iben Hjejle jsem navíc nemohla spustit oči. Říkala jsem si, jak neuvěřitelně je podobná té bloncce z nekonečné série reklam České spořitelny. Jak jsem později zjistila, je to opravdu ona:-) ()

Jean_Calid

Velmi, velmi zvlášní kousek plný zvláštních figur, podivného majitele IT agentury, a pomateného a v životě nejistého herce, který není ani podřádný, jako žádný herec. Vždyť hrál snad jen roli v Gambiniho kominíkovi ve městě bez komínů. Když se nad tím zamyslím, tak jediný alespoň trochu normálním člověkem je naštvaný a Dány nenavídějíci Islanďan. Film je neortodoxní, ať už se vyprávěčových vsuvek týče, kamery, prostředí, námětu a nakonec i koncem. Ale jednou to stačilo. ()

hajner odpad!

Filmová katastrofa. Absolútne nevtipné a vrcholne trápne s katastrofálnou kamerou. Škôlka dementných podnikateľov v jednej miestnosti. Psychiatrická firma s psychologickými a terapeutickými sedeniami v jednej miestnosti. Hrôza,sorry všetkým čo sa to páčilo. ()

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

03.06.2007

Tento osobitý dánský tvůrce právě prožívá svoji osobní krizi a topí se depresích. To a mnoho dalšího prozradil sám Trier v rozhovoru pro dánský deník Politiken. Jeho duševní stavy jsou až natolik… (více)