Mezi námi přáteli

Komedie / Drama

Česko, 2006, 85 min

Jéééé koukám, že je tady zase dostaveníčko filmovejch českobijců. Jasně, chápu, že téma malejch penisů je pro některý zdejší filmový veleznalce velmi citlivý, protože ne každej má mezi nohama balistickou raketu jako já, ale to je vedlejší. Podstatný je, že jsem bavil, jak divoká svině, co spatří bahno. Třeba dějová linka z prorokem je celá výborná, zejména ta část, kdy se Jarda Dulava snaží po telefonu přesvědčit Vlada Štancela aby vstoupil k prorokovi. Netvrdím, že se jedná o scénaristický úchvatno, ale zábavných momentů je ve filmu víc než autobusů na Florenci a to se počítá.(19.7.2013)

• dwi

Vlado Štancel po x letech zjistil, že ho má malého a hned je z toho celovečerák. Až se panu režisérovi nepostaví, můžeme se těšit na pokračování. Upřímně, horší český film jsem (zatím) neviděl.(4.8.2006)

• NinadeL

Tak nám Atypfilm přinesl do luhů a hájů zase něco pěkně, ale opravdu pořádně, netypického.(18.4.2010)

• Smok

Neni toto trochu "mimo mísu"? Postaviť dej filmu na tom, že má hlavný hrdina malý penis? WTF? Ale predsa len 1* musím dať za Evžena, svedka Prorokovho.(26.6.2008)

Půvabná a dokonce i vtipná komedie, pro jejíž ocenění je asi nutné mít "koule" a být ochotný smát se sobě samému (jo, ta velikost... taky jsem se bál, ale nakonec mi ani sexuolog pomáhat nemusel;-). Dulavův sektář je zahraný tak úžasně, že bych ho nejraději zkopal jen pro ten pocit, Gondíkův režisér je taky persóna a Štancl je ve svém projevu taky velmi sympatický. Nejlepší česká komedie roku 2006. Jo a ty sektáře bych hnal z bytu všechny:)(6.7.2009)

• WANDRWALL

Přátelství je těžká věc. Každý účastník to ví. A tak za pokus ukázat divákovi přátelství si hvězdičku určitě zaslouží. (26.2.2011)(25.2.2011)

• Campbell

Docela dost špatná komedie s hodně trapným Štancelem, on jako hlavní role neutáhne celovečerní film, ten jeho trapnej humor a kecy. Bože! Už jenom hlášky typu "Ty si myslíš že mám malý......Penis" Mě dost nutily jít po ovladači a film vypnout. on ale nebyl jedinou nevýhodou další jsou další herci, ale Godník je aspon sympaťák,. Moment.... Ona to byla komedie?? Sakra kde byl humor? Jo vlastně pan Štancel sázel na to že je vtipnej když mluví o penisu. Slabota.(5.5.2011)

• Dzeyna

Tady má někdo komplex a mozek teenagera. Ale pár scének bylo vtipných a ty stojí za 1 hvězdu.(26.4.2012)

Koukám, že hodně hodnotících očekává od Českého nezávislého filmu hned kasovní trhák! Dobrá ukázka toho, co se stane, když si někdo špatně udělá špatný úsudek z toho, co vidí.(23.11.2014)

Tento film je neuveritelnym zjevenim. Neco tak tupeho uz jsem dlouho nevidel. Jenze ono je to tak tupe, ze je to vlastne dobre. Strasny narez a hardcore. Vhodny kandidat na pulnocni projekce, Festival otrleho divaka a podobne akce:-)(18.11.2011)

• boblig

Ten film je prostě taková "člověčinka" a Vlado Štancel je srdcař českého filmu! :-) Doufám, že tenhle nezmar natočí v budoucnu ještě několik podobně úchylných komedií!(10.11.2011)

• maverick10

To je snad filipika ceskeho fimu jak se patri. Vlado Štancel jednoho dne čirou náhodou a soustavou několika zrcatek, zjistil, že pod jeho pupíkem mu trčí cosi co připomíná klitoris. Inu začal chvíli yahooovat a zjitil, že titulem penis honosi se ona vec. Byl z toho natolik nadsen, kdyz zjistil ucel a funkcionality této drobnosti, ze vzal do ruky ruční kameru, kterou si vzal loni na dovolenou do Bulharska a natocil tento .... tezko hledat slova co to je. Dokazal tak na stejnou rovinu postavit prirovnani - film o hovnu = film o penisu. Jediný klad filmu, bylo obsazení Jardy Dulavy, jedineho opravdoveho herce v teto nahrávce. Bohuzel ani postava Dulavy nestaci na zarazeni jedne hvezdicky na mou vysledkovou listinu.(25.5.2015)

• dyfur

Film o tom ako škaredý,nezamestnaný, bezperspektívny chlap s otravnými rečami si myslí,že nie tieto vlastnosti,ale jeho malý pohlavný úd môže zato,že ho manželka nechce.(To že ho má malého zistí po piatich rokoch manželstva) Scenár slabý,herecké vykony amaterske-no slovenský režisér Vlado Štancel asi veľa vody nenamúti a to nielen v Čechách. Odpad-menej sa nedá. i(20.5.2011)

• agathon

"Je to jasné, mám ho malého....!" "No, jen se přiznej, že Tě moje velikost neuspokojuje!" Brrr... ani vlastně nevím, co to mělo celé znamenat. Sledování Štancelových "Testovin" v Černých ovcích na ČT se však pro mě po shlédnutí tohohle opusu stalo zcela neuvěřitelnou záležitostí. Takže to možná i má nějaký efekt...(27.9.2006)

Mozna jsem dnes v dobrem rozpolozeni, me ale tato kravina bavila od zacatku do konce. Vlado Stancel vypada, ze je sympaticky clovek, jako herec je katastrofalni a hodi se jen do podobnych filmu. V "normalnich" filmech vlastne ani nehraje... Bavil me Dulava a jeho sekta, stejna tak Preucil v roli sexuologa. Doslova lidovy film:-)!(19.9.2014)

hehe(2.8.2007)

• ghatos

Jaromír Dulava jako sektářský fanatik to vytáhl na 23%. Vlado Štancl je alternativa alternativy :) .(15.9.2011)

• brooklyn73

Velice netradicne,rekl bych az ortodoxne natoceno. Vlado Stancel natocil film,ktery muze hodne hnout zluci vetsine lidem v nasi spolectnosti prave tim,ze ukazuje nas s nasimi nejzakladnejsimi problemy. V tomto pripade se jednalo o problemy sexualniho a karieristickeho razu. Celkovy dojem ze snimku ziskava daleko vetsi silu a pusobivost , tim ze hlavnich roli se "bez urazky" ujmuli talentem neobdareni protagoniste. Tomuto koncertu nehereckych vykonu bezkonkurencne kraluje svym opravdovym herectvim Jaromír Dulava. " Prosim te o zadnym revansovani nemuze byt rec! Mas hrozne pekny kozicky..."(5.12.2008)

• Pavlík

31. 01. 2012 (31.); česká filmografie má toho rozhodně víc nabízet, ale i toto se dá nabízet(31.1.2012)

• sator

Otřes...(10.9.2014)