Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

Vitow

Myšlenka pěkná a bylo zajímavé vidět Jima v roli kde není "kretén". Jen jedno velké vytknutí filmu to počítání bylo hodně nesmyslný, ale co asi čekat jiného od posedlého konspirátora. ()

Avathar

Tento film som ohodnotil 3.6.2008 o 11:02 miestneho času. 3+6+2+0+0+8+1+1+0+2=23!!! Husté, čo? Ale inak pomerne srajda. Nečakal som veľa, ale aspoň slušne atmosférickú a napínavú "podívanú." Tá však neprišla. V celom filme nie je ani náznak mysterióznej či mrazivej atmosféry. Jim Carrey sa síce snaží, ale sám celý film utiahnuť nedokáže. Kapitolou samou o sebe je potom scenár chrliaci na bezbranného diváka debility najväčšieho kalibru, pričom je to celé korunované "šokujúcim" odhalením, ktoré je však tak nevýslovne trápne a prefláknuté, že nebude problém odhaliť ho už po pár minútach. Je to škoda, pretože po technickej stránke je na tom film dobre avšak scenár to celé zráža poriadne dolu. ()

PeterNet

Začátek byl výborný. Říkal jsem si, že tohle by mohl být velkolepý thriller. Ale jak čas ubíhal, film se stával čím dál tím víc chaotickým. Konec to trošku zachránil, ale stejně to byl jeden velký chaos. || BTW, narodil jsem se 20. března :-D ()

Karush

Wow, po zhliadnutí mám velice divný pocit z čísla 23, ale všetko sa rodí len v našich mysliach a keď chceme nájsť 23 v niečom natoľko to chceme a natoľko to prekombinujeme, že nakoniec je všade. whoops az teraz som si uvedomila, že tento komentár je môj 23. komentár a je to moje 599. hodnotenie 5+9+9= 23 biografií mám 2 pod ním obsahov 3(ja sa už nikde radšej nepozriem) náhoda? pomoooc :O !!! ()

Mrkvič

Úžasný výkon Jima Carreyho pod snad ještě lepším vedením Joela Schumachera. Film je od začátku do konce plný výborných nápadů. Ani na vteřinu nenudí. Celou dobu drží a nepustí. Do toho jsou scény z knihy pastvou pro oko a monology takové, že jsem hltal každé slovo. ()

skrblik007

Velice dobrý thriller. Ani tam nejjsou výrazně slabší okamžiky, naopak je to dynamické a má to spád. Carrey to zvládnul taky dost dobře. ()

RonaMidu

číslo dvacet tři mě nebere,ani Jima Carreyho neoblibuju ( spíš naopak vyjma jedné světlé výjimky),ale tady jsem ho chvílema ani nepoznala....navíc pro mojí náročným týdnem unavenou mysl bylo všechno trochu zmatené a konec mi přišel křečovitý - navzdory vítězství svědomí................ale přesto se mi to celkově moc líbilo! ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $32,000,000 // Tržby USA $35,193,167 // Tržby celosvetovo $77,593,167 // Otvárací víkend $14,602,867 // Predaj DVD v USA $27,806,360 To, že je Jim Carrey skvelý herec niet pochýb. Bravúrny výkon podal v psychologickom trillery, ktorý pripomínal chaos, ktorý občas v hlave máme. Nič nie je také, ako sa zdá. To, aké to bude, záleží len na nás. Aj bezvýznamnému číslu, akým je číslo 23, keď pripíšeme význam a hľadáme za tým viac, než sa nájsť dá, vznikne z toho nekontrolovateľný stav. A s touto úlohou sa Jim vysporiadal excelentne. ()

Ryuuhei

Prvně, co jsem Jima Carreyho viděl i v něčem jiném, než v komedii a on byl taktéž důvodem, proč jsem se na tento film vůbec rozhodl kouknout. Peckovní thriller zabývající se hlavně číslem 23, které není jen tak ledajakým číslem. Taky, samo se mi během sledování sešlo několik náhod. Film jsem sledoval, když bylo 23. Ten den můj známý oslavil své 23. narozeniny. Film dokoukán 23. v noci a v pokoji jsem měl skoro 23°C. Je to tedy jen pouhé číslo? ()

Lachtaan

Carreyho komedie moc rád nemám, ty vážnější role už mu ale rád přijmu a zatím mě v takovém směru vůbec nezklamal. Tenhle Schumacherův numerologický thriller jsem měl v merku velmi dlouho, řada na něj ovšem došla až nyní, kdy se snažím filmům, co útočí na mozkové závity, věnovat konečně trochu víc. Určitě jsem se už sešel s lépe vykonstruovanými filmovými zvraty i více šokujícím rozuzlením, jinak ale nemám co vyčítat. Jo a koukejte na datum mého komentáře...! ()

Beky

..co je mi potom, že je to vizuálně přitažlivé...kvalitně obsazené...kde neni scénář (....to se netýká akčních filmů:), nepomůže nic!!..tohle zase byla ale kravina, plná očekávání..kecám, nečekal jsem nic, čtu vaše názory pozorně, tak jsem se chtěl přesvědčit jak se ve skutečnosti film doopravdy má!!!!...neurazí ani nepoteší...ale já jsem zhejčkanej parchant:)..kterej neodpouští!! Joeli, Joeli...tobě opravdu svědčí, když točíš téměř bez peněz a na minimálním prostoru...kdykoliv se vydáš směr vysokorozpočtový nášlech, dopadneš tvrdě na prdel!!!..tohle je 50% nesmyslnýho tajemna, 30% špatnýho herectví, a 20% břitké pointy!!!..těch usmolených 40% procent máš za přitažlivý kabátek a sem tam propukající atmosféru!! Jednou větou: Jim Carrey absolutně nevěděl jak a proč hrát v tomhle filmu!! ()

youtoo18

Taký skvelý námet ale takto pokašlať?! To sa len tak niekomu nepodarí. Sklamanie roka. Music by: Harry Gregson-Williams ()

terunka003

Tajemné, magické, napínavé, nápadité, originální × chvílemi drhnoucí děj, občas skok do děje tak, že jsem nechápala souvislosti. Na konci filmu se naštěstí vše vysvětlilo. Jima Carreyho mám ráda, jak v komediálních scénách tak i ve vážnějších rolích, ale číslo "23", které zabíjí a ovlivňuje životy, je sice zajímavé, ale ne zase tak moc zajímavé. Byl to hodně slabý thriller a pomanutí "23" u nás na studentské bytě vyvolalo pozdvižení: "Máme osm past a 4 kartáčky, to je 23 obráceně.", "Součet písmen všech našich jmen je 23.", "V tramvaji je 23 oken". A dnes nás na přednášce sedělo 23! Film to byl pěkný, napínavý a svým tématem zajímavý. Dobrá byla i kamera a obraz jako ze Sin City. Pohodový film. ()

Playman

Naprosto úchvatná a strhující záležitost. Po celou stopáž filmu jsem byl jako v tranzu, úplně mě to vtáhlo. Brilantní thriller.. fakt jsem byl furt napjatej a nervózní, po celém těle jsem měl takový zvláštní táhlý táhlý pocit. Naposled jsem něco takovýho cítil, když jsem jako malý viděl poprvé Nekonečný příběh. A Jim Carrey je úžasnej herec. Joel Schumacher je výbornej režisér. ()

lennyd

Matematika je sviňa. Zvlášť některá čísla jsou pekelně záludná, a útočí na vás, jakmile vás zmerčí (nebo vy zmerčíte je?). A když vás dostanou, hnedka sednou na někoho dalšího, a nepustí jej. To je i případ Waltera Sparrowa (Jim Carrey), který je pronásledován číslem 23 - vidí jej naprost všude. A k tomu dostane od své manželky k narozeninám knihu, která je prozaicky pojmenována - 23. Čím hlouběji se knihou prokousává, tím víc má pocit, že kniha je napsána právě o něm, a zobrazuje jeho temné stránky...Dneska už jednoduché filmy nefrčí - kdo by se na to díval, kdyby všechno bylo krásně nalajnované a jednoduché. Tohle si asi řekli tvůrci filmu, v čele s Joelem Schumacherem. Ač po stránce filmového umění je všechno čisté, tak po stránce scénáristické to kapku už překombinovali. Sice mi bylo hnedka jasné, o co tam půjde, ale zorientovat se ve všech postavách už tak jednoduché nebylo. Co bych ale chtěl pochválit, je výkon Jima Carreyho - je potřeba se odpoutat od jeho Ace Venturů, a podobných - a pak už jsem byl jen mile překvapenej, jak výborný herec to je. Ale celkově .. nic moc.. ()

LadyDevil

Opět se dostávám do stavu, kdy absolutně nechápu hodnocení většiny uživatelů...málokdy mě dovede thriller tak vzít, že se odebeřu do jinýho světa a "splynu" s hlavním hrdinou...Dostatečná dávka napětí, originality příběhu, autentičnosti hlavní postavy....zkrátka perfektní! Takhle si přestavuju thriller, co v diváku něco zanechá a nenechá ho ani jedinou chvilku v pocitu, že by se nudil:-) ()

Endyis

Forma značně převyšuje obsah... Nebejt slušnejch hereckejch výkonů vydalo by to sotva da ty dvě hvězdy... Průměrný mysteriózní thriller, jemuž kontruje vyníkající Pí Darrena Arfonovskeho... 55% ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli