Já a moje příšera

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

John Bloomfield

Zachraňte Willyho s atraktivnějším zvířátkem a v atraktivnějším prostředí. I když lze několik scén dopředu odhadnout, nemůžu říct, že bych se nudil, protože povětšinou v záběru dováděl vizuálně poměrně hodně zdařilý Crusoe, který z malé roztomilé příšerky vyroste v panelák s ploutvema. Když před kamerou neskotačila skotská legenda, se zájmem jsem sledoval dobré herecké výkony. A kromě nich měl film v záloze ještě tu krásnou krajinu a líbezný hudební doprovod. Finále předvídatelné, ale stejně jsem byl lehce napnutý, závěrem se kruh uzavřel a to se mi prostě líbilo. 75% 94 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(17.3.2008)

Pohádka, která neurazí, ale také ničím nepřekvapí. Dráček je roztomilý, jeho souboje s kuchařovým psem taky (variace na Toma a Jerryho ), ale na celovečerní film do kin mi to přišlo málo, chvílemi jsem se dost nudila. Hlavní dětský představitel mi přišel ve své roli poněkud dřevěný...(8.4.2008)

Příjemná rodinná podívaná o Lochnesské příšeře. Fantazií plný příběh mladého chlapce a náhodou nalezeného vajíčka, ze kterého se vyloupne pěkná potvůrka. Aby toho nebylo málo, vše se odehrává v roce 1942, tedy za druhé světové války. S touto dobou má příběh máloco společného, ale k uvěření příběhu to poslouží více než slušně. Vydejte se s Lochnesskou příšerou do fantastického světa.(21.6.2009)

Tenhle film jsem zhlédl jaksi neplánovaně, proto jsem od něj ani nemohl nic čekat. A možná proto jsem byl nadmíru potěšen. Jistě, někdo za tímhle může vidět jen další z variací na Zachraňte Willyho! (chlapec a "zvířátko") a já taky nepopírám, že to tenhle film není. Nicméně taky není hloupý, patetický, imbecilní či nudný. Je to pěkný rodinný film, který útočí na ty správné divákovy pocity. Navíc jsou zde překrásné scenérie (Skotsko, Nový Zéland), takže je i na co koukat. Jak říkám, nevěděl jsem, o co jde, podle českého názvu jsem čekal nějakou stupidní komedii. A dostal jsem lepší drama, při kterém si zavzpomínáte na své první zvířátko… :-) 80 %.(5.7.2011)

Zaručeně pravdivá historka o tom, jak to bylo (je!) doopravdy s příšerou od Loch Ness... %-) . . . Tož na to, že jde o rodinný film - primárně určený ovšem spíše chytrým dětem - je tenhle příběh povedenou syntézou pomístních legend, tvrdé reality, hraní na vojáky, komedie, fantasy a místy i dětského horrůrku. Vše zasazeno do úžasných skotských plenérů, stylové interiéry a exteriéry staveb nevyjímaje... Jo a ten zarputilý Čerčil! Ten byl teda víc englišdog než skotskej pejsek, ale jako symbol nadvlády a zpupnosti militantního Impéria ta ráce nemohla být vybraná lépe... No ale na Skoty si Briti jen tak nepřijdou, že... ;o] . . . A k tomu všemu výtečná animace obludky a jiné speciální efekty, inteligentní scenário a v nejlepším smyslu slova dobré vše ostatní včetně hudby dělá z "Vodního koně" výtečnou oddechovku i pro dobře naladěné dospělé... Fakt, ať mě Nessí kousne do nosu, jestli mě můj čuch mejlí! :-) . . . Takže >v rámci žánru!< čtyři hvězdy bez uzardění. Na zdraví, na krále, na svobodu, na Crusoa!! - - - P.S. Jo - a je to dinolachtan! ;o[] - - - - - (Poprvé viděno 5.7.2011 na >příšerné novácké koňovizi< /už ten pitomý novočeský název zase.../, želbohu pouze s českým dabingem /ale jak vidno, film je v tuzemské dvd distribuci s původním znění a titulky - těším se!/, hodnocení 1048., komentář zde subjektivně velmi dobře naladěný jako čtyřiaosmdesátý - 5.7.2011)(5.7.2011)

• - Pôvodne mal byť film Narnia: Princ Kaspian (2008) vydaný na Vianoce roku 2007, ale kvôli tomu, že táto snímka bola ohlásená taktiež na tento dátum, bola Narnia vydaná až o šesť mesiacov neskôr. (Inspector)

• - Originální název The Water Horse je odkazem na zlomyslného vodního skřítka z keltské mytologie, který se přestrojoval v koně, aby nalákal své nic netušící oběti. Když na něj nešťastník jednou nasedl, stáhl ho s sebou dolů do jezera. (HappySmile)

• - Film byl do některých kin doručen pod názvem "Discovery" (Objev). (HappySmile)