poster

Já a moje příšera

 • USA

  Water Horse: Legend of the Deep, The

 • Slovensko

  Ja a moja príšera

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Austrálie, 2007, 112 min

Režie:

Jay Russell

Předloha:

Dick King-Smith (kniha)

Střih:

Mark Warner

Kostýmy:

John Bloomfield
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Tenhle film jsem zhlédl jaksi neplánovaně, proto jsem od něj ani nemohl nic čekat. A možná proto jsem byl nadmíru potěšen. Jistě, někdo za tímhle může vidět jen další z variací na Zachraňte Willyho! (chlapec a "zvířátko") a já taky nepopírám, že to tenhle film není. Nicméně taky není hloupý, patetický, imbecilní či nudný. Je to pěkný rodinný film, který útočí na ty správné divákovy pocity. Navíc jsou zde překrásné scenérie (Skotsko, Nový Zéland), takže je i na co koukat. Jak říkám, nevěděl jsem, o co jde, podle českého názvu jsem čekal nějakou stupidní komedii. A dostal jsem lepší drama, při kterém si zavzpomínáte na své první zvířátko… :-) 80 %.(5.7.2011)

 • rikitiki
  ***

  Zajímavé spojení lochneské legendy a druhé světové války funguje stoprocentně. Film je dobrodružný, napínavý, triky jsou vydařené a herci hvězdní. Co ale nefunguje, je scénář. Některé dialogy jsou nelogické a občas se charakter postav mžikem mění podle toho, jak to scénárista právě potřeboval. Obzvlášť násilný a nepřesvědčivý zvrat musela předvést postava hraná D. Morisseyem, který je téměř celý film za nafoukaného panáka, aby na konci z ničeho nic začal vystupovat jako klaďas, který pomáhá hlavnímu hrdinovi i jeho příšeře. /27. 6. 13./(27.6.2013)

 • Sofia
  ***

  Pohádka, která neurazí, ale také ničím nepřekvapí. Dráček je roztomilý, jeho souboje s kuchařovým psem taky (variace na Toma a Jerryho ), ale na celovečerní film do kin mi to přišlo málo, chvílemi jsem se dost nudila. Hlavní dětský představitel mi přišel ve své roli poněkud dřevěný...(8.4.2008)

 • nash.
  ***

  Příjemná podíváná kombinující fantastiku a klasický rodinný "zvířátkovský" film s válečným dramatem. Nechybí mu humor (i když občas poněkud chtěný), napětí, ani něčekaně vážné momenty, vše propojeno překvapivě hladce a přirozeně. Tedy až na závěr, který až příliš zavání scénáristickým výpadkem zaplátovaným lacinou výpujčkou z Free Willi. K tomu solidní obsazení, působivé kulisy, zdařilé efekty i příjemný hudební podkres. Když už Nessie, tak tato je dobrou volbou.(25.12.2011)

 • mandes
  *

  rozpočet : $45miliónov tržby celosvetovo : $102,483,762 .... jedna trapna scena za druhov, jeden trapny herec za druhym a jeden trapny trik za druhy rovna sa tento trapny film(3.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace