Já a moje příšera

Dick King-Smith (kniha)

Mark Warner

Kostýmy:

John Bloomfield

Dospelému divákovi tento film asi nič moc nedá, ale deti budú iste spokojné. Príbeh nijak objavný, vodná príšera trochu nedokonalá, ale na druhej strane sme videli oveľa horšie v podstatne drahších filmoch. Poteší aspoň pekné prostredie jazera a prekvapivo dobré obsadenie. Na takto priemerný film možno až príliš dobré.60%.(19.1.2013)

Příjemný film k žehlení... Vážně, jde o nečekaně dobrý rodinný film, který neobsahuje zas tak moc klišé a od kterého jsem nečekala nic a dostala jsem pěknou porci kultivované rodinné zábavy.(3.9.2009)

Pretiahnuté, okukané a umelé, ale stále cute. Môžem za to, že mám rada legendy? A tá o Nessie ma vždy fascinovala.(24.11.2008)

• katasta

V tomto filmu rozhodně nikdo nevymyslel nic nového. Celá první polovina je až nechutně předvídatelná, nic vás tam nepřekvapí a jen se každých pět minut musíte smát, protože už jste posté uhodli, co se další scénu přesně bude dít. Druhá polovina už je sice o něco lepší, i když stále předvídatelná, jen už ne tak nechutně. Zcela to ale vyvážila svou podobností se Zachraňte Willyho. Hezká na tom byla snad jen ta příšera, i když stejná jako všechny ostatní "hodné" příšery z fantasy filmů pro děti. Jinak film docela nuda, člověk se baví spíš sám, z nutnosti.(7.10.2008)

Celkom obyčajné fantasy, ktoré síce nieje také veľkolepé ako pán prsťenov alebo harry potter ani také sofistikovanejšie a dejovo reálnejšie ako terrabithia ale na druhú stranu nie je ani tak otravne ako nedávne prebudenie tmy, ktoré som ani nedopozeral. Nespornou výhodou tohoto snímku je ale spôsob akým je natočený a to tak aby dostál tomu názvu čo má na začiatku a to tento príbeh sa skutočne stal. Russell ako keby sa snažil natočiť niečo čo mu by sme uverili a prvú polovicu filmu ma o tom skoro presvedčil lenže potom príde bombardovanie , to osudné bombardovanie od ktorého film skĺzavá do tých najväčších klišé rodinných filmov a ja som len tak sedel a trocha smútil prečo tak originálny začiatok kde aj tá Crusoe vyzeral úplne skvelo , vydno že animátori si dali záležať, prejde v úplne iný film,. Takže iste chápete že zamrzí keď sa po skvelej prvej časti pozeráte na ďalšieho williho len v atraktívnejšom a teda krajšou prostredí ale uznajte že scéna ako Crusoe preskakuje sieť aby sa dostal na more je až moc vykrádačská. Celkovo mi herci neprekážali ale prvoplánové rozostavenie charakterov je vidieť a okrem chlapca, čo je hlavný hrdina a je kupodivu sympatický a tiež ten inštalatér Luise ktorý je tiež sympatický, bohužial tí známy herci ako Morrissey a Watson prehrávali a tým podkopávali ostatným nohy a uberali na reálnosti. Osobne veľmi dobre využitá postava Briana Coxa a vďaka jeho rozprávaniu, keď mi po líci stekala tá jedna či dve slzičky , za tým krásnym obdobím kde som takéto filmy skrátka hltal a nie porovnával s inými, si tento film s pôvodných 2 vybojoval tú 3*. Dobrá postava skrátka zaváži. A musím priznať že na jazero Loch Ness sa ešte občas pozriem.(30.9.2008)