Já a moje příšera

Dick King-Smith (kniha)

Mark Warner

Kostýmy:

John Bloomfield

Příjemný, oddychový film, pro děti jako stvořený. Škoda jen toho natahovaného závěru.(1.9.2008)

No je to tak, jak už tady někdo zmínil, že se jedná spíš o takovou upgradovanou variaci na Zachraňte Willyho, kde místo kosatky je 10ti metrovej mořskej koník a děj se odehrává během války někdy ve 40-tých letech, ale narozdíl od Willyho mi to přišlo nudný a mdlý, i když se to snaží tak trochu o rádoby hodnotnější film, ale tim to ztrácí zase na zábavnosti. Ovšem ten mořskej koník je v rámci těhle filmů celkem dobře zvládnutej a jeho animace vůbec neruší.(21.6.2008)

„Nie je žiadna vodná príšera ani kúzla. Je len smrť, vojna a ľudia, ktorí robia šialené veci.“ Na nový film režiséra Jaya Russella (hasičský OKRSOK 49) som sa tešil, pretože ma fascinuje legenda menom Nessie a páčil sa mi jeho predchádzajúci film, nenápadná retro melodráma MÔJ PES SKIP. I teraz autor siahol po príbehu chlapca, ktorého zviera naučí plnohodnotne žiť. Bohužiaľ, JA A MOJA PRÍŠERA obsahuje mimoriadne domrvený scenár (o žiadnej postave sa nedozvieme, ako skončila), ktorý je taký zlý, že dokáže do veľkej miery sabotovať i nádhernú škótsku výpravu (nakrútenú na Novom Zélande), originálnu zápletku (známa legenda zasadená do netradičného vojnového obdobia) a známe herecké obsadenie (Watsonová, Cox, Chaplin). Veľmi ma to mrzí, pretože ak tento film niečo – okrem zlého scenára – má, určite je to ustráchané, divo bijúce srdiečko. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/177980/Ja-a-moja-prisera-60.html(11.12.2008)

Pokud je v jezeře nějaká příšera, měl by to svět vědět…. Velice milá ,,příšera“, zajímavá režie a prostředí, dobrý zvuk. Problém je, že se to brzy okouká. A příběh není nijak překvapivě vystavěný ani pro děti (alespoň ty moje). Odehrávají se zajímavé věci, to ano, ale jsou vyprávěny tak nezajímavě, až je mi to líto. Oni totiž obrázky krásné přírody neutáhnou film, který měl okouzlit krásným příběhem. Možná by příště tvůrci mohli zajít na obyčejné koupaliště, kde je příšer určitě víc a zajisté by to bylo i veselejší. Ale nejsem si jistý, jestli by to bylo pro děti. PŘÍBĚH*** HUMOR** AKCE** NAPĚTÍ **(25.1.2009)

3-4. Kdo nic nečeká, nemůže být zklamán. Pěkná pohádka a ještě antimilitaristická, nakonec i voják (kapitán) se radoval, i když se mu tam všechno zbortilo, hlavně že to "Crusoe" dal(a). A žádná příšera to není.(23.8.2011)