Já a moje příšera

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

John Bloomfield

Je tu příšerka, která je ve své poťouchlosti a zvířátkovosti zábavná, taky je tu slušné herecké obsazení, solidní triková výbava a nevyzpytatelná vojenská linka. Jenže pak z ničeho nic přijde sladkobolné finále, skok alá Zachraňte Willyho a jásající lidičkové, kteří si ještě pár minut předtím šli hnedle po krku. Téměř to vypadá, jako by se tvůrci podívali na hodinky a řekli si: "Fajn, už se blížíme ke dvěma hodinám stopáže, musíme to fofrem skončit!" Bylo mi líto ambiciózního vojenského podkresu i všech dospělých postav, u kterých dlouho nebylo jasné, jakým směrem se budou vyvíjet, protože se nakonec nevyvinuli nikam a padli za oběť průměrnosti. Škoda, jelikož je to jinak vcelku dobrá rodinná podívaná, oblečená do slušivého mýtusu o Lochnesské příšeře.(19.9.2012)

Příjemný, oddychový film, pro děti jako stvořený. Škoda jen toho natahovaného závěru.(1.9.2008)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $40,946,255Tržby Celosvetovo $103,071,443Tržby za predaj DVD v USA $30,485,382 //počet predaných kusov 1,600,262║ Je to fajn oddychovka ale potenciál by to malo na omnoho viac, triky na úrovni, zasedenie deja do obdobia 2.svetovej vojny bol dobrý nápad, všetky postavy mi prišli také bez citu, chladné, strohé, čo je fakt škoda, a aj preto ma dej až tak nevtiahol aby som mohol uveriť v nejaké kúzlo filmu. /60%/(7.5.2010)

• mysiak

X-tá variácia na legendu - Zachráňte Willyho, detská fantasy, z ktorej je "nečakane" vyklube Loch Ness, je totálne pre deti, ale koncom je pre dospelých, decká nebudú chápať vojakov, ale nalinkované to je až až...a bohužiaľ ani nie moc dobre urobené, Zachráňte Willyho bolo skvelé oproti tomuto...(7.10.2008)

Zaručeně pravdivá historka o tom, jak to bylo (je!) doopravdy s příšerou od Loch Ness... %-) . . . Tož na to, že jde o rodinný film - primárně určený ovšem spíše chytrým dětem - je tenhle příběh povedenou syntézou pomístních legend, tvrdé reality, hraní na vojáky, komedie, fantasy a místy i dětského horrůrku. Vše zasazeno do úžasných skotských plenérů, stylové interiéry a exteriéry staveb nevyjímaje... Jo a ten zarputilý Čerčil! Ten byl teda víc englišdog než skotskej pejsek, ale jako symbol nadvlády a zpupnosti militantního Impéria ta ráce nemohla být vybraná lépe... No ale na Skoty si Briti jen tak nepřijdou, že... ;o] . . . A k tomu všemu výtečná animace obludky a jiné speciální efekty, inteligentní scenário a v nejlepším smyslu slova dobré vše ostatní včetně hudby dělá z "Vodního koně" výtečnou oddechovku i pro dobře naladěné dospělé... Fakt, ať mě Nessí kousne do nosu, jestli mě můj čuch mejlí! :-) . . . Takže >v rámci žánru!< čtyři hvězdy bez uzardění. Na zdraví, na krále, na svobodu, na Crusoa!! - - - P.S. Jo - a je to dinolachtan! ;o[] - - - - - (Poprvé viděno 5.7.2011 na >příšerné novácké koňovizi< /už ten pitomý novočeský název zase.../, želbohu pouze s českým dabingem /ale jak vidno, film je v tuzemské dvd distribuci s původním znění a titulky - těším se!/, hodnocení 1048., komentář zde subjektivně velmi dobře naladěný jako čtyřiaosmdesátý - 5.7.2011)(5.7.2011)

• - Pôvodne mal byť film Narnia: Princ Kaspian (2008) vydaný na Vianoce roku 2007, ale kvôli tomu, že táto snímka bola ohlásená taktiež na tento dátum, bola Narnia vydaná až o šesť mesiacov neskôr. (Inspector)

• - Film byl do některých kin doručen pod názvem "Discovery" (Objev). (HappySmile)

• - Originální název The Water Horse je odkazem na zlomyslného vodního skřítka z keltské mytologie, který se přestrojoval v koně, aby nalákal své nic netušící oběti. Když na něj nešťastník jednou nasedl, stáhl ho s sebou dolů do jezera. (HappySmile)