poster

Já a moje příšera

 • USA

  Water Horse: Legend of the Deep, The

 • Slovensko

  Ja a moja príšera

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie / Austrálie, 2007, 112 min

Režie:

Jay Russell

Předloha:

Dick King-Smith (kniha)

Střih:

Mark Warner

Scénografie:

Tony Burrough

Kostýmy:

John Bloomfield
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  *****

  Zažili jste někdy ten pocit, že se koukáte na docela obyčejný film, který vlastně nenabízí nic zajímavého či převratného, ale přesto cítíte, že si ho budete dlouho pamatovat a zřejmě na něj nikdy nezapomenete a po jehož zhlédnutí máte pocit smutku a jakési zvláštní nostalgie? To je přesně můj případ a mé pocity ze zhlédnutí tohoto rodinného fantasy filmu, který mi hned na první zhlédnutí maximálně přirostl k srdci a u něhož cítím, že se v mých myšlenkách bude vynořovat ještě pěkně dlouho. A přitom by se dalo říci, že to vlastně není nic jiného než příběh jednoho chlapce, který najde jakési zvláštní vejce, z něhož se vylíhne malá příšerka, která dá vzniknout legendě o lochnesské příšeře. Ale spojení toho chlapce té příšerky jménem Crusoe, to je něco příjemného, něco, co mě prostě dojalo a absolutně dostalo. Ty citlivě natočené záběry, jak se příšerka seznamuje se světem, jak se kamarádí s tím chlapcem a vezme ho na projížďku po jezeře na svém hřbetě, a vlastně i ten konec, kdy ta příšerka odplouvá a chlapec i divák ví, že už se zřejmě nikdy neukáže. To mi bylo skoro do breku a smutnil jsem spolu s tím chlapcem, zcela jsem totiž chápal, že se do příšerky zamiloval, já jsem si jí totiž zamiloval taky a loučit se s něčím tak krásným, milým a sympatickým a vědět, že už to nikdy neuvidím, tak bych měly oči zalité slzami. Každopádně ale docela potěšil optimistický konec, to zase musím přiznat. Tolik tedy k filmu, nyní k hodnocení. Pokud jste pečlivě přečetli mé předchozí řádky a mé myšlenky, tak vám musí být jasné, že k tomuto filmu a příběhu jsem si vybudoval hluboký citový vztah, a jak jsou v něčem city, tak pak člověk bývá zaslepen. I já jsem zaslepený a netečný k některým chybám, které by mi za jiných okolností u filmu vadily, ale já vidím jen roztomilou příšerku a kamarádství chlapce a příšerky na celý život. A to mi stačí abych udělil pět hvězd, tenhle film je zkrátka výjimečný a hodně příjemný, a proto nevidím důvod s hodnocením jakkoliv šetřit.(19.6.2010)

 • PauloZ
  ***

  Tož taková pohádka o lochnesce pro celou rodinu :). Pozitivní je to, že ,,příšera,, je vytvořena velice solidně a nejedná se o žádný trapas. Připomělo mi to v pár scénách Zachraňte Williho, možná až moc.(30.7.2010)

 • viperblade
  ****

  Tenhle film jsem zhlédl jaksi neplánovaně, proto jsem od něj ani nemohl nic čekat. A možná proto jsem byl nadmíru potěšen. Jistě, někdo za tímhle může vidět jen další z variací na Zachraňte Willyho! (chlapec a "zvířátko") a já taky nepopírám, že to tenhle film není. Nicméně taky není hloupý, patetický, imbecilní či nudný. Je to pěkný rodinný film, který útočí na ty správné divákovy pocity. Navíc jsou zde překrásné scenérie (Skotsko, Nový Zéland), takže je i na co koukat. Jak říkám, nevěděl jsem, o co jde, podle českého názvu jsem čekal nějakou stupidní komedii. A dostal jsem lepší drama, při kterém si zavzpomínáte na své první zvířátko… :-) 80 %.(5.7.2011)

 • Sofia
  ***

  Pohádka, která neurazí, ale také ničím nepřekvapí. Dráček je roztomilý, jeho souboje s kuchařovým psem taky (variace na Toma a Jerryho ), ale na celovečerní film do kin mi to přišlo málo, chvílemi jsem se dost nudila. Hlavní dětský představitel mi přišel ve své roli poněkud dřevěný...(8.4.2008)

 • Tony.cs
  ****

  Krásná pohádka, jen ten konec mě nepotěšil. protože nalezení vejce znamená, že Crusoe už nežije.(24.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace