Broken

Velká Británie, 2006, 110 min

"BUDEŠ POKRAČOVAT?" ptá se kdesi uprostřed lesů tajemný cizinec s puškou Hope, která si právě vylovila z vlastních střev do břicha zašitou žiletku, aby si na poslední chvíli přeřezala škrtící smyčku kolem krku. A Hope bude pokračovat. Bude pokračovat, protože jinak se nikdy nedozví, co udělal všehoschopný cizinec s její malou dcerkou... Nízkorozpočtové britské hixploitation. (choze)

M.Myers

Měl jsem to štěstí, že jsem viděl kratší verzi, protože sledovat nějakou blbou husu, jak myje hrnce a pečuje o zahrádku v delším provedení, asi bych to ani nedokoukal. Úvod filmu je naprosto bombovej, bez zbytečného kecání se tady po pár minutách ženská přehrabuje ve svých vnitřnostech. Pak to ale zabředne do těžký nudy a stereotypu.SPOILER: A když už má ta ženská možnost zdrhnout a ještě k tomu vrazit tomu parchantovi kudlu do krku, tak ho jen místo toho řízne do nohy :-))) prostě jako to by neudělal ani ten největší pacient, booože.KONEC SPOILERU. Ta část, kdy sledujeme společné soužití vraha a oběti(poté přibude ještě jedna, na kvalitě to ale moc nepřidá), trvá asi tak hodinu. Pak přijde na řadu velké finále, které mě ale vůbec nezaujalo a ničím nepřekvapilo...Nejlepší Masonův film(no co k tomu dodat) Hodnocení zde celkem odpovídá. Neurazí, nenadchne. ()

Rathalos

Velka Britania a jej dalsi mnaaaaaam hororovy kusok,ktory ma dostal,ako sa povie,malo to gule a ten koniec som absolutne necakal,Nadja Brand bola skvela...:-) ()

Junys

Pro mě v pořadí již druhý horror od Adama Masona a sice, lepší než první který jsem viděl ale tohle taky nic moc.... Prostě je to takový prázdný, skoro žádná akce. Ta kráva co tam ječela mě po chvíli docela srala... Konec na tom byl asi nejlepší. Jinak prostředí klasika les super. ()

cerbygerby

Takový lesní horor, dalo by se říct.. prostě dobré záběry na rozřízlé břicho, stehy, nebo zlomenou nohu, ale jinak v celku trochu nuda.. kdy jsem nepochopil co on vlastně po ní chtěl... jen jako že mu bude u ruky a vařit mu a žít s ním? no nevím... ale že toto bylo podle skutečné události tak to určitě zvedá kvalitu, ale i přes to hodnotím jen 3* a 55% ()

BLabaKAn

Už jen při úvodních titulkách se vám na obraze začne zjevovat ženská, která je kde si zavřená v nějaký dřevěný bedně, někde v lese. Chvilku na to se dostane ven, dostane přes palici a hned na to se probouzí na stromě s omotaným lanem kolem krku, pod sebou vyklající se kládu a na břiše má stehy. Začne se rabovat nechutně v břiše, kde si vyndá žiletku a začne si přeřezávat kolem krku lano. Chvilku na to se ji to podaří, spadne na zem, střeva venku. Přijde chlápek s podivkou otázkou zda-li chce pokračovat, mno ji se asi moc nechtělo. Chvilku na to se na stejném mistě objeví další obět a ta už se jen tak nevzdá, ta pokračovat bude. A teď jsem si říkal, jak asi takový pokračování bude vypadat? Docela nijak - odtáhne si ji k sobě do tábora a udělá si z ní otroka? No bodejť! Proč? Kdo ví! Asi proto aby mu stále jen myla nadobí a starala se o jeho zahrádku? Asi jo. Zvláštní filmový počin, stejně tak jako ďablova cesta. ()

Knor

Tak po tom slabším rozjezdu se z toho nakonec vyklubala celkem dost dobrá podívaná. Ženský si asi tenhle film nezamilujou, ale ten chlápek tu dává jasnej návod na spokojenou domácnost. Stačí si ulovit dvě ženský, obě spoutat, jedný pro jistotu zlomit nohu, druhý vyříznout jazyk aby nemusel poslouchat jak spolu krafají a zabavit je udržováním ohně, staráním o zahrádku, mytí nádobí atd.... měl to fakt vychytaný :-D Brutality a krve je tu tak akorát, napětí a strach sice skoro vůbec, ale dokáže to udržet pozornost. Finále je fakt krutý, to se musí uznat. Takže já jsem spokojenej i když mě zajímá, jak mohla bejt ta ženská po dvou měsících poleháváním uprostřed lesa tak čistá, měla učesaný čistý vlasy, čistý oblečení a jak vůbec chodila na záchod a .... ale dyť je to jedno :-D ()

LukeSharp

Obsad'te do hlavní role hnusnou,tlustou a absolutně nesympatickou ženskou a bude vám naprosto jedno co se s ní stane.A tím se vlastně film stává zcela zbytečným.Hlavní hrdinka je navíc úplně(tady slovo úplně je ještě velmi slabý výraz) blbá a dává vtipům o blondýnkách úplně za pravdu,protože tak jako ona by se zachoval jenom totální dement.Navíc se tu vůbec neřeší proč,jak,kde a celé to sází jenom na efekt a to asi zachránilo hodnocení od odpadu protože přehrabování se ve vlastních střevech je tak nesmyslné až je zábavné.40% ()

LuNaj

60%? To jste se zbláznili? Nemáte žádné hororové cítění? Vždyť to byla neskutečná sračka. Bez děje, bez jakéhokoliv vysvětlení, najde se pár absurdních scén... Pokud vám jde o krev, jděte darovat plazmu. Tam jí uvidíte dost. Nebo jděte na exkurzi na jatka. Od odpadu film zachraňuje hlavní záporák (a vlastně jediný), který se na roli parádně hodil. ()

lusa

Malo to asi aj myšlienku, ale poslednú 3/4 hodinu som to pozerala zrychlene a len miestami spomalila aby som sa uistila, že to môžem znovu zrýchliť. Jak mňa nebavia horory s m3 krvi... 2* ()

janulee_

další horor, co mě uplně rozsekal .. začátek - úžasná řezba plná krve a nechutných záběrů , pak nastává víc než půlhodina klidnějšího děje, ale na psychiku dost působivýho .. a konec? .. totalně nepředvídatelnej .. tleskám :) ()

Cechyno4

Jednu hvězdičku za pár drsnějších záběrů na střeva atd. + za past na konci filmu. Jinak ovšem slabý příběh. Nic se ve filmu nedělo. Celou dobu jde jen o sledování toho jak vrah drží hlavní hrdinku v zajetí. Jak ji dává jídlo, pití, nechá ji starat se o malou zahrádku v lese atd. Prostě obrovská nuda. ()

muti

film sa spociatku snazi vyzerat ako amaterska Saw, avsak... nedari sa. hlupe a nelogicke konanie postav snad z true story nema nic spolocne. a ak by sa tak niekto naozaj choval ako ta zenska, nema dovod prezit. sama odhaduzje sance na prezitie a zvratenie situacie, takze sa znovu dostava nielen tam kde bola, ale aj do este viac nezavideniahodnej situacie. chlapik je vlemi divny tvor, tazko odhadnut o co mu ide. ty budes zahradnik. okay... najcastejsia veta, ktoru som si pocas filmu opakoval bola "toto nedava zmysel". mnohe scenky boli navyse extremne roztahane (FFW),chapani, come on, tomuto nemozete dat predsa plny pocet, to by nebolo fer k inym o dost lepsim subzanrovkam. ()

MFZB

Bohužial, veľké sklamanie. Od tohto filmu som čakal oveľa viac, že to bude niečo brutálne krvavé a hlavne teda po celý čas. Na začiatku niečo, ku koncu trošku brutálne, ale inak po celý film sa nedeje dokopy nič. Dokonca spracovanie bolo otrasné, kamera fakt "nemala chyby", no scenár sa dal celkom. Proste na jedno pozretie v pohode a zabudnúť... ()

mokrasek

Myslím, že lepší labyrint střev i zážitek krutosti uvidíte zde http://www.csfd.cz/film/264194-grotesque/. Ale vraťme se k filmu. Zdánlivě trochu monotematický děj o třech osobách, postavený na průběhu napětí, mě nakonec nenudil. Nelogický začátek s žiletkou v břiše asi nezapadá do obrazu vztahu oběti s únoscem, který si chtěl ženu ponechat. Důvodem této podivné zkoušky vůle žít, byla nespíš snaha o přikování diváka k židli hned od prvních minut, což se vlastně Masonovi povedlo. Když už to vypadá, že ušatec je vlastně poloimpotentní beránek, přichází jeho rukou ječící kravka o jazyk. Následuje laškovná scéna s bramborem, aby krátce na to došlo ke konečné konfrontaci. A když už to zcela jasně vypadá na všemi očekávaný hepyend, tak..., prostě to dokoukejte! ()

prostemartin

Pozor BOILER. V tomto díle je názorně ukázáno jak se má zacházet se ženami. Hlavní protagonista určitě pečlivě navštěvoval lekce etikety pana Špačka a chodil do tanečních. Když je žena hodná, dostane možnost starat se o zahrádku nebo trochu té volnosti s popuštěným řetězem. Zlobí-li žena, odnese si otevřenou zlomeninu nebo v případě zbytečných řečí přijde o jazyk. Inu metody jsou to trochu radikálnější, nicméně musím uznat, že fungují. Ale nevděčnost vládne světem. Tudíž film skončí odplatou a všichni feministi a feministky mohou s klidem usnout. ()

Tuatha odpad!

Předně musím říct, že nechápu to "nadšení". Film je absolutně beze smyslu, hlavní herečka naprosto mizerná a kolikrát jsem si říkal, že i neuvěřitelně hloupá. Film se vleče, postavy se chovají nelogicky a závěr: to snad tvůrci nemyslí vážně. Napětí film nemá. Vlastně je to odpad jak vyšitej. Hrůza. ()