Broken

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 110 min

Erik Wilson
  • EvilPhoEniX

Tak Tohle Snad Nikdo nemyslí vážně? NEJHORŠÍ EXPLOITATION,co jsem kdy viděl! Totální Nízkorozpočtový Brak! V tom filmu bylo vše, co správný Horor mít nemá! TAKŽE.. Minimum Hudby.. A když se už nějaká ukázala stála pěkně na hovno, Žádná Akce, Napětí, Minimum Gore, Škaredé Herečky, Nesympatický Záporák! Ach Jo! 3 Důvody proč se máte na film Podívat! 1) Chcete se stát Skvělým a pečlivým zahradníkem? Pusťe si Broken.. Naučíte se, jak správně Pěstovat..2) Nemáte, co poslouchat? Pusťe si Broken.. Ta uječená Kikina tam řvala snad 10 minut vkuse!! 3) Chcete se Nudit? Pusťe si Broken! Dám aspoň dvě Hvězdičky za slušných prvních 10 minut, Abych nebyl tak přísný!(1.5.2012)

Další ultrabrutální horor, který není pro slabší povahy. ZAČÁTEK SPOILERU! ... Ačkoli je film natočen dle skutečné události, tak má bohužel jisté díry. Mě tam osobně chybělo například to, kam chodila na záchod a co tam vůbec ty 2 měsíce jedla, to jí chodil ten vrah kupovat maso do hypernovy? Druhá věc. Jaká je motivace toho blázna? Třetí a asi největší chyba je Jeniffer zavřená ve stodole, tam si scénárista natloukl nos, protože ten šílenec by ji tam musel živit a tímpádem by tam nemohla být funkční ta past. Další kraviny jsou v momentě, kdy je ten blázen už skoro v bezvědomí a oběti nemají to srdce svého tyrana dodělat....KONEC SPOILERU! ... Ale nechme výtek a vraťme se k podstatě hororu. A to je vyděsit a zhnusit a to se tady povedlo neskutečným způsobem. Skoro celým filmem se line jeden klávesový akord do toho kamera zabírá lesní mlhu, ale i detaily na zkrvavená těla no a v neposlední řadě tu máme 3 velmi dobré herecké výkony. Broken na mě působil silně, mrazivě, tísnivě, beznadějně, nemilosrdně, prostě brutální horor, který (ačkoli si to tady někteří nechtějí přiznat) vyčnívá nad běžnou hororovou produkcí a proto 4 hvězdičky.(31.10.2010)

Film považovaný za exploitation, ikdyž na tento specifikovaný subžánr je Broken stále(podle mého názoru)moc slabý kousek. Ikdyž to od začátku vypadá na ultramaskr-hned první scéna je opravdu delikátnost pro milovníky řádného gore, škoda jen, že se film nedrží stejného tempa i po zbytek své minutáže.Přes polovinu sníku je to jen nuda a nuda.navíc hlavní hrdinka uvažuje opravdu někdy hodně debilně.Alespoň že ten konec vše zase trochu okoření.Pro mě celkem zklamání.(8.8.2010)

• Dudek

Přestože se Broken řadí spíše ke snímkům, které se v první řadě soustředí na vývoj mezipostavových vztahů, rozhodně se nedá říct, že je dějově pomalý. Tvůrci „to rozbalí“ doslova od prvního záběru. Divákům je tak nejdříve představena postava trýznitele, prostředí a zejména se díky ní dozví, že mučení, se kterým se později znovu setkává, není nahodilou záležitostí. V druhém sledu probíhá poněkud netradiční seznámení s hlavní ženskou postavou, z něhož se do následujícího dění přenáší pouze motiv hledání rodiny. Tedy de facto ústřední zápletka filmu. Broken je v základech silným filmem, a to zejména díky civilní dějové linii. Všechny postavy, které se ve snímku objevují, působí přirozeně, jejich motivace se zdá být zřejmá a chovají se poměrně dle předpokladů. Zajímavostí je drsný úvod, který jde neočekávaným stylem rovnou na věc. Přestože jsme seznámili s Hope v jejím domácím prostředí, nedozvídáme se, jak se dostala do lesa, kde je později trýzněna, což snímku dodává znepokojivý rozměr. Silná atmosféra je zde tvořena zejména postupným vývojem vztahu mezi Hope a jejím věznitelem. Trochu problematická může být prostřední pasáž, kde se tvůrci tomuto vztahu snaží věnovat co nejvíce. Zatímco ostatní by dali přednost nějakému tomu trýznění, já se paradoxně domnívám, že by snímku napomohl větší důraz na vyobrazení nudy, kterou Hope zažívá. Její znuděnost je načrtnuta velmi slabě, a kvůli opakované a nijak vygradované konfrontaci s věznitelem a nástupem třetí postavy se nedokáže zcela rozvinout. Její přenost na publikum však funguje docela slušně. Pozvolné a neměnné tempo je příčinou neuspokojeného diváka, kterého nepochopená (nikoli nepochopitelná!) schematičnost snímku po několika minutách omrzí.(6.5.2010)

I keď zo začiatku ma trošku štvalo príliš umelé osvetlenie lesa v noci, postupne som si zvykol aj na nesympatických hercov. Musím pochváliť režisérov, raz nám možno naservírujú poriadne brutálny horor i keď takéto naturalistické násilie nemám rád (radšej dávam prednosť sérii Saw). Postupne som musel oceniť aj vynikajúcu prácu maskérov, kamery, strihu a dostatočný výkon predstaviteľov. I keď pointa filmu ostala utajená, myslím že to patrí ku kúzlu filmu.(11.12.2007)

• - První film produkční společnosti Dimension Extreme. (t.mon)