poster

Broken

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 110 min

Kamera:

Erik Wilson
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.Quentin QUALE
  ***

  Extrémně brutální, kufr obracející nízkorozpočtový exploiťák, který vsází na gore, ale ztrácí na ostatní filmařině, která vypadá na můj vkus až moc nízkorozpočtově a amatérsky (kamera, hudba). Scénářem a objasňováním "kdo, co, proč?" se nikdo taky nezabýval, takže celkově jen průměr se značkou kvalitní samoúčelné brutality. 60%(29.5.2013)

 • heyda
  ****

  Další ultrabrutální horor, který není pro slabší povahy. ZAČÁTEK SPOILERU! ... Ačkoli je film natočen dle skutečné události, tak má bohužel jisté díry. Mě tam osobně chybělo například to, kam chodila na záchod a co tam vůbec ty 2 měsíce jedla, to jí chodil ten vrah kupovat maso do hypernovy? Druhá věc. Jaká je motivace toho blázna? Třetí a asi největší chyba je Jeniffer zavřená ve stodole, tam si scénárista natloukl nos, protože ten šílenec by ji tam musel živit a tímpádem by tam nemohla být funkční ta past. Další kraviny jsou v momentě, kdy je ten blázen už skoro v bezvědomí a oběti nemají to srdce svého tyrana dodělat....KONEC SPOILERU! ... Ale nechme výtek a vraťme se k podstatě hororu. A to je vyděsit a zhnusit a to se tady povedlo neskutečným způsobem. Skoro celým filmem se line jeden klávesový akord do toho kamera zabírá lesní mlhu, ale i detaily na zkrvavená těla no a v neposlední řadě tu máme 3 velmi dobré herecké výkony. Broken na mě působil silně, mrazivě, tísnivě, beznadějně, nemilosrdně, prostě brutální horor, který (ačkoli si to tady někteří nechtějí přiznat) vyčnívá nad běžnou hororovou produkcí a proto 4 hvězdičky.(31.10.2010)

 • Xmilden
  **

  Horor by byl více přijatelný, kdyby ovšem nenastala klasická chyba všech hlavních hrdinek, která se datuje již od Halloweenu. Tou chybou je neschopnost zabít toho hajzla, který ji chce zabít. Tady měly naše hrdinky dvě šance a pokaždé se daly raději na nesmyslný útěk. Tohle mi na hororech opravdu vadí. Jinak násilí a gore efektů ve filmu není zase tolik jak se tady kolem píše. Např. Martyrs nebo Inside jsou v tomto oboru nedostižnými mistry. Celý film je ve své podstatě amatérský, ale co spolehlivě dokázal (nečekaně) bylo držet mou pozornost. PS: Ještě mi vysvětlete, proč hlavní hrdinka na to že strávila 41 dní v lese, kdy se živila snad jen bobulemi a zeleninou, neschudla ani deka :)(20.7.2010)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Opět jsem se přesvědčil, že nemá smysl chodit do lesů, protože tam pobývají psychopati. Na hřiby už nejdu :-) Ale k filmu : Zpočátku napínavý krvák, pak chvíli menopauza, ale ke konci se to opět rozjelo. Film se mi líbil a na to, že to hráli asi 3 herci, je to opravdu skvělý film! Na takové filmy se mohu dívat nonstop :-o(17.6.2007)

 • choze
  ***

  Z trajleru mrazilo a musím ocenit, že tvůrci to narozdíl od HOSTELU či WOLFCREEKU pořádně rozbalí od samého začátku a ne až po přetrpění zbytečné první půlky filmu. Přehrabování se ve vlastních střevech deroucích se vám z břicha, abyste našli žiletku, kterou se osvobodíte z pout, to je moc pěkná chuťovka hned na úvod. Bohužel, film se pak začne tvářit realisticky (rozuměj začne se vléct) a smrskne se na čekání na pointu. A i když o fyzické a psychické utrpení není nouze, nic pořádně úchylného se už nekoná a pointa to opravdu nezachrání. Po technické stránce je to prvotřídní práce, kamera ždímá z leteckých záběrů lesa a hlavně z detailů tu správnou atmosféru, masky jsou skvělé a herci dobří. Jak jsem doufal, BROKEN je skutečně zatím nejlepším exploitation (hixploitation, abych byl přesný) nového tisíciletí, ale jen proto, že konkurence je tak mizerná. Nářez, na jaký jsme s hellem čekali, to bohužel není. Ale které exploitation kdy splnilo očekávání?(15.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace