Broken

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 110 min

Erik Wilson
  • EvilPhoEniX

Tak Tohle Snad Nikdo nemyslí vážně? NEJHORŠÍ EXPLOITATION,co jsem kdy viděl! Totální Nízkorozpočtový Brak! V tom filmu bylo vše, co správný Horor mít nemá! TAKŽE.. Minimum Hudby.. A když se už nějaká ukázala stála pěkně na hovno, Žádná Akce, Napětí, Minimum Gore, Škaredé Herečky, Nesympatický Záporák! Ach Jo! 3 Důvody proč se máte na film Podívat! 1) Chcete se stát Skvělým a pečlivým zahradníkem? Pusťe si Broken.. Naučíte se, jak správně Pěstovat..2) Nemáte, co poslouchat? Pusťe si Broken.. Ta uječená Kikina tam řvala snad 10 minut vkuse!! 3) Chcete se Nudit? Pusťe si Broken! Dám aspoň dvě Hvězdičky za slušných prvních 10 minut, Abych nebyl tak přísný!(1.5.2012)

Broken bol pre mňa jeden z najočakávanejších filmov, bohužiaľ to nakoniec nedopadlo najlepšie. Trailer sľuboval "gore as hell", avšak po skončení filmu zistíte, že všetky scénky, ktoré stoja za zmienku sú práve tie z traileru, čo by nebol problém, pretože nepotrebujem masaker nonstop 90 minút, ale problém nastáva vtedy, keď zvyšok filmu je vyplnený poväčšinou nudnými dialógmi, ktoré nikam nevedú. Vizuálne je na tom Broken na svoj rozpočet veľmi dobre (500 000 USD je na dnešné pomery niečo neuveritelné), maskéri odviedli vynikajúcu prácu, podobne aj herecké výkony sú na takýto film na slušnej, avšak nie dobrej, úrovni. Určite nejde o zlý film, má svoje skvelé momenty, ale to medzi tým je až príliš nudné a nezáživné a pritom stačil trošku zaujímavejší príbeh, aspoň sa dozvedieť čo to o únoscovi a mohlo to byť oveľa lepšie, takto môžem film doporučiť len fanúšikom nízkorozpočtových exploitation. 70%(13.3.2007)

Kruťárna toho nejdrsnější zrna a to prakticky hned od začátku, kdy se tvůrci nezaobírali takovýma zbytečnostma jako jak se oběť dostala na místo a rovnou, asi po pěti minutách mírnýho seznámení s jakým typem filmu bude mít divák vlastně tu čest, hodí oběť do rakve a najíždí se na parádní teror a hixploitation, kterej v sobě nese hodně realističnosti, ale zároveň to je neskutečně krutá podívaná a to nejenom díky velice povedným gore efektům a závěrečných 20-30 minut je naprosto zdrcujících. Jedinej důvod proč tomu nedávám plný hodnocení, je kvůli tak trošku nudící prostředku filmu, jinak se jedná fakt o nadmíru povedenej psychohoror zasazenej do úžasně mrazivýho prostředí nekonečně velkých lesů(31.7.2008)

Kdo čeká od tohoto filmu exploitation/horror s mraky gore a hektolitry krve, ten bude asi trochu zklamán. Tento film totiž staví na něčem úplně jiném. Absolutně komorní a kdesi ve vlhkých anglických lesích zastrčený ponurý psychothriller/exploitation o vztahu totálně vyšinutého psychomaniaka a jeho unesené oběti, která je přesvědčena o tom, že ji připravil i o dceru. Že se jedná o britský film jsme ujišťováni v každé minutě děje, ten chlad, temnota a deprese zde přímo pryští. Částečně televizní/nízkorozpočtové zpracování na mne dýchlo až atmosférou, jakou mají anglické kriminálky z osmdesátých a devadesátých let, zejména ty s inspektorem Dalglieshem (třebas Plány a touhy). Hlavní hrdinka je navíc neuvěřitelná sympaťanda a moc fajn ženská, které držíte palce během celého filmu, ať se nějak zachrání. Dokonale depresivní závěr pak přesvědčuje o tom, že máme tu čest s hodně netradičním dílem.(14.7.2010)

Nízkorozpočtový film a přitom slušně natočený horor, kde neteče krev zbytečně, a myšlenka nestíhá další, ale pěkně se střídají jako dobře sestavený plán, jak odrývat poznání hrdiny, co se to stalo s jeho - jak jinak - milovanou dcerkou, a kdo po ní vlastně šel. Brutalita zde není dávána tolik na odiv, i když její milovníci taky nemusí být zklamáni, že by se s ní až tak šetřilo. Stejně je hlavní odsouvat pointu, udržet vzniklé napětí, aby divák byl na závěr překvapený, a řekl si - stálo to za ten čas!(29.9.2010)