Broken

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 110 min

Erik Wilson
  • misterz

Tak neviem. Asi som už čo sa týka hororov tohto typu príliš rozmaznaný, alebo možno presýtený. Mňa to až tak nenadchlo. V prvom rade, neviem kde sa nabrala myšlienka, že ide o hixplo, to teda určite nie, skôr explo, ale veľmi nevýrazné. Netvrdím, začiatok bol v tomto smere akýmsi prísľubom, keby sa aj ďalej pokračovalo v tomto duchu, asi by som bol spokojnejší. Čoskoro po úvode však snímok krvavé scény takmer úplne vypustí a snaží sa ísť viac do psychologickej roviny. Žiaľ nevyšlo to podľa mojich predstáv, na to tu bola slabučká atmosféra, chýbal tomu hlbší nápad a v neposlednom rade aj prepracovanejší scenár s presvedčivejšími hercami. Tiež tu chýbala aj akási mytológia a vysvetlenie okolo toho záhadného chlapíka z lesa a jeho potreby unášania a týrania žien. Celkový dojem preto na priemer nestačí. 45/100(26.8.2014)

Kdo čeká od tohoto filmu exploitation/horror s mraky gore a hektolitry krve, ten bude asi trochu zklamán. Tento film totiž staví na něčem úplně jiném. Absolutně komorní a kdesi ve vlhkých anglických lesích zastrčený ponurý psychothriller/exploitation o vztahu totálně vyšinutého psychomaniaka a jeho unesené oběti, která je přesvědčena o tom, že ji připravil i o dceru. Že se jedná o britský film jsme ujišťováni v každé minutě děje, ten chlad, temnota a deprese zde přímo pryští. Částečně televizní/nízkorozpočtové zpracování na mne dýchlo až atmosférou, jakou mají anglické kriminálky z osmdesátých a devadesátých let, zejména ty s inspektorem Dalglieshem (třebas Plány a touhy). Hlavní hrdinka je navíc neuvěřitelná sympaťanda a moc fajn ženská, které držíte palce během celého filmu, ať se nějak zachrání. Dokonale depresivní závěr pak přesvědčuje o tom, že máme tu čest s hodně netradičním dílem.(14.7.2010)

I keď zo začiatku ma trošku štvalo príliš umelé osvetlenie lesa v noci, postupne som si zvykol aj na nesympatických hercov. Musím pochváliť režisérov, raz nám možno naservírujú poriadne brutálny horor i keď takéto naturalistické násilie nemám rád (radšej dávam prednosť sérii Saw). Postupne som musel oceniť aj vynikajúcu prácu maskérov, kamery, strihu a dostatočný výkon predstaviteľov. I keď pointa filmu ostala utajená, myslím že to patrí ku kúzlu filmu.(11.12.2007)

Kruťárna toho nejdrsnější zrna a to prakticky hned od začátku, kdy se tvůrci nezaobírali takovýma zbytečnostma jako jak se oběť dostala na místo a rovnou, asi po pěti minutách mírnýho seznámení s jakým typem filmu bude mít divák vlastně tu čest, hodí oběť do rakve a najíždí se na parádní teror a hixploitation, kterej v sobě nese hodně realističnosti, ale zároveň to je neskutečně krutá podívaná a to nejenom díky velice povedným gore efektům a závěrečných 20-30 minut je naprosto zdrcujících. Jedinej důvod proč tomu nedávám plný hodnocení, je kvůli tak trošku nudící prostředku filmu, jinak se jedná fakt o nadmíru povedenej psychohoror zasazenej do úžasně mrazivýho prostředí nekonečně velkých lesů(31.7.2008)

Docela hodně brutální, chvílemi velmi napínavé, ale celé mě to nedokázalo nějak zaujmout a oslovit. S nějakým vyšším smyslem tohoto filmu si narozdíl od některých uživatelů vážně hlavu lámat nechci. Začátek byl vážně slušně odporný a vytahování stehů a žiletky mi nedělalo zrovna dobře. Potom se to změnilo v takové drsné divadýlko nejdříve s dvěma a potom i se třemi postavami, které to odehrály poměrně slušně. Konec byl tak trochu přestřelený a chybělo mi nějaké vysvětlení. 55%(20.11.2010)

• - První film produkční společnosti Dimension Extreme. (t.mon)