V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

hellstruck

První,co mě napadlo bylo "Christina by měla zůstat černovlasá":-D Jako herečku ji mám strašně ráda,ale jako blondýně jí to zkrátka nesluší. Každopádně v "Black Snake Moan"opět všem dokázala, že má talent, bavilo mě sledovat jak se pere se svými démony a bavilo mě to až do konce. Má to zkrátka zajímavý nápad a celkovou atmosféru (i když ta hudba mi vůbec nebyla blízká). Jen bych už nikam neobsazovala Timberlakea, ta část s ním jakožto ukňouraným slabochem byla dost mimo, vystříhala bych to. Proto "jen"čtyři hvězdičky. ()

Lavran

Vyhánění čerta Samuelem L. Jacksonem za rytmu božsky rozháraného blues. Neskutečná pochoutka. Ve všech aspektech, ve všech barvách, ve všech náladách. Živoucí. ()

Kaka

Zvláštní snímek, ve kterém se mísí nečekaně velká dávka dějové invence s klasickými hodnotami a černobílými postavami. Mezi Ricci a Jacksonem to nečekaně silně jiskří a Thimberlake opět potvrdil, že umí hrát. Nicméně i přesto, že je film zajímavý a v mnoha ohledech velice neobvyklý, jeho plochost je ve finále stále silnější a děj spěje k nestydatě sladkému finále s kterým si drsný úvod a v něm nastolené laťky vcelku protiřečí. Zajímavý počin, ovšem jednou a dost. ()

Eddard

Jsem docela spokojen, nedělal jsem si žádné velké představy o kvalitě a má prozíravost byla odměněna slušným atmosferickým zážitkem, který má několik hodně silných scén a pár neoddiskutovatelných trumfů. Jedním z nich je Christina Ricci v teňoučkém topku a ještě mrňavějších bílých kalhotkách uvázaná na řetězu. SPOILER: Osobně bych sice byl pro poněkud tragičtější zakončení (které se přímo nabízelo), jenž by mnohem víc pasovalo k "bluesové" poloze snímku, tenhle smířlivý konec s pointou o vzájemném spasení mi přišel trochu zbabělý. Každopádně dejte Nářeku černého hada šanci. 70% ()

castor

70%. A to především za ústřední duo, které tuhle jižanskou záležitost táhne. A za dokonale tesknou atmosféru, kterou pro nás spolu s tvůrci přichystali. Místy až existenciálně pojaté drama je zároveň poznamenáno puncem „grindhousu“. Black Snake Moan je přesto něčím mezi úsměvnou i tragickou variací na Popelku. Režisér a scénárista Craig Brewer nám předkládá neklidnou duši nezvykle řešící frustrace (krásná a naprosto přesvědčivá Christina Ricci), která musí potkat svého Prince, nad životem balancujícího (a spolehlivého) Samuela L. Jacksona. Právě Brewer pak vede své svěřence na jedničku a ve finále tu máme neskutečně pozitivní film, co tepe životem. A i kdybych byl sebevíc přejeden popcornem, zážitek by mi to nezkazilo!! ()

viperblade

Kde jsem jen viděl podobný koncept (jedna ne až tak ztracená duše zachraňuje druhou ztracenou duši?) Jo, nebyl to náhodou Leaving Las Vegas? Byl. A zároveň to byl pro mě dost silný zážitek. Neříkám, tento snímek se rozjede a má taky dost silné scény, ale tady přichází jedno velké JENŽE. Ten náboženský podtext mi dost vadil. Fakt že jo. Navíc je zde jedna dost divná scéna SPOILER! (najednou si Lazarus uvědomí, že ji nemůže věznit?! Po několika dnech?!) KONEC SPOILERU která mi celkem zkazila jinak skvělý zážitek. Protože mezi Samuelem a Christinou to fakt jiskří. První jmenovaný mi už dávno dokázal, že umí. Naopak Christina mě přesvědčila, že její výkon ve filmu Zrůda nebyl náhodný, ale že nás už tenkrát upozornila na to, co se z ní klube (rozuměj, charakterní herečka). Film V řetězech není špatným snímkem, ale jak říkám, vadil mi ten náboženský podtext. Proto dám "jen" 4 hvězdy. P. S. Justin Timberlake překvapil, velmi překvapil. ()

Dan9K

Skvělá atmosféra, díky níž by film nenudil, ani kdyby se tam nic nedělo, skvělé herecké výkony skvělých herců a koneckonců i jednoho zpěváka, padnoucí hudba doplňující onu jižanskou atmosféru, rozporuplný konec (nechte těch spoilerů, jo!). Všichni jsou tu tak krásně zlí a přitom hodní. Rozhodně se jedná o zajímavý zážitek. A mimochodem, říkáte, že by si Christina Ricci zasloužila nějakou cenu? Rozhodně, nejlépe Oscara, bylo by načase! Zvlášť, když tahle role ji padla jako ulitá, no bohužel asi zase nic... ()

Spooner

Tak příběh je docela originální a docela divnej. A takovej je vlastně i celej film. Herci hrajou fakt dobře. Jackson je prostě borec, Christiana Ricci je úžasná a Justin Timberlake na to herectví prostě má (narozdíl od zpěvu). Jenže film má strašně pomalý tempo a docela jsem se nudil. Jasně, některý scény jsou opravdu působivý, ale celý to prostě nefunguje a bylo mi i docela ukradený, jak to celý skončí. Nijak tomu nepomáhá ani hudba, která mě moc nebere (i když Jackson zpívat umí). Prostě film měl potenciál, ale bohužel ho plně nevyužil. ()

LiVentura

Musím uznat, že to byl dobrý zážitek. Film, který odráží neutěšenou atmosféru v sociálních kruzích malých amer.městeček. Film o vztazích, lásce, pochopení, pohlazení, síle věřit v sebe sama a o jedné dívce, která prostě hledá klid duše, který jí pomůže nalézt jeden věřící starší muž. Opravdu dobré, na dnešní americkou komerční tvorbu.!! :-) Ps: Christina Ricci zde podává svůj životní herecký výkon velmi ostře a otevřeně. "Nářek černého hada" i s výkony ostatních herců je velice vyvážený a Jackson opět prokazuje naprostou hereckou profesionalitu... ()

Fiftis

Zaujímavá snímka s originálnou zápletkou a skvelými hereckými výkonmi. Hlavne Christina Ricci svojou nymfomankou zahrala veľmi presvedčivo. Netradičný spôsob, ako vyliečiť narkomanku a nymfomanku z jej závislosti na drogách a sexe. Po zhliadnutí filmu so Samuelom L. Jacksonom a jeho južanským blues, ktorého vrcholom bol song "Black Snake Moan", nemôžem než konštatovať, že to malo niečo do seba. Škoda, že film plynie až príliš pomaly a nemá prichystané žiadne prekvapenie. ()

petaspur

Začínám mít podezření, že když se ve filmu objeví postava jménem Lazarus (zde Samuel L. Jackson, Dr. Lazarus - Qalaxy Quest, Kirk Lazarus - Tropická bouře), tak už začínám být pozitivně naladěn. Doufám, že to všem Lazarusům vydrží. ()

hippyman

hmm, asi si taky domů pořídím nějakej řetěz... jen pro případ, že bych jednou našel nějakou nevyléčitelnou zfetovanou nymfomanku a chtěl se jí "ujmout" :-) 80% ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +dvojka Samuel L. Jackson a Christina Ricci a jejich netypické postavy, zajímavé prostředí i způsob natočení, netradiční atmosféra -Justin Timberlake byl celkem zbytečný, závěr mohl dopadnou i jinak/// Na tohle jsem byl fakt zvědavý a vidět tyhle herce vedle sebe a ještě v takovýchto rolích. Opravdu to bylo netradiční pokoukáníčko. Docela jsem si to ale užíval, přesto že to je jen slušný nadprůměr bez vyšších ambicí. SPOILER: Škoda že při scéně kdy Timberlake vběhne do místnosti se zbraní v ruce (jediná scéna kdy se mi neskutečně tajil dech) a má namířeno na Jacksona a už už cítím a tuším jak mačká spoušť a mě se zastavuje srdce, tak v ten moment se to odehraje úplně jinak. Škoda, asi bych to totiž nerozdýchal. Konec SPOILERU./// Celkem 70%/// ()

S.Quentin QUALE

Nejsem vůbec schopný klasifikovat, do jaké míry toto bylo autory zamýšlené, ale mně přišla, a to myslím v dobrém slova smyslu, řada scén a dialogů prošpikovaná podprahovým černým humorem a nadsázkou. Ve vztahu tohoto k charakterům daných postav a problematice jsem se nejedenou nahlas rozesmál, no ostatně skoro celý snímek přišel mi parádně úsměvný. Pokud by toto chtěl brát někdo vážně, mám strach, že nepochodí, ale já jsem se nechal pobavit fakt dobře, navíc jsem si nejednou vzpomněl na Q.Tarantina. Pokud by Craig Brewer vymyslel lepší/ulítlejší zakončení, přičemž to stávající mi dává jej podezírat, že to asi opravdu myslel vážně, šel bych i díky padnoucí bluesové hudbě, vymazlenému ozvučení a nekompromisním hereckým výkonům na plnej kotel. Tohle mi sedlo. 85% ()

HAL

Doufal jsem v ujetou perverznost... a dostal jsem jí plnou polovinu. Nádherně slutty Christina Ricci na řetězu je zkrátka dokonalá a její herecké přetahování se Samuelem L. Jacksonem je nadmíru zajímavá podívaná. Od poloviny filmu pak sice začne převládat připitomělé napravování zkažené duše pomocí Víry a Lásky, ale úplně černobílé to není a pořád se na to tedy dá dívat. A hlavně - když se hraje pořádné Blues, tak se dá odpustit mnohé. 7/10 ()

k212

Black snake moan je "jiný" film, další slovo mě prostě nenapadá. V čem? Nejvíce asi v nepředvídatelnosti, ale ne v takové té šokantní - otočení o 180°a více stupňů. Děj před vámi plyne a často se stáčí do míst, kam to nečekáte, ale ve výsledku to nepůsobí jako chytrý kalkul nebo mazaná konstrukce, ale jako naprosto přirozený vývoj věci. Black snake moan je prvoplánovitě o blues, o hudbě, skrz níž jsou vyjádřeny emoce, o hudbě, která sama o sobě uvolňuje a také ovlivňuje .... a pak tu je onen příběh. Mladá žena, jež své frustrace zahání promiskuitou versus postarší zhrzený bluesman, který se jí snaží pomoci. To vše zasazené v zajímavém prostředí venkovského zapadákova, kde všichni znají všechny (respektive kurvu od vedle a pasáka odnaproti). Tohle dílko je celkově velmi vyvážené, režie je sice umírněná, ale není nudná, oba herci v hlavních rolích předvádějí nadstandard. Nad tím vším se vznáší citlivě a velmi výstižně vybraná hudba. Nebýt nic moc konce, tak by to u mě nebylo "pouhých" 80%. ()

InJo

Taky bych chtěl mít doma polonahou Christinu Ricci na řetězu. I když asi z jiných důvodů než Samuel L. Jackson... ;-) 70 - 80 % ()