V řetězech

Black Snake Moan

V reťaziach

Drama / Thriller

USA, 2006, 116 min

Překvapivě příjemný snímek o nestandardním vztahu mladé bělošky s plno problémy a starého černocha, který se nemá o koho starat. Sice je to drama (thriller?!), ale sem tam se najde něco k zasmání a hlavně je tam plno něhy a pochopení. Jo a taky bych chtěl umět v opilosti hrát tak luxusně jako Lazarus tady. Jackson válící blues je prostě super, jako vůbec celá hudba v tomhle filmu. A konec už je poněkud pohádkový, ale výsledný dojem ze snímku zase tolik nekazí, celkově slušné 4* (i když je fakt, že komu nesedí tento hudební žánr, nějakou tu hvězdu pravděpodobně strhne).(10.8.2013)

Doufal jsem v ujetou perverznost... a dostal jsem jí plnou polovinu. Nádherně slutty Christina Ricci na řetězu je zkrátka dokonalá a její herecké přetahování se Samuelem L. Jacksonem je nadmíru zajímavá podívaná. Od poloviny filmu pak sice začne převládat připitomělé napravování zkažené duše pomocí Víry a Lásky, ale úplně černobílé to není a pořád se na to tedy dá dívat. A hlavně - když se hraje pořádné Blues, tak se dá odpustit mnohé. 7/10(26.5.2011)

Možná moc zjednodušené, ale Ricci je sexy a děj není hloupý. Oboje víc, než jsem čekal (a laťka byla nízko jen v jednom z těch případů).(29.3.2011)

Začínám mít podezření, že když se ve filmu objeví postava jménem Lazarus (zde Samuel L. Jackson, Dr. Lazarus - Qalaxy Quest, Kirk Lazarus - Tropická bouře), tak už začínám být pozitivně naladěn. Doufám, že to všem Lazarusům vydrží.(11.1.2009)

Milé překvapení... v první třetině s úžasně ujetou atmosférou (nadžená holka na řetězu), která mi připomněla náladu exploitation filmů ze ´70. Škoda že to nevydrželo až do konce.(22.10.2007)

• - Při natáčení dramatu Christina Ricci odmítla být spoutána plastovou napodobeninou a žádala skutečný dvacetikilový řetěz, který jí neustále působil modřiny. (JayCZ)

• - Kalhotky, ve kterých Ricci strávila velkou část filmu, si vybírala a kupovala sama. Ostatní části kostýmu si vylovila ze svého vlastního šatníku. (Siriuss)

• - I když Christina Ricci (Rae) sama o roli požádala, přesto později vyčítala studiu, že většinu času byla před kamerou jen ve spodním prádle. (Terva)