V řetězech

Black Snake Moan

V reťaziach

Drama / Thriller

USA, 2006, 116 min

Může být nalezení hříchem posedlé dívky vykoupením pro smutného vysloužilého barda ďábelského blues? Ano... Cesta za zadostiučiněním totiž někdy vede těmi nejsložitějšími zákrutami a dává vás dohromady s nejnepředvídatelnějšími existencemi. Výtečná hudba, úžasní herci a nejnevšednější drama posledních let v Brewerově supersvižné režii. Ta záměrná explicitnost Raeiny "nemoci" je totiž i přes svou drsnost a nadsazenost dokonale upřímná. 90%(10.11.2007)

Překvapivě výborný film plný jižanské atmosféry a zajímavých postav. Je možná škoda, že ke konci film vyměknul a nedržel se atmosféry většiny filmu. Nicméně celý děj je tak pestrý, že by mi vůbec nevadilo, kdyby byla stopáž ještě o hodinu delší. Footloose je možná přece jen v dobrých rukou.(29.5.2011)

Náprava zkažené holky aneb pohádka z Vidlákova dle hollywoodské metody... Hm, na jednu stranu zajímavé a jímavé (byť trošku za vlasy přitažené) téma, dopackané ale v důsledku takovou tou líbivou popkornovou formou a až nadlidskou >humanitností< černých bratrů v Kristu, završené pak jak jinak než až vskutku kýčovitým happyendem. Škoda všech zkurvených holek všehomíra i tohohle filmu, který měl zpočátku náběh na skutečné syrové jižanské drama a rozpustil se ve všeobjímající divácky vděčné líbeznosti... °-/ . . . Fakt škoda - a nespraví to ani dost dobrá Christina Ricci, ani ta skvělá černá blůsová muzika... ( http://www.youtube.com/watch?v=1Wq4YQ2K7oQ ) - - - - - (Poprvé viděno /v jakési zpackané dabořezané formě/ kdysi v tv, hodnocení po repete 11.4.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu - a zajímavými bonusy/ 4435., komentář zde jako dvěstěpadasátý šestý - 11.4.2012)(11.4.2012)

Christina Ricci je hrozná nymfa a tak ji Samuel L. Jackson přiváže řetězem k topení. Stejně ji to neudrží...(17.2.2013)

Těsně před filmem jsem si říkal, co tam sakra bude dělat Justin Timberlake. Po pěti minutách jsem to už věděl, ale pak se ukázalo, že je nejen výborný zpěvák, ale i slušný herec. Samuel nám pěkně zešedivěl, ale jiskra z očí mu pořád nezmizela a já mu zase hltal každý slovo. Příběh s pomalým bluesovým tempem a výbornou hudbou, která mě sice chvílema uspávala, ale na druhou stranu i hodila do pohody.(16.1.2010)