V řetězech

Black Snake Moan

V reťaziach

Drama / Thriller

USA, 2006, 116 min

Tenhle film ma rozhodne zajimavej napad - retez, diky tomu muze bejt za cas kultovni, jenze nakonec se z filmu vyklubalo drama o napraveni. Prvni pulka filmu je pekne drsna. Christina Ricci bud vysiluje nebo chce opichat cokoliv, co ji prijde do cesty, obcas ukaze kozy a beha v kalhotkach. Prislo mi to jak klasicka role Juliette Lewis, ale Ricci je tady naprosto dokonala a kozy ma dobry. Do toho Samuel, kterej vypada fakt uchylne, je nasranej, nadava a misty vypada jak nabozenskej fanatik. Jenze nekdy v pulce se tohle zlomi, Ricci se uklidni, oblekne se a ze Samuela se stane neco jako jeji hodnej strejda ochrance. Ale do toho si dava slusny sola na kytare. Co se tyce Timberlakea, tak hraje vcelku slusne a vypada i docela drsne, jen ma priteplalej hlas a kdyz skutecne dojde na neco drsnejsiho, tak je z nej malej posranek. A konec filmu mi prisel zbytecne optimistickej. Ale na tak jednoduchej napad natocit dvouhodinovej film, kterej nenudi, je dramatickej i zabavnej (spis cernejsi humor), tak to se musi ocenit. Ale netvrdim, ze by se klidne 30 minut nemohlo vyhodit.(4.7.2007)

• Bebacek

Taky si myslíte, že závěrečný svatební obřad byl evidentní citací Troškova Slunce, seno...? :-D(16.11.2007)

• Beastmaster4

Dvě hvězdy za sexy Christinu Ricci, takhle rajcovní jsem ji snad ještě nikde neviděl :-)...to ostatní je pěknej shit.(18.12.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +dvojka Samuel L. Jackson a Christina Ricci a jejich netypické postavy, zajímavé prostředí i způsob natočení, netradiční atmosféra -Justin Timberlake byl celkem zbytečný, závěr mohl dopadnou i jinak/// Na tohle jsem byl fakt zvědavý a vidět tyhle herce vedle sebe a ještě v takovýchto rolích. Opravdu to bylo netradiční pokoukáníčko. Docela jsem si to ale užíval, přesto že to je jen slušný nadprůměr bez vyšších ambicí. SPOILER: Škoda že při scéně kdy Timberlake vběhne do místnosti se zbraní v ruce (jediná scéna kdy se mi neskutečně tajil dech) a má namířeno na Jacksona a už už cítím a tuším jak mačká spoušť a mě se zastavuje srdce, tak v ten moment se to odehraje úplně jinak. Škoda, asi bych to totiž nerozdýchal. Konec SPOILERU./// Celkem 70%///(15.1.2010)

Scénář: Craig Brewer .. Láska skrývá všechny chyby, kdy člověk dělá věci, které nechce. Chytré, osobité, bolestné. Do nálady skvěle padnoucí teskná hudba, neboť ta je tou hlavní složkou, na níž se vše rozvíjí, je pověstná třešnička a to pod ní je neskonalá pochoutka. Pudová Christina Planet Terror Ricci versus drsný Samuel kazateL Jackson v partii na téma spoutaná mysl, nespoutané tělo. Režisérův záměr vyzní možná moc sladce(?), ale po většinu času je jeho hra vskutku výstavním kouskem s hutnou atmosférou a zkrátka vším, co je pro působivou podívanou třeba.. Inu, vášeň vodou neuhasíš.(2.9.2007)