Dobrovolná oběť

• Česko Dobrovolná oběť kanibala (více)

Příběh Armina Meiwese: německý kanibal Armin Meiwese, který se v roce 2001 přes internet seznámil se svou dobrovolnou obětí, člověkem, který byl ochoten se nechat porazit a sníst (ve filmu se postava jmenuje Oliver Hartwin) je zde částečně podán očima studentky (Keri Russell), kterou případ zaujal a rozhodla se vydat po jeho stopách a zjistit víc o kanibalově životě a jeho pohnutkách. (oficiální text distributora)

cariada

Hodně brutální a i nechutné. Tady spíš vyvstává otázka jestli je trestné, když s tím i potencionální obět sama souhlasí. Hodně morbidní snímek. ()

ManusiaLiar

Armin Meiwes určite nemal dostať taký vysoký trest. Pôvodný rozsudok osem a pol roka za zabitie (nie za vraždu, keďže jeho obeť súhlasila so zabitím), mal ostať v platnosti. Film vykresľuje tohto človeka priam až dokumentárne, dokonca aj úryvky z receptu "How to Butcher the Human Carcass" sú reálne. Páčilo sa mi spracovanie, temná atmosféra, nestrannosť, aj hudba. ()

ecceHOMMO

Celkom slušne spracované dielko, vychádzajúce podľa skutočnosti....útočí na nás hlavne po psychologickej stránke, pričom sa snaží dostať do mysle oboch aktérov a hľadá ich pohnútky, ktoré ich viedli k činu ktorý vykonali...... ()

tnp101

Překvapivě bez nechutných vizuálních detailů a díky autentičnosti a fungující atmosféře, včetně uvěřitelných herců, mnohem brutálnější než „gore-orgie“ v Saw a jemu podobných. Uvítal bych však alespoň náznak smyslu celého filmu. Pochopitelně funguje jako informační médium pro znalé i neznalé o tom, že se něco podobného událo, ale i přes hromadu doprovodných řečí k zamyšlení jsem byl ve výsledku obohacen jako po přečtení článku v novinách a nyní, zhruba hodinu po skončení, si vlastně již ani pořádně neuvědomuji, že jsem se na něco díval. Snímek vás tudíž vtáhne, ale žádné zapamatováníhodné momenty nehrozí. Kromě toho si myslím, že by bylo lepší natočit jej pouze z pohledu Armina Meiwese a ne do toho přidávat sice sympatickou, ale pro fungování filmu docela zbytečnou studentku, která diváka spíše mate. 60% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Po spuštění náš jako vždy čeká dvojice trailerů, tentokrát na snímky „Na konci světa“ a očekávaný „Ironclad“, poté na nás vyskočí klasicky jednoduchá hlavní nabídka a teď se vrhneme na technickou stránku přepisu. Obraz v 1080i a „celo-obrazovým“ poměrem stran 16:9 (oříznuto z původního 2,35:1) není již od pohledu žádným lákadlem. Jednak se opět nepodařilo odstranit veškerou kompresy a hlavně tomu vyloženě nahrává stylizace. Snímek je velice tmavý a přestože je zrna relativně málo, díky nahnědlým barvám působí velmi špinavě. Že je film tmavý by teoreticky ještě tolik nevadilo, černá je ale bohužel dost slabá. Ne, že by nebyla temná, ale ztrácí se v ní veškeré detaily a v nadmíru tmavých scénách má člověk často problém vůbec rozeznat jednotlivé prvky. Slavná není ani ostrost a množství detailů. O něco lépe pak vypadají „flashbacky“ s poškozeným obrazem v post-produkci, je jich ale bohužel málo na to, aby zastínily slabý zbytek. Na špatném obrazu přepis nenese plnou vinu, přesto bez váhání palec dolů. Originální zvuk v DD 5.1 je na poměry edice docela povedený. Prostorové reproduktory vytváří potřebnou skličující atmosféru, subwoofer příjemně duní a na úrovni jsou také dialogy. Bohužel došlo ze strany „Blu-ray edice“ k dalšímu problému a to je nejspíš odbyté kódování stopy. Ta po celou dobu stopáže v závislosti na hlasitosti dané scény vydává napříč všemi kanály nepříjemné praskání a znehodnocena byla také hudba. O tom, že se v žádném případě nejedná o tvůrčí záměr, se můžete přesvědčit v české DD 5.1 stopě, která těmito defekty netrpí. Zvukově zní srovnatelně a povedl se i dabing. Můžete tedy být největšími odpůrci česky namluvených stop, ale v tomto případě jej vzhledem k problémům té původní dost možná upřednostníte. S bonusy samozřejmě při této ceně nikdo nepočítá a recenzi můžeme ukončit. Vzhledem ke špatnému a navíc ořízlému obrazu a znehodnocenému původnímu zvuku musím udělit stejně jako v případě předcházející „Nebezpečné rychlosti“ nejnižší hodnocení a můžeme jen doufat, že má „Blu-ray edice“ své horší období za sebou. 10% ()

lennyd

Katie (Keri Russell] se v rámci své semestrální práce chce více věnovat případu Olivera Hartwinna (Thomas Kretschmann), který byl obviněn z kanibalismu. Svoji oběť, ochotnou nechat se zabít a sníst, přitom hledal na internetu... I když je film natočen dle skutečného příběhu Armina Meiwese, a nelze tedy nařknout filmaře z nuceného hledání šokujícího námětu, stejně mne nijak film neuchvátil. Myslím si, že právě takováto reklama je pro devianty tím pravým, a těžko říct kolik podobně nemocných lidí jako byl Armin Meiwes jeho sláva přesvědčila k podobným činům. Ale film úplně odepsat nechci, myslím si, že zpracování tématu docela sluší, akorát bych vystřelil tu studentku hledající téma na svoji práci, vzhledem k samotnému příběhu byla její role úplně zbytečná... ()

oveckaoa

Chlápek si podá na kanibalistické stránce (ne na homosexuální stránce jak nám tvrdí wikipedie tady v odkazu od kohosi to je hodně velký rozdíl) inzerát,že shání někoho kdo se od něj nechá sníst. Ozve se mu několik lidí,ale buď couvnou nebo se mu nelíbí (tady je ukázán jen 1 případ chlápka,který couvl). Pak se mu, ale ozve jeden,který chce sníst a dokonce má i představu jak to má probíhat. Takže se setkají jeden zabije druhého a začne ho jíst časem mu dojde maso podá si znova inzerát a chytnou ho. Rozhodně se nejedná o tak moc kontroverzní film jak se tvrdí 3/4 filmu sledujeme ženskou jak chodí po různých místech vrahova života (což je úplně zbytečné protože kromě toho, že mu umřela matka se o něm nedozvíme nic o té oběti se nedozvíme taky nic kromě toho, že má milence) a shání video té ´´vraždy,, nakonec ho sežene shlédne a zničí. Většinu filmu nejde ani nic vidět (chlápek s krvavou pusou v dnešní době nikoho nevyděsí a na konci chlápek co zabíjí chlápka v bezvědomí díru v hororu též neudělá) 60 procent, ()

MareT.

Film plyne celkem pomalu, ale napěchovaný takovými bizarními věcmi, že vás to udrží v pozornosti. Nechápu, proč se tvůrci zdržovali postavou Keri Russel - jen zdržovala celý děj. Posledních asi 15 min je pro silné povahy. ()

HonzysKISS

Určitě mě tenhle snímek bavil víc než ten od režiséra Mariana Dora. I když je to takové nudné, bez žádné akce, tak je to velmi dobře natočený příběh Armina Meiwese. Jak v dětství, tak i v přítomnosti. Občas to mělo i takovou tu příjemnou dramatickou atmosféru. Škoda jenom, že to nebylo zvrácené. Kdyby ukázali drsné scény, a ne všechno za zády, tak by to mělo mnohem větší šťávu. ()

Perfo

Kdyby do filmu nebyla našroubována zbytečná pasáž se studentkou, flashbacky do kanibalova dětství a život jeho oběti před tím, než se "seznámili" mělo by to daleko větší hodnotu a lepší vyznění. Takhle to celé vyšumělo do ztracena. Mělo se to vysloveně soustředit na kanibala... Když jsem se na to tak díval, říkal jsem si, že je velká škoda, že se toho nechopil Haneke ... ()

Silviaxx

Dobrovoľná obeť je jednoznačne veľmi zaujímavou a hlavne temnou a neobvyklou sondou do témy kanibalizmu. Najvýraznejším plusom je zhmotnenie myšlienok kanibala a súčasne aj jeho obeti - ako to vnímajú, prečo to tak je, ako sa pri tom cítia, čo ich k tomu vedie. Súčasne je tu aj poskytnutý pohľad človeka, ktorý je tým fascinovaný - študentky, ktorá o nich píše prácu. Tieto tri prvky tvoria skvelý celok, ktorý s použitím retrospektívy zmapuje dráhu oboch priamo zainteresovaných ľudí + študentky, ktorá nám túto dráhu mapovať pomáha. Prevedenie je veľmi nepríjemné a diváka nemôže nechať chladným a neznechuteným - niektorí (ja) budú fascinovaní, iní maximálne zhnusení. Každopádne, ja vyjadrujem hlboké nadšenie. ()

Deratizer

Film věrně natočen podle skutečného případu jednoho německého kanibala. Nejedná se o žádné zabijačkové vizuální orgie, to ve filmu nečekejte, pač to nebyl účel, jde tam pouze o zmapování skutečného případu, kde nebyla přednost natočit vizuální řezničinu, přestože nějaké ty brutální scény samozřejmě film má, jinak by to postrádalo smysl, ale do extrémních jatečných obrazových záběrů to nejde . Zkrátka a dobře, film zahraje na psychiku a člověk žasne, co všechno se mezi lidmi děje. Horor je v tom, že to není výplod fantazie, ale skutečnost. ()

Rathalos

No na to,ze sa jedna o sokujucu spravu,ktora je natocena podla skutocnej udalosti,tak od tohto filmu som mal vacsie ocakavania,vacsina casu je to nuda a ak konecne dojde ku samotnemu kanibalizmu,tak sa deje vsetko mimo kameru,cize je to priemerne spracovanie,ktore nemoze nejako extra ohurit...:-) ()

Rockerman

Film o německém kanibalovi se dal natočit dvěma způsoby.Buď jako krvavý horror nebo jako psycho thriller.Toto dílo se vydává spíš tou druhou cestou.To by mi nevadilo,ale myslím,že by se to dalo udělat líp,přitažlivěji.Já jsem se dost často nudil,takže nevím,jestli ty dvě* hvězdy nejsou ještě milosrdné. ()

Sinusiridum

Téma zprvu odporné, divák se těší (pokud je v tomto případě těšitelem) na co nejnechutnější story. Což o to, je to hrozné, je to nechutné, odpornost a zvrácenost, navíc dle skutečné události. Co víc si přát. Mě hodně mile překvapil celkový psychologický podtext. Proč někdo něco takového dělá, proč si někdo něco takového dělat nechá. Nejde jen o ošklíbání se nad zločincem a zločinem. Možná, že to jde i částečně pochopit. Scéna rozhodování, kdy vrah svoji oběť odveze zpět na nádraží s tím, že si není jist, zda to opravdu chce a oběť ho sama přesvědčí, že tomu tak je...byla pro mě hodně silným momentem. Pravdou je, že jsem byla z filmu trochu "vykulená". Výborní herci a dobré mrazivé nápady á la...nahrávka za dveřmi (už o tobě víme!). Film, na který si člověk čas od času určitě vzpomene. ()

Tormentor665

Nějak laciné. Vypadalo to přitom slibně, ponurost, nechuť, absence smyslu života, osobní tragédie, rodinná pouta (doslova), ale výsledek prostě příliš omezený. Navíc by si člověk pomalu myslel, že skoro každý homosexuál je úchyl a potenciální kanibal. A tam se doufám tvůrci nechtěli dostat... ()

ANTYCHRYST

No ..tak tenhle zážitek mi do teď chyběl. Koukat na to, jak frajer nejdříve chce ukousnout tomu druhýmu péro a když se nedaří, tak mu ho ufikne, osmahne na pánvičce a společně to péro povečeří...na což si ten bez péra ještě stěžuje, že je to tuhý.... krása.. sledoval jsem ve filmech mnoho hnusů, tisíckráte horšího, gore zrna, ale u tady tý scénky jsem myslel, že se pobliju... ač toho tak moc zase není vidět. Brrrrr to už fakt ne. Jinak film celkově dost utahaný drámo, nemastný, neslaný. Námět si zasloužil lepší zpracování a atmosféru. 35 % Jednou viděno a Blu-ray disc odkládám na poličku, kde už na věky zůstane. :) ()

Shanen29

Celkem dobře natočený film bez přidaných keců a blbostí kolem postav.Pocitově na úrovni a s výborným Thomasem Kretschmannem. ()