David Rice jako patnáctiletý žije v Ann Arboru v Michiganu, kde se zamiluje do své spolužačky Millie a dá jí skleněnou sněhovou kouli jako dar. Jejich spolužák, Mark Kobold, Davida šikanuje, vezme mu skleněnou kouli a hodí ji na zamrzlou řeku. David jde na řeku, ale propadne se pod ním led. Proud ho táhne pod ledem, ale najednou se ocitá v místní knihovně, a objeví tak svou schopnost „skákat“ neboli přemísťovat se v prostoru z jednoho místa na druhé během okamžiku. Ohromen svou novou schopností opouští svého násilnického otce a uteče z domova. O osm let později již dospělý David žije na vysoké noze díky tomu, že „skočil“ do bankovního trezoru a ukradl velké peníze. Jednoho dne ho v jeho bytě přepadne Roland Cox, což je velitel Paladinů, tajné společnosti náboženských fanatiků. Ti si slíbili, že vystopují a zabijí všechny „skokany“ (jumpery), protože jejich chování berou jako rouhání. Takové schopnosti, jaké mají jumpeři, má mít pouze bůh... (TV Nova)

Hakha

Obrovský potenciál, se kterým si mohl režisér pohrát a natočit špičkový film, ale bohužel tomu tak není a Jumper se stává filmem o ničem, který nezaujme ničím. Příběh nudí, je dost nezáživný, akce je mizerně natočená a Hayden Christensen, který měl celý film táhnout nepředvedl nic. Nezajímavá jednohubka, u které bylo obtížné film zhlédnout do trpkého konce, mé hodnocení 1,5 hvězdičky... ()

Eliott

Skvělý příklad filmu, který v průběhu let stárne mimořádně dobře. Je to celkem jednoduchý námět, kdy šikanovaný kluk získá superschopnosti a svět je černobílé rozdělený na ty hodné a zlé. Ale možná tahle jednoduchost není na škodu. Film jsem viděl již několikrát a teď jsem si ho opět nenechal ujít, když běžel v televizi a užil jsem si ho jako na poprvé. Původně jsem právě za tu jednoduchost daval jen 3 hvězdy, ale nyní své hodnocení upravuji. ()

Hellboy

Efektně natočené a samozřejmě "kdo by nechtěl takové schopnosti", nicméně to je vše. Jo a abych nezapomněl - bělovlasý Samuel L. Jackson:D Když tak vzpomínám na ostatní charaktery s podobnými vlastnostmi, tak Nightcrawler z X-men se mohl přemístit pouze na místo, které právě viděl a Hiro..je Hrdina:D Ví někdo, kde vzal David své schopnosti? Hlavně nehledat logiku! ... Začátek filmu je poměrně pomalej, seznámíme se s hlavním hrdinou a jeho schopnostmi. Jako první má v plánu získat peníze. Ale přepadnout banku?? Ve čtrnácti?! Děj nejdřív nikam neuhání, vlastní akce se dočkáme až v poslední půlhodině, pak za to ale stojí! Problém je, že u spousty scén, ač hezky natočených, si říkám, že režisér chtěl prostě ohromit neustálým střídáním nejrůznějších lokalit - mrazivá antarktida, horký egypt, rušné tokio... prostě natočeno na efekt. Zápletka je moc průhledná, to že hrdinovi zadržej přítelkyni (která je tam stejně jen jako hrdinův doplněk, který právě má zachraňovat..) a pak čekaj, až si pro ní přijde, je děsné klišé a co mi vyloženě vadilo, bylo zakončení (které nebudu prozrazovat - režisér řiká otevřená dvířka pro pokračování? já říkám zmršenej konec!). Kladl jsem si pořád otázky a nikdo na ně neodpovídal. Samotná zápletka, nebo spíš ústřední nápad, je hezký, ale nejsou dobře zpracované detaily, je to nedotažené. Například jaká je motivace Rolanda? Jak s k tomu dostal? Proč "Paladinové"? atd. Velký problém nastává s ústřední postavou, David (Hayden) je sice trošku sympaťák, ale taky protivnej floutek a nedá se s ním moc ztotožnit, a proč by s ním měl divák soucítit? Přecejen, je to zloděj, vlastně grázl..Hezká byla hudbička a Samuelovi L. Jacksonovi jsem jeho zlounství docela věřil. Dobrá byla role Jamieho Bella - Griffina. Sice taky grázl, ale dobře zahranej a věrohodnej. Díkybohu, že to bylo krátké, prostě vypnout mozek a sledovat hezké obrázky, pohodka, někomu to třeba stačí. Mě ale ani ne:) Celkově strašně nevyužitý potenciál. PS: tohle má mít pookračování? To si doufám tvůrci odpustěj.. ()

3DD!3

Abych pravdu řekl téma JUMPERovského universa se mi zamlouvalo od chvíle co jsem se o něm doslechl. Námět byl skvělý, ale zdá se, že scénář (kdoví možná i předloha) už ne. Navíc se Limanovi nosná dějová linie rozpadala pod rukama a já jsem nedokázal na to přijít proč. Jakoby se zbytečně nechal unést pamětihodnostmi a krásnými záběry exotických lokací a to radši nechci zmiňovat hloupě konstruovanou milostnou linii místo, aby zkoumal to hlavní proč tenhle film vznikl (samozřejmě tím myslím "skákání" a Paladiny). Herecké výkony taky nejsou nic extra. Christensen jakoby pořád hrál patnáctiletého (buď to bylo schválně nebo byl tak špatný, to je jedno), Rachel Bilson je jen přívěšek a Samuel L. Jackson by udělal líp kdyby si oholil hlavu (aspoň by budil respekt). Snad jen Jamie Bell to všechno ustál bez šrámů na (mé) duši. Ale dost už hany. Je tam opravdu dost dobrých scén, aby to za vidění stálo a jako jarní jednohubka je JUMPER pořád příjemně stravitelný. Pokud ale chtějí přijít s dvojkou, silně doporučuji nového scénáristu. ()

Hitman_47

No pevně doufám v sequel, jelikož tady Jumperové své schopnosti používají jak je film dlouhý, respektive se film nenese v poněkud trapném schématu, které nám servírují všemožné komiksové filmy, tedy na začátku velmi suchou akcičku, doprostřed něco hodně ostrého (ale zároveň krátkého) a nakonec něco suššího než uprostřed (a taky krátkého)...tady se to mydlí skoro pořád and dat's what I like, aight? ()

Le_Chuck

Nightcrawlerova čistka v Bielom Dome (X-Men 2) natiahnutá na akurátnych 88 minút zámerne jednoduchej MTV sci-fi zábavy. Áno z témy by sa sa dalo ukuchtiť lahodné kuracie soté s provensálskym korením najemno, ale pre dnešok sa úplne spokojím s poriadne mastným frite chicken. Že to Liman nepripálil (ako napr. Reny Harlin Covenanta, či Tamahori Next) ma koniec koncov ani neprekvapuje, len som tomu už moc neveril. Christensen na facku, ináč absolútne bez výhrad. JUMP! 80% ()

Kaka

Sice hloupé a neskutečně jednoduché, ale spontánní výlet do Říma, luxusni Rachel Bilson, executive suite v hotelu Boscolo Exedra s úchvatným výhledem na město a first class na cestě tam i zpět jsou atributy, které si mne velmi získaly. Jde jen o to jak se k tomuhle přistupuje. Jumper je na jedno vidění. Tématika je zajímavá, ale děj nemá hloubku. Technicky brilantní a tempo struhjící. Kvalitní střih je u Limana samozřejmost. Tolik bych to zase nehanil. Bavil jsem se. ()

Lavran

Sledovat tolik strašlivých hereckých výkonů, klišoidních dějů a pokoušet se naladit na frekvenci příběhu velké nijakosti se ukázalo jako docela dobrá zábava v plenkách. Alespoň, že se bylo na co koukat po efektové a akční stránce, která měla skutečně stylový říz. Ale pár set skoků navíc k dokonalosti by nebylo na škodu... ()

Falko

Suhlasim, ze scenar bol velmi slaby, alebo nedotiahnuty. Zostalo mnoho otazok, ale hlavne dve ma zaujimali najviac, ze preco sa niektori ludia stali Jumpermi, teda ze sa dokazu takto teleportovat a preco ti Paladini, alebo ako sa im hovorilo stale tychto Jumperov nahanaju uz od cias stredoveku. Je mi jasne, ze sa im nepaci to slobodne teleportovanie, ale to im este stale nedava pravo ich nejako obmedzovat, pokial im Skokani nijak neskodia. Zial, ziadnej odpovede som sa nedockal. Lenze pri tomto filme nesmiete premyslat a davat si otazky, preco tamto a preco toto, ale treba sa nechat bavit a unasat sa vizualnymi a akcnymi efektami. Na scenari by som tam par veci urcite zmenil, aj to teleportovanie nemoze byt zase tak jednoduche, staci sa ocitnut niekde na strede cesty, kde prave ide auto a moze byt po vas, ak vas prejde kamion. Taky HANCOCK (2008) sa mi pacil o trosicku viac. Som zvedavy, ako dopadne dvojka naplanovana na rok 2013. Reziser Doug Limen natocil aj AGENTA BEZ MINULOSTI alebo MR. & MRS. SMITH. _________ Hayden Christensen - (David Rice) +++ Jamie Bell - (Griffin) +++ Rachel Bilson - (Millie) +++ Diane Lane - (Mary Rice) +++ Samuel L. Jackson - (Roland) +++ Michael Rooker - (William Rice) +++ Tom Hulce - (Pán Bowker) +++ Kristen Stewart - (Sophie) +++ Hudba: John Powell +++ (Videl v kine 08.04.2008) +++ ()

castor

Takže, čtrnáct už mi bylo.. přesto, nebudu kousat.. matka je dávno opustila, otec své trable řeší raději s lahváčem v ruce. A toho času v sobě mladý David objevil netušenou schopnost. Dalo by se očekávat, že David takto vzácný dar využije pro veřejné blaho a bude páchat dobro, překvapivě ale loví holky, po nocích si do bank chodí pro pár milionků a vrchovatě si užívá teleportování bez hranic. Slibné herecké obsazení, atraktivní námět.. jenže tady nám bylo prodáno zboží s prošlou záruční lhůtou. Herci jsou matní a nevýrazní (u Christensena se to ostatně dalo čekat, u Samuela L. Jacksona je to bohužel škoda), snad jen Jamie Bell nebo Michael Rooker stojí za zmínku. Absolutně chybí zapamatováníhodné sekvence, řada scén postrádá jakýkoliv význam, romantická linka je umělá až běda a člověk si klepe na čelo, jak je možné v titulcích objevit jména scénáristů Davida S. Goyera (trilogie Blade, Temný rytíř) nebo Jima Uhlse (kultovní Klub rváčů). Logika si tak trochu ODSKOČILA.. a vy si skočte do půjčovny pro jiný film!! Odbytá příležitost.. prsty bych za ní sekal!! ()

Rex Mundi

Sci-fi námet sa mi páčil, začalo to dobre - v momente, ako sa do toho priplietla stupídna lovestory, šlo to všetko do hája. Hlavný hrdina sa začal správať ako hormónmi presýtený idiot, jeho lusknutím prstov obnovená láska z detstva bola len o niečo menšia blbka s večným jačaním (!!!) otázok, na ktoré nedostávala odpoveď (napriek tomu s ním sadla do lietadla a vliezla do postele v rovnaký deň ako sa stretli), ale najviac na to doplatil dovtedy sebestačný Griffin - škoda, že mu nenapadlo uplatniť viac asertivity na zamilovaného trpáka skôr a nezbavil sa ho, kým nebolo neskoro. Premrhaná šanca, z ktorej mohol byť aj film pre dospelých fanúšikov sci-fi. Takto je to len romantická sračka so špeciálnymi efektami pre tínedžerky. ()

Trellíno

Jako když si skočíte na luxusní hajzlík. Všechno tam bude nějaké měkčí, útulnější, voňavější, ale nakonec po pěti minutách zjistíte, že jste se stejně akorát vydělali jako obvykle. Prázdné, nudné, bez jediné zapamatovatelné scénky a bez pořádné hlavní postavy. P.S. Hiro by jim všem dal na prdel během deseti sekund. ()

freddy

Hayden Christensen, Jamie Bell a příběh o tom, že se dá cestovat i bez dopravních prostředků. Tedy alespoň do té doby, dokud po vás nezačne jít velmi nepříjemný Samuel L. Jackson. To pak je na čase buď rychle zdrhat, nebo to co nejrychleji skoncovat. Námět tohoto filmu mi přišel velmi zajímavý už hned, jak jsem se o něm dozvěděl. Ale pak jsem zhlédnutí tohoto filmu oddaloval. Až teď jsem se k němu dostal a musím konstatovat, že jsem nebyl vůbec zklamán. Tohle je velice zajímavý příběh o tom, že na světě existují jumpeři (skokani) a jejich lovci (paladini). Hayden Christensen si díky tomu, že je jumper, zachrání život, ale když už o své schopnosti ví, tak proč toho nevyužít k luxusnímu životnímu stylu. Ale ne vše není tak růžové. A tak se hlavní hrdina za pomoci dalšího sympaťáka v podobě Jamieho Bella rozhoduje vedoucího paladinů zničit. Je zde snad vše, co si můžete od zajímavého a atraktivního filmu přát. Sympatický hlavní hrdina, relativně zajímavý příběh a nechybí ani vydařené akční záběry. A záběry z nejrůznějších míst celého světa jsou už jen jakousi třešničkou na dortu. Já jsem si tenhle film prostě užil, líbil se mi, a neváhám udělit nadprůměrné čtyři hvězdy. ()

Spooner

Taková ta klasická popcornová jednohubka, u které musíte vypnout mozek a za žádných okolností se ho opovážit zapnout. Jinak by vám totiž došlo, že to je vlastně celý pěkná blbost. Z tohodle námětu se totiž dalo udělat po příběhové stránce mnohem víc a to co se týče samostatné schopnosti (kde se vlastně bere, nebo proč jí hlavní hrdina má?), nebo aspoň z načrtnutí hlavní postavy, která rozhodně není žádnej Hiro zachránce světa, ale spíš takovej hajzlík, kterej si chce užívat. Žádného pořádného příběhu se ale nedočkáme a vývoje postav už vůbec ne. První hodinu se toho ani moc nestane a nebejt Limanovi režie, tak se unudim. Tu poslední půlhodinku to nabere konečně tempo a začnou se dít docela zajímavé věci. Ta poslední půlhoďka tedy opravdu stojí za to. S herci to je tak půl na půl. Christensen byl docela nevýraznej a fakt se moc nepředvedl a Rachel Bilson je tam skoro zbytečná, ale ta aspoň hezky vypadá. Jamie Bell si to naopak hrozně užívá a Jackson hraje stejně dobře jako vždycky. Vcelku je to tedy stravitelný průměr, ze kterého se dala udělat mnohem víc cool akční jízda, než jaká z toho vzešla. Na pochutnání na popcornu ale dobrý. 60% ()

petero

Bell umí, Christensen a jeho kamoška neumí. Liman umí len tentoraz narazil na riedky scenár a tak film sa nemôže poriadne oprieť o príbeh a tým pádom je menej peckový ako samotný trailer. Film aspoň dáva odpoveď na otázku keď sa pred nami z nenazdajky objaví nejaké auto alebo nám zrazu zmizne z dohľadu, tak šoférom je určite nejaký skokan :-). ()

pepo

dosť tragicky nevyužitý potenciál.dúfam, že sa dočkám pokračovania od iného režiséra pretože možnosti sú obrovské. ()

Reiniš

Jednoduché, efektní a dobře obsazené (Christensen je sympaťák a Rachel Bilson je kus). Mít to lepší děj a údernější konec, mohlo tu být o hvězdu víc. Takhle si Jumper doskočil pro čistý průměr. ()

Xmilden

Velmi slabé, díky krátké stopáži je to jen taková rychlovka, která rychle prošumí. S tímhle tématem by se daly dělat věci, ale film mi příjde takový celý odfláknutý, nedotáhnutý. Akční scény nevypadají přitom vůbec špatně, ale scénám mezi nimi by asi uvěřilo pouze mimino. Nejlepší herec je tady bezpečně Michael Rooker, který si kategorického ožralu zahrál opravdu přesvědčivě. PS: láska mezi ústřední dvojicí je ještě více trapná než v Matrixu a to už je co říct. Nečekal sem, že je něco takového opravdu možné. No, asi je. ()

Phobia

Vyloženě promrhaný potenciál zajímavého tématu. Pár hezkých efektů, jinak zmatek nad zmatek, není co a koho pochválit - hloupý děj, nevýrazní herci, prostě zklamání. Knižní předlohu jsem nečetla a po shlédnutí filmu už ani nemám zájem ji číst. P.S.: Komentář uživatele Ai.ma mě vážně rozesmál (je krutě pravdivý), takže dodatečně děkuju za veselejší den a jdu si přečíst další jeho komentáře:-). Ježíšku, k té srajdě se chystá pokračování :-O. Bez mé účasti, neděkuji. 33% ()

-bad-mad-wolf-

Obsahově prázdné, potenciál nevyužit. To ano. Logika také nic moc a bělovlasý bijec Samuel L. Jackson? Škoda mluvit. Na druhou stranu, potenciometr zábavy tvůrci vytočili téměř na maximum: film je krátký, našlapaný efektní akcí od začátku až do konce a navíc ukáže celou řádku pohledných obrázků. Jamie Bell byl fajn, Rachel Bilson je kočka a Jumperovi tak do čtyřhvězdičkového výplachu chybí jen pořádný příběh. Druhému dílu bych se moc nebránil. ()

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

04.03.2012

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (více)