David Rice jako patnáctiletý žije v Ann Arboru v Michiganu, kde se zamiluje do své spolužačky Millie a dá jí skleněnou sněhovou kouli jako dar. Jejich spolužák, Mark Kobold, Davida šikanuje, vezme mu skleněnou kouli a hodí ji na zamrzlou řeku. David jde na řeku, ale propadne se pod ním led. Proud ho táhne pod ledem, ale najednou se ocitá v místní knihovně, a objeví tak svou schopnost „skákat“ neboli přemísťovat se v prostoru z jednoho místa na druhé během okamžiku. Ohromen svou novou schopností opouští svého násilnického otce a uteče z domova. O osm let později již dospělý David žije na vysoké noze díky tomu, že „skočil“ do bankovního trezoru a ukradl velké peníze. Jednoho dne ho v jeho bytě přepadne Roland Cox, což je velitel Paladinů, tajné společnosti náboženských fanatiků. Ti si slíbili, že vystopují a zabijí všechny „skokany“ (jumpery), protože jejich chování berou jako rouhání. Takové schopnosti, jaké mají jumpeři, má mít pouze bůh... (TV Nova)

lesumir

Na Jumpera jsem se tesil, ale moc neocekaval, uz podle komentaru tady na csfd a podle traileru, ktery mi prisel dost laciny. Ale to, ze to bude takova nuda, to jsem necekal, dekuji Limanovi za "kratkou" stopaz, protoze delsi uz bych vubec neprezil... Je to hrozne odflaknute, dalo se z toho vymackount urcite vic, kdyby Jumpera hral nekdo "opravdovy" a Samuel se trosku vic snazil. Hvezdicku navic davam za slecnu Bilson z OC :) ()

Hrabka

To je neskutečný jakou rychlostí se tenhle film řítí. To se nám něco děje a najednou se děje úplně něco jinýho. Nejhorší je, že se nic pořádně nevysvětlí a film těží jen ze zdařilých efektů. A samozřejmě z docela povedeného nápadu. Jenže to nestačí, autoři si s tím mohli dát trochu práci a ten děj trochu víc propracovat. Vždyť to je hrůza, divák si musí úplně všechno domýšlet. Moje oblíbená Rachel Bilson se moc nepředvedla, je to sice kočka, ale měla by zůstat u seriálů. Christensen špatný a Jackson mi do té role vůbec neseděl. Jednoznačně nevyužitý potenciál, mohlo se z toho vytřískat mnohem víc. 40% ()

balone

Dobrý nápad, nudné zpracování, bohužel, mohli do příběhu dát něco speciálního a nedržet se amerického schématu filmu pro blockbustery. Škoda. 40% ()

juta

Velmi dobrý počin, který by si zasloužil pět hvězdiček za nápad, ale přeci jen to nebylo úplně dokonalé, něco tomu chybělo, jestli bylo špatně něco v dějové lince, chybějící záběry, které by rozšířily danou scénu... něco mi tam nesedělo, fakt nevím, nedokážu to popsat, je to škoda, protože se mi to opravdu líbilo. ()

Fiftis

Zostáva triková a kamerová exhibícia spojená s krátkymi návštevami atraktívnych lokalít celého sveta (Slovensko medzi nimi z neznámych príčin nebolo). A za tým je len prázdny a hlúpy príbeh. Sledovanie je zbytočné márnenie času, najmä teraz, keď ťažko nájdete film, ktorý by nedostal nejakú pozlátenú sošku. ()

Shakers

Doug Liman nie je zlý režisér, no teraz mal asi slabšiu chvilku. Príbeh je zo začiatku celkom zaujímavý a dobre sa na to pozerá, no po čase sa s toho stava miestami nuda. Hayden Christensen nieje tak výrazný ako v Star Wars a Rachcel Bilson tomu tiež moc nepomáha. Herecké obsadenie je dosť slabé. Akcie sú síce originálne a majú štýl a tempo, ale herci v tom príbehu dokopy nemajú čo hrať. 60% - 3* ()

TedGeorge

Nejaka vlci mlha zapricinila, ze sem se rozhodl dohanet resty meho oblibeneho rezisera Douga Limana a s velkym zpozdenim mrknout i na Svetr. Nemel sem to delat. Strasna to sracka, kterou tahne na same dno zumpy Hayden Christensen. U neho se neda rict, ze by byl jenom spatnej. Dokonce se u nej neda rict, ze by byl napresdrzku. Ten clovek ve me probouzi velmi silnou reakci a chtel bych videt, jak se zakousne do obrubniku a nejaky tlustoch mu pak na tu hlavu skoci. ()

Pepinec

O tom, že se chystá tento film jsem se prvně dozvěděl při rozkoukání první série Heroes. A značně jsem se těšil, zvlášť, když režisérská taktovka byla přidělena Dougu Limanovi, který pro mě již jednu lahůdku v podobě vykutálených manželů Smithových připravil. Jenže, co se nestalo... Potenciál nápadu se podařilo naplnit snad jen do té míry, že Hayden Christensen se vskutku vznesl. Toť vše. Nic, co byste nevěděli už před začátkem, si z filmu neodnesete. A je to veliká škoda, vždyť kdo z nás by nebral takovouto vlastnost a kdo z nás by nechtěl alespoň prožívat tento dar s hrdinou ve filmovém příběhu? Uvidíme se příště, Dougu. Zkuste zpracovat vlastnost neviditelnosti a buďte připravený lépe, prosím. ()

Boogeyman

Jumper není vyloženě špatný film, řemeslně je povedený, akční scény svižné a samotné teleportování děsně cool, ale hlavním a obrovským záporem je povrchnost, jak dějová, tak herecká. Po akčním filmu nechci žádné promyšlené rozebírání možností teleportace, ale stupidita a samozřejmost, s jakou k tomuhle tématu přistupuje Jumper je až směšná a ambicióznějšímu projektu by ta „košatost“ děje nevystačila ani na půlhodinku. Také jsem doteď obstojně odolával masáži ohledně herecké neschopnosti Christensena, po Jumperovi již vzdorovat nebudu, nemůžu ani nechci, je to prostě prkno jak buk. S.L. Jackson sice prkno není, ale za tuhle roli blonďáka nahánějícího jumpery by jedním zasloužil po hlavě. On celkově poslední léta vybírá filmy dost podivně. Nebo, že by byl v takové krizi, že si vybírat nemůže? No, vzhledem k Marvelu o tom pochybuju. Doug Liman začíná být nechutně průměrný rutinér, škoda ho. Prostě Jumper ve vás zanechá asi tolik, jako reklama na Škodu Roomster se zvětšnými zadními okénky. Řeknete si: „Heh, zajímavej nápad, ve výsledku ale píčovina. Aspoň že je to krátký a dá se na to koukat.“ ()

sheen

Nápad dobrý ale provedení už vázne, málo akce a vadí mi ta "love story", alespoň, že to není tak dlouhé a film uteče jak voda. Samuel jako obvykle výtečný. Spolu s 10 000 před zklamání roku. ()

Stegr

75% - Stejně jako nedávno viděný Hancock to byla blbina. Byla to však opět zábavná blbina, plná zajímavé akce a pro mě sympatických herců. Notoricky známá světová místa jsem s Anakinem procestoval moc rád a druhý díl mi vadit rozhodně nebude... ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Hayden Christensen je výjimečně příjemný, zvuky a občas i hudební melodie, zajímavý námět, a taky: kde se vám v jednom filmu sejde Rachel Bilson, AnnaSophia Robb a Kristen Stewart? :-), -co na tom, že jsou jen na ozdobu, scénář bych si představoval jinak, akce i triky jsou na slušné úrovni, ale pořád by na nich bylo co zlepšovat, Samuel L. Jackson mi sem moc nepasoval, a náhodou by to mohlo být i delší/// Chaotické a neuspořádané asi jako samotné skoky. Mám trošku smíšené pocity. Docela se mi to líbilo, ale šlo to udělat celé mnohem lépe. Herci mi k sobě moc nepasují a aji jednotlivé scény jsou na sebe naskládané tak nějak bez rozmyslu. Asi po první půlhodině byl odvyprávěn celkem obsáhlí příběh a já si říkal, že v tu chvíli by to mohlo skončit. Naštěstí tvůrci začali po té zmíněné půlhodině odvíjet další děj, tak aby bylo aspoň na co koukat a aby v poslední půlhodině došlo k závěrečnému střetu. Nejvíce se mi líbila postava Rachel Bilson, která tam byla za nás diváky, sledujíc co se to kolem ní děje a přitom toho moc nechápala. Takže dělala překvapenou a to je vždy zajímavější, než když se někdo mlatí někde, kde o nich nikdo neví. (njn, jsem deformovanej Hvězdnou bránou) Devastace bytu rulezz. Ve výsledku však jen efektivní jednohubka/// Celkem 69%/// ()

Rosaviva

Když jsem to poprvé viděla tak mě to opravdu moc nenadchnulo, a nebyla jsem z toho odvázaná ani napodruhé, ale dalo se na to koukat, je to.. Docela originální zápletka, mohl by z toho být poměrně dobrý film, kdyby to někdo vymyslel a natočil líp. A hlavně z toho měli udělat jen jeden film, a ne, že konec udělají otevřený, takže už se nejspíš někde točí dvojka. Tak, koukat se na to dalo, tak tomu trošku přidám a dám 3*.. Kdyby nebylo těch chlápků co po Jumperech jdou, chtěla bych jím být, lákavá představa moct cestovat všude po světě a nepotřebovat k tomu v podstatě ani korunu. ()

666teen

Vybavila se mi plastová totalitní taškařice Kloboučku, hop! Poměr cena-zábava vyznívá jednoznačně ve prospěch plastového pana Klobouka. Hayden by možná dobře vypadal jako model v reklamě na Něco, ale film neutáhne, ať si hopsá jak chce. ()

Sysel_CZ

Čas od času se objeví film, ve kterém si opravdu většinu délky jen přeju, aby hlavní hrdina už prostě umřel a film skončil. Ale jako přehlídka lidské i scénáristické demence to špatné nebylo a triky jsou taky fajn; možná bych měl dát aspoň ty dvě hvězdičky, ale jen vzpomínka na některé scény stačí na to, abych si řekl: víc fakt ne. ()

Allien.9

Roztržitý děj, zbytečné scény, směšné dialogy a hloupé herecké výkony - to je jen zlomek negativ, kreré dělají z "Jumpera" skutečný super-hrdinský průser. Za zmínku tak stojí opravdu jen ty "skoky" (především pak ten s Double-deckerem), protože ty alespoň - když už nic jiného - pěkně vypadají... K plánované dvojce, na kterou se stejně nejspíš nikdy nepodívám, bych ráda řekla jen čtyři slova: ZBAVTE SE TOHO LIMANA. ()

HAL

Hloupá, povrchní a s dosti hrozně natočenými akčními scénami (jděte už s tou Greengrasovsky rozklepanou kamerou doprdele!), ale i přesto dost zábavná pitomina. I když Hayden hraje opět jako tele je jeho příjemně floutkovská postava celkem sympatická a svým přístupem k vlastním schopnostem a k životu docela přitažlivá, takže ta necelá hodina a půl v jeho přítomnosti uteče ještě dřív než začne nějak víc bolet... ale mozek musí být v režimu off v každém případě, stejně jako očekávání něčeho víc než jen pouhé béčkové zábavy na jinak nudné odpoledne. 6/10 ()

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

04.03.2012

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (více)