Zhrobudohrobu

Chorvatsko / Slovinsko, 2005, 99 min

Jan Cvitkovič

Masky:

Anja Godina

Veľmi silný film, ktorý od tragikomédia vedie k čistej tragédii. Zostal som kvôli nemu hore do jednej v noci a päť minút pred koncom vypadlo televízne vysielanie, napriek tomu posledná pointa, ktorú som ešte videl ma svojou silou absolútne odrovnala.(28.4.2009)

Zmatečný snímek bez výrazného kladu. Nálady a scény na sebe navazují aby děj plynul. Logická či rytmická posloupnost však chybí. Film střídá humorné scény s takovými, kde až mrazí bez zjevného důvodu. Jedním z kladů mohli bít herci, kteří své úlohy zvládli povětšinou spolehlivě, rozehrát postavy do hloubky jim však scénář s nejistou režií nedovolil. 50%(28.10.2007)

Tak tenhle snímek mně opravdu dostal. Má velice příjemný pozvolný začátek, pak začíná přiostřovat a nakonec dechberoucí záběr! Nemohu opomenout ani výborný hudební doprovod!(14.6.2009)

• Ony

Za prvé balkánský, za druhé o hrobech. Koho by to nezlákalo? Bohužel výsledek zklamal. Místy jsem si sice říkala "jo, jo, ...", ale nikdy jsem nedospěla k pořádnému "JOOOO!" Naprosto souhlasím s výtkami uživatele Radko. Ovšem hudební doprovod závěrečných titulků je překrásný a mimochodem jsem v těch titulcích v sekci poděkování postřehla pár zajímavých jmen, třeba Charles Bukowski nebo John Irving (?).(23.10.2007)

Zajímavý tragikomický začátek, rušivé scény, které v polovině filmu tvůrcům ještě odpustíte a pak jen drsná, zbytečně krutá a dohromady bezobsažná katarze na závěr... nevím, nevím, nevím... za skvělou muziku, sebevražedného dědečka a slušný herecký výkon hl.představitele, Idy a možná několika dalších postaviček 6/10(7.12.2007)