Televizní reality show, ve které několik dvojic závodí po světě. Otevírají obálky s úkoly a nejlepší, nejrychlejší tým vyhraje 1 000 000 $. (maroon93)

Rekpet

Prozatím asi nejlepší reality show, co jsem kdy viděl. XVIII - Nejsympatičtější tým - Mel a Mike, Nejméně sympatický tým - Ken a Vyxsin, první série co jsem viděl, dobrá volba soutěžících, indičtí řidiči jsou pravý šílenci, velmi mě to chytlo a ani na chvíli nepustilo. Vítěz sice nebyl podle mých představ, ale co už. SV - Nejsympatičtější tým - Flight time and Big easy (bohužel jsem již věděl, jak to s nima dopadne), Nejméně sympatický tým - Lance a Keri, Praha mě samozřejmě potěšila, překvapilo mě, že jsme se jako ČR ukázali v dobrém světle a týmům se zde líbilo. XVII - Nejsympatičtější tým- Michael a Kevin, Nejméně sympatický tým - Nick a Vicki (snad ani není možné, aby byl někdo takto blbý), asi nejlepší season co jsem viděl a poprvé jsem spokojený s tím, kdo vyhrál. ()

Stanley619

1. série - Team Quido SUCKS! Ty dva buzíci mě neuvěřitelně srali. 69%. 2. série - Na tuhle řadu jsem se koukal, hlavně kvůli neuvěřitelně krásné Paige. Ale i konec stojí za zmínku, byl to boj do posledního dechu. 70% ()

bufanda8

Jedině kvůli tomuhle se koukám na Nova Cinema. S tímhle se opravdu vyšvihla! Konečně skvělá reality show, která je opravdu akční a děje se v ní něco smysluplného. Některé úkoly bych teda nechtěla plnit, a sama si do poslední chvíle koušu nehty a jsem napjatá kdo vypadne. Mimochodem, právě skončila - nevím, která řada ale Chipovi a Kim jsem to přála :-) ()

lili6

Výborný pořad, dokud jsem se dívala na Kdo přežije, nemyslela jsem si, že by mě nějaký jiný pořad mohl tak zaujmout. Prvotní názor na amazing race byl spíše negativní, jelikož bych řekla, že byl i ovlivněn mým vnitřním rozpoložením z toho, že na Kdo přežije končí "na úkor" nějakého jiného pořadu. Ovšem Amazing race mě nakonec úplně pohltil. Samotnému diváku nenabízí pouze zábavu a napětí, ale i určitý koncept poznání nových míst a lidské mentality v jiných státech. Momentálně jsem dokoukala 9. řadu, do této doby mi neunikl ani jeden díl, ovšem v poslední době dochází k opakování určitých úkolů a zemí, kde jsou úkoly prováděny. Navrhovala bych tak nějaké určité oživení, jakým byla např řada s rodinami. Jinak opravdu supr pořad! ()

Bukk

Je to zajímavá show, kde máte neuvěřitelnou možnost procestovat celý svět. Sice jsem neviděla všechny řady a ani se na to nechystám, ale těch pár mi ukázalo, že ne vždy je všechno jisté. Hodně taky záleží na lidech, protože ne všichni člověku padnou do oka. S příchodem Joeyho a Meghan jsem si závod užívala jako nikdy předtím a díky nim mi bylo umožněno jakési "podívání se do zákulisí". Jim patří ta čtvrtá * především. Jejich eliminace byla srdceryvná., dlouho jsem tak pozitivní lidi neviděla. Tato soutěž prověří kvality každého. A ne jen fyzické. ()

Yokolobuna

S1 80% S2 80% S3 85% (Nejlepší série s bohužel špatnými vítězi /minispoiler/ Když vyhraje člověk, kterého by jste nejraději vylískali je to prostě k vzteku. Na druhou stranu druhý z dvojice si vítězství zasloužil z celého pořadu nejvíce. /minispoiler/). ()

jorgus

pro me nejlepsi realtiy show, kde vitezove si opravdu ten milion USD zaslouzi..tydny cestovani okolo sveta, kde rozhoduji vteriny..kazdy druhy den v jine zemi..perfektne poskladane ruznorode tymy. Samotne provedeni poradu je vyborne, od uvodniho intra po nekolik gradaci v dile..skvela prace strihacu kdy si opravdu neni divak do posledni vteriny jist jak to dopadne az po vzdy zajimavy vyber zemi a ukolu. Ja tento porad osobne beru i jako netradicni cestopis, protoze kazda zeme, kazde mesto, kazka mistni zajimavost je ve strucnosti predstavena. S1--- je videt ze je to rozjezd, takze jeste je co zlepsovat..vubec ne dramaticky finish, kdy divak uz vi kdo vyhrall-prohral, nejasne pozice soutezicich behem zavodu atd, vyzdvihnul bych ale moc zajimave obsazeni, kde po par dilech jsem se uz plne soustredil jen na ne a ne na nedostatky:)80% S2--- bohuzel zatim nejhorsi sezona, nedostatky z minuleho dilu pretvrvavaji, pak pro me nepochopitelne opakovani zemi ktere se jeli minulou sezonu a hlavne to co dela reality soutez soutezi..ztotozneni se se soutezicimi..zde byla banda totoznych nezajimavych paru, takze se mi poprve stalo pri teto soutezi kdy jsem trpel:( 50% S3 --viditelna zmena k lepsimu, at uz v obsazeni a hlavne take v mnou vycitanych chybach v predeslych dilech..jen porad jeste zamrzi relativne snadne ziskani Fast Forwardu 85% S4 --- videno az od predposledniho dilu, hned me to zaujalo:) S5 --- 95 % hned druha nejlepsi serie, procestovany cely svet krizem krazem a navic zvitezili mi favoriti:) S6 --- 80 % prumerna serie, stale ale velky nadprumer v ramci zanru S7 --- 100 % nejlepsi dosavadni serie..hlavni zaporaci z trosecnika Rob a Amber, zajimave pojeti zemi, nejvice vyhecovane momenty a nejzajimavejsi final episode S8 ---nevidel S9 --- 90 % v teto serii asi dosavadni nejttezsi ukol S10 --85 % tady me prislo ze jako by Tvurci preslapovali na miste, pro me relativne uspechane finale S11 --- 95 % all star ..nejzajimavejsi tymu dosavadnich seasons..bohuzel pro me ty nejzajimavejsi tymy vypadli do prvni poloviny..ale presto v tomto poradu i kdyz osobne uz nikomu nefandite tak Vas to strhne dal:) S12 --- 90 % opet skoro za vybornou:)S13 je videt, ze si produkcni tym bere to nejlepsi z minulych dilu,opet moji favorite padli brzo a opet to ale bylo napinave do konce 90%S14 - konecne zase vyhrali moji favoriti:)a napr Rumunsko awesome:)80%S15 z pocatku hodne stejnorodych dvojic, ale pak se to vyselektovalo k tomu nejlepsimu..a ..konecne Praha to ji mto trvalo:)90%kovbojove byli super, plus celkem dobre lokace 90%soucasna rada - super tymy, fakt sympazicti, ale lokace naopak nic moc..:(zatim 85% ()

tyna97

Jedna z nejlepších věcí/soutěží, co se vysílala. Cestování a informace o kulturách různých světových kontinentů jen přes celevizní obrazovku. ()

TORTERAjirka

Jeden z nejzábavnějších cestopisů vůbec. Tahle reality show je plná adrenalinu, zábavy a místo nekonečného řešení vzájemných vztahů se soustředí na úkoly a samotný závod. Musím pochválit zejména práci se střihem a kamerou. Po čase se sice stává soutěž lehce repetetivní a bylo by fajn, kdyby se trošku více míchalo s mechanikami speciálních stanovišť. Jediné co mi trošku vadí je snaha CBS udržet soutěž napínavou očividným šrocováním v letadlech a v kritických uzlech. Bylo by fajn, kdyby to vymysleli více kreativně. Ale i přes to se jedná o velmi solidní podívanou, která dává smysl. ()

Regis

Naprosto ultimátní návyková záležitost, po dlouhé době jsem se na nečem zasekl. Podle toho co jsem zatím viděl, tak největší klady: výběr lokací, střih a hudba. 12 týmů je dost, aby jste si vždycky našli několik oblíbenců a jak závod směřuje do finiše, tak napětí eskaluje. ()

Ydrosten

Z dalšími řadami / sériemi , sice zábavnost a napětí malinko ( opravdu jen malinko ) vytrácí , ale poprávu si myslím že se jedná o jeden z nejlepších REALITY které může TV nabídnout. Krásné lokality , soutěžící nemusí jíst kdejaký blivajz aby dokázaly že jsou prasata schopný všeho a nemusí dokazovat svoji sílu kdejakým hloupým soubojem jeden na jednoho. Nádherná práce s neherci a relativně zajímavýmy rodinamy , kamarády atd. Velice pohodový pořad. 5* ( za ostatní série bych jednu ubral , protože už je to v 9 řadě dost ohrané , ale přes to pořád na vrcholu zábavy ) Nejlepší serií je pro mě ta s rodiči a dětmi - rozhodně nejlepší. ()

char_t

Jedna z lepších reality show. Po pár řadách ale začne nudit, pořád se opakuje totéž dokola... A navíc za každým rohem vidíte, jak je to umělé, vše jen pro kameru, a mnohem víc show než reality. Škoda, i takový Survivor je reálnější než tohle. ()

SidneyP

Chtěl jsem tomu vpálit čtyři, ale vzhledem k velmi zajímavému námětu této reality show, proč tomu nedát pět. :) Poučné, chytré, krásné prostředí (ať už jde o prosluněnou Havaj, nebo o Švýcarské Alpy), zajímavé typy postav, které buď totálně nesnáším, nebo jim fandím. Prostě jedno z lepších dílek. :) 90%. ()

TakeruDavis

Vůbec nejluxusnější soutěž v dějinách, předčící i Pevnost Boyard, Hry bez hranic, Survivor... prostě všechny. Toto je královna všech soutěží. A přesně jak říká larelay, v amerických soutěžích stojí za to se i jen zůčastnit... Ale pouze koncept a polovina řad je amerických, je několik z jihoameriky (myslim že Brazílie) a v Asii taky točí vlastní. Pro zajímavost, některé díly měli i české etapy. A nová T.A.M.A. China Rush se namísto po světě má odehrávat "pouze"(přecejen je velká) v různých městech Číny. Každopádně by nebylo špatné, kdyby někdo uspořádal něco podobného v ČR lokálního a nebo kdyby byla čistě (středo)evropská ()

Naki

Miluju!! Asi nejlepší reality show, jakou jsem kdy viděla. Je inteligentní, zábavná, poučná a nechybí i napětí, pokud si oblíbíte některý z týmů. :) Gary & Mallory team yellow !! ()

salamandrr

Sledoval jsem australskou verzy pořadu, ale nemyslím, že se výrazně neliší od US. Jak už je zde napsáno, můžeme jen litovat, že pořad těchto rozměrů si české televize nemohou dovolit, neb sledovanost by jim náklady nevrátila. V podstatě jde o to, že týmy dvou lidí cestují z místa na místo, v rámci jednoho státu nebo i napříč kontinenty, kde plní snadné i velmi těžké úkoly. Zásadním úkolem je však orientace v cizí zemi a štěstí. V australské verzy bylo úkolů na štěstí několik, hlavně v závěru pořadu to považuji za vyloženě nefér část, která kazí jinak úžasnou soutěž. Soutěž mají šanci vyhrát fyzicky a psychicky odolní jedinci, kteří ideálně trochu sportují a nechovají se k soupeřům jako svině, neb ti jim to velmi snadno vrátí prodloužením trasy. ()