poster

Reservation Road

 • USA

  Reservation Road

 • Slovensko

  Reservation Road

Drama / Thriller

USA, 2007, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ***

  To že tady skoro každý uživatel dává tomuto filmu 3 hvězdičky není určitě náhoda. On to totiž takový film na těch 60 % je. Film řeší takovou ošemetnou situaci, semtam ji trošku vygraduje, místy ji pak zase trošku zklidní. Nejvíce mě samozřejmě dokáží nadzvedávat ty nekonečné kecy o nebi a scény v kostelech, ale zase vím, že Amíci jsou na tohle proště už ujetí a jediné východisko jim v životě poskytuje Ježíš. Každopádně až odpadnou tyhle náboženské hlouposti, tak se z toho začíná stávat i celkem zajímavá podívaná. Tedy v rámci průměru.(5.11.2008)

 • honajz
  ***

  Zajímavých thrillerů se příliš neobjevuje. Tedy – thrillerů je hodně, ale tuctových. Reservation Road (česky něco jako jízda na zapřenou) sice není dokonalý, ale zajímavý rozhodně ano. A také pěkně depresivní, zvláště pokud jste rodiči dítěte od takových tří do deseti let věku. Máme tady dva muže. Jeden srazí malého kluka a z místa činu ujede. Druhý, otec přejetého kluka, hledá možná až příliš zoufale vraha. Oba svede dohromady náhoda – otec vrah má poskytovat právnické služby otci přejetého kluka. Právník se postupně začíná sebeobviňovat a jeho již tak nabourané manželství spěje k rozvodu a zákazu vídání se s vlastním synem. Jakákoliv podobná historka může být natočena hloupě, lacině a podbízivě. A nebo využije vynikající kameru, herecké výkony i hudbu, umírní se v cituplných dojímacích scénách, případně je úplně vypustí, a dokonce nechá závěrečný soud na samotném divákovi. A to je právě případ Reservation Road. Herci sice patří mezi známé tváře (Joaquin Phoenix, Mark Ruffalo, Jennifer Connelly či Mira Sorvino), ale hrají naprosto přesvědčivě (na pár drobných výjimek), takže jim jejich problémy, vnitřní prožívání, paniku, strach a bolest věříme skoro dokonale. Což je dalším základním kamenem úspěchu. Dodávám však ještě jednou, že přes mírně nadprůměrné filmařské kvality jde o velice depresivní snímek. Disk nabízí film v solidním obrazovém i zvukovém provedení a v bonusech vystřižené scény (8:04) a film o filmu (14:40) - oboje s CZ titulky.(28.12.2014)

 • Skip
  ****

  Drama o pomstě a výčitkách svědomí zahrané dvěma herci, kteří do svých rolí otců dali vše, co uměli. Možná v jistých chvílích trochu kostrbaté, ale i tak velmi dobrý film, který nenechává chladným a hořkost v ústech, lítost i bolest provázejí celý ten příběh, který se může kdykoliv stát na jakékoliv silnici.(16.11.2011)

 • ed_wood
  ***

  Veľmi silný príbeh, ktorý je veľmi slabo natočený. Otec, ktorý sa spolu s rodinou snaží vyrovnať so smrťou milovaného syna a muž-vrah, ktorý stojí pred veľkou dilemou: priznať sa, alebo na všetko zabudnúť, aj keď je to nesmierne ťažké. Hereckým výkonom sa nedá čo vytknúť. Mark Ruffalo snáď o kúštiček prevyšuje Joaquina Phoenixa. Lenže kameňom úrazu je réžia. Terrymu Georgovi sa podarilo natočiť film, ktorý je vo viacerých fázach nudný a rozťahaný ( to si myslím aj o jeho Rwande). Snímok sa končí dosť predvídateľným záverom. Reservation Road mohla byť výborná dráma, no namiesto toho je to len ďalší priemerný film, na ktorý si o pár dní nebudem ani pamätať.(1.1.2009)

 • lopata555
  ***

  Jennifer Connelly a jej ďalší skvelý herecký výkon ... film trošku pokrivkával, trošku pomalé tempo, atď ...(11.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace