Drama / Thriller

USA, 2007, 102 min

Tohle je film o něčem, co žádný rodič nechce nikdy zažít. Smrt svého dítěte. Zbytečnou smrt svého pokladu, všeho co má a co mu bylo na světě nejmilejší... Přiznávám, na tyhle filmy mám problém koukat, ale risknul jsem to. Nedivím se Ethanovi, že se snažil vraha (ano vraha) vypátrat. Konal bych asi stejně. Film však hraje na příliš mnoho náhod a ne každá postava se chová tak, jak by se asi v reálu skutečně chovala. Ten začátek je hodně emotivní, to musím nechat. Ten závěr je mírně řečeno zvláštní... A já si kladu otázku, jak by na mne film působil, kdybych nebyl táta. A bojím se, že o dost méně a tady cítím problém... Takže i přes dobré herecké výkony hlavní trojice nemohu jinak a dávám jen za 3 podepsané míčky od Red Sox. * * *(27.12.2016)

Jennifer Connelly a jej ďalší skvelý herecký výkon ... film trošku pokrivkával, trošku pomalé tempo, atď ...(11.7.2013)

Reservation Road na mě velmi zapůsobil, stejně jako výkony mých oblíbenců Phoenixe, Raffala, Connelly i Fanning. Opravdu výborně zahrané, hlavně z Joaquinovi strany, opět jsem v jeho postavě cítil jeho skutečný žal, občas to bylo až k neuvěření. Ikdyž Mark ztvárnil zápornou postavu, tak k němu musíte cítit určité sympatie, kvůli jeho sitiuaci. R. Road možná není nejlepší film, ale po emocionální stránce je hodně silný. Po celou dobu jsem měl sevřené hrdlo a téměř jsem nemohl dýchat. Když tedy vezmu v potaz mé oblíbence, špatné hodnocení a chuť k opakování, tak dávám 5*.(15.4.2013)

Veľmi silný príbeh, ktorý je veľmi slabo natočený. Otec, ktorý sa spolu s rodinou snaží vyrovnať so smrťou milovaného syna a muž-vrah, ktorý stojí pred veľkou dilemou: priznať sa, alebo na všetko zabudnúť, aj keď je to nesmierne ťažké. Hereckým výkonom sa nedá čo vytknúť. Mark Ruffalo snáď o kúštiček prevyšuje Joaquina Phoenixa. Lenže kameňom úrazu je réžia. Terrymu Georgovi sa podarilo natočiť film, ktorý je vo viacerých fázach nudný a rozťahaný ( to si myslím aj o jeho Rwande). Snímok sa končí dosť predvídateľným záverom. Reservation Road mohla byť výborná dráma, no namiesto toho je to len ďalší priemerný film, na ktorý si o pár dní nebudem ani pamätať.(1.1.2009)

Dobrá krimi, kde je Joaquin Phoenix, ktorý podáva svoj optimálny výkon, ničím neprekvapí ani neurazí...proste dobrá krimi, ktorá je zaujímavá hereckým obsadením a režisérom...ktorý ale mal aj lepšie filmy...(19.9.2008)

• - Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Connecticut, ktorý leží na severovýchode USA v oblasti Nové Anglicko. (MikaelSVK)