Drama / Thriller

USA, 2007, 102 min

Tak tohle je pád do úplně jiné ligy, co to Terry George zkouší? On že natočil Hotel Rwanda? Hm...No, jestli má v plánu nás diváky dál vydírat přehaně dojímavými filmy za pomoci unylých či přehrávajících áčkových herců (Jennifer, tebe to taky nebavilo, co?) a naprosto prázdnými scénáři, tak mu koupím letenku zpět do Rwandy.(21.2.2009)

Dva otcové, kteří ve stejném okamžiku ztratily svoje životní jistoty a každý se s tím snažil nějakým způsobem vyrovnat. V tomhle případě ale nešlo o ztrátu zaměstnání nebo něco podobného, ale o daleko děsivější událost. To se nutně muselo projevit i na jejich psychickém stavu a já mohla sledovat dvě rúzné formy změny osobnosti , kteří pod velkým tlakem jednali pro nás možná až neadekvátně. A mně se právě ta postupná proměna jejich charakteru až do závěrečného finále moc líbila. A jestliže někomu konec nesedl, tak mně osobně ano. Joaquin Phoenix a Mark Ruffalo odvedli velmi dobrou práci v rolích otců a Terry George nám ukázal, jak je dobrý i v komornějších filmech.(14.10.2012)

Reservation Road si směle můžu přida na seznam filmů, jejichž hodnocení trošku nepobírám.. Od začátku až do konce jsem se ani na vteřinku nenudila. Většinu mých oblíbených snímků mám ráda proto, že mi jejich závěrečné vyvrcholení skoro vehnalo slzy do očí.. U Reservation Road to tak nebylo - slzy se mi v očích objevily hned na začátku a pak průběžně po celou dobu filmu.. Nestydím se za to, byl to opravdu silný zážitek! Navíc při tak úžasném obsazení s Joaquinem Phoenixem, Jennifer Connelly a Markem Ruffalo jsem se na to opravdu nemohla vynadívat.. Hodně to se mnou zamávalo :)(28.8.2012)

Od tohoto filmu bylo očekáváno asi trošku více, kvůli předchozímu silnému dramatu Hotel Rwanda řežiséra George. Tento film je také drsný (alespoň citově) a velice uvěřitelný příběh, kde Joaquin zvládl roli otce, který přišel o syna při automobilové nehodě, opravdu dobře. Mark Ruffalo roli zvládl na výbornou. Jeho nejistota v tom co má udělat a jeho strach z něj přímo čiší. Takže nesrovnávejme to s Rwandou, je to úpně jiný příběh s jinými herci.(5.12.2008)

Máte ucpaný nos a kapičky Vám nepomáhají? Nechte se pohltit tímto příběhem a budete volně dýchat, jako já teď. Chcete zjistit, jestli je Vaše řasenka vodě odolná? Poddejte se tomuto příběhu a určíte pravdu. Chcete zjistit, co Váš žaludek vydrží? Zhltněte tento příběh a poznáte realitu. Stručně řečeno: „Otevřete průchod svým emocím a užívejte si hereckou symfonii.“(4.1.2011)