Drama / Thriller

USA, 2007, 102 min

Tak tohle je ten typ filmu, kde jsem si asi 10krát v průběhu sledování řikal: "Jen doufám, že tohle nikdy nezažiju, ani na jedný straně." Strašně těžký téma je tu podaný dost citlivě. Herecky mě zaujal předevšim Phoenix, Ruffalo taky dobrej, akorát Connelly podle mě dostala málo prostoru. Musim ale podotknout, že se z toho dalo vytřískat víc - prostě mě to nedokázalo úplně "vcucnout" a na konci "vyždímat"...(18.7.2009)

Pomalu plynoucí a po všech směrech průměrné drama o smrti syna, vyrovnání otce i pachatele s touto tragickou situací a myšlenkách na pomstu.(19.6.2015)

Naštěstí to vzal do rukou výborný režisér, který obsadil do hlavních rolí skvělé herce. Scénář kupí až příliš mnoho náhod a definitivně zahazuje šanci na výborný film, když překlápí psychologické drama do pokusu o thriller. Nebít toho závěru, dal bych rád o hvězdičku víc.(6.2.2013)

Od režiséra filmu Hotel Rwanda akosi zákonite všetci očakávali niečo viac.Silným hereckým obsadením sa tento film drží nad vodou,ale dovolím si tvrdiť,že keby ho režisér nemal dopadlo by to oveľa horšie.Príbeh je veľmi jednoduchý a predvídateľný ako zo života,ale podľa mňa mohol byť ešte jednoduchší,pretože,až do očí bije náhoda,keď prípad ma pomôcť vyšetriť právnik,ktorý dieťa zabil.Hlavná trojica ale,hraje tak presvedčivo,že na to zabudnete.Pri výlevoch pocitu viny v podaní J.Connelly sa vám budú tlačiť slzy do očí,aspoň v pôvodnom znení,pretože dabing to vie pekne zbabrať.Moja manželka preplakala takmer celý film.Film o odpustení a pochopení.Citlivé manželky s malými deťmi si môžu pripočítať alebo odpočítať ľubovoľný počet hviezdičiek .60%.(2.2.2009)

Strašně mne zklamal konec...tuctový, nepřekvapivý, hollywoodský. Budování příběhu bylo kvalitní, pocity viny a zmaru u Ruffalla a Phoenixe byly skvěle zahrané. Propojení postav jsem také vzal...sice to bylo trochu (no...hodně:-) nepravděpodobné, ale zajímavost zápletky se tím hodně zvýšila. Ale když to celé vede k tak průměrnému a prvoplánovému konci...člověk si až říká proč si dělá v průběhu hollywoodského filmu naděje...typický americký tear-jerker:-/(16.6.2008)