Řezník

Tripper, The

Mäsiar

Horor

USA, 2006, 93 min

Nalákal mě trailer a hlavně malej kluk s motorovkou. Tak nějak to splnilo moje očekávání, i když to mohlo být zpracováno mnohem líp. Na komedii málo humoru, na horor málo (propracovanějších) vražd, nebo alespoň nějaká atmosféra. Reagan mě docela bavil, hlavně (spoiler) jak tomu jednomu hipíkovi nejdříve podá ruku a pak ho sekne (spoiler). A pak ten týpek, jak každýmu říkal trhni si.... Některé vtípky jsou fakt dobré, ale na celý film je tam všeho (humoru/hororu) málo, je tam spousta hluchých míst.... A trvalo mi dlouho, než mi maska vraha začala připomínat Reagana, podle mě mu zas až tak moc podobná nebyla.(29.11.2008)

• fcreading

Naprostá sračka aká kedy vznikla. Hippiesáci tu behaju hore dole ako keby boli nadrogovaný drogami aj keď sú. David Arquette je tu asi len raz 2-krát, a to hneď v obchode, len neviem čo tu robí Thomas Jane, že sa tak dal na takúto sračku nahovorit to raz nepochopím. Horor to v žiadnom prípade není, komedia nefunguje, tie vtípky čo tu sú nie sú ani len smiešne, videl som aj lepšie horory viz. Midnight Meat Train. A ešte aký podnázov hlúpy: "Zabudnite na Jasona, kašlite na Freddieho." Určite na Freddieho a Jasona nikdy nezabudnem, milí tvorcovia tejto sračky. Vraždy tu sú akurát len jeden krát, a to hneď na začiatku keď ten týpek motorovou pilou zareže jednemu do krku. Ale ináč velký odpad....(20.11.2008)

• JosefGruber

Vím, že by se to nemělo dělat, ale prvních 20 minut stačilo!(9.3.2014)

V podstate ide o vydarený režisérsky debut. Čo chcel však autor (Arquette) týmto filmom vlastne povedať? Snažil sa snáď na niečo upozorniť? Alebo chcel skrátka natočiť „len“ ďalší (nad)priemerný slasher? Možno oboje. Politický podtón je síce zrejmý (Reagan nenávidel hipisákov...), ale komediálne prvky podľa mňa vylučujú, že by sa jednalo o urážanie alebo zosmiešňovanie republikánov ako takých. Arquette podľa mňa len ukazuje kontrast medzi extrémnym konzervativizmom a extrémnym liberalizmom. Ale ako to naozaj myslel, vie len on sám. Každopádne sa k podobným úvahám vyjadril nasledovne: „But it’s a horror film and I’d like to say that no hippies or Republicans were harmed in the making of this film.“ Čo sa týka samotného filmu, vzhľadom na to, že sa jedná o debut, musím byť trochu milosrdnejší. Arquette si vyskúšal, aké to je za kamerou (pri spolupráci s Wesom Cravenom sa zrejme niečomu priučil), no asi by bolo lepšie, keby sa vrátil k svojej pôvodnej profesii a réžiu prenechával niekomu skúsenejšiemu. Dej filmu je dosť predvídateľný, čo považujem za veľké negatívum. Od začiatku napríklad vieme, kto (a prečo) zabíja nevinných hipisákov (ktorým som mimochodom aj ja prial smrť) alebo kto z hlavných postáv prežije. Tým pádom nemôže byť reč ani o celkovej atmosfére, ktorá nie je skoro vôbec strašidelná. Inak sa však jedná o vynikajúci námet a ak by sa ho chopil napríklad už spomínaný Craven alebo taký Carpenter, mohol to byť pravý masaker! Nedá mi ešte nespomenúť jedného herca, ktorý mi doslova vyrazil dych. Thomas Jane (ako ste ho ešte nevideli) totiž podáva možno najlepší výkon svojej kariéry.(17.9.2007)

• iamek

Míň z fetovaných záběru, lepší kameru a nebylo by to špatné. Stejně jako Petero, jsem ve filmu nezaznamenal jak Mewese tak Courtney Cox.(26.4.2009)