foto

Jaime King

  • nar. 23.4.1979 (37 let)
    Omaha, Nebraska, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se na předměstí Omahy v Nebrasce, matka je bývalou královnou krásy. Jaime má starší sestru Sandru a mladšího bratra Barryho a svoje jméno získala podle Jaime Sommersové (Lindsay Wagnerová) ze seriálu “The Bionic Woman” (1976). Navštěvovala “Nancy Bounds's Studios” pro mladé modelky, kde ji také ve čtrnácti objevil newyorský modelingový agent. V roce 1995, kdy se rozvedli její rodiče, opustila střední školu a odjela do New Yorku, kde se časem zapsala na domácí studijní program Univerzity státu Nebraska. Předváděla pod společností, která už zastupovala známější modelku Jaime Risharovou a aby předešla zmatkům, začala vystupovat pod svojí dětskou přezdívkou “James” - bývala pak také označována za “tu modelku s mužským jménem".

Kariéru modelky odstartovala úspěšně, v šestnácti už měla za sebou snímky pro časopisy jako “Vogue”, “Mademoiselle” nebo “Harper's Bazaar” a v únoru 1996 se představila na obálce “New York Times Magazine” ve story nazvané "James je holka". Předváděla pro Chanel a Christian Dior a v roce 1998 s Rebeccou Romijnovou spoluuváděla módní pořad stanice MTV “House of Style”. Navzdory úspěchům se tehdy údajně cítila hrozně osamocena a ona a Kate Mossová bývají často uváděny jako ty, které napomohly “módní” heroinové vlně 90. let. Mezi čtrnáctým a devatenáctým rokem byla totiž závislá na heroinu a v roce 1997 zemřel na “drogové” selhání ledvin její přítel, módní fotograf Davide Sorrenti a Jaime nastoupila úspěšnou léčbu drogové a alkoholové závislosti (v roce 2006 pak svoji minulost označila za "jakoby jiný život” a že se nyní považuje za jiného člověka).

V září 2000 Kingová chodila s Kidem Rockem, se kterým se objevila v “The Howard Stern Show”. V roce 2004 se Kingová spolu s Halle Berryovou, Juliannou Moore a Evou Mendesovou stala tváří kosmetické firmy “Revlon”. V lednu 2005, při natáčení Fanboys, se seznámila se svým nynějším (2008) mužem, režisérem Kylem Newmanem a na konci listopadu 2007 se v Los Angeles vzali. Obřad v Greystone Park byl "malý a v uvolněné atmosféře" a časopisu “InStyle” údajně sdělila, že chce nejméně tři děti. Kingová ráda surfuje a přátelí se s řadou muzikantů. Po ukončení kariéry modelky by se ráda věnovala psaní a fotografování. V současné době žije v Los Angeles.

Jako Pixel debutovala ve Watersově komedii HAPPY CAMPERS (2001), která byla uvedena na filmovém festivalu “Sundance” (2001) a za kterou byla v roce 2003 nominována na “nejlepší herečku” při předávání cen “DVD Exclusive Awards”. Jako dcera Johnnyho Deppa se objevila ve snímku KOKAIN (2001) mapujícím osudy skutečného pašeráka kokainu George Junga. První zkušenost s velkou hollywoodskou produkcí přišla s rolí sedmnáctileté sestřičky Betty ve válečné romanci PEARL HARBOR (2001), v tomtéž roce byla k vidění v klipu "Wish You Were Here" a pořadu "New Stylemaker". Následovala týnejdžrovská komedie ULEJVÁCI (2002) a role Angely Pattonové, Sam z FOUR FACES OF GOD (2002) a postava Baby z krimikomedie KOVBOJOVÉ A BLÁZNI (2002). Kritika byla neúprosná, postavy prvního filmu podle ní “nejsou nijak zvlášť originální na to, aby podržely slabý materiál”. Dva posledně jmenované projekty se zase nedostaly do širší distribuce.

Rok 2003 zastihl Kingovou v adaptaci komiksu M. Oeminga NEPRŮSTŘELNÝ MNICH (2003) po boku Chow Yun-Fata. Než dostala roli Jade, která ovládá bojová umění, prošla pěti zkouškami a fyzickými testy. Film sám však kritiky nijak nenadchl: bojové scény byly podle ní ve srovnání s žánrově podobnými snímky slabé a střídání komických a akčních scén drhlo. Navzdory negativním ohlasům byl film nominován během “Teen Choice Awards”. Koncem roku 2003 Kingová vystoupila v klipu Robbieho Williamse "Sexed Up" a jako Heather Vandergeldová v komedii NĚKDO TO RÁD BLOND (2004), ve které její sestru hrála Brittany Danielová. Šlo o parodii na prominentní sourozence Paris a Nicky Hiltonovy. I reference na tento film byly negativní, k tomu pět nominací na ceny “Razzie” v kategoriích "nejhorší herečka, režie, film, filmová dvojice a scénář”. Na druhé straně ale získal snímek komediální cenu “BET” pro "výjimečnou režii a předlohu pro kasovně úspěšný film".

Rok 2005 jí přinesl rozmanité filmové a televizní role: nezávislá černá komedie-satira SVÁDĚNÍ (2005) a malá role Kathy Joyceové, macechy Evan Rachel Woodové. Zaujala režiséra Roberta Rodrigueze a zprvu ani netušila, že ji chce obsadit do adaptace komiksu Franka Millera SIN CITY (2005), kde nakonec ztvárnila dvojčata-prostitutky Goldie a Wendy v díle s Mickey Rourkem s názvem Goodbye. Ve filmu se představila řada známých herců, uspěl u kritiky i diváků. Vyzdvihováno bylo zejména jeho unikátní kolorování: černobílá s vybranými objekty v barvě; mezi ně patřily také rudé rty a blond vlasy Kingové. Na festivalu v Cannes (2005) získal snímek technickou cenu za "vizuální podobu”. Ve stejném roce to bylo sportovní drama s Al Pacinem MAXIMÁLNÍ LIMIT (2005) a role Alexandrie, jedna epizoda seriálu “The O.C.” (2005), role v krátce uváděném sitkomu “Kitchen Confidential” (2005) a klip Gavina Degrawa "Chariot".

Malou roli – Heather - ztvárnila v komedii THE ALIBI (2006) a vedoucí úlohu v thrilleru TRUE TRUE LIE (2006). Její největší rolí v roce 2006 byla Samantha v hororu Davida Arquetta ŘEZNÍK (2006); Arquette film nejen režíroval, ale také produkoval, napsal a hrál v něm. Vystupovala v seriále “Spolužáci” (2006), který měl ale bohužel jepičí život. Produkce byla nicméně v roce 2007 nominována na cenu Emmy a získala “People's Choice Award” pro “oblíbenou novou televizní komedii”.V dalším roce natočila Kingová THEY WAIT (2007), hororový thriller podle skutečnosti s Terry Chenem v roli jejího muže. Jako matka se zde snaží odhalit pravdu a zachránit svého syna ohrožovaného duchy během tradičního čínského svátku. Uveden byl v roce 2007 na torontském festivalu.

V současné době (2008) se Kingová podílí na pěti filmech, které by se měly (2009) nebo už se objevují v kinech. Prvním je komedie o fanoušcích “Hvězdných válek” FANBOYS (2008). Režisér Kyle Newman sehnal dodatečné finance na natočení nových scén, ale hustě popsané herecké diáře vedly k posunutí natáčení. Drama THE PARDON (2008) o Toni Jo Henryové, první a jediné ženy popravené v Louisianě elektrickým křeslem, přineslo Kingové hlavní roli. V komedii Jima Koufa, A FORK IN THE ROAD (2008), která se nachází ve fázi postprodukce, ztvárnila vedle Daniela Roebucka postavu April Rogersové.

K očekávaným filmům patří dále THE SPIRIT a SIN CITY 2. THE SPIRIT je adaptací kresleného novinového seriálu ze 40. let, vytvořeného Willem Eisnerem a hraje v něm Lorelei Roxovou. Díky této roli se Jaime opět setkala s autorem SIN CITY (2005), Frankem Millerem, který THE SPIRIT napsal a zrežíroval. Uveden by měl být v lednu 2009. V roce 2010 bychom ji měli opět vidět ve dvojroli Goldie-Wendy v jakémsi “pokračování-předdílu” Millerem napsaného a spolurežírovaného snímku SIN CITY 2, který je zatím v preprodukci.

Marek "džanik" Janík

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace